Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

ponegocjuj wymianę na oryginał. przy takim zlecaniu powinno sie dac ;)

A na powaznie to faktycznie popros o probke materialow na jakich bedziesz pracowal. Wyceń projekt w umowie zapisując jako zalacznik referencyjny fragment dokumentacji. Jezeli maja byc etapy (a najrozsadzniej podzielic taka prace na etapy) to zaznacz w umowie, ze wycena nastepuje po zapoznaniu sie z dokumentacje, ew. potweirdzenie wyceny jezeli klientowi zalezy na pełnym fee. I uzaleznij poprawki od tego czy wynikają z błędów/brakow dokumentacji czy faktyczniej niedokładności. Jezeli na to miec taka precyzje to dla wlasnego zdrowia zapiszcie i przestrzegajcie procesu zglaszania uwag zebys mial porzadek w realizacji.

 

edit:

@post SWRSC to chciałem rzucic kwote podobną. Na pewno mniej niz 10k ojro to nie moze kosztowac. wez po uwage, ze przyda Ci sie junior modeler bo sie zakopiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

przeciez to oczywiste ze nie BMW to zlecilo, bo dysponuja dokladnymi modelami

 

pewnie jakis dealer z przerostem ambicji, tak obstawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobic projekt dachu drewnianego opartego na ośmiokacie i za ciortu nie wiem ile za niego wziąść, do tej pory robiłem dachy kompleksowo z całym projektem budynku. Powiedzcie ile za metr krzyczec klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szybciej na pewno nie, bo to w photoshopie bedzie najszybciej ;) ale moim zdaniem nie wiecej niz 500pln za komplet. Chociaz na miejscu klienta bym sobie podrukował i mial szybciej niz wynosi czas rozmow nad zleceniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem odpowiedni temat ( tak myślę ) chciałbym się Was zapytać starych wyjadaczy ile mógłbym wziąć za zleconko które mi dano całkiem niedawno.

Chodzi tu a jakże o formę grafiki tyle, że pewnie jeszcze nie spotkaną na tym forum, mianowicie o kolorowanki dla dzieci. Wiem haha i wogóle ale biedny student jestem a extra hajsik się zawsze przyda, więc czemu nie?:D Ogólnie je skończyłem, zrobiłem ich 10, są zaakceptowane i jutro mają iść do druku, czas mniej więcej na jedną to średnio 5-6h (okazało się że nie jest to takie proste :D) jutro mamy negocjować i chciałbym Was zapytac, ile za to wziąć? Obrazki są w kolorze (do podglądu) oraz czerni i bieli do pokolorowania. Będzie to w formacie a6 więc małe. Przykładowy poniżej:

 

http://i90.photobucket.com/albums/k258/hendels/nocka.jpg

http://i90.photobucket.com/albums/k258/hendels/nockaCOL.jpg

edit: wrzucam na imageshacka

http://img7.imageshack.us/i/nockag.jpg/

http://img714.imageshack.us/i/nockacol.jpg/

 

proszę o szybką odpowiedź :]

Edytowane przez Hendels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynasz negocjacje jak wszytko idzie do druku to jestes na straconej lub wygranej pozycji. Ja bym za taki banał wizualny (aczkolwiek trzeba bylo to jakos przygotowac, zeby dalo sie kolorowac) wzial na miejscu studenta 120pln komplet czarnobiala i kolorowa (choc dla mnie osobiscie warte jest max 60pln). Ale za takie kolorowanie to bym Ci palce wyłamał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zawsze tak wydaje. Powiedzmy sobie szczerze. Gdyby to był profesjonalny ilustrator to zażyczyłby sobie w zależności od renomy od 800 PLN za sztukę w zwyż. Jako że student nie jest profesjonalistą na razie i pewnie nie ma renomy więc mniej więcej za pół tej ceny byłoby w sam raz. I owca cała i wilk syty. Oczywiście jeszcze to zależy od tego kto to zamawia. Jeśli jakaś lokalna fabryczka chipsów potrzebuje takiej wkładki jako promocja to dużo się nie utarguje, a jeśli to wydawnictwo to oni na ogół mają z góry ustalone stawki.

P.S. Dentysta robi kanał w 30-40 minut a rząda 200-500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oświecił parę postów temu. Całkiem słusznie IMO. Dac nie ciskaj się że ci ktoś coś napisał niemiłego bo sam takie sytuacje prowokujesz. I nie kwituj tego proszę faktami z historii węgier psychologii czy fizyki kwantowej.

 

//EDIT:Ujmowanie reputacji i tak nie pomoże.

Edytowane przez Lucek
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oświecił parę postów temu. Całkiem słusznie IMO. Dac nie ciskaj się że ci ktoś coś napisał niemiłego bo sam takie sytuacje prowokujesz. I nie kwituj tego proszę faktami z historii węgier psychologii czy fizyki kwantowej.

 

Zaśmiecasz wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac bez przesady. 10 takich rzeczy jest do wykonania w 1dzień.

niemożliwe uwierz mi :D to będzie wkładka do tabletek dla dzieci, mnie by cholernie usatysfakcjonowało 1000 zybli, w sumie miesiąc życia, ale jak mówicie że więcej... hmmm musze przewertować te 200 stron tego topica i dowiedzieć się czegoś więcej. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wkurza jak wszyscy twierdzą że coś tam można zrobić w ileś tam czasu. Zwykle te osoby prezentują jedną prackę miesięcznie. Wychodzi na to że siedzą w 3D 10 minut dziennie.

 

@Hendels:

Jeżeli oni nie ustalili z góry ceny, ani nic nie wspomnieli to znaczy że projektem zajmuje się ktoś kto kompletnie nie ma pojęcia ile takie coś może kosztować. Najlepiej powiedz że chcesz 40 % ceny rynkowej i jak zobaczysz że usilnie myślą ile to wyjdzie to podaj taką cenę "rynkową" jaką sobie wcześniej skalkulujesz.

 

@lucek:

Odejmowanie reputacji to nie problem twojej wypowiedzi w tym wątku. W twoim przypadku robię to tak często jak mi system pozwoli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to w sumie moja pierwsze poważniejsze zlecenie, więc kompletnie nie wiem jak ich ugryźć i czy nie zrobią mnie w jajo dając powiedzmy 300 zł, fakt że jestem młody, a że młody to biore co dają i wiedzą ile dać i jak wykorzystać młodego, z tego co wiem mają tam jakiegoś grafika, ale to co widziałem nie kwalifikuje go grafikiem, zapytam ile by mu dali za to i wezme skromne 50%, jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wkurza jak wszyscy twierdzą że coś tam można zrobić w ileś tam czasu. Zwykle te osoby prezentują jedną prackę miesięcznie. Wychodzi na to że siedzą w 3D 10 minut dziennie.

jaki jedno ma związek z drugim? jakbys mogl posłuzyc się prezentacją graficzną, zeby nie bylo trzeba czytac tego co piszesz, to będzie bosko.

 

Hendels: no poziomem też nie powalasz, dlatego sugestia dot. 120pln. W 50% czyjejs pracy się nie baw, bo moga powiedziec wszystko. Poniewaz poszlo do druku to sprawę rozliczen mogli zalatwic wczesniej. Spodziewaj sie ze beda Ciebie chcieli wydymać. Rozumiem, ze gentlemani o pieniadzach nie rozmawiają, ale bez przesady. Jezeli czujesz sie na 1000, zaproponuj 1200 i ew. zejdz na tysiaka. Za mniej nie powinni Ci dupy zawracać nawet, wiec nie daj sie wyrolować. Tak jak pisalem dobre jest to, ze poszlo do druku, gorzej jakby realizacja zniknęła u blizej nie zidentyfikowanego "klienta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KWOTA OFERTOWA = czas pracy nad zleceniem + Twoja marża + marża rangi klienta + marża rangi przeznaczenia grafik + koszta realizacji zlecenia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- czas pracy nad zleceniem: wyznaczyć stawkę godzinową

 

- Twoja marża: Twój prestiż, renoma etc. która sprawia, że to właśnie Tobie zleca się dany projekt aż prosi się o doliczenie dodatkowej kwoty.

 

- marża rangi klienta: Prestiż Twojego klienta, im większy tym większa dodatkowa kwota. Inaczej płaci "zakład motoryzacyjny Romet" w porównaniu do koncernu "BMW". Im większy klient tym więcej kasy jest w stanie zapłacić (dodatkowo logiczne, że duża firma nie zleca byle czego na zewnątrz)

 

- marża rangi przeznaczenia grafik: co innego 30sec animacji na www a co innego ta sama 30sec animacja do TV. Im wyższa ranga przeznaczenia tym więcej sobie liczymy

 

- koszta realizacji zlecenia: Nie zapominajmy, że czasem będziemy musieli coś kupić (modele, tekstury etc.) na potrzeby realizacji zlecenia. Należy to uwzględnić przy wycenie.

 

Powstanie nam KWOTA OFERTOWA którą przekazujemy klientowi.

 

Dla osób z nastawieniem "dam_mniej_bo_pewnie_nie_przejdzie":

jeżeli macie już jakieś umiejętności, na forum wasze prace są oceniane pozytywnie to w momencie kiedy klient stwierdzi że za dużo sobie życzycie - uznajcie to za swój sukces, bo to KLIENTA nie stać na Wasze usługi a nie WAS na pracę z danym klientem.

 

Posty typu "przecież to można zrobić w godzinę, Twoja cena jest za duża" są bez sensu - dlaczego? Patrz wzór wyceny.

 

Pozdrawiam,

SWRSC

Edytowane przez SWRSC
  • Like 2
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji "twoja marża" można by jednak zrezygnować, bo przecież mieści się w "wyznaczonej stawce godzinowej".

Co do rangi przeznaczenia - klient może rozpowszechniać prace zazwyczaj w dowolnej technice, więc raczej nie będziemy go pilnować czy przypadkiem nasz still/animacja nie znajdzie się w reklamie tv. Tu chyba większe znaczenie miałaby rozdzielczość.

Brakuje pozycji amortyzacja kosztów softu czy komputera.

 

Edit: No i jakiś budżet na przewidywane poprawki.

Edytowane przez PICsell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie w ogóle zastanawia jak to jest, że ludzie zabierają się za jakąś robotę nie ustalając na początku ceny?! To do sklepu też chodzicie tak na zakupy - przy kasie dowiadując się ile co kosztuje?. No bądźmy poważni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początki są dla jednych ciężkie a dla innych nie, ja się łapię co dają, a że młody to i traktują inaczej, a i sprawdzić się chciałem. Człowiek się uczy na błędach, a i zacząć jakoś musi, wiem Loki że spartoliłem sprawę na samym początku, mój błąd i nauczka na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety tak już jest że pewnych sytuacji życiowych człowiek w jedyny skuteczny sposób uczy się na własnych błędach. Dopóki dziecko nie wsadzi palca do ognia to oparzenie jest dla niego czystą abstrakcją. Na drugi raz zawsze możesz tutaj zapytać jeżeli nie będziesz czegoś wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podobny wzór, pomijając konkrety dotyczące prestiżu firm, czy byloby to dobre, gdybym powiedzmy, umiescil na witrynie internetowej w dziale np. cennik usług związanych z wizualizacją? Chyba, że klient będzie informowany osobiście e-mailem, na jakiej podstawie jest wycena usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Na ile wycenilibyscie 1min animacje zespolu kilku budynkow wraz z otoczeniem w rozdzialce ok 1000/1900?

Chodzi o przelot kamera z lotu ptaka.Dodatkowo moga sie pojawic atrakcje typu zblizenia na poszczegolne mieszkania itp.

Nie zdarzylo mi sie do tej pory takie zlecenie wiec nie bardzo wiem jak to wycenic ani ile czasu moze zajac wyrenderowanie na jednym komputerze.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx Piotr.

Twoj krotki post dał mi wyobrazenie o temacie.

Oczywiscie przeczytalem wczesniejsze posty i mam swoje doświadczenie jednak w tym przypadku po prostu nie mialem punktu zaczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie wyliczenie wyliczeniem, ale w praktyce warto uslyszec/zobaczyc jakas okresloną cenę. Twoja strona nie działa, więc ciężko się rozeznać jakim poziomem detalu mozesz uraczyc klienta, ale wyceny powyzej brzmia wiarygodnie (to chyba czasem lepszy weryfikator stawki nic tabele opłat i inne wzory ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FABW

Witam. To bedzie moja pierwsza robota 3D.

5 pomieszczen, salon, kuchnia, jadalnia, lazienka, i pokoj w piwnicy. Po jednym ujeciu na kazde pomieszczenie. Termin realizacji 3 tygodnie. Ile wziac za robote? Prosze o szybka odpowiedz jesli to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FABW

Same wizki bez projektu, wytyczne dokladne od architekta.

Dodam jeszcze, ze klientem jest prywatna osoba, ktora wykancza dom.

Edytowane przez FABW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności