Skocz do zawartości

Teczka: Areien


Areien

Rekomendowane odpowiedzi

no... w sumie postanowilem zamiescic swoją teczuszke bo krytyka uczy czyli zarazem poplaca... a im jej wiecej tym wiecej postepow. Jakis czas temu kupilem sobie dawno juz wymarzony tablet no to wrzucam jakies pracki ^^

 

Jestem w liceum a mysle o ASP w Poznaniu tak wiec chcialbym sie jescze jak najwiecej nauczyc :))

 

przedstawiam kilka z wielu pracek, nie wiem czy jest sens wrzucac pracki treningowe z anatomii itp... wiec czekam na odpowiedz :))

 

no.. to tyle, milego ogladania i mam nadzieje ze bede na bierzaco aktualizowal swoją teczuszke :))

 

to tak... male fotki kawalka wiekszej pracki, ktora uwierzcie jescze gorzej wychodzi na zdjeciu :(( musze zaopatrzyc sie w dobry aparat to pykne calosc :))

 

th_123-1.jpgth_avv.jpg

 

moja kicia, ktora ze wzgledu na swoją postawe sklonila mnie do narysowania jej :D fakt iz w duzym stopniu odglosy dochodzace z kuchni mogly przerwac jej pozowanie byl duzym czynnikiem ktory sprawil ze musialem cisnąc jak najszybciej :))

 

2-1.jpg?t=1254920953

 

nastepnie pracka, ktora powstala w wyniku mojego zbakania sie :)) a wiec zielona przygoda ^^ ;]

 

IMG_1273-1.jpg?t=1262188846

 

ta pracka nie powstala w plenerze... tylko przed biorkiem xD... no ale podobienstwo jest ;P

 

ja.jpg?t=1254920964

 

"kwiatki" ktore pozniej dalem zacnej damie ^^, chcialem uzyskac dobre cienie nie uzywając czarnej farby - mysle ze wyszlo nie najgorzej

 

kwiat.jpg?t=1254920966

 

słonie prosto ze zdjec z pieknych afrykanskich stepow.. :))

slon.jpg?t=1254920979

slonn.jpg?t=1254921050

 

smoczek, ktorego wymazalem na "spidzie" 30 minut wiem ze biednie ale podoba mi sie ogol :)) inspirujaca jest japonska sztuka

 

smok.jpg?t=1254921050

 

moja kolezank, ktorej kolor skory troche przewalilem ale byl to pierwszy obrazek ktory namazalem na artrage 2.5 za pomoca myszki wiec mam sentyment :))

Kopiazalicja2.jpg?t=1254920955

 

mam nadzieje ze nie straciliscie czasu poswiecajac pare minut na moje pracki

Edytowane przez Areien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

-szkoda ze te fotki niewyraźne bo kwiatki wyglądają całkiem fajnie ;)

-Ta pani rzeczywiscie ma dziwne kolorki, jakby z solarki wyszła z żółtaczka :0

-a ta pracka z przed biurka, ta z trawa ma imho zbyt kontrastowe kolory

 

:) powodzonka z ASP, ja sobie dałem z tym spokój, zanim w ogóle zacząłem walczyć, wychodzę z założenia, że więcej się nauczę samemu aniżeli na ASP :p Podobno ASP dość często 'psuje' ludzi, przynajmniej tak słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)) fakt troche za duzy kontrast i bije sie w piers ze to wystawilem bo to raczej stara pracka :))

 

- co do asp to slyszalem od znajomego kolezanki ze chetnie zostalby tam dluzej ale juz konczy :))

 

- dzis upne ale narazie jestem w szkole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym cię dołować, na dziś dzień to z tym Poznaniem słabo raczej... No, nie wiem ile masz jeszcze czasu, ale zakładając, że jesteś w klasie maturalnej, to musisz brać się ostro do roboty.

Też kiedyś zdawałem na poznańskie ASP, parę razy, w międzyczasie zdążyłem nawet skończyć studia :).

Co do szkiców - nie łapiesz jeszcze proporcji. Proponowałbym się skupić najpierw na tym. Rób masę szybkich, minutowych szkiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)) nooo... wlasnie ostatnio wzielem sie ostro do roboty.. juz mialem isc na egzaminy do liceum plastcznego po gimnazjum ale zrezygnowalem z powodu duzej ilosci "artystow" itp.. nie wiedzialem czy bym sie w tym odnalaz ale teraz juz wiem ze zle zrobilem i powinienem probowac sil naprzekor :/. mam nadzieje ze bedzie gute :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)) mi takze wydaje sie ze jak narazie to byl najlepszy pomysl, faktycznie jej nogi mają jescze duzo do zyczenia ale nie bede juz to brnal :)) dzieki za uwage ;))

 

 

wlasnie... mam pytanie - odnosnie "stereogramow"?? tak to sie nazywa? na przykladzie tej zoltej glowy nad pracka z dziewczyna... kurcze, widzialem pare takich pracek tutaj na forum ale nie wiem jakim sposobem sie uzyskuje efekt trojwymiaru :(( moze ktos poradzi :)??

Edytowane przez Areien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zxczxc-1.jpg?t=1257517561

 

najnowsza pracka... tyle ze skan rysunku wykonywanego w szkole :)) nie zwracajcie uwagi na komentarze i "znalesc" ktore pisze sie przez "ź" :)) bo od nich sie zaczelo i od glupawych mysli na ... bodajrze polskim ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz na asp to daj sobie na jakiś czas spokój z tabletem(no chyba ,że wieczorem) i zabieraj się za teczkę . martwe natury z natury i model z natury. patrząc na twoje rysunki dłoni masz potencjał . Daj spokój z rysowaniem z fot, tutaj to przejdzie bo większość tutaj "trenuje" na fotach. Tutaj każdy może zwać się artystą nawet kiedy wykonuje pudełko papierosów z refki, maja do tego prawo bo i tez taka jest specyfika forów. Pamiętaj, że profesjonalizm polega na rozumieniu i realizowaniu zadania. W sztukach plastycznych za którymi stoją akademie artystyczne wymagana jest świadomość plastyczna; rozumienie formy, koloru, rysunku. Wyznacznikiem tego rozumienia jest praca z naturą, ponieważ taka droga przygotowuje inteligencje plastyczna do szczerej autorskiej interpretacji zjawisk....i nie ma to nic wspólnego z abstrakcją. Ludzie oceniający twoje prace na uczelni w moment wyłapią z czego pracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic nr 2 niezły, podoba mi się ujęcie... ostatnia praca konkursowa, hm... zabrakło głębi i zróżnicowania planów, hołota po prawej zlewa się z górami, kolorystycznie mocno pobrudzone... podoba mi się kompozycja pierwszego planu... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statek malowany z refki w postaci modelu kartonowego postawionego na biorku :)) takze zdjecie nie bylo :)), a staw to z pleneru

 

co do tej konkursowej pracki, w technike wykonania wchodzi tusz, cienkopis, plakatowki, tempery i to tyle w sumie, ciekawie chyba wyszlo, chodzilo mi o troche komiksowy klimat. dzieki za mile slowa ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areien, jeśli masz farby, to namaluj coś farbami - TYLKO farbami, nie zostawiając konturów.

Ołówki spoko, ale zrób taką pracę jak tą konkursową, bez konturów i sprawdź, czy coś będzie widać. Szczerze polecam akryl. A co do samej pracy konkursowej, to gdybyś tych gór na drugim planie nie obrysował, to już by było zróżnicowanie planów.

Jeśli się pomyliłem to bardzo przepraszam, z resztą bardziej doświadczeni szybko mnie poprawią. :)

 

EDIT:

... I do tego te czarne chmury :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo.. faktycznie to by napewno uwydatnilo roznorodnosc planow, dzieki za rade nie podszedlem do tego w ten sposob. a... czemu uciekac sie do jednej techniki? akurat tu cie nie rozumiem ;p a chmury tak... faktycznie moj blad ^^ ale to takie burzowe to nastepnym razem bardziej sie do nich przyloze xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie technik jest bardzo fajne, ale rob to z glowa :) Zauwaz, ze komiks charakteryzuje sie tym, ze oprocz konturu ma tez na ogol dosc mocno ugraficznione cieniowanie i te dwie rzeczy ze soba wspolgraja (oczywiscie pisze o komiksie takim bardziej amerykanskim, bo jest milion roznych stylistyk)... Natomiast gdy w gre wchodzi bardziej malarskie cieniowanie i nakladanie koloru, to obrys albo znika, albo jest robiony w bardziej subtelny sposob. Poza tym komiks to mistrzostwo kompozycji jesli chodiz o zestawienie ciemnych i jasnych obszarow, a u Ciebie prawa strona pod tym wzgledem lezy i kwiczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ^^ fakt komiks to mistrzostwo :)) non stop trzymac sie dynamiki. nie ukierunkowuje sie w komiks ale tak jakos to wyszlo i przypomina mi obrazki z przeszlosci :)) kiedy to czytywalo sie Marvela, Lobo ^^ yeah to bylo cos.. hardcore bohater i te rysunki :(( dzieki za slowa krytyki i trafne uwagi ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie... apropos ^^, zna ktos jakis dobry myk na malowanie wzburzonego morza?? wiem ze moje wogole go nie przypomina ale jak wczesniej napisalem nie umiem i tyle ^^, zna ktos jakis dobry patent??

 

 

wlasnie jestem w trakcie malowania obrazu marynistycznego :D do malowania piany i wzburzonych bałwanów dobry jest duży płaski sztywny pędzel, zamoczony delikatnie w farbie, maluje się samym koniuszkiem ;d można bardzo ciekawe efekty uzyskać

 

ogólnie co do prac i asp: póki co bieda, ale przy ilości czasu jaką masz, do czasu składania teczki na asp możesz być maestro. oczywiście jeżeli poświęcisz odpowiednią ilość czasu (conajmniej parę godzin dziennie i to intensywnego rysowania non stop a nie pitu pitu, typu 'a to w coś zagram, a to sprawdzę nasza klasę czy inny szit').

 

skup się na szkicach, żadnych dłuższych rzeczy, jak najwięcej, bez cieniowania i szczegółów na początku (polecam starać się jednocześnie pracować na małych i dużych formatach), tylko staraj się oddać jak najlepiej proporcje. google ma miliardy fotek, z każdego zakresu. narzędzie nie jest ważne. przy anatomi polecam wyszukiwanie i rysowanie najdziwniejszych poz. jednocześnie trenuj światło. zasada ta sama, dużo szybkich szkiców, zeby uchwyić sedno. rozglądaj się za scenami z ciekawym, dziwnym oświetleniem, które możnaby narysować. ja czasem jak oglądam film i zobaczę, że jest dobre światło to robię pauzę i screenshota :D

 

zrzynaj też ile się da na początku ze swoich mistrzów, w kopiowaniu w tej fazie nie ma nic złego, a można się wiele nauczyć. spróbuj np. przemalować jakiś ulubiony obraz ale używając jedynie grubszego pędzla i barwnych plam. mógłbym tak pisać i pisać ale nie ma czasu, powodzenia ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze :( to zes mnie podsumowal az mi sie smutno zrobilo :)) ale dzieki za rady! musze sie do nich stosowac wiem jak chcem zeby bylo fajnie trzeba pracu pracu..

 

co do techniki od fal dzieki sprobuje ^^

(moze nie do konca rozumiem tę technike - moglbys mi jakis screnshocik podrzucic??- z gory dzieks)

 

kurcze do zrzynania sie jescze nie przykladalem xD ale skoro mowisz ze to dobra metoda to czemu nie :) jeszcze raz wielkie dzieki za rady i mam nadzieje ze postepy tez beda :))

pozdrawiam ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare ostatnich pracek:

pierwsza to mega szybki speed kiedy to zima zapukala mi do okien i nie mialem co ze soba zrobic. Nie jest skomplikowana ale mi sie podoba, moze komus jescze :D

 

tree3.jpg?t=1262187664

 

taki rastuch po jakims dwugodzinnym digitalu

rasta2.jpg?t=1262188288

 

i takie tam studium szklanki, wiem, przeczytalem gdzies na forum juz ze nie powinno sie robic bialego tla bo lipa poprostu i takie tez mam wrazenie a ze malowalem na backgroundzie to tak wyszlo :/ no...

 

szklanka.jpg?t=1262187673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za mientko" wywal wasc z przybornika miekie pedzle i pojedz im po dziąslach

twarda szczotka. Szoruj, az zacznie krawic, wtedy bedziesz wiedzial kiedy przestac. Mam nadzieje ze nie napisalem tego w zbyt zagmatwany sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlon mocno rzuca sie w oczy, to przez to ze robilem ja juz pod koniec i tak konkretniej to nie o nia mi chodzilo tylko generalnie twarz? dziąsla?? to najladniejsze dziąsla jakie mi w digitalu do tej pory wyszly xD

Edytowane przez Areien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszedzie go pelno, a i druga sprawa te prace sa tak cyfrowe ze az w tym wszystkim brzydkie. Sukcesem jest niejako zimitowac naturalnie wygladajacy przedmiot, osobe itd. Popatrz sobie na prace innych ludzi na forum oraz na cg society i ca, nachlon tyle przykladow ile mozesz i wtedy postaraj sie wywnioskowac co takiego jest w ich pracach, czego brakuje twoim.

 

Pozdrawiam i zycze sukcesow, ICE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Icecold dobrze Ci radzi. Jest Ci teraz potrzebne pewne obycie w sztuce, warsztat to jedno, ale pewne zalozenia estetyczne to kolejna sprawa.

 

Kazdy zaczyna przygode z malarstwem od miekkich, rozmytych ksztaltow, dlaczego?

Bo tak to wlasnie wyglada w realu...formy sa bardzo miekkie w wiekszosci, a to co tworzy ostrosc to zwykle gleboki detal. W szkicach zamiast detalu stosuje sie ostre ksztalty i pedzle aby oko moglo sie czegos zlapac anyway. To tez ewoluowalo w pewne stylizacje nie tylko szkicowe.

Problem z miekkimi ksztaltami jest taki jak z kontrastem i jego brakiem.

Latwo jest narysowac portret oswietlony lampka, bo kontrasty nie pozostawiaja watpliwosci w ksztaltowaniu formy,itd. Ale twarz plasko oswietlona przeniesc na papier jest trudniej, trzeba miec wprawne oko.

By miekkimi pedzlami rysowac trzeba wykazac sie pelnym zrozumieniem realnej formy i oddac to.

 

Polecam Ci podjecie prac nad jednym przedmiotem i serie jego studiow.

W kazdym kolejnym uwzgledniaj nowe obserwacje, poczytaj tez na czym polega obserwacja.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche szkicow wrzuce pod koniec tygodnia jak pojde do kumpla i je zeskanuje :D a tymczasem taka slodziutka :) .. zafascynowany muzyka Billego Joel'a niejako pokusilem sie o wspominanie mojej bliskiej koleznki, ktora juz jakos sie nie chce ze mna zadawac :( :)) wiec.. szukalem jej usmiechu :)

wstydziosxrk.jpg?t=1262589872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I praca znowu wola o pomste do nieba przez swoja cyfrowosc, i znowu uzyles smudge'a. Generalnie jesli ludzie daja dobre rady to lepiej sie do nich stosowac, ucz sie na wlasnych bledach bo to normalne, ale jak juz wiesz ze cos bylo bledem, to go nie powielaj.

 

Generalnie musisz sie jeszcze spoooooooro rzeczy nauczyc, sam wielkim guru nie jestem ale postaram sie pomoc.

 

Ok teraz dalszy wywod na temat ostatniej pracy.

Oprocz tego, o czym wspomnialem wyzej:

- Nietrafiony wybor koloru do tla, niebieski malo tam pasowal duzo lepiej przy czerwonych i jego pokrewnych prezentuje sie zielony, zolty-zielony.

- Samo tlo pozostawia wiele do zyczenia, sprobuj dodac temy wstydzioszkowi troche charakteru podkreslajac to jakims elementem.

- Na szcescie zrobiles mniejszy blad niz wiekszosc poczatkujacych czyli sciemnianie czarnym i rozjasnianie bialym, tutaj rozjasniles bialym.

Ale twoj kolor w cieniach ucierpial bo byl wszedzie jednakowy.

Koniecznie zainwestuj w Gnomon: Color theory i practical light and shadow.

 

Zrobilem szybki over, w ktorym nie mialem czasu by poprawic wszystkie twoje bledy bo sam musze cwiczyc ( jako tez starac sie bede o przyjecie na ASP), ale da ci to jakis generalny poglad.

 

P.S Postaraj sie zaobserwowac w naturze jak wiele kolorow sklada sie na ten, ktory wydaje ci sie na pierwszy rzut oka jako jeden.

Przejedz tez pipeta po zebach w moim overze, bo napewno nie znajdzies ztam bialego.

Pozdrawiam, ICE

 

wstydziosxrk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło kudża :D, sliczny over ^^ jak zwykle dzieki za szybki answer z Twojej strony bo jak nie wielu mi pomagasz na tutejszym forum ^^ i w sumie jedynym na jakim sie udzielam.

to narazie tyle ^^

teraz tak: wiem wiem, troche z rozmytymi pedzlami walczylem i staralem sie zrobic co w mojej mocy zeby wyszlo... kurcze!! no powinno wyjsc tak jak Tys mi pokazal! :)) wlasnie o to mi chodzilo... jescze mi piorko tabletowe tak nie sluzy jak olowek, dzieki za BARDZO konkretny drogowskaz jakims byl ten over bo zlitowales sie nade mna i mi konkretnie zaprezentowales o co chodzi i co nie tak :)).

 

skoro sie wziales za retusz mojej mazaji to chyba sie troszke spodobalo ^^ mam taka skormna nadzieje :)

 

JEscze raz wielkie thx i swietnie poradziles sobie z kolorem na twarzy ktory mi naprawde MIZERNIE wyszedl :(( dzieks wielkie i dzis biore sie za kolejne digarty chociaz na te nie chcem tak duzo czasu poswiecac bo kosztem czasu na trening zwyklych (tzn. yyyyyyy noo... wiecie... metod tworzych farby, olowek, czesciej wegiel juz ) dobra to tyle bo infe mam :D dzieks pa ;) ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icecold mam pytanie... jak ty skonfigurowales brusha ze ma taką fajna kreche? xD jakos tak rozmazuje? czerpie kolor z warstwy.. takie mam wrazenie... podobny efekt widzialem w artragu przy malowaniu pedzlem ze sie tak fajnie rozmazywalo. :D

 

takie wczorajsze studium:

klamka.jpg?t=1262674470

 

nawet nie tknalem rozmytych pedzli!! pozniej sie troche pobawilem smugaczem bo mi sie nie chcialo konczyc tego czegos do czego przyczepiona jest klamka, bo konkretniej o nia mi chodzilo. klucz sie troche wygial od krecenia w zamku!! :D tak mialo byc ;P! xD nie no zartuje troche mi perspektywa przy kluczu poleciala.. no ale mniejsza. "Da Vincim sie nie rodzi" :)) ponoc 90% (czy wiecej) talentu to ta czesc wyuczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neee noo! Zostaw ten smudge! :D

Over, ktory dla ciebie zrobilem na syzbko byl w painterze, bo w nim najszybciej uzyskac spore ladne plamy koloru. Generalnie pracuje w photoshopie, i moge polecic ci pewien brush pack:

 

http://www.daarken.com/flash2005/tutorials/daarken_07_09_09.zip

 

Sa to pedzle Daarkena, koniecznie obadaj jego strone, ma kilka ciekawych videotutkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OooooO :D dzieki, hehe dobra smudga juz nie bede ruszal ;] A o Paintera bede musial w googlu poszukac, ciekawy efekt daje :)) co do brushow dogadalem sie dzis z kumplem ze mi nagra plytke dvd z brushami kolesia, ktory siedzi w shopie od laaat. Wiec jakby co wal ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D iwem.. sam to zauwazylem i pocwicze tak jak mowisz;) dobrze ze wrzucilem progresa mozecie wiecej dopowiedziec patrac na etapy prac

 

uprzedzam ze nie bawilem sie kontrastem ani krzywymi, mysle ze jakbym troche sama reke bez podstawki troche kontrastem podkrecil bylo by lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze cos takiego rysowalem jak spac nie moglem chyba z 3 dni... matka pogonila mnie do wyra to przy swietle z laptopa cos tam na kolanach zaczalem bazgracm wyszlo to... pozniej poczytalem ksiazke Sekret... i odpadlem po moich wrazeniach.. niewazne :D. prosze o rady, wskazowki

 

 

rekaboga.jpg?t=1262894374

 

no i jescze jedna z ostatnich pracek, chcialem sie przekonac jak to jest rysowac ten caly nielad ktory prezentowali kubisci.. takie tam cwiczonko, dopiero po skonczeniu doceniam ile to wymaga skupienia .. wbrew pozorom ^^

 

kuba.jpg?t=1262898225

Edytowane przez Areien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dwie wczorajsze.. pierwszy to studium kolorkow i faktury z fotki niestety.. ciekawa kompozycja mi sie wyadala to maznalem, a drugi to taki goblinek.. mial byc tylko koncept i wogole... ale to jeszcze faza wip w miedzyczasie go skoncze

 

okno.jpg?t=1263305393

 

goblin2.jpg?t=1263305714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności