Skocz do zawartości

[Kryzys] wytrzymałości [FINISHED]


viater

Rekomendowane odpowiedzi

Endurance Crisis \ Kryzys Wytrzymałości

 

Ludzkość podzielona jest na tych co nie cierpią biegać i na tych co cierpią bez biegania.

 

W mojej pracy przedstawiłem swój debiut maratoński.Starałem się przedstawić dramat rozgrywający się na trasie, na około 37 kilometrze.

Powykręcany z bólu gostek, powłóczący nogami, wyprzedzany przez wiele starszego od siebie, snuje się ulicą z jedną myślą byle doczłapać do mety.

 

In my work I want to show my first start in Marathon. Real run start's at 37 km and there is crisis.

At the picture: Distorded guy who run in pain with only through to reach the goal, and older man will left him behind. Main "Hero" is crowling with only one mind:

"to be on the finishing line".

Is very personal work. My inspiration is from experience.

Enjoy the picture!

 

hardware: Pentium4, 2.6 GHz, 2GB RAM, Radeon 9600 Shafire (128MB), digital camera Canon 300 D.

software: Light Wave 3d 9.6, Zbrush 3.5, Photoshop.

textures: 3dtoltal.com (free), own production

 

low res: (press F11 - full screen)

endurancecrisissmall.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zdaję sobie sprawę, że format ilustracji jest dość niewygodny do oglądania na panoramicznych ekranach. W ostatecznej rozdzielczości trudno dostrzec kompozycję bez skrolowania. Format sprawdza się w wydruku.

Dlatego wrzucam dla wszystkich zainteresowanych pomniejszony obrazek z maratonu. Zaznaczam jednak, że jest on uboższy o detal wypracowany, dotyczący głównego bohatera.

 

hi res:

 

endurancecrisis.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img145.imageshack.us/i/endurancecrisis.jpg/

 

[ATTACH]78850[/ATTACH]

 

PS:

Mój internet wyświetla straszną kompresję na obrazach. Jeśli jest coś nie tak to mogę wysłać ilustrację w dowolnym rozszerzeniu moderatorom na pocztę@.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim za słowa otuchy. Jednak wśród tej rzeszy biegaczy na starcie maratonu są i graficy. Cieszy mnie to że jakieś życie się jeszcze tli po za cyber przestrzenią :-).

Dziadyga na wózku super mi pasuje. Może coś wystrugam.

 

Na razie szybki koślawy koncept: główny bohater i plan sytuacyjny mojej sceny. Bardzo bym chciał pobiec kiedyś pod palmami więc dokładam palmy.

 

[ATTACH]76829[/ATTACH]

 

[ATTACH]76830[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No i zacząłem od modelowania tułowia biegacza. Jak już będę miał całego to będzie bazą do reszty postaci.

[ATTACH]76831[/ATTACH]

 

Ogrom pracy modelarskiej? lub nie ...

Może zrobię ciasny kadr z dużym DOFem?

A może szerszą panoramę HD wide screen, a perspektywę uzyskam za pomocą fog(a), a może jedno i drugie.

W każym bądź razie najpierw zrobię klocki, a potem będziemy się nimi bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, prawie zawsze tak mam. "Krwawe suty" :-). Wszyscy myślą że to boli ,a to pikuś w porównaniu z całą resztą. Dodaje dramaturgii co?

Zrobiony mirror torsu:

[ATTACH]76855[/ATTACH]

[ATTACH]76856[/ATTACH]

 

Trochę go uklaciłem jeszcze, bo w tamtym czasie byłem właśnie taki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem biodra..... Wdarło mi się parę trójkątów, ale jeszcze nad tym popracuję.

Przedłużyłem też trochę najszerszy grzbietu, bo trochę za wysoko się kończył. Jednak nie chcę przesadzić z poszerzaniem bo chcę uzyskać efekt barszo smukłej sylwetki na górze, uzbrojonej w potężne giry

 

[ATTACH]76861[/ATTACH]

 

Ps: jakby mi ktoś jeszcze napisał jak się wkłąda obrazki tak żeby nie były załącznikami, bo mi tracą na jakości..... To byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dominuje u mnie prawa półkula i wszystko zaczynam od końca to po wymodelowaniu kończyn dołożyłem kilka atrap i wyrezałem kadr który będę dopracowywał. Oczywiście nikt nie biega w Tipose, ale nie mogłem się doczekać.

[ATTACH]76878[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odsłona to powrót do postaci biegacza. Wziąłem się za głowę.... Na pewno jeszcze będę ją dragował i dodam parę rołów, ale coś w ten klimat będzie szło. Jeszcze te trójkąty nieszczęsne muszę utylizować.

[ATTACH]76894[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: jakby mi ktoś jeszcze napisał jak się wkłąda obrazki tak żeby nie były załącznikami, bo mi tracą na jakości..... To byłbym wdzięczny.

z regulaminu

6. ...Oczywiście jeśli nie można utworzyć pliku bez widocznych zniekształceń wprowadzonych przez algorytm kompresji wtedy korzystajcie z metody Link. Umieszczajcie prace na jednym z serwisów oferujących darmowy hosting zdjęć takich jak np.: http://www.imageshack.us http://www.fotosik.pl lub swoich własnych serverów.

 

ogólnie tworząc wiadomość klikasz na ikonke obrazka i podajesz link do wcześniej wystawionego pliku w sieci. to zamknie ten link w tagach i wyswietli jako obrazek

Edytowane przez szczuro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczuro i KoMic, dzięki za podpowiedziejszyn fsprawie obrazków.

 

max_1989 - Wiem o co chodzi: m czworogłowy to dwie bulwy nad kolanem a nie jedna. Jednak chciałem to uzyskać normalmapą po zezbruszowaniu pana. Za dużo nie poprawię ale spróbuję. Co do pasa to specjalnie zostawiłe poziomy row, będzie mi łatwiej spodenki wsadzić na tyłek. Ale masz racje porpawię to na następnym etapie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do obrazka nie htmla ;) nie wiem jak w fotosiku ale w imageshack, po wgraniu pliku, podaje direct url do pliku jpg . Jeśli fotosik nie ma czegoś takiego to to klknij prawym na wgrany obrazek i "pobierz adres url obrazka"/"pokaż obrazek w nowym oknie" albo coś takiego zależnie od przeglądarki

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Szczuro, na fotosiku mi nie poszło, a już mi było szkoda czasu rozkminiać kolejne rejestracje. Wolę podłubać przy bitwie. Na razie zostanę przy załącznikach .Ale dzięki i pozdrawiam.

 

Uwaga, następny up.

Jako że UV w LW to jakoś nigdy mi nie szło to zrobiłem je uvmasterem z ZB. Tam też mam zamiar trochę podkreślić mięśnie, zwłaszcza nóg, zrobić normalmapę oraz color mapę skóry. Może też mi się uda zrobić koszulkę w ZB, bo spodenki już są. Buty i oczy zostają do dokończenia w LW.

[ATTACH]76966[/ATTACH]

[ATTACH]76967[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźby ciąg dalszy....

Skończyłem (chyba) mięśnie tułowia i kończyn. Dłoni i głowy jeszcze nie ruszyłem. Rzuć ktoś okiem, bo mnie się zdaje że triceps kuleje i trochę tył uda. Ta anatomia to nie jest taka prosta sprawa. No może w teorii.

[ATTACH]77003[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

wzorowales sie na stallone? ;)

 

na imageshack masz na pierwszej stronie "browse", klikasz, ladujesz obrazek, kopiujesz tekst "kod forum" i wklejasz go na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pakosie. Najs tors. No i tak też kombinuję ale mój internet kapituluje za każdym razem, gdy to przyklejam. Może w końcu mi się uda.

 

Zin, taki mam właśnie plan na kryzys.... Siność, bladość, madżentowość... Przekrwioność i suchość w ustach, Żyli na czioli - kryzys. Fajny podpis. Właśnie od Ciebie dowiedziałem się że rysowanie to też fizjologia.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img37.imageshack.us/f/zbtolw.jpg/

 

zbtolw.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

(Jak wklejam adres do obrazka to ikona symbolizująca wklejoną bitmapę zmienia się za chwilę w "podarty plik" - i nie chce mi wczytać z ImageShack.)

 

... Jeszcze dużo brakuje... A i jakieś kwasy wyszły z normal mapą. Coś się stało z palcami rąk. Babol na uchu a mięśnie nie są tak fajne jak w zb. Poza tym kolormapa też jakaś słabsza niż w ZB.

Potem dodam włosy, brwi, specular od potu i translucensy na uszach bo słońce jest w plecy.

 

Chyba sobie dziadów daruję i zrobię ciasny kadr na mocniejszym DOFie bo jeszcze tyle roboty, a wszystkich ludków nie podołam czasowo wykonać.

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda! Czy to przymiarka do kadru końcowego? Lekkie przechylenie kamery mogłoby pomóc w uzyskaniu wrażenia zmęczenia na granicy omdlenia biegacza. Być może poluzowałbym mu trochę nogawki i koszulkę, ale chyba tak przyległe obowiązują w zawodach. Jeśli tak, częściowo odlepiłbym mu numerek startowy, opuścił nieco skarpetki... Takie drobne uwagi i propozycje, na pewno dokonasz dobrego wyboru!

 

PS Przyczyny krwawiących sutków znane są chyba przede wszystkim zawodowcom; dla reszty będą to po prostu... krwawiące sutki. Fuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mookie za sugestie.

Strój raczej jest dowolny, ale ja preferuję obcisły.

Numerek jest powyginany i krzywo przypięty na agrafkach. Na pewno popracuję nad tym.

Skarpetki też jak najbardziej tak (fałdy, obluzowania) byle nie krótsze, bo noga mi się skończy :-).

Kadr jeszcze wcale nie ruszony. Właśnie na takie sugestie czekam. W ogóle nie wiem w jaki format pójść. Może 16x9?

Krwawe suty - hmmm... Widzę, że wszystkich piecze.... Chyba zrobię tylko jeden i lekko mniej wyraźnie, ale nie odpuszczę. Fuj? A Twój temat to niby mniam? :-) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się jeszcze tak tak oświetlić i obłożyć materiałem pana w biegu żeby wydobyć kształt sylwetki. Ale tu proszę spojrzeć, że biegnie. Panie P, zwykły zjadacz chleba na 30 km ciągłego biegu porusza się czymś w rodzaju biegu, ale nie idzie. Myślę że udało mi się to uchwycić.

 

http://img502.imageshack.us/i/runpose.jpg/

 

runpose.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez viater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłubałem co nieco. Trochę mam problem z doświetleniem prawidłowym postaci. Skin Shader też jakiś nijaki, ale go rozgryzę.

 

[ATTACH]77498[/ATTACH]

 

[ATTACH]77499[/ATTACH]

Edytowane przez viater
potem wrzucę ładniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co? Idziemy w stronę kupy :-). To ja tu czytałem opinie że krwawe sutki to fuj i hardcore. Ha, swoją drogą dobre zdjęcie. Dobrze że bezzapachowe.

 

Co do enviro to chyba za dużo tych barjerek. Może pójdę trochę w taśmy jak na obrazku od Zina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co? Idziemy w stronę kupy :-).

 

Nie no broń Cie panie :D

 

Tak tylko fotka do inspiracji, ale nie koniecznie, w taką stronę, tylko może coś jeszcze dodatkowego do samego zmęczenia organizmu, hehe. Ale to naprawdę, jak Ci wygodniej, niczego nie neguje w Twoim pomyśle, bo jest bardzo dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ZiN. Postaram się coś jeszcze z siebie wykrzesać. Tylko żebym z tego krzesania zdążył z całą resztą.

Czytałem Twoje uwagi u innych. Masz dużo racji. I choć im kibicuję, bo podoba mi się plastyka to powinni kierować się w kierunku tematu. Z drugiej strony trzeba także uważać żeby nie przegiąć. I to wg mnie jest najtrudniejsze.... Pomysł....

 

Ps: Gość od syrenki daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób kupy bo będzie zbyt niesmaczne. Suty powodują wzdrygnięcie, ale to nie ten rodzaj niesmaku co kupa.

 

Otoczenie jest w porównaniu do postaci niezbyt ciekawe, nie ma tej stylizacji. Budynek za postacią moim zdaniem to zły pomysł, głowa wygląda dużo lepiej na tle czystego nieba tak jak obok, budynek można przesunąć w prawo.

 

Planujesz palmy? Zasugerowałyby gorącą pogodę.

 

Myślę że trochę za dużo albo skylightu, albo odbitego światła w scenie. Wszystko jest równomiernie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu... Na Ciebie czekałem. nareszcie ktoś napisał, co dobrze, a co źle. Światło jest zrobione radiosity - taka globalna iluminacja z LW. Masz rację, spróbuję to inaczej oświetlić tylko boję się że jak oświetlę osobno otoczenie i osobno postać to stracę spójność.

Palmy będą.

Otoczenie jeszcze nie jest w fazie stylizacji. Planuję ornamenty na budynkach i może jakiś billboard. Usunę budynek z tła. W oddali będzie zatoka i panorama zieleni z akcentami miejskimi.

Najbardziej się boję kibiców, bo nie ma tyle czasu żeby ich wydłubać tak, jak głównego bohatera.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwężysz kadr to nie będziesz potrzebował wielu kibiców.

 

Niekoniecznie musisz oświetlać osobno postać, ja bym raczej spróbowała zmniejszyć (nie usunąć) radiosity generalnie, zarówno na otoczeniu jak i na postaci, i dodać lekkie światło od boku (dużo słabsze od słońca) żeby wydobyć bryłę.

Ewentualnie jak już będą kibice z kolorowymi koszulkami, to w kolorze koszulki może to być (delikatne!) area light od strony lewego kibica, i od prawej strony drugie w kolorze innego kibica. Taki fakowany bounce.

 

Słońce się fajnie rozkłada na głowie i ramieniach, tak bym zostawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności