Skocz do zawartości

Netflix nakręci serial na podstawie Wiedźmina


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 290
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co tu się dzieje ludzie...???

skąd ta fala niechęci i sceptycyzmu?

netflix ma wyprodukować (nawet jeśli przyjdzie poczekać) serial oparty na genialnej polskiej fantasy, do tego z inicjatywy i przy ścisłej współpracy rodzimych twórców. przecież to sytuacja bez precedensu w polskiej kinematografii... podobnie jak wcześniej zrobili to redzi z witcherem w giereczkach..

 

doskonale rozumiem, ze nie wszyscy będą się jarać jak np ja. ok luz.

ale serio, tyle szydery? nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam kiedy pan Sapkowski zacznie "sapać" bo pojawią się (a na pewno tak będzie) zagraniczne newsy o tym, że powstanie serial na podstawie "gry" wiedźmin :D :D :D A wracając do PI to Tomek B. sam zdecydował, że tylko jeden odcinek w sezonie jest jego, czy tylko tyle udało się ugrać??

P.S

Oby tylko Geralta nie zagrał czarnoskóry aktor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu się dzieje ludzie...???

skąd ta fala niechęci i sceptycyzmu?

netflix ma wyprodukować (nawet jeśli przyjdzie poczekać) serial oparty na genialnej polskiej fantasy, do tego z inicjatywy i przy ścisłej współpracy rodzimych twórców. przecież to sytuacja bez precedensu w polskiej kinematografii... podobnie jak wcześniej zrobili to redzi z witcherem w giereczkach..

 

doskonale rozumiem, ze nie wszyscy będą się jarać jak np ja. ok luz.

ale serio, tyle szydery? nie rozumiem...

Bo ty młody jesteś i nie pamiętasz fali Hype -u jaki przetoczył się przy okazji kręcenia pierwszego serialu. Zdjęcia, pokazy, wywiady, aktor Żebrowski w charakteryzacji wiedźmina był na każdej okładce począwszy od gazet dla "gallus domesticus" ;) do gazet growych. Poza z mieczem - focia, poza bez miecza - focia a potem wyszedł film i... wiadomo co było i jest. Można obejrzeć na YT fragmenty.

O ile dobrze pamiętam to chyba HBO robiło w kooperacji serial kryminalny dziejący się w bieszczadach i też nikt o nim już nie pamięta. Więc ta kasa, to ile by nie dali, jeśli nie będzie pomysłu na wykonanie to może wyjść nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był już jakiś serial z wiedźminem?

a tak poważniej, jeśli na myśli masz kryminał "wataha" to przy potencjalnym wiedźminie z netflixa celowanym w globalny rynek to raczej niszowa sprawa, zupełnie inna skala produkcji, z polskimi aktorami i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu się dzieje ludzie...???

skąd ta fala niechęci i sceptycyzmu?...

bo bezkrytyczne wskakiwanie do hypetrainu to domena młodych i może się zakończyć złamaniami i trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Starsi i mądrzejsi to wiedzą, historia tego uczy na każdym kroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli jednak Tomek wyreżyseruje pełny metraż ?

Szkoda tylko, że będzie to film dla dzieci. Tematyka również raczej egzotyczna.

Ciekawe co z tego wyjdzie. Jeszcze nikomu nie udało się chyba japońskich seriali dla

dzieci przenieść na kino aktorskie z pozytywnym skutkiem, więc jest duże pole do popisu.

Gdyby się nie udało to najwyżej będzie kolejna słaba adaptacja anime, więc nikogo tym nie rozczaruje ;)

Można powiedzieć, że jest więcej do ugrania niż do stracenia.

Moim zdaniem to dobry ruch z jego strony, ale to się dopiero okaże w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo bezkrytyczne wskakiwanie do hypetrainu to domena młodych i może się zakończyć złamaniami i trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Starsi i mądrzejsi to wiedzą, historia tego uczy na każdym kroku :)

 

hypetrain? może troszeczkę ;) nadal jednak nie rozumiem w jaki sposób wykazanie się odrobiną dobrej woli przy komencie, miałoby zakończyć się złamaniem czy uszczerbkiem na zdrowiu, dla kogokolwiek.

 

i może ktoś mnie oświeci. kto w polsce, z szansą na potencjalne powodzenie, mógłby w ogóle wziąć taki projekt na klatę? jeśli nie ludzie z platiga, to kto?

Edytowane przez bear island
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bear islana

Jaaaa... zrobię...!!... mam za sobą reżyserię filmu pełnometrażowego...:), a przed śmiercią trudno się czegokolwiek bać... Norden by mi pomógł, a on z kolei wie wszystko to co wie PI... wchodzi w to ktoś jeszcze....???...:))))... dla zgrania zespołu zrobimy "Starą Baśń" w konwencji "Kukułek"... dla Orlenu...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bear islana

Jaaaa... zrobię...!!... mam za sobą reżyserię filmu pełnometrażowego...:), a przed śmiercią trudno się czegokolwiek bać... Norden by mi pomógł, a on z kolei wie wszystko to co wie PI... wchodzi w to ktoś jeszcze....???...:))))... dla zgrania zespołu zrobimy "Starą Baśń" w konwencji "Kukułek"... dla Orlenu...:)))

 

podziwiam dowcip i młodzieńczy entuzjazm w tym wieku. ale jak orlen to tylko "pan samochodzik" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins już tniesz koszty....???

właśnie przeczytałem

http://www.onet.pl/ ... 28.05... godz.16

taki tytuł... reszty nie mogłem przeczytać.... bo nie uiszczę...:)

Bagiński: "chcemy zrobić wiedźmina, a nie rzeźnika mordującego potwory"

jak widać będzie to Wiedźmin przez małe "w"....:)))

no i te cytaty z Dziadka......:))))))))))))))))))))))))))))))))))

Edytowane przez agdybybyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z wywiadu

http://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/netlix-zrobi-serial-o-wiedzminie-tomasz-baginski-o-nowym-wiedzminie,artykuly,411315,1.html?src=HP_Magazine

 

Baggins:

"Filmy gatunkowe – poza okresem przed rozdaniem Oscarów, kiedy pojawia się więcej ambitnych produkcji – coraz bardziej zamieniają się w cyrkowe widowiska. Trudno myśleć o „Wiedźminie” jako o kolorowej, bezmyślnej naparzance."

 

Baggins się starzeje.... zaczyna siać Dziadkiem 3D......:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Filmy gatunkowe – poza okresem przed rozdaniem Oscarów, kiedy pojawia się więcej ambitnych produkcji – coraz bardziej zamieniają się w cyrkowe widowiska. Trudno myśleć o „Wiedźminie” jako o kolorowej, bezmyślnej naparzance."

 

Zaraz, zaraz, ale czy czasami baggins nie jest twórcą cyrkowych widowisk i kolorowych, bezmyślnych naparzanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głoszę, że picie wody jest spoko i potrzebne człowiekowi, zawsze tak mówiłem... szczególnie po wysiłku. Następnym razem, jak napijesz się wody to jakbyś oddał mi cześć... Pijesz wodę należysz do mojego kościoła ;) Cieszę się, że przekonałem tylu wiernych do picia wody. Jestem wielkim mędrcem. Aha no i warto być mądrym, a nie głupim. Kto jest mądry to znaczy, że przejrzał na oczy i usłuchał mnie. K..wa i tak od tysięcy lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa krzywdę zrobił ktoś kto miał pomysł pokazania listy "grzechów", a nie listy dobroci prostych. Po co mam słuchać i oglądać ekskrementy czyjejś głupoty... wolę nabrać nawyków wśród dobra i piękna.....:)... mogę mieć wybór....???... tak w odbiorze jak i przekazywaniu....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sorry ty nie jesteś jak kościół. Jesteś jak generator bełkotu artystycznego ;D na podstawie wpisanych haseł. Tylko programista skopał interpunkcję.

http://www.wykop.pl/ramka/1228797/automatyczny-generator-wielkich-ponadczasowych-prawd-o-zyciu-smierci-pieknie/

Teraz pewnie odpiszesz coś o zaprogramowanych ludziach co nie myślą .... .. ........ .. . :D

 

Swoją drogą to by był szacun jakby podpiąć takiego bota pod forum. Z nickiem dziadek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że odpowiem... ja się bawię w przywracanie kolorowego rozsądku... każdy ma jakąś wadę genetyczną... ja swoją używam i jak słyszę umiejętnie.... skoro reverb i delay słyszę.... dziękuję... !!!!.....i jadę dalej ale już niedługo statystycznie rzecz biorąc umieram w kwietniu 2021....

może doczekam Wiedźmina z tonami mądrych dialogów nawet bez drugiego planu... no bo tak taniej....:))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci tak:

...Czasem nawet przyjaciel wie jak odzyskać piękno...

...Nie warto rozmyślać o tym, że przyroda zdoła posiąść władzę...

...Jedynie człowiek usiłuje zmarnować piękno...

...To oczywiste, że żebrak usiłuje posiąść moc...

...Oto cała mądrość: nauczyciel nie wie jak posiąść rozsądek...

 

A jak chcesz kontynuować to juz klikaj sobie sam ;)

http://www.wykop.pl/ramka/1228797/automatyczny-generator-wielkich-ponadczasowych-prawd-o-zyciu-smierci-pieknie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ja tam oprócz zabawy wielokropkowej... mówię obrazami... i muzyką.... podobno to siła tysięcy słów.... i to nie cudzych....:)))))))))))))

 

Ty mówisz co chcesz, a Baggins żeby się trzymać tematu... niczego nie może powiedzieć.... każdy ma swoją drogę....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gen. Erator i krzywa Pani z prostym dostępem... to tylko pełzająca kreatywność...

Wiedźmin będzie musiał z takimi potworami walczyć, ale bez kolorowej, bezmyślnej naparzanki....:)

... czyli będzie monochrom z myślącą zamrażarką...:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agdybybyl: Nie rozumiem czego mi życzysz... Możesz pisać jaśniej? Nie wiem co to znaczy tańcować z niemową Wiedźminem, ale raczej bym tego nie chciał... Wydaje mi się to bardzo dziwnym sposobem spędzania czasu, o ile nie strasznym jego marnowaniem.

Używasz jakiś strasznych skrótów myślowych i jakiś niezrozumiałych metafor, które prawdopodobnie znasz tylko Ty.

Następnie wyjaśniasz o co Ci chodziło zaczynając zdanie od: Czyli każdy może ile może... itd. Jednak zupełnie nie znajduję konotacji i sensu tego wyjaśnienia.

Co na Boga ma to, kto Cie ocenia, do tego, że nic nie musisz i życzysz mi tańcowania.

Wydaje mi się, ze jeżeli chcesz poruszać się wśród ludzi to jednak powinieneś nauczyć się w miarę komunikować, bo muszę cię rozczarować, ale prawdopodobnie @bajzelbobek też cię ocenia i ja również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurza dupa... widocznie na festiwalach filmowych na które wysyłam filmy w technice 3D... starują roboty, a cygberpunki są Jurorami...

to rzeczywiście jestem pozytywką z IX w. .... skoro się z nimi dogaduję.... ale trudno... ich opinia mnie interesuje nie Wasza.... przepraszam....:))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keajra

co surrealistycznego widzisz w przebywaniu wśród osób nagrodzonych na festiwalu... to jest realne i udokumentowane, a filmy powstały skoro były oceniane.... uważasz, że rozmowa o czymś na temat czego niczego nie można powiedzieć.... bo nie powstało.... jest istotniejsze...???...:)))

 

@Baggins

...znowu niczego nie powiedziałeś....:))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agdybybyl: To ja Ci kiedyś przesłałem linki do wysyłania na festiwale nie wiem czy pamiętasz ;) nie ma za co...

Wklejam niektóre tutaj bo może ktoś skorzysta również.

Bardzo łatwo się wysyła, cała masa darmowych mini festiwali jak również płatnych.

https://filmfreeway.com

https://www.clickforfestivals.com/

https://festhome.com/

https://www.shortfilmdepot.com/

https://www.reelport.com/

 

Nie udawaj, że tak ci na jurorach zależy, bo większości nawet nie znasz, równie dobrze mogę ja oceniać ;). Festiwali jest tysiące i jest to niezły biznes. Sam moge założyć sobie festiwal np. w Barcelonie jak bede miał ochote.

Ja z moim filmem byłem na kilku liczących się imprezach, jak np Encounters, Sitges, Anima Mundi, w których wygrana daje możliwość nominacji do oskara i oceniają zacni jurorzy. Mój film brał udział w wielu wielu innych festiwalach, a wysyłałem tylko na te bardziej liczące się no i na kilka mniejszych darmowych. Później już mi się najzwyczajniej nie chciało ;) ale co kto lubi. Jak Ci to poprawia samopoczucie to miłej zabawy Szanowny Panie. Ale nie mydl ludziom oczu, że jesteś nie wiadomo kim i obracasz się w kręgach elity, a prostaczki Ci do pięt nie dorastają. Nie interesuje Cię opinia ludzi na forum to po co tu trolujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WWoj

ja nie piętnuję tego czego Ci się nie chciało.... tylko cieszę tym co mi się chciało... na poziomie może dla Ciebie gminnym...:)

Właśnie przeczytałem taki tytuł w necie..."całkowicie wyśmiano etos inteligencki"... pośmiej się jeszcze trochę z tego, że nie znam Jurorów... to takie pocieszne.....:)

 

@Baggins.... trak trzymaj...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności