Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej podobają mi się jeansy. Wydaje mi się jednak, że babka zaraz się przewróci, chyba że drzwi nie są takie śliskie jak mogłoby się wydawać i siła tarcia ją utrzyma w pozycji stojącej :P Albo cała postać powinna mieć lekki rotate o około 5% zgodnie ze wskazówkami zegara, albo przynajmniej taki zabieg na jej nodze na której stoi. Poza tym krew, z deczko za gęsta, zapewne przez swą grubość co się przekłada od razu na lepkość. Nie wiem czy na krawędziach powinien pojawić się taki specular, może zamiast tego spłaszczyć całą plamę, tak żeby nie rzucała cienia i namalować na nich odbicie białych drzwi. Żeby lepiej zobrazować o co mi chodzi:

 

http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/084/cache/puddle-reflection-botswana_8453_990x742.jpg

 

Kiedy coś jasnego odbija się od mokrej/gładkiej powierzchni, jej własny kolor przyjmuje kolor tej odbitej rzeczy, na zdjęciu niebo, a u Ciebie te białe drzwi. Zaś tam gdzie odbijają się ciemniejsze rzeczy pozostaje kolor własny - u Ciebie czarna ściana nie wpłynie zbytnio na refleksję w kałuży krwi i pozostanie ona w tym miejscu czerwona.

 

Zrobiłem mały over tej części pracy: synj.jpg

 

Oczywiście to tylko kierunek, najlepiej by było jakiejś dobrej refki do tego poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to już coś znaczy ;) aby częściej !!!XD Do mnie ostanio zadzwonił sepleniący Pan czy nie zajmuje się grafiką . Odpowiadam ,że tak . A on mi z pytaniem czy nie namalowałabym mu nr domu na lampie takiej co na dom się wiesza :O:O:O ^^ bo mu powiedzieli że naklejka się nie utrzyma bo lampa niec krzywa ^^ Yeah!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, bo pracuję nad czymś dużym, co będzie w święta! :>

A tutaj wrzucam mniejsze zlecenie na portret i coś własnego zrobionego w wolnej chwili. Portret jest dla pewnej sympatycznej pary na 25 lecie. Chcieli coś stylizowanego i z jajem. Fajnie się przy tym bawiłam ;)

anniversary_gift_by_jameli-d6nou01.jpg

A to prywatna ilustracja malowana w zimne wieczory w tęsknocie za kominkiem i kotami ;p

ymz3.jpg

Mam nadzieję, że się spodobają ;)

 

A zapomniałam. Mam do nich jeszcze podrysy ołówkowe:

2bxb.jpg

at1h.jpg

Edytowane przez jameli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieki mnie nie było :p W natłoku różnych zleceń udało mi się zrobić coś własnego, więc wrzucam ;) Komentarze jak zawsze mile widziane :)

Lepsza jakość na moim artstation, bo nie wiem jak tu wrzucić, żeby obrazek można było powiększyć, a nie żeby się taka krowa oczopląsowa wyświetlała :p https://www.artstation.com/artist/jameli

Dzięki za oglądanie! :)

Final i kilka etapów:

2wZcVr.jpg

6qtWDR.jpg

TREP9d.jpg

6dBXTW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Nie wiem czemu nie dostaję powiadomień, że mam jakiś odzew w wątku :p Co do kolorów, to muszę sobie jakieś ćwiczenia zrobić w tej kwestii bo mam z tym problem w ciemnych scenach, że robią się mega ciemne. Trochę nie wiem co z tym zrobić, żeby nie były, ale dojdę do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wrzucam kilka ostatnich rzeczy :)

 

Kilka ilustracji do gry "Persian Nights - Sands of Wonders", które zrobiłam dla Sodigital.

 

amelia-halgas-01-templegate-f4-final.jpg?1498809934

amelia-halgas-05-shelf-final.jpg?1498808855

amelia-halgas-ho-collectwater2-export2-final.jpg?1498808862

amelia-halgas-z-fieldworkshop-final2.jpg?1498808860

amelia-halgas-sw001a-genie-relief-final.jpg?1498808857

 

Okładka do książki - tytuł i autorka jak widać ;P To fantastyka młodzieżowa, jeszcze nie wydana. Nazwisko taką zwykłą czcionką, bo wpasowane w okładkę uznali za mało widoczne i to najwięcej co mogłam osiągnąć z klientem w tej kwestii...

 

amelia-halgas-gra-ognia-kamila-biernackawip6.jpg?1492179899

 

Lineart ołówkowy do prywatnej ilustracji do "Malazańskiej Księgi Poległych" S. Eriksona

 

amelia-halgas-trake.jpg?1500307122

 

Melisandre w stylu pin up na konkurs Wacoma. Chciałam osiągnąć coś zbliżonego do stylu Gil'a Elvgren'a ale chyba trochę przesadziłam z ciemnymi kolorami... Biust i twarz specjalnie tak przesadzone ;)

 

 

amelia-halgas-pin-up-got-final2.jpg?1500884975

Edytowane przez jameli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam szkic walorowy do lineartu, który wrzuciłam 2 posty temu. Staram się poprawić w tym i w kompozycji, więc może macie jakieś rady? Czy dobrze czuć plany i przestrzeń? Chciałam, żeby wzrok biegł po schodach z dołu, przez postać i do lewego górnego rogu i ciekawa jestem czy mi się to udało? ;)

 

Nie wiem czemu ale od paru dni mam problem z wrzucaniem obrazków tutaj więc sorry jeśli jakość jest kiepska.

 

EflxvqM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności