Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Matko kochana... obrazki za 30 zł? Myślałam, że takie rzeczy to tylko na allegro! Wiem, że ludzie mają różne sytuacje w życiu ale rysowanie za 30 zł psuje rynek i sprawia, że ktoś potem mówi, że 400 zł to dużo za ilustrację. Jakby nie znalazł się nikt kto za tyle narysuje, to by ceny wróciły do normy, ale niestety życie jest jakie jest i każdy chce pracować i jeść :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no co zrobić jak nie znalazłem nic innego, wiem że wytarli mną podłogę ale takie życie a żyć trzeba.No ale co prace mam słabe to może temu taka stawka.

 

Może ktoś się załapie jak juz taki temat :D http://www.digart.pl/forum/temat/1730948/_Tarnow__Grafik_2d_3d.html

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalberos to ćwicz :p ja do każdej swojej pracy jestem mocno sceptycznie nastawiona i chyba w ogólnym rozliczeniu mój rozwój dobrze na tym wychodzi

Bombadil - niech Cię moc ma w opiece przed takimi stawkami :/ na jakim etapie byś nie był, to póki robisz tyle na ile Cię stać to trzeba się szanować! na życie i tak nie nazbierasz tymi złotówkami choćby nie wiem ile godzin dziennie siedzieć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie temat robiegł ^^ Jameli piękne masz prace ;) Zwłaszacza podoba mi się ostania wrzuta :)

Też tak malowałam prace za taniochę ,a potem sobie powiedziałam ,że wolę iśc do fizycznej pracy ,niż tyle godzin dłubać i zarobić grosze. Jak to powiedział mój potencjalny pracodawca masz pracować tak ,żeby cena była adekwatna do pracy. I w pewnym sensie muszę się z nim zgodzić. A chodziło mu właśnie o to ,żeby nie szarżować się nad projektami za 30zl bez obrazy oczywiście.To my kształcimy rynek w pewnym sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Soulinka ;)

Temat się rozbiegł bo jest bliski chyba każdemu tutaj :p Ja zaraz po studiach najpierw poszłam do zwykłej pracy póki nie znalazłam czegoś sensownego (cudem to były tylko 3 miesiące), bo jaką sobie zrobimy renomę to możemy już tak zostać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jameli ćwiczę staram się robić jak najlepiej . Co do tamtego to każdy ma racje .Ja pracowałem już za taka stawkę ,później tylko mi się po łbie oberwało ze za co ja to pracuje.Temat zbiegł, ale takie są realia i pozwolę sobie zacytować :D "W tym kraju nie ma pracy dla osób z moim wykształceniem" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły bajki Krasickiego, które w całości ilustrowałam (jakieś 80 rysunków) - wrzucam kilka, które bardziej lubię :) Całe zlecenie zajęło mi półtora miesiąca, ale tempo było mordercze ;) Obrysy sami chcieli takie. Mam nadzieję, że coś się spodoba! Pozdrawiam :)

edit: jest już w empiku! :p http://www.empik.com/przyjaciele-i-inne-bajki-krasicki-ignacy,p1062851401,ksiazka-p

Copyright © 2012 Damidos. All rights reserved.

wyzel.jpg

dyniaidb.jpg

dbimaledrzewka.jpg

dzieciiaby.jpg

lisikruk.jpg

mapabo.jpg

slepyikulawy.jpg

wilkiowce.jpg

zebrakibogacz.jpg

zolwie.jpg

Edytowane przez jameli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jameli, a ile tak z ciekawosci dostalas od jednej takiej ilustracji? :P jak nie chcesz odpisywac to nie musisz xD ale mi sie takie info przyda, bo potem gadam ludziom którzy do mnie pisza po rady, ze jak nie maja wypasionego folio to wiecej niz 300 zl w polsce na ilustracji czy konceptach nie zarobia, a moge sie mylic. Chodzi o to, ze odpowiadam ludziom na bazie doswiadczen swoich i moich przyjaciól, a moze przyda sie jakas dodatkowa informacja. Jakby co to mozesz odpisac na prv, jesli chcesz w ogole odpowiadac na to pytanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to powiem ze swego doświadczenia, że różnie to bywa, może być 300-500, ale to raczej rzadko, trzeba naprawdę się wstrzelić, jak si nie zawiedzie zaufania, to potem w miarę jakoś leci,

generalnie bliżej połowy tych stawek oczywiście zależy też o jakich ilustracjach rozmawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Te ilustracje nie były drogie, bo każda zajmowała mi średnio 5 godzin, a dobrze się z nimi współpracowało i nie było poprawek, więc raczej lekka i przyjemna praca ;) I tyle to mi tu dziennie wychodziło, więc myślę, że i tak nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie widzieć swoje dzieło na półce w sklepie, nie ? : )

Osobiście najbardziej podobają się mi się ilustracje a) z kaczkami b) owcami.

 

Wtrącę parę groszy do tematu, który się tutaj rozwinął : P

zacytuje mojego znajomego:

klient może wybrać tylko 2 pozycje z poniższej listy:

a)szybko

b)tanio

c)dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LittleMy: jeszcze na półce nie widziałam, ale nie mogę się doczekać :>

 

Wszyscy wrzucają WIP-y i dostają porady to ja też chcę! Zawsze rysuję całą ilustrację i dopiero wtedy dowiaduję się co jest źle i wtedy mi już się nie chce tego przerabiać :/ Załączam coś takiego rysowane w wolnej chwili od ilustracji dla dzieci. Na pewno nie dłużej niż godzinę nad tym siedziałam. Wiem, że to żaden innowacyjny pomysł, ale chodziło mi po głowie to musiałam coś z tym zrobić ;) Zaczęłam monochromatycznie, żeby zacząć od brył i oświetlenia, ale ani się obejrzałam a już złapałam gdzieś zielony, no i chyba jednak nie umiem bez kolorów :p Będę wdzięczna za każdą radę: czy warte kończenia, co do kompozycji, kolorów, pozy postaci i co wam przyjdzie do głowy... Dzięki za oglądanie :)

ddfv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek ladny i w sumie zapowiada sie dobrze,

jakby mial sypnac czyms co mi przychodzi do glowy, to tak superogolnie; moooze jakos troche fajniej "wybic" postac - na tym etapie caly obrazek sie ze soba na tyle zgrywa, ze dziewczyna az taaak nie przykuwa uwagi. To mozna pod koniec zrobic jakimis w miare tanimi sztuczkami ("rozglowić":) postac, powyciagac glebie na tle itd.), ale moze tez ugrac to po prostu jakims bardziej pokombinowanym designem postaci? To moze byc nawet jakis prosty myk, zagrac jakas ta roslinnoscia / liliami na dziewczynie, cos co po prostu sprawi, ze to nie bedzie "naga dziewczyna w wodzie". tak bym o tym pomyslal, mysle, ze dobrym przykladem jest np. charakter karoli-j z aktualnego ChC. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Mocnek! masz rację, że czegoś jej brakuje charakterystycznego, ale już kiedyś robiłam taką z liliami na głowie i nie chcę tego powtarzać... pomyślę nad czymś :/

a tu kolejny WIP - huldra :) http://pl.mitologia.wikia.com/wiki/Huldra

nie wiem co mnie naszło na gołe panie ostatnio, ale chyba tyle się napatrzyłam na te kaczki i myszki, że już nie mogę :p

jak coś wam przychodzi do głowy to śmiało... a póki co to jej stopy mnie wykańczają :/ nie mam dobrej refki i je przemalowuję co 5 minut -__-

huldra.jpg

Edytowane przez jameli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największy problem w tej pracy masz z walorem. Czasem warto podejrzeć swoje prace w czerni i bieli albo narzucić jakiś filtr( w tym przypadku paint dumbs) żeby sprawdzić czy praca trzyma się kupy.

overos.jpg

 

 

psdk.

https://dl.dropbox.com/u/22038608/OVER%20%283%29.psd

 

edit.

a póki co to jej stopy mnie wykańczają :/ nie mam dobrej refki i je przemalowuję co 5 minut

 

jesteś o tyle w dobrej sytuacji że możesz sobie zawsze sama strzelić takie foto i masz refke ;)

Edytowane przez Coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko dzięki Coyote! Nie znałam tego tricku z paint dubs i nawet nie wiesz jak mi pomogłeś... już nie muszę siedzieć metr od monitora ze zmrużonymi oczami i myśleć "co z tym nie tak do diabła" :p w wolnej chwili wezmę się za poprawki! :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

edit: ciekawe jak ja mam sobie sama zrobić zdjęcie w takiej pozycji - bardzo zabawne -__-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super overek Coyote. Fajny pomysł z tymi plamami światła! Jameli, podłap motyw, pracka zyska ze dwieście procent! Jak na razie masz dobry punkt wyjścia. I spróbuj pokombinować z tymi drzewami - jest chyba problem ze skalą - Pani w porównaniu do drzew wydaje się naprawdę ogromna. TO chyba kwestia tego, że gałęzie zaczynają się dość nisko i do tego te drzewka z lewej są bardzo symbolicznie potraktowane. Poszalej trochę z designem ich kształtów. Wykorzystaj to kompozycyjnie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko dzięki Coyote! Nie znałam tego tricku z paint dubs i nawet nie wiesz jak mi pomogłeś... już nie muszę siedzieć metr od monitora ze zmrużonymi oczami i myśleć "co z tym nie tak do diabła" :p w wolnej chwili wezmę się za poprawki! :)

 

tu nie chodzi o trick z paint dubs ważniejsze jest żeby walorowo się wszystko trzyma (walor jest ważniejszy niż kolor)

 

a co do refki pokombinuj i jeszcze perspektyw porządnie sprawdź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopy duzo lepiej, światło, itd też, mogłabyś jeszcze bardziej podpatrzeć na refkach jak wyglądałby tyłek w takiej pozycji, no teraz strasznie zalatuje botoksem, jakby za mocno napięty a przy tej pozie i nastroju powinien byc rozluźniony, może za mocno zarysowane są linie, zwlaszcza ta od miednicy... najważniejsze że jest lepiej, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, troszke sie spoznilem skoro masz juz dosc tej pracy, ale te kilka minut moze przydac sie na pozniej i moze jeszcze komuś.

 

Ogolnie to podobaja mi sie kolory, zwlaszcza jej wlosow, piekne złoto!

Ta poza jest mniej wiecej w porzadku, ale brak jej nieco naturalnosci tu i tam,

to zaiste jest postac z bajki, bo w prawdziwym swiecie nie wyobrazam sobie by tak mozna bylo ulozyc ramie oraz dlon pod biustem jak ta nimfa, czy czymkolwiek owa postac jest relaksujac sie nad woda :) Sproboj ustawic nadgarstek pod takim katem, w jakim jest ona namalowana. Mozliwosci uginania sie na boki po prostu sprawiaja ze ejst to niemozliwo. Gdyby bylo to kilkanascie stopni mniej, bylo by po sprawie. Niby pierdola, ale warto zwracac na takie rzeczy uwage, zeby sie rozwijac.

 

Caly kadr jest takze dosc ciasny, a kompozycja ( glownie drzewa, nieco dziecinnie potraktowane ) wybacz, byc moze ostre stwierdzenie, ale to troche tak jak malowanie jaskin w stylu "okreznym". Polecam postudiowac sobie sylwetki drzew wraz z liscmi, tylko na tym zyskasz. No i na koniec drobne problemy z perspektywa, dlatego miedzy innymi sypnely sie ramiona oraz horyzont. Sporo tekstu, czas na obrazek, zrobiony dosc ogolnikowo, alby tylkoz asugerowac to i owo.

 

P.S uwazam, iz lepiej bylo by wprowadzic wzrok widza od lewej naturalnej dla ludzi zachodu strony ( tak, jak czytamy, od lewej do prawej )

 

3492eth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalberos, maniek35 i n-pigeon- dzięki ;)

Ice - myślałam nad wersją w tą stronę, ale coś mi zawsze nie pasowało... może te drzewa trzeba inaczej ustawić żeby to grało :/ na Twoim overze to lepiej wygląda niż jak to odbiję po prostu ;) dzięki za poświęcenie czasu na pomoc dla mnie! a tak w ogóle to da się tak położyć z tak ułożonymi rękami :p wiem z doświadczenia :p jednak wygodna poza do kontemplowania jeziora to to nie jest :p

Status jeju popróbuję :/ tylko jak już pisałam ciągle mi coś nie pasuje w tą stronę :/

dzięki za wsparcie chłopaki! Namówiliście mnie i może jeszcze to pomęczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności