Skocz do zawartości

V-ray dla 3ds max


abr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Obecnie jestem na etapie nauki(dość zaawansowanej już) 3ds max aby pójść w tym kierunku do pracy. Chciałabym się zapytać czy warto zainwestować w V-ray'a dla 3ds maxa. Dla mnie byłaby to wersja studencka jeszcze , ale i tak byłby to dla mnie dość duży wydatek i zastanawiam się czy faktycznie warto ? Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hey! Zależy w jakiej dokładnie branży chcesz pracować, ale jeśli w arch-viz, to v-ray jest raczej standardem. W każdym miejscu, gdzie pracowałem na 3ds-maxie, domyślnym rendererem był zawsze v-ray. Pozdrawiam!

Edytowane przez blazejbobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abr Polecam Ci jeszcze zapoznać się z programem SketchUp. Bardzo prosty i szybki program. Idealny do robienia koncepcji, ale też do eksportu podstawowej bryły budynku/wnętrza do 3ds maxa poprzez format .3ds , można też w nim ustawić uv mapping tekstur, co również przyśpiesza proces w 3ds maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można się zainteresować Coroną, jeśli myślisz o wizualizacjach wnętrz. Mam wrażenie, że też coraz więcej studiów używa, a jest chyba tańsza od Vraya. Nie wiem jak teraz ale była też wersja, którą można było opłacać co miesiąc, więc za dużo nie wydasz jeśli Ci się nie spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację, dużo biur przenosi się lub ma dodatkowo Coronę, która do wnętrz jest świetna. Jest dużo głosów, że jest łatwiejsza i przyjemniejsza niż vray, no i napewno znacznie tańsza. Licencja edukacyjna 25euro na rok - przynajmniej do niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Corony z podatkiem to 30.74 Euro miesięcznie licencja FairSaaS, edukacyjna nadal jest w takiej samej cenie za cały rok ważne ze można ta wersję użytkować także komercyjnie , dwa możesz Corone testować bez żadnych ograniczeń za darmo prze 45 dni włącznie z wykorzystaniem w tym czasie do komercyjnych prac. https://corona-renderer.com Ostatnio trochę się jej pojawia w biurach ale nie dużo jeśli juz to jest bardziej w użytku freelancerów niż biur, ale tak naprwde nadal architektura jest oparta o vraya, który ma nawet wersje dla programów stricte projektowych jak Revit oczywiście pomijam juz kwestie tego ze jest praktycznie do wszystkich kombajnów 3D. Co do tego czy to jest przyjazny silnik to będę złośliwy jak się komuś nie chce nauczyć co do czego służy to zawsze będzie truł o tym ze dany silnik jest bee ,przyjazna corono także wymaga znajomości zależności pomiędzy parametrami a także wiedzy z tworzenia shaderów, wyczucia światła i zależności parametrów nastaw kamery, bez podstaw w żadnym silniku żebym nie wiem jak przyjaznym niczego dobrego nie zrobicie, perełki można tworzyć w każdym silniku renderującym , oczywiście im ich masz więcej opanowanych to plus da ciebie na rynku pracy

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówicie to postanowiłam kupić V-raya studenckiego na rok ( z tego co szukałam ofert pracy w Krakowie z Coroną jeszcze się nie spotkałam natomiast z V-ray dość często) a gdy już opanuje co mam to spróbuje tej wersji 45 dniowej Corony do wypróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności