Skocz do zawartości

Teczka 2D Kalberos


Kalberos

Rekomendowane odpowiedzi

apropo rozciągania to nie ma co tu wiedzieć to poprostu estetycznie nie wygląda dobrze, zniekształca zaprojektowane pismo i utrudnia czytelność...

 

Yea, Bubu... szkoda że mu takie "czarne" dziury zrobiłeś zamiast paznokci, ręka powinna się bardziej wybijac do przodu, teraz jest na rowni z paskiem, no i ten kadr... masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kalberos zalecam, wyrenderowanie w photoshopie, bah! lepiej nawet olowkiem kilkunastu kuleczek i cylindrow.

 

Sposob w jaki teraz potraktowales glowe i te czarne elementy przy spodniach zaburza odczyt formy.

Natomiast twarz wydaje sie byc wklejona lekko z boku czaszki. Moim zdnaiemw ersja bez nog byla lepsza,

odnosnie uwagi Rotcora co do kadru, ( wracam do wersji bez stop ) utnij troche gory i "daj mu poodychac" z lewej strony.

 

Zeby nie bylo samej krytyki, sypniemy nieco cukrem, zdecydowanie widac rozwoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah przynajmniej się człowiek pośmieje , wiem czego to wina pierwszy raz bawiłem się opcja perspektywa w psie i dlatego tak wyszło ale zauważyłem to już jak się brałem do spania.Zabieram się za poprawianie bo mnie jeszcze ta elfka zeżrę jak tego dzika i wołu z kopytami :D.Wojtek trochę za male te cyce jej zrobiłeś ale dzięki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak poleci do przodu to się odbije i będzie biegła dalej :D

 

lecę obiad robić :D elfka już strawiła wszystko :D niestety kolejny raz pracowałem bez refek wiec pewnie jakieś błędy się znajda .Pozdro

 

Elfka+.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popracowac nad likwidacja siana z rysunkow olowkowych bo cie krowy obleca :P

Dobrym cwiczeniem na to jest robienie prostych linii od reki ( od krotkich po coraz dluzsze ), do tego elipsy, aby wychodzili jednolicie zakmniete, nie wygladajace jak zwiniety drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki , ICE masz racje z tym sianem może tak być jak tego nie opanuje :P tylko ze lubię to szarpańsko . Ćwiczyłem te kreski , ale z owalami dalej mam problem .

 

Dzisiejsza zabawa z DB w sumie to wszystko to jakie 4 -5 godzin było .DB4EVER :D

GOKU+4.jpg

a tu taka zabawa plamami

buuuuuu+i+gohana+.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że naprawdę w porządku to wygląda, ale zrobiłeś naprawdę spory błąd olewając małą część tej pracy. Gdybyś nie zrobił aż tak na odwal napisu police bądź by go w ogóle nie było praca by wyglądała dużo lepiej, a teraz ten napis rzuca się szybko w oczy ze względu na światła samochodu policyjnego i pokazuje - ej to było na odwal. Tak jak napisałem na początku ładnie wygląda jak na ten czas, szczególnie chromowy lakier bmki (po nadkolu blisko zderzaka tak wnioskuję).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho mogłeś wybrać bardziej dynamiczny kadr, albo chociaż ten przekrzywić - ale poza tym super namalowane! Biorąc pod uwagę że światło i kolory masz już fajnie ustawione, na Twoim miejscu spróbowałbym pokusić się o jeszcze jedno podejście, chociażby dla siebie, nawet jak nie wyjdzie, to nie masz nic do stracenia. Nie odważyłbym się tego zasugerować przy dużej, wysiedzianej ilustracji, ale 2 godzinki w tę czy w tamtą.. :) A praca ma potencjał

 

u noo.. http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2010/10/ronin-sg.jpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki URban na podstawie tej kompozycji zrobiłem kolejnego speeda jeszcze raz dzieki :D

 

driver++sseee.jpg

 

Sliterin to zostawilem dla ludzi ktorzy nie wierza ze ja to rysowalem :P ale poprawie ten

napis

 

 

 

Do tego taki maly eksperyment

Na+diga.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorki fajne, choć nie widać tu ruchu, tak jak wspomniał @Urbanboogie. Pomijając już ten fakt dodałbym trochę detalu do tła bo jest trochę biednie i wygląda to jakoś hm, tanio. Również mam wątpliwości co do kogutów policyjnych: w dzień są strasznie jasne, mimo mocnego słońca, jaśniejsze nawet niż w tej scenie nocnej, w której zresztą powinny jakoś wpływać na resztę otoczenia w bardziej znaczący sposób. Powodzenia i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Wy ranne ptaszki :p Myślę że powinieneś jeszcze wziąć pod uwagę jaką kosmiczną rolę jeśli chodzi o dynamikę tamtego kadru odgrywa perspektywa. lepiej to może widać w takich bardziej przerysowanych przykładach:

http://www.gry-online.pl/galeria/gry13/233057218.jpg

http://pics.mobygames.com/images/covers/large/1286510894-00.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/49/Crazy_Taxi_2_cover.jpg/256px-Crazy_Taxi_2_cover.jpg

http://tvgry.pl/galeria/hots/d/243.jpg

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20101009200806/mariokart/images/d/d2/Mk64cover.png

 

nawet taksowki ruszające na światłach przypominają bolidy w takiej perspektywie ;)

http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/392560_288762854550472_192258517_n.jpg

 

Fajnie też masę można podkreślić:

http://covermyfb.com/media/covers/thumb/16233-rally-truck.jpg

 

bardzo fajnie wyszedl eksperyment z porami dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracja ćwiczenia Wojtka, stary mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko ze pomysła twojego wykorzystałem.

 

te ostatnie szkice tak zostawiam bo fajnie luźno mi się mazało

 

54b5b44b.jpg

 

54b5b4b.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie bawi fakt, ze nawet podpis pod praca ludzie kopiuja po Fengu, ale co kto lubi ;)

 

Wracajac do tematu, zobacz o ile lepiej wiekszosc sylwetek wyglada od rysunkow, w miektorych masz calkiem zgrabne uproszczenia i krawedzie, w szkicach to wszystko gdzies ucieka. Te refkowane sa juz znacznie lepsze pod tym wzgledem. Widac w nich lad i troche myslenia nad tym co zrobiles, bo niektore ksztalty sa sprytnie uproszczone. Sprobuj wiec polaczyc myslenie sylwetka z tym rysunkowym. Mi osobiscie pomagalo cwiczenie w postaci przedstawienia calego przedmiotu jako konturu. Jest tez sporo info na temat tak zwanego negative shape etc. poszperaj, a znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ICE , wiesz w niektórych momentach to już albo Ps ścinał albo tablet się pier... no będę próbował ołóweczkiem takie coś śmigać bo czuje już ten luz mniej więcej. Nie waham się już przy stawianiu krechy i staram się ją wydłużać .

 

Co do skopiowanego podpisu to od Wojtka dlatego napisałem ze mam nadzieje ze się gniewa :P ale to i tak dla Jaj bo podpisane "Zabawa"

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dla mnie nic zlego w kopiowaniu takich rzeczy. Podrzucę cytat Jarmuscha “Nothing is original. Steal from anywhere that resonates with inspiration or fuels your imagination. Devour old films, new films, music, books, paintings, photographs, poems, dreams, random conversations, architecture, bridges, street signs, trees, clouds, bodies of water, light and shadows. Select only things to steal from that speak directly to your soul. If you do this, your work (and theft) will be authentic. Authenticity is invaluable; originality is non-existent. And don’t bother concealing your thievery - celebrate it if you feel like it. In any case, always remember what Jean-Luc Godard said: “It’s not where you take things from - it’s where you take them to.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Dzieki Stary te rysunki lassem Wojtka mnie zainspirowały wiec i ja spróbowałem i powiem ci fajna zabawa i jest takie ułatwienie pracy.W tym drugim to tak chciałem trochę komiksowym stylem spróbować , idzie sobie Assassinka na rzez niewiniątek :D

 

Kill+them+all.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności