Skocz do zawartości

Teczka 3D : Samochody


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Modeluje dalej, tym razem Range Rover Classic . Z tym Bentleyem to mam problemy z renderowaniem i z odpowiednim oswietleniem sceny, no ale trudno, nie od razu Rzym zbudowano , najwazniejsze ze moj modelling idzie ku lepszemu. Renderingiem jeszcze sie zajme.:)

 

KbuFc3T.png

 

Is24qlV.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roznych refek korzystam, wiekszosc to google grafika i kilka stron z forum zagranicznych. Mam Blueprinty. Co do tych roznic to wiem ze chyba troche przod jest za dlugi i troche srodek maski za malo wyciagniety wglab. Tyle udalo mi sie zauwazyc roznic, teraz zadanie dla Ciebie. Jak zauwazyles inne to napisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede teraz nie konczyl tego modelu , jak jest on w miare rowny.

 

chcesz się nauczyć dobrze modelować czy "w miarę" dobrze modelować? Model jest w miarę równy i w miarę podobny do referencji i w miarę może na koniec spoko wyglądać. Trudny jesteś do pomocy. Nadal nie wrzuciłeś żadnej refki, żeby Ci pokazać różnice. Oczekujesz pomocy na forum, ale jakoś ją odpychasz wiedząc lepiej. Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie lap za slowka, bo to jest bardzo slabe. Sam z poczatku tej dyskusji piszesz ze jest mnostwo roznic, a jakos Ci sie nie chce ich podac. Czy to nie jest dziwne? Zastanow sie co piszesz, bo narazie wykazujesz sie sama ignorancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z DrRambo, brakuje CI chyba trochę pokory. Masz problem z przyjęciem tego, że samochód wygląda po prostu słabo [słaby model, masa błędów]. Nikt nie piszę tego dlatego, że chce Ci "dowalić", podciąć skrzydła, piszą bo chcą Ci pomóc. Pytasz, otrzymujesz odpowiedź. Skoro jest słabo tzn, że jest słabo, więc przyjmij krytykę, a za parę miesięcy BĘDZIE LEPIEJ. Powinieneś przede wszystkim zwracać uwagę na DETALE. Auto to nie tylko bryła z czterema kołami. Spójrz na grill w swoim samochodzie, oraz na aucie, którego zdjęcie wrzucił Peerbe111. Policz szczebelki poprzeczne. Widzisz różnice? Tylko proszę nie pisz mi teraz, że grill robiłeś na szybko i masz zamiar go w przyszłości poprawić. Jeśli robisz grill rób grill od początku do końca. Skup się tylko na tym detalu. Przeszukaj internet tylko pod tym kontem [zdjęcia] i staraj się odwzorować go IDEALNIE, a nie w miarę/na oko. Zrobiłbyś większe wrażenie na os. z forum gdybyś wrzucił np. TYLKO koło, ale odwzorowane perfect. I pamiętaj, że to co czytasz na temat swoich prac jest po to by Ci pomóc, a nie skrytykować i zabić w Tobie zapał do dalszej pracy. Masa nauki przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zapytam. Ile masz lat? Przeczytałeś mój komentarz dokładnie? Masz tam napisane co się nie zgadza ze zdjęciem wrzuconym przez peerbe111. Skup się teraz na tym detalu. Wymodeluj go perfect, a później napiszę Ci co nie gra z resztą modelu.

 

ps. Jeśli masz problem z przyjęciem krytyki, to daleko w temacie modelowania nie zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z przyjeciem krytyki, tylko mam problem ze zrozumieniem niektorych ludzi na tym forum i ich sposobie podawania wszelkich poprawek pojedynczo, tak jak by nie mozna bylo wszystko uciac za jednym zamachem. Ja wiem ze grill sie sie nie zgadza przeczytalem to, ale gdzie reszta tych roznic, o ktorych tak piszecie. przeciez ich jest masa. Napiszcie wszystko od razu, po co pisac jeden, potem za kilka dni drugi. Szkoda czasu, mojego jak i waszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piasty kół [ich kształt]

2. Szprychy ich ilość

3. Bieżnik opony

4. Kształt lamp, wielkość, ramka lampy... chyba wszystko jest źle.

5. Grill - ilość poprzecznych szczebli, kształt, sposób w jaki są przymocowane do karoserii.

6. Przetłoczenie grilla na karoserii.

7. Grubość tego przetłoczenia.

8. Błotniki do poprawy, chyba wszystko.

9. Brak zderzaka. [tab. rejestracyjną zamontowałeś na karoserii]

10. Kształt i głębokość otworów. Z tego co widać na zdjęciu to są

wlotu powietrza. Pod rejestracją powinny być kolejne.

11. Zbyt ostro zakończyłeś spód karoserii z przodu. Powinno być płynne

przejście do boku. Zbyt duży kąt.

12. Przetłoczenie nad przednią szybą - brak

13. Wlot powietrza na boku auta. Na zdjęciu go nie ma

[nie wiem czy to jest ten sam model samochodu???]

15. Brak słupka w oknie.

16.I jeszcze wiele, wiele innych.

Tyłu nie porównywałem.

 

Ogólnie model na tym etapie prac jest b. słaby. Posiada bardzo dużo błędów.

Skup się na jednym detalu i zaskocz nas pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemach z komputerem porobilem pare nowych detali i porawilem m.in. grill i wysokosc lamp oraz dodalem zderzak. Wymodelowalem takze logo Astona. Mysle, ze teraz jest lepiej choc troche.

 

m3nnRrd.jpg

 

4rQlgiq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mi przypomina :D

Nie zebym byl zlosliwy z tym zdaniem u gory, chodzi mi o o to ze ten model to ja ukoncze, zawsze to jakies doswiadczenie na przyszlosc. Nawet pomimo bledow, ktorych nie bede potrafil poprawic. Jesli mozecie to nakierujcie gdzie te bledy sie zdarzaja, czy to sa proporcje, czy krzywizny, czy moze za ostre chamfery, bo ja serio wszystkich nie zobacze, bo nie mam jeszcze takiego skilla i wzroku dobrego ;)

Edytowane przez Akierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przypomina :D

Mi też przypomina, ale w tym właśnie problem że tylko przypomina. To mniej więcej tak z replikami sportowych samochodów, na pierwszy rzut oka Ferrari ale zaraz widać że coś jest nie tak, nie te kształty, nie te proporcje.

 

Moja rada to weź dobre zdjęcie i ustaw model tak aby się jak najbardziej pokrywał z autem na zdjęciu. Wtedy różnice będziesz widział wyraźnie.

Co najbardziej widać na pierwszy rzut oka? np. grill ma złe proporcje (za szeroka środkowa część) i złe kształty (np. górna część ma bardziej łagodne łuki). Z takich bardziej oczywistych rzeczy to przykładowo chromowana listwa za lampą, przecież ona jest co najmniej o połowę krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Widac minimalny postęp, ale niestety poprawki robisz niedbale. Przeglądałem wszystkie Twoje prace, które do tej pory wrzucałeś. Przeczytałem również większośc komentarzy. Przez cały czas Twojej przygody z modelowaniem, nie ukończyłeś żadnego projektu w 100 procentach. Domyślam się po Twoich komentarzach, że jesteś młodą os. dlatego dam Ci kilka wskazówek na przyszłośc.

 

Wybieraj na początek samochody kanciaste, proste. Maluch był bardzo dobrym wyborem. Prawie, PRAWIE go skończyłeś.

Wybieraj samochody popularne. Takie które posiadają ogromną bazę zdjęc w internecie.

Niech za przykład posłuży nam poczciwy maluch.

Wpisz sobie w google np. MALUCH BŁOTNIK. Teraz wpisz sobie w google ASTON MARTIN MARK II FENDER [ang. błotnik] [nie wiem jaki to jest model auta, które robisz]. Jest różnica w zdobyciu potrzebnych zdjęc prawda?

Robiąc proste auta i popularne na początku nie musisz kombinowa i domyślac się "hm... czy ta listwa ma dobrą długośc"?

I ostatnia rzecz: wyobraźnia. Nie pisz co chwilę na forum "skoro są błędy to mi je pokarzcie". Masz swój rozum, masz zmysł wzroku, masz zdjęcia. Tak jak ktoś napisał wyżej "patrzysz na Ferrari i wiesz, że coś nie gra". Patrz dokładnie na zdjęcia i porównuj każdy szczegół, a sam wychwycisz niedoskonałości. Wybacz ilośc błędów w mojej ortografii, ale literka "ciiiii" mi nie działa [alt+c].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Lecz nie zgodze sie co do wyboru samochodow na poczatek. Tak jak juz wczesniej napisalem to nie jest moj poczatek z modelowaniem samochodow lecz juz ponad rok, dlatego uwazam, ze lepiej stawiac na trudniejsze modele i wiecej sie z nich nauczyc. Co do poprawek, wiadomo wszystkich nie uda mi sie moze poprawic, albo moze sie uda, zobaczymy. Ten model i tak skoncze chocby dla doswiadczenia i na przyszlosc bede wiedzial o bledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe myslales zrobic bieznika w oponie? A nie modeluejsz bieznik oddzielnie? Zrob na plasko wyekstruduj co trzeba . Zduplikuj odpowiednia ilosc razy i zrob bend deformer az sie zamknie. W miare rownomierni uloz siate i lekko zagesc przez bendem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tyl mi nie wyszedl, bedzie szedl do poprawki(przede wszystkim zaokraglenie szyby, wyciecie klapy, dodanie zaciskow( zawasiow), i inne rozmieszczenie swiatel. Troche za szybko przelecialem ten tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

I po co ta ironia? Ja wiem ,ze model nie jest idealny , ale pracuje nad poprawieniem bledow. Wiekszosc osob tu sie wypowiadajacych to tylko demotywuja do dalszej pracy i nic wiecej, zero konstruktywnej krytyki i opinii. Tylko zrownac z blotem(''jest tyle bledow ze nawet nie warto ich wymieniac')' chociazby taki tekst, bezsensu to demotywuje.

Edytowane przez Akierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności