Skocz do zawartości

VRayLight dome + hdr.


pressenter

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie zastanawia takie zagadnienie. Próbuję zastosować hdr jako obraz dla vraylight dome (jeśli ktoś nie wie co to odsyłam do manuala vraya), jednakże po jej nałożeniu i zapuszczeniu rendera pojawiają mi się takie dziwne kropki:

 

73018483.jpg

 

Chodzi oczywiście o ten kawałek po lewej stronie wyrenderowany. Dodam, że render robiony w wysokich parametrach, a sampling tego światła wynosi 24. Jak ktoś wie (bo sposób oświetlania robi wrażenie, gdyby nie te kropki) jak sobie z tym poradzić to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przecież wiem o co Ci chodzi chłopie i Ci piszę jak to się rozwiązuje. Dome light działa dokładnie jak env tylko ma zagęszczone próbkowanie w jaśniejszych obszarach + łatwiejszą manipulację kierunkiem. Poza tym do takiej sceny używanie HDRKi to nie bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj też wczytywanie jako bitmap oraz Vray HDRI. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło ale wiem że miałem problem z którąś HDRką która nie chciała działać dobrze w jednym przypadku a działa w drugim ślicznie. Do blurowania oraz zmniejszania HDRek polecam HDRShop.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności