Skocz do zawartości

Wszelakie problemu z AutoCADem


[robak]

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami w AutoCADzie nie da się zrobić rolką ZoomOUTu. Dlaczego tak się dzieje? Jest to jakiś głupi błąd programu powielany przez wszystkie wersje? Czy może kwestia jakiś ustawień? Zakresu? Nie wiem czego. Szalenie mnie to drażni, kiedy kręcę i kręcę rolką, a obraz się nie oddala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cześć, nie znam autocada w sensie akademickim, nie wyjaśnię poprawnie dlaczego tak się dzieje i co zmienić w ustawieniach by "problem" zniknął. ale na mój rozum ograniczenie związane jest z kompleksowością wyświetlanych obiektów. splajny dzielone są na segmenty co widać na zoomie. i teraz im bardziej uproszczone obiekty tym więcej możesz objąć w viewporcie. trick polega na tym, by po zoomie na całość (dwukrotne kliknięcie scrollem) użyć komendy _regenall (View > Regen All). autocad dostosuje kompleksowość wyświetlania do skali w jakiej widzisz rysunek i spokojnie będziesz mógł sobie oddalić. nie wiem na ile poprawne jest to rozwiązanie, ale w zupełnie nieuciążliwy sposób rozwiązuje tę kwestię. jeśli piszę głupotki proszę mnie naprostować. trochę chaotycznie ale ostatnio nie służy mi godzina 4 w nocy. dreszcze, zimne poty itp. itd. (pozdrowienia dla Morphe ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności