Skocz do zawartości

Teczka 3d


luk90

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wygląda fajnie.

 

A jaki masz workflow? Może jeśli masz starego kompa spróbuj zrobić to tak jak kiedyś się pracowało w zetce czyl zaczynasz z modelem low poly i zwiększasz poziomy subd dopiero jak wycśniesz na maxa z siatki. Był byś zdumiony ile można tak zrobić. Dobra praktyka.

 

Jeszcze jak komp ci nie pozwala na pracęz gęstą siatką pozostaje cięcie modelu na części (np ciało i głowę robisz osobno) lub użycie do detalu HD geometry, noise maker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie.

 

A jaki masz workflow? Może jeśli masz starego kompa spróbuj zrobić to tak jak kiedyś się pracowało w zetce czyl zaczynasz z modelem low poly i zwiększasz poziomy subd dopiero jak wycśniesz na maxa z siatki. Był byś zdumiony ile można tak zrobić. Dobra praktyka.

 

Jeszcze jak komp ci nie pozwala na pracęz gęstą siatką pozostaje cięcie modelu na części (np ciało i głowę robisz osobno) lub użycie do detalu HD geometry, noise maker.

 

właśnie dokładnie tak jak napisałeś staram się robić od jakiegoś czasu :) jednak jeszcze trochę eksperymentuję, nie czuję się jeszcze aż tak pewnie w Zbrushu żeby nie korzystać również z innych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ! drugi render jest w keyshocie jednak nie mogę uzyskać dobrej rozdzielczości a poza tym mój komputer ma jakieś problemy z kontrastem ponieważ u mnie oświetlenie wygląda w porządku a już na innym komputerze w ogóle inaczej :D starałem się to jakoś zmienić jednak nadal nie znalazłem rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten ostatni model. Owalne kształty sprawiają, że wydaje się bardziej organiczny. Można było iść jeszcze bardziej w tym kierunku i starać się cały model zaprojektować na tym kształcie. Zredukować inne formy do minimum. Wywalić też cześć niepotrzebnych detali wtedy osoba oglądająca model mogła by bardziej skupić się na samej formie. Zrobiłem mały overpaint aby pokazać wizualnie o co mi chodzi

HPo5asK.jpg

Tak poza tym to widać, że robisz postępy. Pracuj ciężko a twoje modele będą coraz lepsze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za komentarze. Jeśli chodzi o zbędne detale to zgadzam się. Trochę eksperymentowałem i faktycznie mogłem przesadzić gdzieniegdzie. Wydaje mi się, że ten nadmiar detali jest spowodowany tym, że ograniczyłem się tylko do popiersia. Kolejny model postaram się wykonać w całości mając na uwadze, żeby bardziej skupić się na formie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no co Ty, nie mam zamiaru się gniewać na kogoś kto poświęca swój czas żeby mi coś wyjaśnić/pomóc :D. Wielkie dzięki, właśnie o to mi chodziło. Zaczynam poprawiać, postaram się wystrzegać takich błędów. Możesz coś polecić odnośnie zasad kompozycji i designu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności