Skocz do zawartości

Postprodukcja Interiora


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ikkiz tu nie chodzi o super ochy i achy bo to nie sa jakies cuda postprodukcji, to sa podstawowe zabiegi ktore kazdy powinien znac i uzywac jesli chce uzyskac jakakolwiek jakosc, ile przeroznych "trickow" mozna stosowac to glowa mala, ale nie o to tutaj chodzi,

 

po drugie nie ma znaczenia co widzimy na tutorialu, istota jest sens przekazania podstawowej wiedzy na temat postprocesu, i bardzo dobrze ze ten tutek jest bo wielu na max3d nie zna nawet podstawy postprocesu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekszy0 CGCOOKIE:

tu tylko teaser więc trzeba by kupić, ale od razu mówię, że w blenderze nie w Photoshopie.

 

resztę wyedytowałem, bo nagle mnie oświeciło, że nic nie wnosi do tematu fakt, że mi się tut, ani efekt nie podoba.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

 

po drugie nie ma znaczenia co widzimy na tutorialu, istota jest sens przekazania podstawowej wiedzy na temat postprocesu, i bardzo dobrze że ten tutek jest bo wielu na max3d nie zna nawet podstawy postprocesu,

 

Sorry ale to co napisałeś jest totalna bzdurą ten tutorial dla kogoś kto zaczyna raczkować z maxem a w postpro dopiero stawia pierwsze kroczki praktycznie nie nadaje się .

 

Jak ogólnie to tutek jest fajny i pokazuje rożne ciekawe triki , tak autor zapomniał że mają z niego także korzystać tacy co dopiero zaczynają. Szczególnie że tu na forum już w paru watkach był on polecany i nagle się okazywało że osoba która raczkuje nie wie skąd się biorą passy do późniejszej postprodukcji, że nie wiedzą właściwie jak dodaje się warstwy i na nich pracuje

 

ikkiz i bardzo dobrze że ci sie nie podoba bo bez taki co im się nie podoba nie było by postępu ;)

Edytowane przez shadowsexpe
literówki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jak ktoś nie wie i nie jest w stanie sam znaleźć bardzo podstawowych informacji o passach i compositingu to powinien się raczej przebranżowić. Idąc dalej takim tokiem rozumowania, niedługo będziemy potrzebowali videotutoriali o trzymaniu myszki.

 

A sam film od Lisa bardzo fajny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jak ktoś nie wie i nie jest w stanie sam znaleźć bardzo podstawowych informacji o passach i compositingu to powinien się raczej przebranżowić. Idąc dalej takim tokiem rozumowania, niedługo będziemy potrzebowali videotutoriali o trzymaniu myszki.

 

A sam film od Lisa bardzo fajny!

A wiessz na ile pytań i problemów tego typu sam odpowiadasz na tym forum? Często problemy jakie się widzi to są typowe braki w znajomości nawet interfejsu softu na którym się "pracuje" bo masz tu jednak sporo takich co się dopiero uczą a nie postanowili się wgryźć do końca w zawartość wszytki zakładek w danym sofcie. A ilu tu mamy hobbystów 3d a nie zawodowych grafików ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, mamy zawodowców i hobbystów, ale ich wszystkich łączy to, że mają dostęp do google.com ;-) Żyjemy w czasach, w których wiedza leży na ulicy. Wpisanie odpowiedniego hasła do wyszukiwarki to jest IMO minimum wysiłku, którego należy wymagać. Wstukanie "rgb mask vray" czy któregokolwiek z innych zwrotów które pojawiają się w tutorialu Lisa prowadzi w pierwszych wynikach do gotowych opracowań.

Dalej obstaję przy swoim zdaniu, że materiał bardzo fajnie pokazuje techniki postpro i nadaje się dla początkujących - ale nie dla leni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie generalnie zgodze z kozioo, inaczej w pewnym momencie kazdy tutorial powienien zaczynac sie od jak wlaczyc dany program, oczywiscie tutorial powinien byc w formie ksiazki, albo jeszcze lepiej, wygloszony na zywo, bo nie mozna zakladac ze odbiorca umie czytac ;)

 

Ja sie przyznam ze dosc czesto mam zupelnie obcych ludzi piszacych do mnie na gg z pytaniami w rodzaju "do czego sluzy parametr X w vrayu" i jak im daje linka do manuala vraya na sieci to są zadziwieni ze takie cudo w ogole istnieje. Z tego wynika ze umiejetnosc uzywania googli nie jest zbyt powszechna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie racje należy napisać "Tutorial nie dla leniwych" , zresztą ja się nie czepiałem do tutka bo jak zaznaczyłem wcześniej że jest fajny

Niestety mamy do czynienia z pokoleniem które czeka na gotowe ;) jak net był w powijakach to się człowiek musiał napracować aby zdobyć wiedzę i dla tego może się ona lepiej przyswajała.

mirach chyba od dzisiaj jak zobaczę pytanie zakresu interfejsu i preferencji to zacznę odsyłać do książek stojących na półce każdego empiku i dostępnych na miejscu ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach chyba od dzisiaj jak zobaczę pytanie zakresu interfejsu i preferencji to zacznę odsyłać do książek stojących na półce każdego empiku i dostępnych na miejscu

 

do eeeempiku? to trzeba wyjsc z domu, tak okrutnym to chyba nikt nie jest :D

 

dyskutować to chyba jeszcze w tym kraju można

 

najwyrazniej juz nie mozna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chrupek - nikt nie polaczkuje bardziej niż ty w dziale Blendera, ci co tam bywają, wiedzą o czym mówię.

ja może i bym mniej polaczkował, ale do podkładu poszła mi krwawa piana z uszu. na szczęście się zorientowałem, że autor nie ma zamiaru prowadzić narracji, więc wyłączyłem dźwięk. Zmienił bym w opisie "omawia" na "pokazuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti kiedy ci się wreszcie definitywnie odechce !!!! :cool:

 

Tutorial bardzo dobry, oprawa muzyczna koszmarna ale ktoś tu dobrze napisał od czego jest mute, a co do dyskusji to chyba niektórym panom przeszkadza że w ogóle jest, chyba jeszcze trochę i w ogóle nie będzie można mieć własnego zdania na tym forum bo człowiek zostanie od razu zakrzyczany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_vimes Ale kto nie ma prawa do własnego zdania - ten co mu się podoba, czy ten co mu się nie podoba.

 

Jak się coś pokazuje na forum, to może być na ten temat dyskusja -ot natura forum.

Czy to jest praca, czy WIP, czy trailer filmu, czy...

a może jeśli ktoś robi tutorial dla innych, to z racji tego, że robi coś dla innych, już nie powinno się krytykować tej pracy?

Może i się nie powinno, sam mam wątpliwości, ale to nie jest znowu aż tak doskonałe, że klękajcie narody, że już nie ma miejsca na uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tutorial. Obejrzałem 'do lunchu'. Faktycznie dość początkujący, ale ma jedno dobre podstawowe przesłanie - jak szybciej będzie w postpro, to robić w postpro:)

 

Dzięki dla autora. Tutek o puszcze był świetny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem zakrzyczani zostają ci co się nie zgadzają z ogółem ;) A że ogólnie ten tutorial tak naprawdę nie jest żadnym arcydziełem tylko jednym z masy tutoriali na pewnym poziomie jakich są tysiące w necie to też nie trzeba przed nim odstawiać czołobitni ;) i być w stosunku do niego bezkrytycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_vimes Jeżeli w necie jest sporo na podobnym poziomie to mógłbyś podesłać jakiś link?

Ja tam z postprodukcją nie miałem nic wspólnego, jestem hobbystą. Tutorial pokazał sporo ciekawych rzeczy, nie wiem jak inni, ale ja czegoś się nauczyłem:)

Widziałem jakieś tutoriale o postprodukcji w blenerze ale nody nie są wystarczająco przejrzyste jak dla mnie w tym aspekcie. Warstwy wydają się być bardziej intuicyjne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile też odczytałem komentarz (pierwszy) ikkiza negatywnie, chyba nie był przemyślany w całości i jak widać został dwuznacznie zrozumiany to jednak stanę w jego obronie.

 

Z tego co widzę ikkiz w usuniętym przez siebie poście użył argumentów co mu się w nim nie podobało i podał konkrety. Ot komentarz. Nigdzie nie było krytyki w kierunku do autora i pretensji, że go w ogóle wypuścił. Była uwaga do samej "treści" newsa pisanego przeze mnie. I tutaj się zgadzam - napisałem "omawia" :) Nawet padł później przykład w postaci innego tutoriala!

 

Dla mnie tutorial chociaż ja nie siedzę w tej branży był całkiem ciekawy pod kątem pewnych "tricków", których wcześniej nie używałem. Nie jestem grafikiem, ale coś tam klikać w Photoshopie potrafię i akurat takie sztuczki być może mi się kiedyś przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tutorial bardzo podobał (poza muzyką), bo akurat pokazuje rzeczy, które mogę zrobić na moim "poziomie trudności", a o których nie miałem pojęcia jak się robi i że w ogóle istnieje coś takiego jak rgb mask. Teraz już wiem że jest i że mogę tego używać - a jak, to się już poczynię research na google, nie trudne.

 

Dzięki za tutorial, na prawdę pomocny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam niecierpliwie na kolejne.

Może coś o exteriorach? albo postprodukcja prostej animacji (przelot kamery przez jakieś pomieszczenie itd).

Jakoś udaje mi się żyć z robienia wizualizacji od dość dawna - jednak w tym tutorialu i tak kilka przydatnych informacji znalazłem.

 

Z młodzieżowa "szacun" Panie.

 

Malkontenci niech zrobią i pokażą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie jeden z lepszych tutoriali o post pro na necie:

No koleś zdecydowanie powinien dostać oskara za mlaskanie i ssanie podniebienia tuz przy mikrofonie:)

Ale tutek spoko, treściwe 15 minut. Jednak odkąd spróbowałem nuke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod tym względem totalnym nowicjuszem zawsze robiłem jakieś korekty w corelu jak dla mnie ten tutorial jest świetnym materiałem do nauki photoshopa. Także bardo dziękuje autorowi za zrobienie tego tutka i umieszczenie go na forum ;)

Edytowane przez kondzieusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności