Skocz do zawartości

Refleksy VrayFastSSS


bbandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacząłem się bawić tym Vrayem SSS bo ponoć mozna na nim refleksy robić.

Zrobiłem cos takiego ustawienia "na wariata" i nie wiem co poustawiać żeby to fajnie wyglądało, do tych slotów włożyłem ten sam materiał (ten górny na obrazku), a to ma być planeta i chciałbym żeby to jakos fajnie wyglądało.

73936348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hmm nie no jak pisałem o Vray SSS to chodziło mi raczej o miękkie części skóry Infestora, bo ten mat jest używany głównie do skóry, np ludzkiej. Można by tym zrobić też hatchery, jak i ogólnie wszelkie materiały organiczne. Na teksture planety się on kompletnie nie nadaje... Niestety, sam za bardzo nie umiem się nim jeszcze posługiwać.

 

Refleksy na planecie możesz bardzo łatwo zrobić w zwykłym materiale vraya, wystarczy zmienić kolor przy Reflection na jaśniejszy (czarny = 0, biały = odbija jak lustro itd). Możesz też wstawić tam mapę w slota, używając kolorów z odcieni szarości - wtedy tam, gdzie jest jaśniej, będzie odbijało bardziej, a tam gdzie ciemniej, odbicia będą mniejsze :)

 

Aha no i Refl.glossiness - 1.0 to bardzo ostre odbicia, im bardziej zmniejszysz, tym bardziej rozmyte one będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale niestety SSS nie służy do... jak ty to nazywasz odbić. Możesz tym symulować takie materiały jak wosk, skóra etc.

 

Poczytaj sobie o tym: http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/vrayfastsss_params.htm

 

I poczytaj ogólnie o materiałach Sub Surface Scatering (SSS). Najpierw dowiedz się do czego ten materiał służy dopiero potem zacznij go stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności