Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wklejalem tego miesiąc temu, bo to byłoby niegrzeczną spekulacją. Ale miesiąc po premierze iPhona6 wciąż trzeba stac w kolejce po modele np w NY (ciezko sie dotac do sklepow by kupic nowe ipady podobno). Pomyslalem, ze to już stąło się zabawne, bo ludzie w kolejce wygladaja tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camel: renderowałem kiedyś w kerkythea 2008 echo

camel: importowałem OBJe, importowałem materiały, robiłem światło i render

jak teraz to widzę to masakra. przy okazji miała róźne metody liczenia gi, fotony + fg albo brute force (bidirectional)

camel: teraz thea komercyjna, działa z maxem i blenderem

xmass: i jak to działa ? czym liczy? cpu? gpu?

camel: cpu i gpu ale obawiam się że nie można traktować thei poważnie

camel: nie dość że 2000 zł to nie wiem czy udźwignie duże sceny i czy w ogóle fajnie liczy i jak jest z color mappingiem

camel: kraj pochodzenia: Grecja ;]

xmass: pewnie w kodzie mają wpisane protesty antyrządowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglbys sie jakos odniesc do funkcji jakie oferuje? ujdzie do sculptingu w blenderze i troche kreslenia w 2d?

to jest chyba odpowiednik starego bamboo pen

http://www.morele.net/tablet-graficzny-wacom-bamboo-pen-ctl-460-pl-gwarancja-door-to-door-297543/

to jest znakomity tablet wart tych pieniedzy "ujdzie" to mało powiedziane tylko radziłbym go dobrze obejrzeć bo cena faktycznie wydaje się podejrzana. Ten rysik napewno ma 2 przyciski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olaf

Co do Quantum of the Seas: ja bym nie przesadzał. Wcześniej miałeś opcję droższego pokoju z oknem, lub tańszego bez jakiegokolwiek widoku. Pokoje tylko przy burtach to marnotrawstwo miejsca, ale nie jest ich tak dużo jakby się wydawało - patrząc na plany tego statku (firma w której pracowałem certyfikowała ten statek i robiłem parę renderów) to powiedziałbym, że może z 10-15%. Teraz masz opcję mieć chociaż sztuczny widok w reszcie pokoi - jak dla mnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wyglądają oferty na statkach. Chodziło mi o wyśmianie trendu 'LCD is the new window' zanim stanie się powszechny w zagospodarowywaniu przestrzeni. Nie wierze, że w katalogu kolejnych firm będzie zdjęcie z wyłączonym ekranem lub brzydkim widokiem, albo wielkim napisem - 'to nie jest okno!'. Jak ten sposób się zacznie sprzedawać, to rozwiązania klatkowego chowu ludzi staną się popularniejsze, chciałem się zaśmiać póki to jeszcze przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto ogladać RT (Russia Today). Ostatnio doradca prezydenta francji w wywiadze narzekał, że USA i Polska wymusiły na Francji wstrzymanie sprzedaży Mistrali, teraz okazuje się, że mamy odradzający się faszyzm. Polska ewidentnie staje się zagrożeniem dla demokracji :D

Swoją drogą wertość kolekcjonerska takich klockow będzie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derek z Veritasium pisał pracę magisterską z metod nauczania, a teraz zdaje się będzie się z tego doktoryzował, wiec dobrze posłuchac co ma do powiedzenia na ten temat. Macie argument gdy szkola bedzie chciala wiecej na pomoce naukowe dla dzieciakow ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, szacun dla tego dziadka za 'nierozdawanie rżnięcia' (dont give a fuck) - wklejałem miesiąc temu, ze dostał 60dni aresztu za karmienie bezdomnych - nielegalne w mieście w ktorym żyje. Dziś news, ze prawo zostanie zniesione, po tym jak ludzie protestowali przeciwko jego aresztowaniu i grzywnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności