Skocz do zawartości

Wiz: Łazienka czerwono-szara


Winoo1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna wizualka. I znowu w barwach czerwieni i szarości ( może to takie moje zboczenie, ale lubię tą kombinację kolorów w architekturze wnętrz ).Tym razem zastosowałem Linear Workflow. Hmmm...z jakim efektem? To zostawiam Wam.

Soft : 3D Studio MAX 2011 + V-ray 2.0 + Photoshop CS2

 

bathroomredgray.jpg

 

[/url]bathroomredgrayujecie2.jpg

Edytowane przez Winoo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Taka moja uwaga chodzi o wysokość zlewu za nisko patrząc na kabinę i na zlewy to powinien być na wysokości pasa a u ciebie jest jakieś + /- 20cm poza tym większy AA z mojego ptk widzenia nie potrzeba tyle gniazdek przy zlewach (na środku jest włącznik ? Jeśli tak to nie praktycznie umiejscowiony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja uwaga chodzi o wysokość zlewu za nisko patrząc na kabinę i na zlewy to powinien być na wysokości pasa a u ciebie jest jakieś + /- 20cm poza tym większy AA z mojego ptk widzenia nie potrzeba tyle gniazdek przy zlewach (na środku jest włącznik ? Jeśli tak to nie praktycznie umiejscowiony)

Primo: Dlaczego zlew jest za nisko? Czy są jakieś żelazne standardy wysokości umiejscowienia zlewów? Czy jak będzie niżej lub wyżej to ukarzą właściciela takiego wnętrza? A może to jest łazienka przygotowana dla małżeństwa, w którym najwyższa osoba ma 155 cm? Kabinę prysznicową ciężko jest zakupić "pod wymiar" ( wysokość ), dlatego ma wysokość taką, jaką mieć powinna. W tej sytuacji, w przypadku aranżowania wnętrza pod warunki użytkownika, trochę bez sensu jest ocenianie wymiarów względem czegokolwiek ( poza oczywiście owym użytkownikiem, bo to do niego ma być dopasowane wnętrze ). To tak, jakby w domu 90-letniego starca, który ma na werandzie 3 schodki po 5 cm wysokości każdy dopatrywać się, że te schodki nie mają "ustawowych" x cm wysokości. No ale gdyby miały, to prawdopodobnie ten starzec nie dałby rady po nich wejść z ogrodu, nieprawdaż?

Secundo: Ilość gniazdek ( 4 ) z mojego punktu widzenia z kolei nie jest liczbą zbyt wygórowaną. Znajomość kobiet, ich psychiki i zachowania rozwiałaby Twoje wątpliwości :) Lokówka/prostownica do włosów + suszarka do włosów i jedna strona już jest zajęta. Po drugiej stronie - załóżmy - elektryczna maszynka do golenia ( a'la Philishave z trymerem ), depilator ( może mieć takie przyzwyczajenie - kto powiedział, że mężczyzna nie może się depilować ) lub ładowarka do komórki. I...cud nad Wisłą! Wszystkie gniazdka zajęte. A miało być ich zbyt dużo...

Tertio: włącznik halogenów we wnęce. Tak, tak, jest pomiędzy "stanowiskami". Według mnie jest to rozwiązanie jak najbardziej rozsądne i logiczne, a przede wszystkim ergonomiczne. Przecież główny włącznik świateł sufitowych jest przy drzwiach wejściowych. Gdy są włączone, to można swobodnie podejść do wnęki nie obawiając się wpadnięcia na "przeszkodę" po ciemku i, jeśli taka wola użytkownika/użytkowniczki, dodatkowo można uruchomić halogeny we wnęce. I tu kłania się ergonomia. Włącznik jest na środku aby każde ze "stanowisk" miało swobodny i jednakowy dostęp do włącznika, co byłoby niemożliwe, gdyby był on umieszczony na ścianie po którejkolwiek ze stron.

A co do antialiasingu - tu się zgadzam.

 

Fajnie byłoby, gdyby użytkownicy komentujący bardziej zwrócili uwagę na techniczne niedociągnięcia, bo to w tej kwestii krytyka pozwala na szlifowanie umiejętności i pod czyjąś wytyczną dojrzeć co się robi nie tak. Tak, jak w przypadku komentarza od cichysit. No, poniekąd też od Georgasa, ale nie do końca, bo zdawkowe "cała scena wygląda bardzo brudno " nijak nie naprowadza mnie na to, co jest owym "brudem". Mało to konkretne. No, ale mimo wszystko dziękuję powyższym za słowa krytyki, bo wszystkie ( prawie ) dały mi pogląd na moje niedociągnięcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bolą Cię palce od pisania ? Nie widzę sensu w takiej przemądrzałej obronie. Nie odwołując się do poprzednich komentarzy - Umywalka zwana tutaj zlewem powinna mieć wysokość ok. 80 cm, wspominana ergonomia oraz normy tak mówią. Gniazdka - ok. włącznik pomiędzy umywalkami ok - tylko kolor powinien być podobny do ściany, bo za bardzo świeci przez co jest brzydko. Mam wątpliwości co do wysokości umywalki i wielkości lustra. To że render jest brudny to znaczy że masz coś z balansem bieli. Powinieneś powalczyć z przepaleniami, wpuścić więcej światła "miękkiego" z zewnątrz, zrobić coś by kolory były ładniejsze. Estetycznie projekt mi się nie podoba, walcz i współpracuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bolą Cię palce od pisania ? Nie widzę sensu w takiej przemądrzałej obronie. Nie odwołując się do poprzednich komentarzy - Umywalka zwana tutaj zlewem powinna mieć wysokość ok. 80 cm, wspominana ergonomia oraz normy tak mówią. Gniazdka - ok. włącznik pomiędzy umywalkami ok - tylko kolor powinien być podobny do ściany, bo za bardzo świeci przez co jest brzydko. Mam wątpliwości co do wysokości umywalki i wielkości lustra. To że render jest brudny to znaczy że masz coś z balansem bieli. Powinieneś powalczyć z przepaleniami, wpuścić więcej światła "miękkiego" z zewnątrz, zrobić coś by kolory były ładniejsze. Estetycznie projekt mi się nie podoba, walcz i współpracuj :-)

Nie, nie bolą. Przyzwyczajony jestem :)

Obrona nie miała być przemądrzała, a miała pokazać dokładnie wyjaśniony mój punkt widzenia.

Przyznam szczerze, że o takowych normach odnośnie wysokości umiejscowienia umywalki nie słyszałem...No, ale nie siedzę w końcu 24/7 na portalach budowlano-sanitarnych, więc mogę zgodzić się z Tobą. I w takim przypadku przepraszam powyższych komentatorów.

Balans bieli...może dlatego jest złudzenie "brudu", bo ściana nie jest biała, a lekko szara? Chyba, że chodzi jeszcze o coś, poza wspomniana ścianą.

Dzięki za krytykę objaśniającą szczegóły błędów tego projektu :) Będa pomocne w przyszłości :)

Edytowane przez Winoo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. blado

2. przepalenia na scianach

3. swiatlo na suficie wychodzace z nikad(od rogu az do srodka) w kancie sciany i sufitu

3. roslinka wyglada marnie, mat jak i sam model

4. zeby wszedzie jak u rekina :) (aa siadlo, powstaly postrzepienia)

5. dywanik mogl by miec wiecej wloskow

 

ogolnie bardzo fajnie, pomyslowo i kolorystycznie dobrze dobrane,

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabol zębów jak pisał plasti od cholery.Obrazek z palmą... to tandeta. Ten drugi tez mi pasuje jak świni siodło. Roślina wygląda jakby była plaska, no chyba, że źle widzę (oglądam bez okularów). Mam wrażenie, że fugi za kabiną są za szerokie a panel prysznica jakiś taki za prosty.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia u mnie na herbacie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności