Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wykryto na komputerach stacjonarnch aplikacje, ktora wykonuje kazdy kod, ktory się jej prześle bez sprawdzania czy przypadkiem nie jest to malware. Roboczo nazywa sie 'przeglądarką' i tu jest wykład dot. javascriptu i przeglądarek w ujęciu security by design:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka gamespotu traktujaca o assasnis creed, mozna rzucic okiem na wstep przed intro i ostatnie 20sek. Idealny przyklad czym rozni sie material robiony w europie od tego z usa

 

Jakie różnice masz konkretnie na myśli? Poza końcówką, która mnie mocno zaskoczyła? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zabawne, ze postanowiłem się podzielić.

 

w Londynie postanowiono pouczać rodziców jak rozpoznać ekstremistę. Jeden z punktów - krytykowanie mainstreamowych mediów. Więc uważajcie, bo już wkrótce nie ufając prognozom pogody w TVN możecie również zostać sprofilowani jako ekstremiści...

http://qz.com/563964/kids-who-question-the-media-or-government-could-be-extremists-london-parents-are-warned/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies tam wypowiadałem sie, że znika z rynku zapotrzebowanie na ludzi średniej klasy i robi się rozłam między słabiakami z indii/chin i wymiataczami - niewiele pośrodku. Tu macie szerszy obraz tego zjawiska i może Was przekona, że bycie średniakiem szybko przestanie się opłacać. Przez szybko mam na mysli za 10lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf- nie wiem skąd masz tyle czasu żeby grzebać w sieci i szukać "mądrych" rzeczy, ale z góry dziękuję:) bo ja wtedy tego nie muszę robić:) :) :) Poprzednia wrzuta filmu (Manoj Bhargava) daje mocno do myślenia...ale ten filmik 'about inequality' jest jeszcze lepszy...Naprawdę pokazuje że nie ma co narzekać, nie ma co szukać wymówek (a bo zmęczenie po pracy, a bo dzieci, a bo sprzątać trzeba, a bo trele-morele itp etc) jeśli chce się być konkurencyjny a nade wszystko POTRZEBNYM komuś na rynku pracy...mocny mentalny kop z tego filmiku. Trzeba posiadać umiejętności nie w stopniu wystarczającym ale w zakresie szerokim, dogłębnym i to jeszcze wciąż poszerzać i szlifować. Kurde...Battlefield 4 pójdzie w odstawkę :( Stary jestem, ale nie aż tak żeby nie rozumieć że za 10 lat to co robię będzie proste i śmiesznie łatwe - soft się rozwinie i moce obliczeniowe też. Ehhh...dołujące ale nie paraliżujące przed działaniem.

Hardsurface modelling i UVMapping mnie czeka od tego tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze posklejane subskrypcje na yt + flipboard i szybkie czytanie. Dzis zagnalem kumpla z Indii, ze maja niezlego filantropa u siebie - mowi ze nigdy o nim nie slyszal nawet. Co aktualnie robi Manoj mozna zobaczyc na filmiku Bilion dollar change. Wielki szacun dla tego czlowieka.

 

EDIT: http://unity3d.com/profiles/unity3d/themes/unity/images/company/pr/ByTheNumbersUnityTechnologies.pdf

 

raport Unity o rynku. Jak posklejacie sobie liczby z poprz. raportami Appla wyjdzie, że ktoś kłamie w kwestii popularności urządzeń ios, bo Apple twierdzi, ze pre-iphone 5s to znikoma liczba i wszyscy lgną do najnowszych.

 

Druga sprawa - 1.1bln zainstalowanych gier z silnikiem Unity na 174tys ogólnej liczby gier w Unity, daje srednio 6300instalacji. Biorąc pod uwagę, że instalacje, a aktywne granie to co innego, przeciętny dev wypuszczając grę może liczyć na jakieś 10usd zysku brutto ze swojej produkcji. Jak weźmiemy medianę (czyli pominiemy najwieksze produkcje mające setki mln ściągnieć) to wyjdzie, że developerzy pracują za dolara...

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf - ale żeś teraz liczbami pojechał mi po marzeniach...oczywiście żart :) chciałem iść w gry platformowe jako tata-programista amator i tak to chyba zostawię...bez ambicji na komercję (nawet kiedyś tam poprosiłem o pomoc w wyborze czegoś do robienia gier 2D, dla początkująych i bez aktualnego zamiaru robienia na tym pieniędzy :) :) :) ). Ale się nie zrażam tymi liczbami póki co, bo traktuję plan nauczenia się Phaser'a ambicjonalnie i dla swoich dzieciaków :) :) :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ktoś kłamie w kwestii popularności urządzeń ios
Apple wprowadza swoich klientów w błąd żeby wydoić z nich więcej kasy? Niesłychane. ;D

 

Co do mediany zarobków. Statystyczna appka na ios/android zarabia 0 dolarów. Dane sprzed roku. Market zapchany chłamem + relatywnie niska świadomość konsumentów co przekłada się na brak szukania rzeczy na własną rękę. Można dostawać 9/10 w recenzjach na portalach branżowych i gra się zupełnie nie zwróci (sprawdzone empirycznie). Niestety trzeba pompować kolosalną kasę w kupowanie ściągnięć i reklamy żeby nie pójść z torbami.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indywidualny skillset to cenna rzecz, nawet taki drobiazg jak posiadanie dziecka i programowanie. Jak tylko dla dzieciakow bedziesz robil gry i zrobisz kilka ktore je zainteresuja i nie beda sie gubily w menu z miejsca bedziesz posiadal wiedze o UI i UX wieksza niz 99% firm developerskich. Laczenie indywidualnych pasji w unikalny zestaw umiejetnosci to jedna z prostszych drog do waskiej profesjonalizacji. Tylko czasem trzeba znalezc kogos kto podobnej osoby potrzebuje. Zawsze sa takie firmy.

 

edit: aj utkniemy postemi gdzies miedzy edycjami ;) no to pomyliłem się tylko o dolara. Tak, teraz próbuje uświadamiać klientów i developerów z ktorymi pracuje, by przypadkiem nie robili kroków typu 100k usd, bo one są zbyt małe i oznaczają najpewniej stratę. Rynek skrzywiony kompletnie z definicji - tak jest jak pracuje sie w czyimś ekosystemie na cudzych zasadach.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pilocik projektował idiota. Po prostu nie ma opcji robić na to gier i bardziej złożonych aplikacji. Portowaliśmy na ten crap naszą gre i były ogromne problemy ze zrobieniem wygodnego sterowania do gameplayu który korzysta z... 3 buttonów.

Wystarczyło dodać coś jak odchudzony WiiRemote i mieliby sensowny sprzęt do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe prawo rozszerzające prawa autorskie w UK - troche porąbane się szykuje ale ten absurd przebija wszystko i mysle, że nieźle namiesza także w kwestii wizualizacji wnętrz - jeżeli wejdzie w życie. Tylko zaznacze, ze jeszcze nie weszło w życie ale spodziewajcie sie roznych absurdów dot. praw autorskich przez najblizsze dekady. Na jednych skorzystacie (o ile bedziecie znac prawo) inne beda kolejnym narzedziem pomagajacym bogatym sie bogacic, a biednym placic za 'licencjonowanie'.

 

http://arstechnica.com/tech-policy/2015/12/you-may-soon-need-a-licence-to-take-photos-of-that-classic-designer-chair-you-bought/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie genialne wykorzystanie luk w procedurach w 30min wykladzie z tegorocznego defconu.

Ogolnie juz chyba wszystko z defconu jest online ale nie postowalem niczego bo masa to material bardzo podobny do lat poprzednich. Ale polecam key impressioning jak ktos nie widzial zeszlorocznych materialow.

 

[video=youtube_share;9FdHq3WfJgs]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności