Skocz do zawartości

Teczka 3D - Jacob


JackTheRippy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna praca:) widać bardzo dużą poprawę w ten rok(dziś właśnie mija z tego co widzę!:D)

Nie znam się, aczkolwiek postarałbym się dodać na Twoim miejscu mu brwi, brwi moim zdaniem dużo dają postaci, wiesz to tak jak człowiek bez brwi:D całkiem inaczej wygląda. No i ten kolczyk na jego lewym uchu trochę zdeformować, może trochę wydłużyć, zwężać, powygniatać :D

jeszcze raz gratuluję progresu i życzę powodzenia!:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no minął minął:D idź oblać :D

co do "miłych słów"... ja mowie po prostu to co widzę :) bardzo przyjemnie się patrzy na prace kogoś kto łamie symetrię:D

brak symetrii w twarzy, strasznie poprawia jej jakość, nadaje charakteru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaczalem robic postac na ComicCon, tematem jest "fuzja" dwoch postaci z komiskow, ja akurat wybralem polaczenie Green Arrow + Iron Man. Postac bede bazowal na aktorze, ktory gra w serialu glowna role, Stephen Amell. Moze porywam sie z motyka na slonce, ale chce zrobic swoja pierwsza "pelna" postac, retopologie, tekstury i render porzadny :) Oczywiscie, nie licze nawet na top100, ale bedzie to dobra nauka, pierwszy raz bede mial deadline na cos i jak nigdy, poswiece modelowi cale dwa miesiace.

 

Wiec zaczalem od blokowania glownego ciala, bez wiekoszosci miesni, dodalem jedynie te, ktory mi byly potrzebne(i ktore znam) aby zobrazowac sobie jak ma wygladac. Bylbym wdzieczny, gdyby ktos mi doradzil czy ogolne proporcje ciala sa w porzadku, nigdy takowego jeszcze nie robilem, wiec nie mam takiej wprawy w oku jak wiekszosc ludzi tutaj ;)

 

fBDC5Vx.jpg

stephen-amell-arrow-set-11152012-26-435x580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli idzie do przodu, poprawilem propocje, dodalem troche "miesa" u gory, ale wciaz jeszcze nie ma to konca.

 

2lN6Kiv.jpg

 

Nie bede juz meczyl ludzi tymi wipami codziennie, skoncze cialo to wrzuce :)

 

Mam tylko pytanie, jako, ze pierwszy raz bede zabieral sie za reczna retopologie w Topogunie, chcialbym zapytac o workflow. Normalnie dotarlbym do punkty, w ktorym mialbym glowne ksztaly, zrobil zremesh + project i lecial dalej juz na subdivach.

 

Jak to wyglada w przypadku polaczenia tego z Topogunem ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie do końca dobre proporcje. Nogi i stopy za małe, głowa trochę za duża.

 

Polecam: http://www.amazon.com/Figure-Drawing-Invention-Michael-Hampton/dp/0615272819/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1422608933&sr=8-1&keywords=figure+drawing+design+and+invention+by+michael+hampton&pebp=1422608930784&peasin=615272819

 

Mimo, że to niby książka, której focus jest na 2D to i tak jest nieocenionym źródłem bardzo rzetelnie, prosto i czytelnie podanych informacji o mechanizmie ludzkiego ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady :) Ksiazek juz mam troche nazbieranych, teraz pozostaje tylko cwiczyc.

 

Kolejny update, mam nadzieje, ze proporcje juz sa dobre :DD Rece potrzebuja jeszcze duzo milosci, bo za bardzo ich nie ruszalem, pozniej bede wchodzil na wyzsze sdiv, dodawal troche do miesni aby wygladaly bardziej naturalnie i symetrie rozbijal :)

 

fYyV6io.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy mesh na cialo skonczylem, musze sie zastanowic, czy jest sens dodawac do tego jakikolwiek detal, skoro wszystko poza dlonmi i glowa bedzie pod zbroja :))

 

Zaczalem tez robic glowe, powoli nanosze ksztalty, ciezka sprawa robic cos nie majac zdjec jak z 3d.sk :P Jakakolwiek pomoc na tym etapie bedzie mile widziana :))

 

7W9h4sf.jpg

YAuDy0U.jpg

 

Zdjecia aktora: http://imgur.com/SPcx9pe,MTRB8DU,gRq8Xh6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak myslalem, z tym comicconem porwalem sie z motyka na slonce :DD Tworzenie hardsurface zbroi mnie polozylo.

 

Jako iz nie chce zmarnowac modelu, postanowilem pocwiczyc troche sculpt ubran i zrobic z niego game mesh. Do retopologii uzyje Topoguna, uvmapping - uvlayout, a co byscie polecili do teksturowania ? Przegladalem troche tego i owego, DDO wyglada prosto i dosc intuicyjnie, a moze jest cos wygodniejszego ? Na koniec wrzuce do Toolbaga2.

 

WIP: ubran juz nie bede dodwal, musze dodac jakies guziki, sznurowadla itp. No i poprawki na nogawkach by sie przydaly na pewno.

 

fcJ2DWR.jpg

zoXSlRg.jpg

jehojFi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał być green arrow+Iron Man:D a ja tu widzę supermena:D

Jakie masz podejście jeśli chodzi o ubrania i akcesoria?

Wszystko zawsze w zbrushu czy może zaglądasz do innego softu?

niestety jestem zbyt słaby by doszukać się błędów w Twojej pracy, dlatego na tym pytaniu się zatrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial byc, ale jak pisalem, porwalem sie z motyka na slonce z tym pomyslem, wiec cwicze inne rzeczy na nim :)

 

Ubrania(koszula, spodnie, t-shirt) zrobione kompletnie w zetce za pomoca extract na low poly meshu, potem do Mayi tylko aby dodac im troche grubosci i sculpt do konca w Z.

Buty - base mesh w Mayi w kwadratach, a potem sculpt w Zetce.

Sznurowadla i bransolety w Z, guziki w Mayi.

 

Pierwszy raz ubieralem postac, wiec ciekawe cwiczenie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek sam nie wie, na czym sie skupic ostatnio...jak nie lowpoly, to tekstury, a teraz jeszcze Substance LIVE(painter/designer), i jeszcze Heroes of the Storm, bleh.

 

Jednak najwazniejsza chyba anatomia, wiec moja kolejna proba, na poczatek tylko narzucone propocje i glowne ksztaly, zaczalem troche torso budowac.

 

1LRqy6U.jpg

sno82ew.jpg

 

Bazuje wszystko na tym kolesiu: http://imgur.com/zoHKXbn,IOaN9lA,XWsBb3i,B8O0Xsd,DtfctuK

 

Jak zawsze rady mile widziane ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności