Skocz do zawartości

V-ray wylacza maxa


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nietypowy problem, mam wersje maxa 9 i v-raya na ktorym dzialalem na nim przed formatem komputera. Zanim doszlo do formatu dzialal bez zadnych zarzutow. Problem pojawil sie ostatnio kiedy bylem zmuszony postawic system od nowa...

 

niby renderer zainstalowal sie bez zadnych problemow i tez sie wlacza, mozna chodzic po jego ustawieniach ale kiedy zaczynam cos renderowac poprostu wywala do pulpitu i zamyka 3ds maxa bez zadnego komunikatu:/ nie wiem co to bo wczesniej smigal dobrze, mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie mi pomoc i bedzie znal rozwiazanie

 

ps. zrobilem jeszcze maly test i wlaczylem maxa z pusta rzutnia, stowrzylem plane i jakis box poprostu dla testu, ustawienia te same i max dziala:/ na moim modelu caly czas sie wylacza i najprawdopodobniej to kwestia klockow hamulcowych ktore jako jedyne zostaly importowane a nie wymodelowane, po ich wyrzuceniu model sie renderuje...

 

 

ciekawi mnie jednak czemu tak jest i co jest przyczyna, po za tym wyskoczyl mi komunikat vray unhandled exception memory allocation failure...

model ma 1,5 mln poly i nei wiem czy to wiazac z parametrami komputera czy jakas wada v-raya. Jesli sie to moze przydac w diagnostyce to mam 4gb ramu, 4 rdzeniowy procek, wszystko podlaczone pod xp 32 bitowego

 

pzdr

Edytowane przez miwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja mam to samo :/ tylko na drugim kompie (i5, 4Gb ram, karta ATI 4890) gdy np. modeluje na jednym kompie i potem chce przenieść na drugi wraz z materiałami to wywala maxa.

Nie wiem czym to może być spowodowane, vray'em , ilością pamięci...?

Jak dowiesz sie co to może byc daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyl mi komunikat vray unhandled exception memory allocation failure...

pzdr

I mamy odpowiedź. Za mało ramu.

Przyczyna - zbyt skomplikowany obiekt/ ewentualnie błędy w obiekcie

Rozwiązanie - wymodelować na tej bazie samemu klocki albo uprościć obiekt.

Można jeszcze pobawić się ustawieniamy vray /system/dynamic memory, ale to wydłuży ci wyraźnie render.

 

Edit: Aplikacje 32 bity nie obsługują 4gb z tego co wiem

mirekbini - na obu kompach masz tego samego vraya? Jakie to kompy.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No system 32bit nie obsługuje 4 ram, tylko 3,25.

Moje kompy to intel core i5, 4gb ram, garfika radeon HD 4890, drugi stary to athlon x2 64 coś takiego, 4gb ram, ale nie pamietam grafiki ale tez niezła.

No właśnie przekłądam np scene z materiałami do nowego kompa i wywala, a jak usunę materiały i nałoże tylko szary na wszystko jest ok. Ale znowu jak na nowym kompie chce wziąźć materiały np ze strony vray materials to tez wywala :/

Myślę żeby do nowego kompa dokupic ramów i zmienic całkiem system na 64bit, ale skąd wytrzasnąć maxa 64bity i vraya do niego?

Może ktoś doradzi, bo na oryginał mnie nie stac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności