Skocz do zawartości

vray a vraysunlight i background?


Alaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie jestem jakims specjalista w Maxie, traktuje go jakos hobby tworzac sobie co mi sie uda, albo jakies obiekty dla kumpla, ktory cos z nimi tworzy malego. ALe caly czas probuje sie doszkalac czytajac jak najwieksza ilosc tutoriali, i poznajac wiecej opcji. ALe do sedna: ostatnio bawilem sie swiatlem wg tutoriala:

. No i faktycznie, jakiestam swiatlo uzyskalem. Ale pomyslalem ze dodam sobie background do sceny, tak wiec wszedlem w environment i dodalem jakas bitmape z texturka nieba. No i tu pojawia sie problem. Renderuje we vrayu, uzywajac VrayPhysicalCamera (bo ?tylko? ona obsluguje vraysunlight ) no i swiatlo jest, lecz background sie nie wyswietla, poprostu jest czarne tlo... Za to jak renderuje taki sam widok, tylko z perspektywy, to bakcground z niebem sie renderuje, za to swiatlo sie psuje (zrozumiale).

Moze mi ktos podpowiedziec, dlaczego nie chce mi sie renderowac background, albo jak to zrobic zeby wyrenderowac w tej kamerze i swiatlo i background. Zaloze sie ze to proste, pewnie trzeba zaznaczyc ze 2 krateczki w jakiejs opcji, moglby ktos mnie pokierowac :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli dobrze zrozumiałem to jest pewna rada na czarny jpgowy background przy użyciu VrayPhysicalCamera. Wrzuć tą mapkę tła do jakiegos świeżego materiału do kanału diffuse i w nim w zakładce output podkręć bodajże Output Amount. Potem przeciągnij ten cały materiał do slotu environment tam gdzie pierwotnie używałeś samego jpg. Na forum już nieraz ten problem był poruszany. Więc jeśli się gdzieś pomyliłem to pewnie zaraz będzie sprostowanie lub nawet link do podobnego tematu/problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności