Skocz do zawartości

Kanał alpha z odbicia


Gość krisj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy da się jakoś wyciągnąć kanał alpha z reflection w vray-u?

Chcę skomponować grafikę z filmem i mam stolik, który odbija światło. Na stoliku ma stanąć obiekt. Używam materiału VRayMtlWrapper (wrzucaliłem VRayMtl w Base material), ustawiałem to już chyba na wszystkie sposoby i w kanale alpha zawsze jest tylko alpha z cienia lub wcale. Próbowałem tez osobno wyrenderować same odbicia i też kiszka - jak mam boxa symulującego blat to albo w alpha jest białe pole w miejscu całego boxa, albo nie ma nic :( . Ciekawe jest to, że jak podstawiam film jako tło w environment to dobrze to składa (tam gdzie jest odbicie nakłada na tło, a gdzie nie nic nie zmienia). Niestety musze to wrzucić później do AE.

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat lub chociaż sugestie to proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Renderuje osobno reflection. Niestety po nałożeniu jakimkolwiek trybem efekt nie jest zadowalający (np add rozjaśnia znacznie odbicie). Zazwyczaj odbicie jest mniej widoczne niż po wyrenderowaniu z tłem w maxie.

Pomyślałem, że zrobię to tak, że wyrenderuję osobno obiekt+matte+shadows+alpha (obiektu i cieni), a za drugim razem obiekt z odbiciem+2*element reflection, tyle że jedno z multiplier jakimś wyższym (tutaj chyba eksperymentalnie będę musiał dobrać). Wtedy w AE wrzucę obiekt+cienie ze swoim alpha, a na to odbicie z alphą zrobioną z odbicia z wyższym multiplier :)

Co ciekawe mental ma materiał matte/shadow/reflection, który daje poprawną alphę w takim przypadku. Szkoda, że nie można podpiąć ;)

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakiś prostszy sposób to nadal jestem zaiteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz robić alphę odbicia z rzeczywistego odbicia to nie chodzi o zwiekszanie multipliera. tylko zrob sobie solid w kolorze takim jak odbicie bo jak uzyjesz orginalnego obrazu odbicia to wyjdzie Ci z takimi szarymi ramkami na brzegach.

 

a spróbuj tez odbić z trybem screen on powinien dobrze działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrenderuj osobno odbicie na czarnym tle.

 

potem wyrenderuj odbicie tego samego obiektu z samym białym kolorem.

masz gotową maskę, możesz używać w postprodukcji. czasami może się to nei sprawdzić, ale z reguły daje dobre rezultaty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności