Skocz do zawartości

Blender - NEWS oraz dyskusje


n-pigeon

Rekomendowane odpowiedzi

Acha. Jak rozumiem argumentem przeciwko temu proposalowi ma byc "a po co ulatwiac innym"? Mimo, ze wam nic sie w gruncie rzeczy nie zmieni jestescie przeciwko. Brawo :D

 

nezumi ja cię proszę troche więcej inteligencji...

Monio argumentował że wszelkie panele powinny mieć nazwy bo np nowy użytkownicy jak pytaja sie na forach co i jak zrobić i ktoś mówi properties to oni nie wiedza gdzie to jest... no sorry ale.. jeżeli taka osoba nie jest wstanie wygooglować tego czy przeczytać manuala.. to ja niewidzę sensu.. rozpieprzania interfaceu.. aby zajmował więcej miejsca bo jakiś zenek nie potrafi użyć google a po 1 dniu nauki blendera by już to wyłaczył do tego co jest teraz... jaki to ma sens? nie prościej zrobić tak jak jest w apkach autodesku jeden wielki helper jak ktoś zaczyna? gdzie odpala go.. i mu pokazuje strzałkami gdzie co jest? z opisem do czego to służy etc...?

 

ja chce pomagać.. co już nie raz udowodniłem.. tylko trzeba to robić z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek-Nie rozróżniasz konceptu taskbara od menusów aplikacji. To są fundamentalnie odmienne elementy interfaceu. Są 2 powody dlaczego w Windowsie pasek start jest na dole. Pierwszy czysto techniczny, chodzi o pozycjonowanie okien aplikacji w koordynatach 0,0. Drugi designowy, założenie jest takie żeby rozdzielić interface aplikacji od powłoki systemu. Taskbar ma nie przeszkadzać użytkownikowi skupić się na aplikacji bo to z niej korzysta się częściej. To co powiedziałeś w filmiku to kontr-argument do tego co chciałeś przekazać.

 

Znajdą się momenty kiedy headery na górze będą wymagały dłuższej trasy kursora. Dzisiaj mamy taką samą sytuacje tylko że przy innych taskach. Dokładniej tych związanych z zarządzaniem sceną oraz import/export. Czyli skakanie pomiędzy 3DView a Outlinerem, Properties i Infobarem.

 

Nie zrozumiałeś o co chodziło z reorganizacją elementów headera. To oczywiste że jak zmienia ci się zawartość headera to ułożenie poszczególnych elementów będzie inne. Chodzi o to żeby zmiana trybów nie powodowała zmiany ułożenia elementów POPRZEDNICH W HIERARCHII. Jest to wyjaśnioe w proposalu i możesz to przetestować w demo.

 

Pleciesz coś o adaptywnym pozycjonowaniu. Sprawdzałeś jak to działa? Ja sprawdzałem RNA plików blend i kontaktowałem się z osobami które na co dzień pracują z kodem interfaceu. Każda nowa instancja Space (rodzaju edytora w danym oknie) poza Properties i File Browserem inicjalizuje się z headerem na dole. Koniec filozofii. Zrób jakikolwiek research zanim zaczniesz komentować. Jest o tym akapit w proposalu więc albo go nie czytałeś, albo nie jesteś osobą kompetentną w temacie architektury UI blendera.

 

Poszerzenie headerów o te kilka procent nie powoduje problemów, większych niż obecne, w istniejących Layoutach (zakładając rozdzielczość 1080). Czasami gdzieś z 3Dview utnie ikonkę do OGLrenderu które i tak zostaną usunięte w 2.8. W tych przypadkach gdzie header nie mógł się pomieścić mamy status quo. Natomiast widoczność Properties i Outlinera zostanie naprawiona. Sprawdzałem dokładnie każdy przypadek.

 

W temacie tooltipów i skali się w pełni zgadzam, tylko to nie jest związane z moim proposalem.

 

Pomyliłeś własne przyzwyczajenia i wpojoną wiedzę z projektowaniem interfaceów. Jakby developerzy robili tak samo to blendera obsługiwałbyśmy przez wiersz poleceń. Nie wiedzę sensu i potrzeby w dalszym komentowaniu. Niech decydują uczestnicy workflow workshop.

 

------------------------------------------

 

Niechęci poprawiania czytelności UI dlatego że można coś wygooglać nie pojmuje i nie zamierzam nawet dyskutować w tym kierunku. To jest dla zwyczajnie szczyt ignorancji i jakiś chory elitaryzm.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zauwazcie jedna rzecz, jak chcecie zrobic apke na appstore to nie dyskutujecie z Apple tylko robicie, zeby "zenki" wiedzialy co i jak. Tez mi sie nie podoba - o czym pisal Maciek - ze nie chce sie "zenkowi" spojrzec w google, bo ja tak robie, ale... ONI tak nie robia. Pewnie Ton i inni uznali, ze ludzie sa coraz glupsi i trzeba sie do tego dostosowac. Tak samo jest w przypadku apek na iOS'y i Androidy. Takie czasy.

 

no dobra tylko my nie robimy apek do starbunia.. tylko do pracy.. i niepamietam jak to się na zywa.. ale jest taka krzywa nauki. wzgłedem użyteczności programu... Blenderowy interface według mnie balans ten ma dobry, między początkowym stopniem skomplikowania kosztem przyszłościowej szybkiej pracy..

 

Pleciesz coś o adaptywnym pozycjonowaniu

tu masz rację xD przypadkiem miałem addon zainstalowany, który to powodował. moja skucha

 

Poszerzenie headerów o te kilka procent nie powoduje problemów, większych niż obecne, w istniejących Layoutach (zakładając rozdzielczość 1080). Czasami gdzieś z 3Dview utnie ikonkę do OGLrenderu które i tak zostaną usunięte w 2.8. W tych przypadkach gdzie header nie mógł się pomieścić mamy status quo. Natomiast widoczność Properties i Outlinera zostanie naprawiona. Sprawdzałem dokładnie każdy przypadek.

 

no ale przecież ostatnio tyle się o tym mówiło że jest tak mało miejsca w UI z góry na dół że trzeba tyle scrollować.. i dlatego wprowadzili te taby w viewporcie co są pod T... lewym menu... A teraz ty chcesz dowalić do properties które i tak się nie mieści pionowo i trzeba scrollować jeszcze 2 dodatkowe linie.. żeby properties było napisane czcionką a nie ikonką... no dla mnie to jest trochę głupie.. bo tego gdzie co jest można nauczyć się 1 dnia.. lepszym rozwiązaniem byłby... Begginer help.. który by strzałką pokazał to jest properties, a podspodem była by duża notatka w której by było opisane do czego służy.. te okno etc... myślę że coś takiego było by dużo bardziej przydatne.. niż sam napis properties...

 

Nie zrozumiałeś o co chodziło z reorganizacją elementów headera. To oczywiste że jak zmienia ci się zawartość headera to ułożenie poszczególnych elementów będzie inne. Chodzi o to żeby zmiana trybów nie powodowała zmiany ułożenia elementów POPRZEDNICH W HIERARCHII. Jest to wyjaśnioe w proposalu i możesz to przetestować w demo.

 

No chyba już powoli kumam jak ty chcesz to zrobić.. ale kurczę to dalej nie jest najlepsze rozwiązanie. tu trzeba by było długo nad tym pomyśleć.

 

Niechęci poprawiania czytelności UI dlatego że można coś wygooglać nie pojmuje i nie zamierzam nawet dyskutować w tym kierunku. To jest dla zwyczajnie szczyt ignorancji i jakiś chory elitaryzm.

 

ale ty nie zwiększasz czytelności UI.. ty zamieniasz ikonkę na tekst.. a w zamian robisz że UI zajmuje dużo więcej miejsca.. dlaczego tylko akurat tą jedną ikonkę? może zamieńmy wszystkie ikonki na tekst będzie można wtedy dopiero czytelnie czytać interface :D Ikonkę której każdy się uczy pierwszego dnia... i potem już wie.. wpadasz w ten sam dołek co andrew price trochę ze swoim proposalem..

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - Obecne ikony kontekstu w properties i wyszukiwarka outlinera JUŻ się nie mieszczą we wbudowanych layoutach. Sam na filmiku rozszerzyłeś okno properties... To jest według ciebie dobra sytuacja której nie trzeba poprawiać? Działa tip-top?

 

Mam doświadczenie w uczeniu blendera face-to-face. Kilka osób, bardzo różny background, wystarczająco dużo żeby otworzyło mi to oczy. Mogę cię zapewnić że brak tych labeli dla edytorów i trybów (najbardziej dla trybów) to jest bardzo duża przeszkoda w pierwszych tygodniach nauki softu. Rzecz w tym że ty i większość osób tutaj już nie pamięta jak zaczynała. Jeśli uczyłeś się podstaw 3D w blenderze to bym bardziej nie pamiętasz jakie trudności ci to sprawiało, bo skupiałeś się na jeszcze większym poziomie abstrakcji.

 

ale ty nie zwiększasz czytelności UI.. ty zamieniasz ikonkę na tekst..
Nie potrafię tego skomentować. Żyjemy w innej rzeczywistości. ¯\_(ツ)_/¯

 

tu masz rację xD przypadkiem miałem addon zainstalowany, który to powodował. moja skucha
Wiesz że pozycja headerów nie jest dostępna z poziomu API (co opisałem w proposalu...)? Addony nie mają możliwości sprawdzić ich pozycji. Ja to wiem. Chętnie zobaczę kod tego addona.

 

Myślałem aż za długo nad tym proposalem. Pliki mówią że od Kwietnia. Teoretycznie to kosmetyka ale za tym stoi kilka tygodni pracy po godzinach na przestrzeni paru miesięcy. Dlatego zajęło mi to tak długo bo zrobiłem porządny research. Dlaczego jest tak a nie inaczej w innych aplikacjach, jak co poprawić, jak działa UI blendera i jakie są zależności pomiędzy WSZYSTKIMI jego stanami, jak zapisuje się w strukturze plików blend, co jest możliwe do zrobienia bez rozwalania kodu. To jest proposal a nie commit, jeśli uważasz że zrobisz to lepiej to poświeć kilka tygodni i to zrób to lepiej.

 

Nie, nie mam czasu na skype.

 

------------------------------------------

 

zamiast spędzać czas i dupe programistą nad zmienianiem interfaceu..

Dobry interface to suma dobrze przemyślanych detali.

 

FhasZnb.jpg

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boris - Jest szansa że dodadzą taką możliwość. Severin chciał żeby okna miały swoje Taby więc mógłbyś mieć rożne instancje tego samego edytora jako zakładki ale z innymi trybami. Za kilka dni się okaże.

 

--------------------

https://developer.blender.org/rB2821da5b703fdd7c38b2711c17f675cf01bc1f27

Pierwsza zmiana związana z Workflow workshop. Od teraz zmiany w Properties będą edytować parametry wszystkich zaznaczonych obiektów. Bez żadnych myków z ALTem (które nie działają z Emulate Third Mouse Button).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ikkiz - w zwiazku z tym, ze interface i tak ulegnie zmianie i nie bedzie w 100% zgodny ze starymi tutorialami troche nie widze powodu zeby kruszyc o to kopie. Jasne ze proba uzywania Blendera tak jak Maxa czy Mayi jest bledem. To samo z reszta mowili goscie z Tangent Animation. Tylko ze sam Blender ulegnie zmianie i wtedy to juz nie bedzie udawanie innego softu. Mowie - jezeli taka kosmetyka (z punktu widzenia uzytkownika) spotyka sie z takim sprzeciwem to juz widze co bedzie sie dzialo jak zobaczymy koncowy UI ;) Zmian na bank bedzie cala masa przeciez. Podobnie jak to mialo miejsce w przypadku 2.5 (slyszalem ze sa tacy co wciaz oplakuja 2.49... :rolleyes: Juz bez przesady).

 

Jedynym wyjsciem na to by wplynac na rozwoj Blendera jest zrobienie swojego kontr-proposala. Nasze forumowe potyczki nic nie zmienia. Monio poswiecil czas i energie na swoj, kazdy moze zrobic to samo.

Koniec koncow czego by nie zrobili w instytucie - komus sie to nie spodoba. Mnie pasuja wszystkie zmiany ktore dodaja nowe mozliwosci ale nie kasuja starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yep. Za parę dni tu będzie płacz, zgrzytanie zębówi i forkowanie blendera. A życie toczy się dalej. Oldtimerzy sie przyzwyczają i polubią zmiany, community się powiększy o nowych userow, blender będzie stawał się co raz lepszy.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja myślę, że jednak ja nie będę zgrzytał zębami. Nie miałem nic przeciwko zmianom na 2.5 (choć mogły być bolesne, bo nie wszystkie ficzery od razu wróciły) ja nie mówiłem "n-gony? a po co to komu" i nie mówiłem też, że "cycles ujowy, bo nie ma speculara".

Ale jak będą zmiany, to po pierwsze:

 

- muszą coś usprawniać i to dla wszystkich w każdym momencie, a nie dla przesiadających się. Blender to nie Islam, nie trzeba na siłę nawracać na to całego świata.

- muszą być konsekwentne, default dla wszyskich. robienie interfejsu dla początkujących to ostro zjebany pomysł i przy okazji gównoburzy Price'a już się chyba ktoś z BF wypowiedział na ten temat.

 

Duża wersja zdezaktualizuje tutoriale, ale to będzie duża wersja. ktoś, kto zobaczy sobie tuta do 2.8 będzie miał gwarancje, że jego 2.8 będzie podobny, a nie w wersji dla początkujących jak rower z bocznymi kółeczkami.

 

Monio poświęcił czas, i co z tego. Jak się z nim nie zgadzam to mu mimo wszystko mam przyklasnąć, jak w przedszkolu? "Nie wyszło ci, ale nagrodę dostaniesz, bo się starałeś?" Gadamy sobie na forum, nikt BF tego nie czyta, ja nie mam wpływu tym co piszę tutaj na wygląd interfejsu. Ale takie jest moje zdanie. Pomysł mi się nie podoba, bo jest w większości aspektów po prostu zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robienie interfejsu dla początkujących to ostro zjebany pomysł
Śmiechłem. Widzę że nie jesteś na bierząco. To pomysł Tona. Nazywa się Blender101 i jest jednym z celów gałęzi 2.8. Będzie w pełni kompatybilny z podstawową wersją wiec wiele zmian ułatwiających interface będzie wspólnych. Dostosowywanie blendera pod osoby pracujące w mieszanych pipelineach i przesiadające się z innych softów też jest jednym z celów 2.8. Wszystko masz opisane na wiki, code blogu, mailing listach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dobrym sposobem było by po prostu dodanie workspace (Layoutu) typu Beginner, który można by wybrać z listy tam, gdzie mamy Default, Animation itd... I możliwość ustawienia go jako defaultowego w ustawieniach. Wtedy każdy by mógł sobie go włączyć lub wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy twierdzą że Blender jest softem do robienia grafiki dla każdego, nie atrybutem do podkreślania swojego absurdalnego elitaryzmu i wypompowanego ego. Sorry for your loss.

 

kaito:

we also will support touch/tablet/pen configs better

and 1 handed people

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy sa inne, wiedza dostepna jest w ilosci niespotykanej dotychczas. Komunikacja i learning curve to podstawowe zagadnienia przy uczeniu innych.

My tego nie rozumiemy, bo uczylismy sie bardzo wolno i z ograniczonej ilosci zrodel, mielismy czas przyswoic indywidualne zasady narzedzi - od softu po urządzenia codziennego użytku. To juz przeszlosc - poprzednia epoka. Swiat jest inny. Jest tego zbyt wiele, by moglo sie znaczaco roznic od siebie i wymagac inwestycji w nauke obslugi. Zbyt wiele umiemy jako cywilizacja - w kwestii tworzenia dostepu do obslugi - by stosowac rozwiazania poprzedniego pokolenia w swiecie kolejnego.

 

dla dzieci specjalnej troski

zycze Tobie, bys kiedys mial wiecej okazji poznawac swiat i jego roznorodnosc, by zrozumiec jak bardzo jestesmy inni jako kultury czy cywilizacje.

 

Faktem jest, ze przydaloby sie jakies rozwiazanie sprytne, by wszystkie videotutoriale nie staly sie nagle przestazale ale moze jak ktos sie uczy z tutoriala i zmieni layout i w nim zostanie, to nic w sumie zlego sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę 3 grosze. Moim zdaniem problem dla początkujących nie tkwi w tym czy menu jest na górze, czy na dole. Problemem jest, że to rozgraniczenie nie jest czytelne. Jak otworzymy Blendera, to menu nad timelinem (czyli to od 3D View) wygląda jakby równie dobrze mogło dotyczyć timelina.

Kolejna powiązana z tym kwestia to opcja wyboru tego co chcemy mieć wyświetlone w danym okienku (3d View, Timeline, etc.) jest trudna do znalezienia i nie odróżnia się od reszty ikonek z listami wyboru. Fakt, że jest zawsze z lewej, ale skoro inne elementy się przemieszczają to nic nie jest z początku takie pewne. Moim zdaniem ta opcja powinna być jakoś wyróżniona. Też mam styczność z początkującymi w Blenderze i widzę, że te kwestie wprawiają w zakłopotanie.

 

Zlepiłem pewną propozycję jak można to rozwiązać. Dałoby się ładniej, ale mam nadzieję, że idea jest czytelna.

 

proposal-ui.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie mi się to niepodoba.. zresztą ten motyw był już setki razy forsowany.. ale rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest prosty HELP! jak w kązdej dobrej aplikacji... zamiast robić nową wersje programu której po tygodniu nie będzie używał czy wersje interfaceu dla początkującego... której potem nie będzie używał i na nowo będzie się musiał uczyć softu? (dobra logika). To nie prościej zrobić zajebistego helpa??? odpalasz program.. i jest first time? klikasz.. i masz overlaya który tłumaczy wszystko co robi etc.. tak jak jest we wszystkich aplikacjach na świecie jizas...

 

zamiast upraszczać program i ograniczać jego funkcjonalność do poziomu painta... to nie prościej jest zrobić zajebisty help który umożliwia bezproblemową naukę?? tak jak jest we wszystkich programach? Grach? i w sumie wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaticinator- Mam cię przedstawić po nicku czy nazwisku?

 

------

 

PsZ16SQ.png

 

---------

tak jak jest we wszystkich aplikacjach na świecie
Tak jak menusy na górze/górze okien.

 

ograniczać jego funkcjonalność do poziomu painta...
No ba. Zmiana sposobu rysowania ikonek będzie się wiązała z usunięciem EditMode. Już nigdy nie będziesz mógł pracować normalnie w blenderze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monio daj sobie spokoj z fanbojami. Marnujesz tylko czas, a i tak niewytlumaczysz nie wazne jak bys sie staral i jakich argumentow uzywal. Co do wiadomosci z zmiana parametrow dla wszystkich zaznaczonych obiektow, to bardzo super, na plus.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://code.blender.org/2016/12/highlights-of-workflow-workshop/

 

Workspaces są super. Będzie można mieć zupełnie różne setupy blendera pod zakładkami, nawet wliczając uruchomione addony! Workspace do gameartu, workspace do druku 3d, do montażu filmów, do malowania w 2D, Blender 101 etc.

Redo panel w wigetach ciekawa sprawa ale wolałbym to dla wybranych operatorów a nie wszystkiego. Niektóre operatory mają gigantyczną ilość opcji. Szczególnie te z addonów. Ciekawe jak to rozwiążą. Może dropdown w TopBarze?

Rendering wigetów object mode i innych trybów rozwiązali genialnie. Nie dało się prościej i lepiej.

Czekam na dokładny proposal odnośnie layerów. Na razie prezentuje się na potężny system, pytanie czy proste zarządzanie widocznością obiektów nie będzie teraz wymagało dużo więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

am am.. znowu chyba nie ogarniam.. ale jeśli masz czas wytłumaczyłbyś jak 5 latkowi co się zmieni.. przecież teraz.. też są zakładki.. compositing, rendering, animation etc.. a obok są sceny... więc czym to się będzie różnić :P

 

tzn rozumiem że oprócz tego tak jak było.. rendering animation.. to to nie tylko będzie zawierało układ okien.. ale całe ustawienie i konfiguracja blendera.. wliczając to addony? skróty klawiszowe no ogólnie wszystko tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio dzięki za info. Blenderowy UI przestał nadążać za nowymi funkcjami, więc cieszy, że coś się dzieje w temacie. Jeśli to wszystko będzie konfigurowalne to nie mam nic przeciwko . Ciekawe ile addonów po wprowadzeniu tych zmian nie będzie działać ;) No i żeby nie okazało się, że robimy 2.8 a za chwilę wszystko będzie rozpieprzone ze względu na 3.0 :) Trochę się już pogubiłem w planach długofalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek- Workspaces są ponad Layoutami. Workspace może mieć własne layouty i zawiera w sobie definicje interfaceów (skrypty ui), ustawienia preferencji. Obstawiam że obecne layouty pewnie zostaną zamienione na workspaces z własnymi, lepiej skonfigurowanymi layoutami. W workspace od animacji będzie można wyłączyć rzeczy związane z modelowaniem i vice versa. Zrobienie własnego w pełni customowego workspace pewnie będzie się wiązało z kodzeniem w pythonie. To jest big deal dla studiów. Będą mogli zdefiniować workspacy pod konkretny workflow i przekazywać pracownikom razem z paczką wymaganych addonów/ in-house tooli.

 

 

 

znowu namieszają i trzeba będzie się przyzwyczajać na nowo :)
Tak będzie. Poza zmianami w interface nowa defaultowa keymapa. Na szczęście po stokroć bardziej ergonomiczna niż obecna więc warto. :)

 

 

btw:

 

Widziałem gdzieś takie ikonki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki zwykly smiertelnik jak ja nic nie skorzysta na tym? :( Lubie customizacje, ale nie kazdy grafik zna pythona czy nawet prostego htmla :P

Chodziło mi o mocną ingerencje jak pisanie skryptów UI. Dzisiaj też da się je modyfikować tylko że robisz to na sztywno nadpisując pliki programu, a nie konfiguracyjne. Ustawianie layoutów, addonów etc na pewno będzie dostępne z poziomu programu, bez żadnego kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zmianami w interface nowa defaultowa keymapa. Na szczęście po stokroć bardziej ergonomiczna niż obecna więc warto. :)
No nieee... to akurat not cool! Teraz jak coś będę tłumaczył praktykantom, to wyjdę na nooba nieznającego skrótów...

 

Nie bedzie juz ctrl+shift+alt+c ????? ;)
Ten "skrót" jest akurat prosty, bo masz wszystkie klawisze obok siebie :D

 

ja tam uwielbiam r+x+270. nie rozumiem jak inne pro softy nie dodaja takiej ergonomii zawodowcom
Dokładnie! Następną przyjemną rzeczą jest arytmetyka w polach transforma.

Możesz wpisać w polu pozycji X np. (2 + 2) / 3 i dostajesz odpowiedni wynik pozycji na osi X. Spoko jak robisz techniczne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombosy z osiami i jednostkami na pewno zostaną. Dodatkowo będą nowe wigety/gizmosy.

 

Co do viewportu mnie martwi tylko to:

It will be up to the engines to decide which modes will be supported.

Ja korzystam z z bardzo rożnych konfiguracji, przeskakuje pomiędzy trybami shadingu. Robię sobie "workflow" shadery po sculpt i techniczne wizualizacje. Jak odpowiednik Material Preview (Eevee) nie będzie dostępny w każdym trybie to dla mnie to będzie bardzo duży regress.

 

nie widze niczego specjalnie pod rzezbienie
Może to ten Workbench? Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z z bardzo rożnych konfiguracji, przeskakuje pomiędzy trybami shadingu. Robię sobie "workflow" shadery po sculpt i techniczne wizualizacje. Jak odpowiednik Material Preview (Eevee) nie będzie dostępny w każdym trybie to dla mnie to będzie bardzo duży regress.

 

Monio to pisz o tym na ich forum, czy IRC, zwróć im na to uwagę. Tutaj nie ma co się zastanawiać tylko reagować. Co do sculptu też mam zastrzeżenia co do wydajności i liczę na poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności