Skocz do zawartości

Teczka 3D: Anatomia i te sprawy


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Sam mam nadzieję, że się nauczę, więc dalej męczę formę..

 

Tutaj górna część ciała. Chyba trochę proporcje nie teges i pogubiłem się trochę z rękoma.

Widzę parę błędów ale prosze o wasze komentarze.

Głowa z głowy.

 

attachment.php?attachmentid=98661&stc=1&d=1427297404

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalo nie obraź się, jako postacie karykaturalne lub kreskówka git, ale ten profil tej babce to skaszaniles tak samo jak kilka mieisecy temu w innych swoich rzeźbach. Ogólnie pomimo ,że wygląda to spoko to w samych główkach nie widzę progresu.

Nie myślałeś zrobić coś od A do Z? Wszystko takie niedokończone zostawiasz, a przecież jest potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem reaktywować trochę ten wątek, ale mniej pod kontem anatomii. Pora na "te sprawy".

Jako, że trochę się zmieniło w moim życia od tamtego czasu i nie mam już tyle czasu na jakieś fajne sprawy związane stricte z anatomią.

 

Ale żeby nie zakładać nowego wątku i umożliwić innym łatwiejszy wgląd do starszych rzeczy, będę wrzucał tutaj prace wszelakie.

 

Próbowałem używać deviantart ale tam za dużo deviantów hehe.. rozdają jakieś lamy na prawo i lewo, wszędzie jakieś hentaje, komercha i inne shity. Nie mój klimat, żeby tam pisać.

 

Wrzócam pracę pod krytykę. Robię już to bardzo długo ale na prawdę cierpię na brak czasu. Przeszła szereg transformacji. Miałbyć bust, wydruk a zmierzam do ilustracji.

 

Tutaj kilka screenów, renderów bpr i mały filmik z zbrush timeline. Fajna sprawa ale bardzo pierwotne edytowanie ;)

 

Pozdrawiam

 

Ps. Seba, miałeś wtedy rację i nie obraziłem się ;)

 

[ATTACH=CONFIG]102540[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]102541[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]102542[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]102545[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]102546[/ATTACH]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem przyjemne sa te ludzkie postaci robione do tej pory, nie widze tym zbyt duzo poswieconego miejsca na mechaniczna i sztuczna maniere ruchu wyrazona w kresce, wzamian za to bardzo mila dla oka swoboda w poslugiwaniu sie narzedziem. Fajnie, ze miejscami pozostawiasz fakture narzedzia(mocna alfe) na powierzchni rzezbionych obiektow.W nowej pracce mordka stwora jest dla mnie niezbyt zrozumiala.Poza jest zbyt sztywna. Troche tak jakby przed chwila zostal razony gromem z jasnego nieba i mial zaraz upasc jak kloda na ziemie. Poprostu dynamika ruchu slabo sie czyta o ile w pracach wczesniejszych jest ona calkiem zrecznie pokazywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że cały efekt psują te łapy ułożone w linii prostej z głową, oraz prostopadle do tułowia. Zamiast pozy samego skoku można by zrobić moment tuż przed nim. Kiedy kumuluje energię i napina się jak łuk żeby potem zaatakować. Wprowadziło by to dodatkowy element napięcia i oczekiwania. ;) Chodzi mi o coś takiego. Niekoniecznie musi być taka poza, ale chodzi mi bardziej o uchwycenie idei

 

rNAoszt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pozę i koncepcję - Trafiła go strzała, coś jak w Hobbicie Smaug'a. Na mój zniszczony ektorami i logami wzrok jest spoko. Tylko, że poprzednia poza też była dla mnie ok, heh. Więc proszę o ocenę. Chcę zrobić małe compo i skończyć to wreszcie.

 

Tylko poza więc wszelkie deformacje i znikształcenia są obecne. Z braku czasu tylko to.. Ale jak czytam sobie fajny temat na wolnych dyskusjach to się tak nie użalam :)

 

OO i fajny tip dla zetki, nowość jak dla mnie bo wcześniej o tym nie wiedziałem. Można zapisywać mesh z TPose Mastera żeby potem go wczytać i użyć :P Mała rzecz a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wrzutka.

Już nie będę robił projektu, który ma być skończony, bez jaśniejszego konceptu. Za dużo mieszam w tym i eksperymentuje.

Zmodyfikowałem trochę proporcje i scenę. Wywaliłem wieżę, dodałem skrzydła i rogi. Smok jest bardziej masywny, ma dłuższą szyję.

Wydaje mi się lepsze. Ogon trochę za gruby co do reszty nie mam pewności.

 

Fajny tip jeśli macie nie symetryczny model na którym chcecie dodać symetryczny obiekt (tak właśnie zrobiełm rogi i skrzydła).

 

Robicie array mesh , mirror, włączacie transpose i mniej więcej ustawiacie w miejscu (finalnie ręcznie trzeba ustawić)

Mniej więcej bo ciężko to zrobić idealnie.

Tak samo można wstawiać twarze do niesymetrycznego modelu ,chcąc nadal na nich rzeźbić symetrycznie używając dynamesh itp. Transposee symetry nie zawsze działa.

 

Tyle. Dajcie znać co sądzicie.

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że skończę do świąt ale nie uda się. Nie wiem czy będe ją kontynuował, musze troche odświerzyć wiedzę bo cieżko mi było przebrnąć.

 

Rzeźbiona w pozie z bazy zspheres. Głowa osobno symetrycznie, reprojektowana na baze, bez próby uchwycenia podoboieństwa (trochę włosy.

Poniżej wysyłam linka do pozy i modeli z której rzeźbiłem. Dawno nie robiłem takich rzeczy dla tego wznawiam ćwiczenia. Widzę gdzie wiedza nie domaga, co do formy to sami ocencie.

 

https://www.posespace.com/posetool/showcontact.aspx?sku=trisha025

 

Wesołych świąt wszystkim :)

 

[ATTACH=CONFIG]103063[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103064[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103065[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103066[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103067[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popracowalbym jeszcze nad nadgarstkiem prawej dloni i ciezarem aby moznabylo go poczuc w okolicach zgietej nogi jak cialo w tym miejscu poszerza sie nieco pod wplywem nacisku(od strony wewnetrznej bardzo dobrze to uchwyciles), tak samo jak i na styku zgietej nogi i walca na ktorym postac spoczywa. Pozatym super, poza naprawde trudna zwlaszcza ta wygieta noga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Chętnie powrócę do niej tylko jeszcze trochę brak mi wiedzy/umiejętności. Poprawiłbym jeszcze parę miejsc - stopy, przeramiona, obręcz barkowa - tam najbarzdiej moja wiedza nie domaga. Ta zgięta noga też była dla mnei niezłą zagadką.

 

Przy następnym posicie wrzócę główkę do pokazania, a powyższe studium do sketchfab do ściągnięcia, to będzie można lepiej zobaczyć problemy, które z nią miałem.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mockinbird! Twoja opinia na prawdę dużo dla mnie znaczy.

 

Niestety, cały tydzień miałem kocioł i nie mogłęm zająć się główką. Jednak, żeby za bardzo się nie kurzyło, dorobiłem trochę ciała. Tak ma wyglądać docelowo poza, poniżej piersi będzie ucięte i jakaś podstawka + koszulka Wizards jak na focie lub Gortat camp.

 

tutaj moje bazowa refka

 

A tutaj rzeźba. Trochę za duża definichja mięśni ale to na początek.

 

attachment.php?attachmentid=103184&stc=1&d=1484651903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo wcięte między szyją a ramionami.

Zbyt symetryczna poza, to nigdy nie wygląda dobrze. Nawet na refce jedną rękę ma trochę wyżej i pod innym kątem niż drugą. Ale to pewnie sam wiesz.

Oryginał ma okrąglejsze, bardziej mięsiste uszy, tu pewnie wkleiłeś uszy z jakiegoś starego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack, proporcje jeszcze premierze bo znalazłem kilka refek w miarę. Pewnie mam złe bo Gortat do niskich nie należy.

 

Ania, wszystko robię sam. To model dla mnie więc nie zrobił bym takich skrótów. Głowa z bazy niedawno umieszczonej na artstation (zapomniałem autora, model z assasina) a ciało z zspheres. Wszelkie błędy wynikają z błędów w wiedzy lub obserwacji.

Dzięki za wskazanie.

 

Symetria zniknie jak tylko uznam proporcje za dobre i podrzexbie lepiej plecy i dłonie.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po przerwie do projektu.

 

Mały update - trudno mi ocenić czy już straciłem całkiem podobieństwo czy coś uchwyciłem.

moja główna refka to http://superhit.pl/wp-content/uploads/2016/10/Gortat.jpg ale nie chodzi mi o kopię.

 

Z perspektywy czasu żałuję, że nie zrobiłem całego ciała.

 

Nie ukrywam, że stylówa a'la Hossein DIba ;P

 

 

attachment.php?attachmentid=103694&stc=1&d=1491080600

attachment.php?attachmentid=103695&stc=1&d=1491080607

attachment.php?attachmentid=103696&stc=1&d=1491080611

attachment.php?attachmentid=103698&stc=1&d=1491080669

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z całkiem innej beczki, ale nie chcę tworzyć nowej teki. Tutaj rzadko wrzucam, a nazwa teczki pozostawia pole do manewru ;)

 

Takie oto buciki wymodelowane w zbrushu, teksturowane i renderowane w blender cycles. Właściwie pierwszy raz robię buty - sportowe, kolarskie.

 

attachment.php?attachmentid=104022&stc=1&d=1496868859

 

attachment.php?attachmentid=104023&stc=1&d=1496868863

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie jest tak popatrzeć jak ktoś coraz to bardziej ulepsza swoje dzieło, ten Gortat jest ŚWIETNY. Chociaż jednocześnie wątpię, żeby był aż tak muskularny w rzeczywistości... ale takiego to bym schrupała, nie powiem, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Elzbieta, miło to usłyszeć. Co do muskulatury, to trochę taki jest - szukałem co mogłem ;)

 

A teraz trochę odgrzane kotlety, bo ostatnio nie miałem okazji zrobić nic prywatnie.

Główki z bazy, na szybko - godz. - półtorej sztuka. Miało coś z tego być, a wyszło gó... jak zwykle więc mam trochę żalu, ale zanim polecą łzy, kończę ;)

A na dodatek stary już projekt octo-gitary.

 

attachment.php?attachmentid=104098&stc=1&d=1498680845

attachment.php?attachmentid=104097&stc=1&d=1498680839

attachment.php?attachmentid=104099&stc=1&d=1498680851

attachment.php?attachmentid=104100&stc=1&d=1498680856

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale tutaj nie chciałem robić kilkugodzinnych sesji zwłaszcza, że to do skali 1/35 i chodziło o finał w takiej skali. Teżchciałem sprawdzić jak tam z moją wiedzą, czy jestem w stanie coś wydłubać bez podpierania się referencjami.

 

Po wakacja ruszam znowu z tematem anatomii, w sensie uczenia się jej - i to by była moja jedyna aktywność w digitalu, bo z freelance w ogólnym rozrachunku i tak gówno mam bo wiedza przy tym za bardzo nie rośnie - liczy się deadline i droga do niego ;)

Co widać po kurzu w tej teczce..

 

Do tego czasu mam kilka projektów, które może skończę, co też pozwoli mi się trochę rozruszać w zetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szał ;)

 

Po ciężkim psychicznie dniu coś na odstresowanie i sprawdzenie sił. Brak realizmu zamierzony, bo na ten niestety teraz mnie nie stać.

Taki trochę też sprawdzian sił - dawno nie robiłem portretu. 1,5 h. Ciężko było, zwłaszcza usta.

Robiony z bazy female head planes.

 

Render oczywiście filtrowany bpr. Koniec z komerchą ;)

 

attachment.php?attachmentid=104176&stc=1&d=1500501630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki genitalius. Tym bardziej się cieszę bo nie specjalnie mierzyłem kobitkę ze zdjęć.

Mam nadzieję, że kiedyś wrócę do tej pozy i skończę;)

 

Z braku czasu odgrzewam główkę z ostatniego posta, z fiber meshem. W końcu usiadłem do kompa i z tej radości sam nie wiedziałem co robić. No to padło na fibermesh.

 

Też tak macie, że czasem wam tworzy fibery, gdzie używając groom brusha od razu jest crash? Jedyna solucja to usunięcia zbugowanego fibermesha i zrobienie maski od nowa.

 

attachment.php?attachmentid=104214&stc=1&d=1501626125

attachment.php?attachmentid=104213&stc=1&d=1501626121

attachment.php?attachmentid=104215&stc=1&d=1501626129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam żeby odkurzyć wątek.

 

Trochę ostatnio rzeźbię tą babeczkę z 9-tej strony (trzeci dzień, po trochu). Na razie moja "wiedza" + ładne foteczki z posespace. Więc błędów w anatomii pewnie kupa.

Proporcje na oko. No cheating ;)

Ten set, jakby ktoś był ciekaw.

anaiv_07_by_mihciko-dbsh1nb.gif

 

Plus studium czaszki.

 

attachment.php?attachmentid=104492&stc=1&d=1509609755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje sobie BPR od czasu do czasu jak nie mam dostępu do roboczego kompa.

Earthquake project w oryginale. Trochę tylko obniżyłem wartość BPR Shadow i zostawiłem materiały i światło, a dodałem filtry.

Nie renderuje się tak szybko jakbym tego chciał no ale wygląda chyba spoko co?

 

 

attachment.php?attachmentid=104559&stc=1&d=1511781931

 

earthquake%20BPR.spin?image=72&gif.lossy=5&scale.width=650&scale.height=471

 

Sprawdzam też sobie serwis do robinia spinów.

 

https://michalo.sirv.com/Spins/earthquake%20BPR/earthquake%20BPR.spin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grubas nie mój neistety - to projekt z zbrusha, ja tylko go sobie renderowałem ;)

 

Edit: jakby ktoś był zainteresowany takimi spinami 360, obczaiłem skrypt i sposób na wyciąganie sekwencji obrazów z Zbrusha.

Działa świetnie.

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek bo już taki zapomniany.

 

Robię sobie dla zabawy i ćwiczeń figurę Thorgala na podstawie "Gwiezdnego dziecka". Główny koncept z okłądki ale też czerpię ze środka, bo jednak trochę się różnią w tej scenie.

 

Mam już zblokowaną pełną figurę ale wrzucam taki roboczy buścik.

attachment.php?attachmentid=105143&stc=1&d=1531391711

[video=youtube_share;BHwm2RtFKlg]

Nie działa linkowanie do Vimeo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości drukarka za xxx tyś. to właściwie tak jak widzisz na monitorze.

Ogólnie cały czas się "bawię" ale z fizycznym rezultatem to raczej bezpośrednio nie mam styczności. Na artstation mam kilka modeli co poszło do druku jak chcesz zopbaczyć, ale to 1:35 (+- 52mm).

Ten model, co prawda dla funu, ale z detalem celuję pod 1/16+. Chcę go na koniec pomalować i zrobić jakiś render zabawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności