Skocz do zawartości

Vray Niebieski render


wezyr512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy moglby mi ktos z tym pomoc?

failaf.th.jpg

Nie mam juz pomyslow skad ten blad. Do pewnego czasu wszystko bylo ok. Teraz gdy renderuje zaraz po light cache'u i prepass'ach Vray zaczyna renderowac wszystko na niebiesko. Wszystkie kanaly w oknie rendera sa wlaczone, w Color Mapping nic nie przestawialem, w Environment takze nic nie robilem z ekspozycja. Taki sam efekt jest z Perspective jak i z kamery vray'owskiej. Glowie sie i probuje a nadal jest to samo:/ Z gory dzieki za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kanaly mam zaznaczone wszystkie. Irradiance mam jako primary a dwoch Irradiance chyba ustawic nie moge, czy moze jednak?

 

Juz mam! Mialem zaznaczone Show Samples w rollucie Adaptive DMC. A tak swoja droga...czesto czytam o Quasi Monte Carlo, ze mozna go uzywac jako Primary bounces na przyklad. Jest on lepszy od Irradiance z Light cache? U mnie tego nie ma. Jest tylko Photon map, Brute force i Light cache. Z czego to wynika?

Edytowane przez wezyr512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brute Force to właśnie QMC - po prostu w pewnej wersji zmienili nazwę. Jako secondary bounces silnik ten jest mało wydajny względem Light Cache, który niejako "z urzędu" oblicza nieskończoną ilość odbić (teoretycznie, a praktyce liczy tak długo, aż kolejne obliczenia mają pomijalnie mały wpływ). Plusem jego jest to, że nie generuje żadnych artefaktów, ale odpowiednio wysoko nastawiony LC też nie będzie, a oszczędność czasu spora.

Zatem: secondary - trzymaj się LC, primary - QMC/Brute lub IrrMap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności