Skocz do zawartości

Corona C4D problem z instalacją SSE 4.1


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SSE 4.1 jest to zestaw instrukcja procesora jeśli dobrze pamiętam w tym przypadku 47 instrukcji. Niestety posiadasz procesor który nie jest wyposażony w ich obsługuje a co za tym idzie corona na nim ci nie ruszy :) A najlepiej napisz jaki to procesor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSE 4.1 jest to zestaw instrukcja procesora jeśli dobrze pamiętam w tym przypadku 47 instrukcji. Niestety posiadasz procesor który nie jest wyposażony w ich obsługuje a co za tym idzie corona na nim ci nie ruszy :) A najlepiej napisz jaki to procesor :)

 

No właśnie ja mam AMD... W tym tkwi przyczyna? To znaczy że każdy użytkownik AMD nie może się cieszyć coron,ą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy którego masz AMD np wszystkie buldożery i vishery mają pełną obsługę instrukcji SSE ze wszystkimi cyferkami po nim :) Dlatego pisałem abyś napisał jaki to jest konkretnie procesor. Dwa może się to zmienić bo np w przypadku max +corona dział tylko jest wolniejsza na procesorach bez tej instrukcji. Jak by nie patrzeć na c4d jest dopiero alfa w pierwsze wersji :)

 

"SSE4.1 is only the first part of SSE4 instruction set. SSE4.1 was first introduced in Intel Penryn core in January 2008. The first AMD microprocessors with SSE 4.1 support were Bulldozer-based FX-Series and Opteron 6200. These families were released in October and November 2011 respectively."

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy którego masz AMD np wszystkie buldożery i vishery mają pełną obsługę instrukcji SSE ze wszystkimi cyferkami po nim :) Dlatego pisałem abyś napisał jaki to jest konkretnie procesor. Dwa może się to zmienić bo np w przypadku max +corona dział tylko jest wolniejsza na procesorach bez tej instrukcji. Jak by nie patrzeć na c4d jest dopiero alfa w pierwsze wersji :)

 

"SSE4.1 is only the first part of SSE4 instruction set. SSE4.1 was first introduced in Intel Penryn core in January 2008. The first AMD microprocessors with SSE 4.1 support were Bulldozer-based FX-Series and Opteron 6200. These families were released in October and November 2011 respectively."

 

2ibizog.jpg

 

AMD Phenom™ II X4 965 3,40 GHz.

 

Czy jestem w stanie mając taki sprzęt uniknąć błędu SSE4.1 ?

Edytowane przez Szwadron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo poczekaj na to co się będzie działo z Coroną na c4d, zapowiedź jest że zaczną intensywniejsze prace nad nią po wypuszczeniu pełnej komercyjnej wersji pod maxa, lub przesiąść się na maxa, tylko ze tak ogólnie twój procesor nie obsługuje tej paczki instrukcji http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20965%20Black%20Edition%20-%20HDZ965FBK4DGM%20%28HDZ965FBGMBOX%29.html także nawet na maxie mimo ze będzie ci chodziła corona to niestety nie będzie ona tak szybka jak jest na procesorach spełniających wymogi.

Ostatecznie jeśli bardzo zależy ci na coronie to zmiana procesora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze znalazłem taką informacje po sieci:

 

What are the minimum hardware requirements?

 

There are two versions of Corona - standard and legacy. The standard one uses the SSE4.1 instruction set to achieve maximum speed on modern CPUs, and needs an Intel i3/5/7 CPU or newer Core 2 (e.g. 9xxx). Legacy version should run on all CPUs of the last decade, but is about 20% slower. The installer automatically chooses the correct version for you

 

I tutaj rodzi się moje pytanie, Czym jest Legacy version?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niema co robić correct ze względu na istnienie tylko jednej wersji pod c4d :P

 

Tak racja dziś udało mi się znaleźć informację iż planują do końca tego roku wypuścić wersje corony, która ruszy na słabszych maszynach. Pewnie gdy to nastąpi umieszczę informację w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności