Skocz do zawartości

Vray: Szkło do PNG


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, potrzebuję wyrenderować szklany obiekt i zapisać do PNGa tak, aby nie tylko tło było przeźroczyste po włożeniu do np. Photoshop'a ale też tło "widziane" przez szkło. Używam VRay 1.5 SP2 pod maxem 2009. Do tej pory kiedy wypuszczam taki obiekt, tło jest przeźroczyste ale za szkłem, nie.

 

Pomożecie? :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to krawędzie obiektu również zmienią swoje opacity, mógłbym niby zaznaczać i wyodrębniać każdy sklany punkt na obiekcie (nie jest tylko ze szkła) ale szlag by mnie trafił przecież. To jest 9 szklanych wanien! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się wyrenderować przezroczystej kulki tak aby po wrzuceniu do photoshopa było coś przez nią widać. powód jest prosty. raytracing. dla rendererea obiekt szklany jest tak naprawdę obiektem solidnym, nieprzezroczystym. to że po wyrenderowaniu takiego obiektu coś przez niego widzimy to czysta zasługa raytraciungu który śledzi promienie świetlne przechodzące pzez kulkę (symuluje je) a potem tworzy w tym miejscu takjakby teksturę. jeżeli chcesz jakieś tło za taki obiekt wsadzić to musisz niestety przerenderować to z tłem wrzuconym za obiekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Bałem się że tak będzie. Chciałem bowiem tych wanien użyć do flashowej strony internetowej, gdzie będą się ruszać po flashowym tle. Rozumiem że nie ma rady...

 

Thores dał mi nadzieje pisząc, że VRay SP3 potrafi sobie z tym poradzić, tworząc przeźroczystą alphe. Macie może info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności