Skocz do zawartości

Teczka 3D : Samochody


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

A co moje prace mają tu do rzeczy? Nawet nie wiem gdzieś ty je znalazł. Ja na swoich przeciętnych samochodach zarobiłem. Tobie życzę tego samego, ale z takim podejściem bardzo daleko ci do "przeciętności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dasz chlopakowi spokoj niech robi swoim tempem. Na tym etapie musialby zaczac od nowa. Nie ch skonczy lepiej gorzej i robi nastepny. A Ty Akier wez uwagi do serca i zacznij przyjmowac krytyke na klate bo byko kilka dobrych uwag ktore olales. W przyszlosci jak Ci sie uda beda poprawki. Ja obecnie modeluje w pracy i pomimo zaawansowania musialem zaczac niektote elementy od nowa a koncept eyglafal jsk wygladal. Wiec duma w kieszen i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zbudować najpierw spline cage.

W Maya buduje się go po to aby następnie wypełnić go powierzchnią nurbs.

Jednakże nawet jeśli software nie posiada takiej możliwości, to i tak sama baza ze spline'ów bardzo ułatwia modelowanie, i warta jest poświęconego czasu.

Dzięki niej jesteś w stanie wyobrazić sobie modelowaną bryłę i szybciej zaplanować, ułożyć na niej poly.

No i masz pewność, że będzie równo.

 

[video=youtube;ze1xZ957V-k]

 

3dsmax-2013-07-23-16-57-43-01-jpg.148815

 

Edytowane przez 2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splinecage pomaga zachować dyscyplinę później na etapie modelowania, a sam w sobie jest takim intrem, zapoznaniem się z bryłą, urodą auta. Im staranniej go wykonasz tym później będzie łatwiej, wierz mi.Wyłapiesz w tym czasie niuanse stylistyczne, detale które łapią oko i wyrobisz sobie cierpliwość której teraz jest ci brak.

 

Tu masz przykład, że to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie krytykujesz od razu? Może naprawdę mi się podoba i uważam, że jest super? Przecież takich komentarzy oczekujesz bo kiedy ktoś Ci próbuje pomóc to Ty tylko wszystko wypierasz i wiesz najlepiej. Ja już nie wiem jak z Toba rozmawiać. Albo wiem. Napisz mi jaki komentarz Ci napisać to Ci napiszę! O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie krytykujesz od razu? Może naprawdę mi się podoba i uważam, że jest super? Przecież takich komentarzy oczekujesz bo kiedy ktoś Ci próbuje pomóc to Ty tylko wszystko wypierasz i wiesz najlepiej. Ja już nie wiem jak z Toba rozmawiać. Albo wiem. Napisz mi jaki komentarz Ci napisać to Ci napiszę! O!

 

"good job"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie Seba, 2013 i Pawlito. Dzieki za porade z Spline Cage, postaram sie ogarnac ta wskazowke.

DrRambo- ja nie krytykuje, tylko wiem co pisales wczesniej, i wiem rowniez, ze piszesz to na przekor ze ci sie podoba. Pisz konstruktywnie i obiektywnie, bo wspominajac twoj wczesniejszy komentarz, ze ''jest tyle bledow, ze nie warto wymieniac'' to znaczy iz nie wykazujesz sie konstruktywnoscia i nie pomagasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexter47- sugerujesz ze model jest klepany po calosci tak jak w zaprezentowanym filmiku, czyli sugerujesz ze jest krzywy mój model :D Dobry z Ciebie ''fachowiec'' :) A filmik fajny :)

wiesz nie wiem ekspertem nie jestem, ale jeden z projektów w którym byłem jednym z projektantów właśnie wychodzi na rynek niedługo. i będzie jeździł. co prawda to nie samochód ma trochę mniej kół ale zawsze coś

Ps powinieneś uwagi brać poważnie a nie się obrażać jak dzieciak co mu lizaka ukradli bo niektórzy na tym forum naprawdę wiedza co robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexter sam przestań cyganić bo twój robot wcale nie wygląda lepiej, jakaś kupa planeów na kiju jak choinka.

 

Jak mam przestać cyganić jak jestem nim w połowie.

Pokarz mi jakiś swój projekt bo nie widzę żadnego na forum. to cię wezmę na poważnie.

 

Akierek jeszcze jedna rada dla ciebie faktycznie nie wszystkie uwagi bież sobie do serca. jak cię ktoś krytykuje to zobaczę też jakie dana osoba prezentuje projekty, na jakim poziomie są jego prace projekt nie musi ci się podobać patrz na jakość wykonania.

 

Ps link do jednego z moich projektów

http://www.autoblog.com/2014/01/31/dmc-concept-delorean-back-to-the-future-video/#slide-2180558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam przestać cyganić jak jestem nim w połowie.

Pokarz mi jakiś swój projekt bo nie widzę żadnego na forum. to cię wezmę na poważnie

 

pouczałes przed chwilą kogoś o przyjmowaniu krytyki ? to czy pokażę ci swoje prace nie zmieni faktu że twoje modele są totalnie spiepszone, kolega tutaj już na starcie ma lepsze modele i topologie od twojego autogniota.

Edytowane przez piopiowawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by z tym modelem nie robić to ten aston już od fabryki wyjechał brzydki w sumie to najgorsze dzieło jakie stworzyli.

 

a nie przepraszam teraz obejrzałem jak on wygląda w rzeczywistości. xD człowieku jak ty mogłeś to wymodelować toć to jest pasztet xD

 

Chociaz to jest w sumie dalej pasztet nie ogarniam dlaczego nie wymodelowałeś pięknego DB4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niezmiernie wdzieczny za komentarze panowie. To zaszczyt móc przeczytac opinie i komentarze takich fachowców jak DrRambo, Reynevan,peerbe111. To wielka przyjemnosc czytac wasze komentarze panowie i uczyc sie na ich podstawie dalszego zycia w grafice 3D. Czuje sie teraz najlepiej jak moge. Jeszcze raz dziekuje. Klaniam sie w pas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka jest już dosyć regularna ale nadal nie zwracasz uwagi na detale...chociaż ciężko nazwać detalem nadkola, które mocno rzucają się w oczy. Porównaj je dokładnie ze zdjęciami. Następnie sprawdź dokładnie jak wygląda uszczelka przedniej szyby. To jest dosyć mały i prosty model, więc staraj się robić bez kompromisów, tylko wtedy będzie robił dobre wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedz i opinie.Teraz wlasnie zauwazylem ze nadkole za mocno wysunalem w bok oraz nadalem za bardzo ostra krawedz, powinienem na spokojnie to naprawic. Uszczelka wyglada troche tak jakby sie zapadala, poprawie. Dobrze ze chociaz prowadzenie siatki jest juz na odpowiednim poziomie to mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka dot - Dzieki za mile slowa :) Chociaz mam swiadomosc ze do idealu jeszcze duzo brakuje i pracy przede mna duzo. Trabant jak to trabant jest ''latwy w obsludze'' i chwila prawdy nadejdze przy trudniejszych samochodach. Byle do przodu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obijania sie, pracuje dalej, tym razem podwozie od strony wewnetrznej. Raczej nie bede robil od spodu, bo i tak nie bedzie widac, chociaz moze sie skusze. Wiekszosc elementow karoserii sa juz jako oddzielne rzeczy.

 

6urFoWY.png

 

8kz5Njd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal niestety model jest niedokładny. Zobacz np. na górną część karoserii (od dołu szyb do dachu) przecież to ma złe proporcje. Zrobiłeś zbliżenie na wycieraczki, ale one też są słabe, nierealistyczne, gdyby tak wyglądały w rzeczywistości to po obróceniu się o kilka stopni zablokowałyby się o uszczelkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dokładnie zdjęciom, ta bryła nadwozia z oknami powinna mieć szerokość od listwy do listwy (idącej przez całą długość samochodu) i dopiero przy tylnej szybie powinna się trochę zwężać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za nakierowanie. Juz wiem o co chodzi. Chociaz ciezko bedzie to poprawic na tak gestej siatce, wiec chyba tak juz zostanie. Bede wiedzial na przyszlosc ze nalezy pilnowac takich miejsc.

Edytowane przez Akierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywo z pewnoscia gdzie nie gdzie jest, widze na pewno, ze srodek symetrii faluje, ale tutaj mam problem jak to wyrownac ;/ najpierw dalem subsufra x1 apply zostawilem mirrora i dalej modelowalem, i taka fala powstala na srodku. Sprobuje to recznie wyrownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności