Skocz do zawartości

Profesjonalny monitor do 7 tysięcy


PixelDomain

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie potrzebuję opinii na temat fajnych monitorów do profesjonalnej obróbki obrazów. Potrzebuję wyświetlacza nowego, nie mniejszego niż 30 cali ale też nie większego niż 32. Najlepiej w 4K. To co mnie najbardziej interesuje, to jak najlepsze parametry wyświetlania barw. Budżet jakim dysponuję to 7K +/- kilka stówek.

 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

LG to jest ryzyko ogólnie, od technicznej strony, to jest no bajka wyświetlacz naprawdę robi wrażenie. Problemem jest oprogramowanie i samo podejście LG do sprawy. tak zwany support ogólnie mają cie w dupie. nie wiem jak sytuacja ma się dziś. ale pamiętam że miej więcej kiedy ten monitor się pojawił na rynku. to było sporo problemów z oprogramowaniem na nim i kalibracją. oprogramowanie jest świetne tylko nie zawsze chce działać niestety. ino 3 lata mineły więc może się coś w tej kwesti pozmieniało. jeśli chodzi o della. No w sumie nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał. Benq, raczej bym odpuścił nowy gracz dopiero wchodzi jakby przez rynek graczy/zwyklych monitorów.

 

warto też zaznaczyć że apple wybrało LG jako producenta ich monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić delle (co prawda używałem dwóch 27 "", ale jak najbardziej na tak.) konkretnie modele u2711 i u2713h (zauważyłem też że często monitory tej firmy stoją w marketach, na lotniskach itp itd.. może to być argument na rzecz ich funkcji 'koni roboczych')

oba z matrycą IPS i 'fabrycznym' skalibrowaniem do sRGB (wydruk z wykresem kalibracji w pudle).

 

Kalibracja tego typu nie jest idealna..

Jednak prawdziwa kalibracja koloru to INNY temat, znacznie bardziej skomplikowany i kosztowny (na przykładzie znajomego fotografa- przyjechał do niego DOBRY fachowiec od kalibracji, zrobił swoje, za 1,5 godziny skasował ponad 6 tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał do niego DOBRY fachowiec od kalibracji, zrobił swoje, za 1,5 godziny skasował ponad 6 tys.)

 

what? O_o najlepsze monitory. mają w pełni zautomatyzowaną kalibracje. sądze że to była kalibracja pod konkretną drukarnie ale. w takiej sytuacji. to jest tylko preset do programu zazwyczaj pod farby/tonery jakich używa drukarnia i to oni dostarczają dziwne dziwne.

 

pierwszy raz słyszę taką akcje. ciekawe, mógłbyś więcej opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

what? O_o najlepsze monitory. mają w pełni zautomatyzowaną kalibracje. sądze że to była kalibracja pod konkretną drukarnie ale. w takiej sytuacji. to jest tylko preset do programu zazwyczaj pod farby/tonery jakich używa drukarnia i to oni dostarczają dziwne dziwne.

 

pierwszy raz słyszę taką akcje. ciekawe, mógłbyś więcej opisać?

 

opowiadał mi znajomy którego żona zajmuje się profesjonalnie fotografią. fachowiec od kalibracji skalibrował ze sobą różne sprzęty- druk, monitory, aparaty itp.

być może że było to dymanie jak ktoś wspomniał a może mamy w naszym kraju kalibratorów osiągających niebotyczne poziomy mistrzostwa i sławy:)

Edytowane przez mitic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dell 4k to moj znajomy kupil 2sztuki i po pol roku kolory na jednym i drugim nie mialy ze soba wiele wspolnego a juz na pewno nie biel, oba sie masakrycznie rozjechaly. Ja mam 2x eizo CX241 oba kalibrowalem wypozyczonym X-Rite-m, cala robota zajela mi godzinę. Monitory mają czujnik do autokorekcji i co 200h wracają do ustawionych wartosci kalibracyjnych.

W podaje kwocie nie ma co szukac sprzetu o jaki pyta autor w pierwszym poscie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, trochę minęło od zakupu i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z monitora. Kolory świetne, faktycznie nie zauważyłem problemów z gradientami. Przejścia są bardzo płynne. Co do czasu reakcji matrycy oraz smużenia, widać bardzo delikatne smuzki przy naprawdę hardcorowych szarpaniach viewportem ( przy takich, których człowiek przy normalnych zmysłach nigdy nie robi :) ). Pykam czasem w bf4, która jest grą bardzo dynamiczną i nie zauważyłem jakichkolwiek opóźnień czy smużeń w trakcie gry. Czy bym ten monitor polecił? Tak, ale jak wiadomo - każdy ma swoje "oko" i każdy ma swoje potrzeby/wymagania i nie każdemu będzie on pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności