Skocz do zawartości

pliki hdr jak to zrobic?


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym zaczac sie bawic w hdri ale nie mam zadnych plikow .hdr, ani nie umiem takich zdjec sam cykac. Chcialby sie dowiedziec czy to mozna zrobic kazdym aparatem cyfrowym czy tylko tymi 'pro' czy sa jakies stronki z darmowymi .hdr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest dużo stron z darmowymi hdri. Zależy też w jaki sposób chcesz z nich korzystac. Np to:

 

zestaw evermotion

 

http://www.lightworks-user.com/hdri_starter_collection/realtexture.htm

 

http://www.openfootage.net/?cat=15

 

http://www.hdrmill.com/Freebies.htm

 

tutaj masa linków

 

wpisuj "free hdri" albo "hdri samples" w google i znajdziesz napewno cos co cie interesuje

zeby je robić potrzeba zwykłego aparatu z manualną regulacja ekspozycji, poradników tez jest masa, np. : How to Create Professional HDR Images zamiast photoshopa mozna składac je w specjalnych programach np. Photomatix, easyHDR (jest chyba darmowa wersja). Na forum też ktoś udostępniał jakies ciekawe hdri, jest też bardzo fajny tutorial SWRSC o tym jak przerobić zwykłego .jpg aby działał prawie jak .hdri - co daje mu świetny efekt.

 

pozdrawiam

 

....o nie zauważyłem, że już dostałes odpowiedz:)

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to jakis tryb manualny także wydaje mi sie, że wystarczyłby - ja mam powershota a620 i da sie tym robić, raz nawet próbowałem ale efekt był słaby, to napewno kwestia poeksperymentowania w.w. programami. Najlepiej też jeśli aparat ma możliwosć zapisu RAW - wtedy wystarczy strzelić jedną fotke i już można cos robic z hdri, powershot a460 tak jak moj a620 nie posiadaja tej opcji, ale...... w necie jest do pobrania oprogramowanie CHDK - wrzucasz to na karte pamieci, uruchamiasz i masz zapis RAW(niby jakiś tam wybrakowany ale działa), pozatym dodaje mase przydatnych i mniej przydatnych opcji nie ingerująć w firmware samego aparatu. Przydałby sie też statyw jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba narazie poczekam bo narazie jestem ciemna masa ale z drugiej strony to bede to tak odkladal w nieskonczonosc:( ehhh nie lubie takich sytuacji :( poszukam moze jest gdzies w necie jak ustawic te EV w aparacie:P a zamianst statywu moze byc jakis np stół jeżeli robi sie hdri pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatecznosci mozesz nawet z reki robic - hdrshop ma funkcie dopasowania zdjec, inne pewnie też - chodzi o to zeby zrobic kilka razy to samo ujecie z inna ekspozycja(min.3, mozna 5, im wiecej tym lepiej) poczytaj poradniki w necie to sie wyjasni.

 

skoro Cię to interesuje to z czym chcesz czekać? czytaj teorie, dowiedz sie czym jest hdri, jak to zrobić, poczytaj o programach - informacji w necie jest mnóstwo, a ustawianie ekspozycji to w manualu do aparatu masz opisane pewnie, chociaz i bez tego powinienes sobie poradzic. Jak już bedziesz wiedział to pożycz sobie nawet jakis aparat i pobaw sie, a jak już zrobisz coś ciekawego to podziel sie na tym forum;)

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może być stolik. Może być aparat który masz... ale jakość tych hdri będzie dosyć niska. Te darmowe będą zapewne lepsze. Jeśli chcesz to zrobić poprostu na próbę, nie widzę przeszkód. Twój aparat na 99.9% nie ma rawów, ale tym bym się zupełnie nie przejmował. Jako chromowana kulka może być wykorzystana większa bombka choinkowa. Ważne jest by aparat był unieruchomiony (porządnie) i pstrykasz. Linki do tutków masz. Jakość jednak będzie niziutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie ma rawów - ale do powershotów jest program chdk który daje mozliwość zapisu plików RAW, odblokowuje chyba ukryte opcje procesora DIGIC instalowanego w tych aparatach. Próbowałem i działa to. Czytałem ze to nie jest takie "pełne" raw - ale naprawde daje duze możliwosci postprodukcji - w tym wykonania hdri z jednego zdjecia.

Jeśli byłby ktoś zainteresowany to tutaj link KLIK dodatkowo mamy histogram na żywo, taka fajna opcje która pokazuje obszary niedoswietlone i przeswietlone, ale też drobiazgi - jak wskażnik zuzycia baterii którego w powershotach(przynajmniej a620) brak.

 

co z tego ze ma do 2? zrób -2, 0, 2 - najpierw popróbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&tabact=ModelTechSpecsTabAct&fcategoryid=221&modelid=14825#DownloadDetailAct

 

pobierz

PowerShot A460 / A450 Camera User Guide Advanced

PSA460_A450CUGad_EN.pdf

 

i na 40 stronie znajdz "Adjust the exposure comp..."

 

albo z tad http://uploaded.to/file/wsygwy wgralem pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności