Skocz do zawartości

Legends of Poland - nowy projekt od Platige Image !


peter_f

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem. Bardzo kiepskie. Sięgnie dna. Historia - nieco podsycona prymitywną propagandą (wiadomo o co chodzi, kumaci politycznie uchwycą treść pod progiem), scenariusz, gra aktorska, pozy, ujęcia są do bólu sztuczne. Wszystko moim zdaniem, sponsor tego czegoś może mieć inne zdanie :). Szczerze mówiąc, gdyby tam był naprawdę jakiś smok, bez jakichkolwiek prostackich odniesień, byłoby to o niebo lepsze. Krótko mówiąc; „Porwanie Baltazara Gąbki” to przy tym arcydzieło :)

 

PS. A propos, mundur, choć to kombinezon już nie tak popularny, praktycznie niestosowany przez rosyjski specnaz, a ten tępy osiłek nie wyglądał na zwiadowce, raczej na kogoś kto nażarł się za dużo koksu i był w studiu tatuażu, a wojsko widział tylko w Hollywood :), bo to są jakieś hollywoodzkie paszkwilowe odniesienia do czasów istnienia ZSRR, a współczesna Rosja (Federacja Rosyjska) praktycznie nie przypomina ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy już wymienili wady i zalety to ja napisze z nieco innej strony.

 

Ja jak to obejrzałem to w kilku scenach pojawiły mi się przed oczami gotowe obrazy i całe sceny, które już widziałem. I tak na przykład dostrzegam wyraźną inspirację Neillem Blomkampem. Sądzę, że Tomek tutaj inspiruje się filmami tego reżysera. Druga wyraźna inspiracja to Big Hero 6. Kilka scen, które mi się od razu nasunęły pokazuję poniżej natomiast mam wrażenie że więcej z tych scen widziałem ale nie potrafię powiedzieć gdzie.

Wiadomo że dobra inspiracja nie jest zła, ale to trochę jakby powyciągane fragmenty i sklejone w całość. Taka bardzo rzucające się w oczy podobieństwa moim zdaniem są na minus tej produkcji.

 

Inspiracje BIG Hero 6

1. Scena gdy bohater doznaje olśnienia zerkając na plakat GITS przypomina tę w której Hiro zauważa swojego bota i również doznaje olśnienia.

2. Scena gdy bohater zaczyna działać jest praktycznie taka sama zarówno pod względem zachowania bohatera jak i wystroju i oświetlenia. TO ma ten sam klimat co widać na obrazku poniżej.

 

qs1npy.jpg

 

3. W tej scenie można także zobaczyć dość podobny pojazd

 

2ef7zmf.jpg

 

 

Inspiracje z filmów Blomkampa

 

1. Sceny z newsami przypominają te, które można zobaczyć w Dystrykt 9 i również chyba podobne były w Chappie, kto widział te filmy to zapewne pamięta.

 

2. Podobieństwo jak na obrazku poniżej

 

4s1gn7.jpg

 

3. Podobieństwo poniższych scen mi się skojarzyło z filmem Elizjum, choć podobne sceny można znaleźć w wielu filmach więc tutaj nie jest to tak ewidentne jak w powyższych przykładach.

 

2h51o4h.jpg

 

jtausk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki rzadko pisuję na tym forum i nie wiedziałem, że nie dodaje zdjęć, więc poniżej linki do wcześniejszego opisu:

 

pkt. 2

http://i68.tinypic.com/qs1npy.jpg

 

pkt. 3

http://i65.tinypic.com/2ef7zmf.jpg

 

---------------------------------------------------------

pkt. 2

http://i64.tinypic.com/4s1gn7.jpg

 

pkt. 3

http://i68.tinypic.com/2h51o4h.jpg

http://i64.tinypic.com/jtausk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki rzadko pisuję na tym forum i nie wiedziałem, że nie dodaje zdjęć, więc poniżej linki do wcześniejszego opisu:

 

pkt. 2

http://i68.tinypic.com/qs1npy.jpg

 

pkt. 3

http://i65.tinypic.com/2ef7zmf.jpg

 

---------------------------------------------------------

pkt. 2

http://i64.tinypic.com/4s1gn7.jpg

 

pkt. 3

http://i68.tinypic.com/2h51o4h.jpg

http://i64.tinypic.com/jtausk.jpg

 

Dodaje zdjęcia, ale one widoczne są na forum, a nie na stronie głównej w newsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam.

Czytając komentarze po obejrzeniu tego materiału, widzę , że nie jestem sam.

Nie kupuję tej historii. O ile muzyka mi się podoba , to podejście do tematu rodem z jakiegoś Kicz Projektu to dla mnie trochę rozminięcie się z fajną historią, o której powinno się ładnie mówić, a dzieci z chęcią posłuchają. Nie jestem znawcą postprodukcji i efektów ale wyraźnie widać , że ten wybuch z początku filmu ni jak nie pasuje :( . Zwierzaczki rodem z Chappie - fajne. Od czego pada ta dziewczyna dalej - hmmm , na początku myślałem , że się przewróciła i za chwilę pobiegnie dalej. To "Bu" i to wszystko - ... , niestety nie przemawia do mnie tu nic, a szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba cos tam cpacie w tym platige. Powyzszy film miesci sie w kategorii zal.pl Drewniane dialogi. Styl kamery nierowny. Swiatlo do dupy i nierowne. Zle obiektywy. Grading przesadzony. Rezyseria taka jakby rezysera tam nie bylo. O efektach wizualnych nie bede pisal zle bo rozumie ze bylo malo czasu.

 

Obejrzyjcie sobie to moze sie czegos tam nauczycie w koncu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem i pomyślałem, że muszę rzucić okiem, co tam na maxie3d już inni napisali :)

Powiem szczerze, że oglądając to, czułem się zażenowany, przez większość czasu. Fajnie, że daliście rade z czymś takim w ciągu 4 miesięcy, za to brawa, ale czy był sens robić coś takiego? Pamiętam jak przy oglądaniu "Katedry" czułem MEGA Podziw, potem kupiłem wydanie na DVD, na którym było kilka scenek w plikach .max, oczywiście i tak na moim kompie nie dało się ich otworzyć, bo miałem momentalny zwis :) "Sztuka Spadania" też zrobiła na mnie duże wrażenie i ogólnie cała twórczość Tomka, bardzo mi się podoba i mocno mu i całemu PI kibicuję. Ale to jest słabe, jeżeli jeszcze słyszę, że to jest film, który Baggins zawsze chciał zrobić, to nie wie co powiedzieć...

 

Zaczynam poważnie obawiać się o Wiedźmaka i co możemy tam zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mars3D - inspiracji i nawiązań jest dużo więcej, chociaż akurat Big Hero 6 obejrzałem jak film był w zaawansowanej postprodukcji. A kto zgadnie skąd jest koszulka głównego bohatera w scenie składania Robota.

 

Co żalu i smutku i rozpaczy, to zacieram ręce z szatańskim uśmiechem ciesząc się, że zabrałem 13 minut życia ( plus pisanie postów ) , komuś kto tylko chciał mi dokopać. Bezcenne :-) :-) :-) . Wybaczcie - samobiczować się nie będę, bo myślę jednak dokładnie odwrotnie.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co żalu i smutku i rozpaczy, to zacieram ręce z szatańskim uśmiechem ciesząc się, że zabrałem 13 minut życia ( plus pisanie postów ) , komuś kto tylko chciał mi dokopać. Bezcenne :-) :-) :-) . Wybaczcie - samobiczować się nie będę, bo myślę jednak dokładnie odwrotnie.

 

salut

t.

 

Może "hejt" nie wynika z tego powodu, że chcemy ci dokopać, a po prostu wiemy na co cię naprawdę stać. Sory Tomku, ale jak przypomnę sobie "Katedrę" to był to film, który wiele zmienił w moim życiu. To jest wielkie dzieło, które stworzyło nowe pokolenie grafików w Polsce, jeden z ważniejszych polskich filmów ostatnich lat. Ludzie tutaj hejtują cię, bo chcą widzieć z powrotem tego genialnego Tomka z czasów "Katedry" i "Sztuki Spadania", a nie z gówno kiczu jakim jest "Smok", czy w trochę mniejszym stopniu "Ambition". W twoich starych produkcjach widziałem człowieka z niesamowitą kreatywnościa i wrażliwością. Mam wrażenie, że niestety przez lata to zatraciłeś. Gdyby to był Jan Kowalski to może i by go pochwalono tutaj, ale od ciebie Tomku po prostu wymagamy dużo więcej, bo po prostu stać cię na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl spoko. Gorzej z wykonaniem, co mnie strasznie dziwi.

 

Pierwszy wybuch to chyba oczywiste. Nie wiem jakim cudem to przeszlo.

Widzialem lepsze w kiepskich fanmejdach.

Trzeba bylo zrobic wybuch na mniejsza skale poniewaz przy takiej skali

wyglada jakby byl on nalozony poprostu na wieze kosciola.

Trzeba bylo zrobic mniejszy wybuch i wtdy zrozumiale jest ze poszly tylko okna.

Co do gry aktorskiej moge to przezyc chociaz wiecej Sthura by nie zaszkodzilo.

Postac smoke mogla byc fajna. Skoro to si fy to trzeba bylo mu dorobic sztuczne oko,

gardlo, reke, lub cos co pluje ogniem w nawiazaniu do smoka.

Scena pokoju fajna.

Sceny latania po Krakowie bardzo fajne.

Laska - robot powinna byc bardziej matowa i nie powinna miec wloskow na skorze skoro to robot.

Jej twarz mogla miec jakis charakterystyczny makijaz albo cos co sprawi ze bedzie sie czulo sify,

bo wygladala jakby sie urwala z reklamy jakiegos odtluszczonego jogurtu.

 

Ogolnie calosc wyglada jak reklama na dobrym pozimie.

Zabraklo elementu cool.

Smok prawie cool, laska robot nie cool. Postac bohatera taki se cool.

Wodowanie i koncowy wybuch mialbyc cool ale nie jest.

Budowa swiata dosc nie konsekwentna. Wyglada jakby tresc filmiku zostala napisana w godzine,

lub byla walkowana do momentu gdzie nikt juz nie wiedzial co gdzie jest, czyli chaos.

Produkt wyglada jak nie skonczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robię sporo zleceń, nie autorskich. I wtedy nie robię koło nich niepotrzebnego HYPU i nie twierdze, że wizualizacja worka z cementem jaki ostatnio robiłem to dzieło sztuki i coś, co zawsze chciałem zrobić. Jeżeli coś jest słabe to jest słabe i tyle. Następnym razem ku uciesze nie będziemy oglądać Twoich filmów i będziemy hejtować w ciemno, wtedy stracimy czas tylko na pisanie postów. Czasem okazuje się, że idole młodości jak już człowiek podrośnie, nie wiele różnią się od Dziadków3D, którzy czego by nie zrobili będą twierdzić, że to arcydzieło :)

 

Jeżeli ktoś twierdzi, że nie miał na coś czasu i w wielu miejscach poszedł na skróty, a potem nie przyjmuje słowa krytyki to zastanawiam się po co w ogóle wrzuca coś na forum? Niektórzy lubią chyba być ciągle wielbieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tiger250: Tomek w zasadzie na początku zachęcił do krytyki. Myślę, że jest sporo opinii konkretnych, zresztą do wielu się odniósł natomiast w życiu nie napisałbym: "...a potem nie przyjmuje słowa krytyki...".

Skąd wiesz, że nie przyjął i w jaki sposób publicznie przyjmować? Tutaj też już bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac wszystko inne chyba zapominasz, ze Katedra i Sztuka to filmy autorskie. Smok jest zleceniem komercyjnym na podstawie pomyslu osob trzecich.

 

Just saying.

 

Mi się wydaje, że akurat pomysł to nie jest problem tego filmu. Zresztą z wypowiedzi Tomka wnioskuję, że raczej miał sporą swobodę artystyczną, a z samego projektu jest bardzo zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slusznie, tylko zapominasz, ze po drugiej stronie siedzi czlowiek, ktory mysli i czuje, chcesz go z... bac na smierc?

 

Boris, nie o to chodzi. Obiektywnie patrząc, to co ja robię nie dorasta Tomkowi nawet do pięt.

Napisałem tylko, że ten film jest w/g mnie słaby, pod każdym względem. Znam jego wcześniejsze prace i wiem do czego jest zdolny. Dlatego dziwi mnie, że broni czegoś takiego. A pisanie, że bawi go to, że straciliśmy przez niego 13 minut życia, jest dziecinne :) Nie sądziłem, że ktoś o jak by nie mówić prestiżu zniża się do takich postów.

 

Ja wrzucałem czasem coś na forum, żadna z moich prac nie była zbytnio komentowana, co można w sumie uznać za plus :) Nie były na tyle złe żeby coś wytykać, ale nie miały w sobie też tego "czegoś". Ot i tyle, uważam się za rzemieślnika, który akurat zajmuje się grafiką i staram się to robić zawsze najlepiej jak umiem. Wiele z rzeczy, które zrobiłem nie nadawały się do pokazywania i chwalenia nimi. Dlatego nie mam tez pretensji jeżeli ktoś mi powie, stary słaba ta grafa Twoja, ma do tego prawo :)

 

Inaczej by to wyglądało gdyby napisał, dostaliśmy zlecenie, czas był krótki - ale tyle udało nam się zrobić. Sprawa pewnie była by odebrana zupełnie inaczej. Najbardziej chyba ludzi nie czuja tego, że stwierdził, że chciał zrobić zawsze taki film - serio?

 

@Rotomonks - teraz modeluje kratkę żeliwną, zlecenie z workami już zamknięte. Nic wracam do swojej norki, jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem czegokolwiek jest Youtube to widać, różnica wieku jest między nami zbyt duża :)

Edytowane przez tiger250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia spory rozdźwięk między przyjęciem na youtubie a krytyką znawców. Czyżby tam rodziło się nowe pokolenie grafików, a tu zawiedzeni fani oczekiwali kolejnej Katedry (robiąc wizualizację worka z cementem)?

 

Nie. Od dawien dawna wiadomo, że na youtubie siedzą głównie gimnazjaliści. Z tych 180k obejrzeń to pewno ze 100-150k zrobiły osoby w wieku 12-15 lat. Zresztą zobacz sobie na to jakie filmy mają najwięcej wyświetleń na youtubie, ja o większości tych wykonawców nigdy w ogóle nie słyszałem (poza Bieberem). Niestety youtube to portal zdominowany przez dzieci i dlatego też nie ma co ufać likom/wyświetleniom na yt (to samo dotyczy w sumie reddit). Na max3d średnia wieku to zapewne ok 25 lat, a może obecnie nawet i więcej, więc zupełnie inny widz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda gimnazjalista nie jestem a nawet nigdy nie bylem, ale cos jeszcze napipsze.

 

Tomek napewno ma swiadomosc tego jak film zostal przyjety.

Krytyki latwo sie nie przyjmuje i trzeba na nia czasu.

Tym bardziej ze robili go trzy miechy a my go oceniamy po 13 minutach.

Nie sadze ze Bagi jest tam gdzie jest bez sluchania krytyki.

Przyrownywania kazdego projektu do Katedry Tomek tez ma pewnie juz dosyc,

i nie sadze ze to pomaga. Katedra wielkim dzielem jest itd. ale rzebva ruszyc dalej

i zyc kazdego dnia. Tomek jest jeszcze tworca mlodym wiec ma wiele czasu na przeskoczenie

Katedry. Oglnie ten filmik slabo. Trzeba szlifowac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins ma szerszy kontekst oceniając swoją pracę nad tym projektem, w 4 miechy spiąć ekipę to też nie jest byle co. My widzimy tylko efekt końcowy. Olać to, ważne, że hajs sie zgadza a ekipa nauczyła się czegoś nowego jeśli chodzi o produkcję. Co zaś do youtuba, uważam, że mogłoby to być o wiele gorsze a oceny tam wyraźnie by sie nie różniły. Inaczej ocenia się robote jak się nie ma pojęcia o cg a inaczej jak wie jak to wygląda od kuchni.

 

Kto za czasów katedry wiedział jak to się robi? Zakładam, że niewielu.

 

W tym też tkwi czar, jak nie wiesz z czego są parówki to ci smakują ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Od dawien dawna wiadomo, że na youtubie siedzą głównie gimnazjaliści. Z tych 180k obejrzeń to pewno ze 100-150k zrobiły osoby w wieku 12-15 lat. Zresztą zobacz sobie na to jakie filmy mają najwięcej wyświetleń na youtubie, ja o większości tych wykonawców nigdy w ogóle nie słyszałem (poza Bieberem). Niestety youtube to portal zdominowany przez dzieci i dlatego też nie ma co ufać likom/wyświetleniom na yt (to samo dotyczy w sumie reddit). Na max3d średnia wieku to zapewne ok 25 lat, a może obecnie nawet i więcej, więc zupełnie inny widz.

 

Tzn. od jakich dawien dawna? Możesz podać jakieś źródło?

Dokładny rozkład demograficzny może akurat sprawdzić zamieszczający. Kto wie, może masz rację, chociaż wątpię, bo najwięcej użytkowników youtube'a jest między 17-24 rokiem życia, a na drugim miejscu 25-34. Na pewno nie jest to portal zdominowany przez dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baggins ma szerszy kontekst oceniając swoją pracę nad tym projektem, w 4 miechy spiąć ekipę to też nie jest byle co. My widzimy tylko efekt końcowy. Olać to, ważne, że hajs sie zgadza a ekipa nauczyła się czegoś nowego jeśli chodzi o produkcję. Co zaś do youtuba, uważam, że mogłoby to być o wiele gorsze a oceny tam wyraźnie by sie nie różniły. Inaczej ocenia się robote jak się nie ma pojęcia o cg a inaczej jak wie jak to wygląda od kuchni.

 

Kto za czasów katedry wiedział jak to się robi? Zakładam, że niewielu.

 

W tym też tkwi czar, jak nie wiesz z czego są parówki to ci smakują ;]

 

Ale o tym też pisałem, że jak na 4 miechy to super, ja 4 miesiące robiłbym jedno ujęcie i nic by z tego nie było :)

 

@Rotomonks - a widziałeś żeby ktoś na YT pisał coś o Color Gradingu, że światło nie pasi w niektórych ujęciach, dymem, który nie klei się z całą reszta budynków ? Nie porównujmy portalu na którym siedzą ludzie na co dzień zawodowo zajmujący się CG, do portalu na, którym wchodzi sobie każdy żeby się zrelaksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety youtube to portal zdominowany przez dzieci i dlatego też nie ma co ufać likom/wyświetleniom na yt (to samo dotyczy w sumie reddit). Na max3d średnia wieku to zapewne ok 25 lat, a może obecnie nawet i więcej, więc zupełnie inny widz.

 

Rozumiem gdyby pozytywne komentarze pisały boty / agencje PR ale jeżeli film się podoba na Youtube (i innych serwisach) gdzie średnia wieku jest niska to chyba dobrze? W końcu taki był zamysł tego projektu. Trafić do młodego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaras :) to niestety moje jedyne konto i choć jestem tu świeży (bo starej daty jestem), to w branży... i po tym forum poruszam się od dawna. Co więcej... wtrąciłem swoje trzy grosze do tej produkcji więc uważam, że trolling rzygających hejtem Nordenów i ordynarna prowokacja są jak najbardziej na miejscu - w imię obrony czegoś, co wymaga rozluźnienia zwieraczy i otwartości umysłu. Zgadzam się z kilkoma zarzutami. Sam obejrzałem całość kilkanaście razy zanim zrozumiałem że:

- interfejsy są wyważone i świadomie przerysowane (przemyślane) - właśnie takie na jakie było stać młodego chłopaka z AGH - chcieliście Obliviona od Gmunka?

- gra aktorska na poziomie amatorskich filmów z YT... bo to docelowy target.

Mój własny syn lat 15 (gimbaza) gdy to zobaczył stwierdził i spytał "Fajne, ile zrobienie czegoś takiego zajmuje?"

Wyważenia w ocenie życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pomysł legend zrodził się z potrzeby sprawdzenia, czy w polskim kinie jest w ogóle możliwa masowa rozrywka spod znaku science fiction. Gatunek ten jest w tej chwili głównym filarem rozrywkowego kina światowego, a w polskim kinie praktycznie nie istnieje"

 

bawiliśmy i bawimy sie przednie konwencją , te dzieciaki z youtuba dla których to zrobiliśmy pokochały ten świat tak samo jak my.

widząc komentarze na YT wiedze ze trafiliśmy idealnie w ich oczekiwania. dawno nikt tak dobrze ich nie zrozumiał, jak zrobil to Tomek.

 

"Twardowski" to będzie petarda prosto w nos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Inaczej ocenia się robotę jak się nie ma pojęcia o cg a inaczej jak wie jak to wygląda od kuchni...

 

Dokładnie tak, zwykły człowiek nie jest tak krytyczny bo nie musi, ma swoje życie a taki filmik traktuje jak rozrywkę na chwilę i jeśli nie coś nie razi w bardzo oczywisty sposób albo nie obraża jego inteligencji to jest dla niego dobre i nie musi to być dzieciak z gimnazjum ale i 60-cio latek.

Ale ludzie tutaj to bardzo trudna widownia, która widzi każdy błąd i potknięcie bo nam samym czy to klient czy ludzie z forum wszystko wytykają. Wymagamy dużo od siebie i od innych a nie strzelamy like-ami jak z karabinu maszynowego na prawie wszystko co jest ok w nadziei, że ludzie się zrewanżują i też poklepią nas po ramieniu jak to teraz facebooki i youtuby wszelkiej maści działają :)

O to chyba chodzi, żeby cały czas starać się iść w górę i pokazać, że jak raz zrobiło się coś fajnego to nie było to dziełem przypadku a nie robić coś średniego bo w sumie po co próbować. I tu już nie chodzi mi o samą animację Tomka tylko bardziej o nastawienie choć podejrzewam, że mimo iż powrzechnie wiadomo, że ogień krytyki na max3d potrafi być okrutny to pewnie nie spodziewał się aż tak złego przyjęcia i raczej nie spłynęło po nim jak po kaczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ten pomysl?

 

Chyba troche zaczynacie przeginac. Mozna Baginskiego nie lubic, mozna pogardzac jego praca, ale komentarze robia sie chamskie.

 

kę?

 

No gdy robił katedrę to to chyba nie było zlecenie gdzie miał ustalone że ma ją trzasnąć w napiętym terminie. A miał raczej w miarę dowolną ilość czasu i mógł wszystko dopracować tak jak chciał. Co w tym chamskiego?

 

poniekąd niektórzy uważają że nie sztuką jest zrobić coś mega w nieskończonym czasie a sztuką jest zrobić coś mega w 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. od jakich dawien dawna? Możesz podać jakieś źródło?

Dokładny rozkład demograficzny może akurat sprawdzić zamieszczający. Kto wie, może masz rację, chociaż wątpię, bo najwięcej użytkowników youtube'a jest między 17-24 rokiem życia, a na drugim miejscu 25-34. Na pewno nie jest to portal zdominowany przez dzieci.

 

Dokładnych danych nigdzie nie znajdziesz, bo raz, że nie da się tego zweryfikować, dwa nie jest yt na rękę takie dane publikować. Swoją wiedzę o tym bazuję m.in na własnych obserwacjach (topowe wideo, kanały, avatary userów etc.) obserwacjach Athene (znany gamer, który siedzi w środowisku gier od 20 lat i parę razy wypowiadał się o tym jak zmienił się yt i kto dominuje na nim). Do tego dochodzą jeszcze takie artykuły jak np. ten http://www.theguardian.com/technology/2015/may/01/youtube-biggest-channels-kids-funtoys-collector-little-baby-bum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od 11:06 gdzie jest ten wybuch to mam wrażenie, że samolot powinien jakby inaczej się zachować ale może mi się zdaje. Co do color gradingu to momentami muli ale momentami mi się podoba choć tu kwestia gustu sądzę i to pewnie zmieniającego się z czasem bo o ile pamiętam to po pierwszej części 300-stu miałem fajne wrażenie a po dwójce już nie...Co do interpretacji historii o smoku to odnoszę wrażenie, że właściwie to takie raczej jajcarskie podejście więc nie ma sensu rozkminiać czy bardziej prawdopodobne było by to czy tamto bo całość jest jakby według mnie lekkim żartem (dość specyficznym) w konwencji sf. Czy pisząc Ruda macie na myśli laskę z różowymi włosami czy ja mam coś nie tak z monitorem? Bo faktycznie postać jakoś fajnie wklejona. A i jeszcze idąc w taki humor obsadził bym w role więcej znanych yutuberów a co tam jak szaleć to szaleć. Na duży plus na pewno, że to 14min to można to potraktować jako właśnie filmowy żart bo przy 2 godzinnym filmie było by to nie smaczne. Jutro pokarzę synowi bo to chyba w tę grupę wiekową było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No no..coś się dzieje u nas w Polsce w kwestii scifi. Muszę się więc podzielić swoimi odczuciami. Moje pierwsze wrażenie było w stylu: "kurcze, ale fajnie ze takie rzeczy u nas powstają". Generalnie brałam margines na to, że to był pionierski projekt z budżetem nie amerykańskim..stąd przymknięte oko na wady. Ale tylko przy pierwszym obejrzeniu filmu. Pomysł na smoka porywającego "laski" oraz alternawywną wersję rycerza oraz samej walki ze smokiem (aczkolwiek nasuwa mi sie tutaj na myśl scena z książkowego Wiedzmina z "czasu pogardy" a wypchaną owcą..była to jakaś inspiracja Panie reżyserze?;)). Design smoka super, tak samo jak roboty, kawał dobrej roboty i gratulacje dla zespołu. Człowiek smok tak samo jak dla mnie pasuje do klimatu. Scena w kamerą w pokoju "rycerza" - super. No ale dosyc słodzenia, takie oto mam konkrety co do wad:

 

1.otwierające napisy, iskry...juz zbyt wiele razy to widziałem u Pl...wrąci Wieśkiem na kilometr. Proste i oklepane jak z presetu jakiegos..ale jesli chcieliscie sie skupic na innych rzeczach to jestem w stanie to zrozumiec ale fajnie byłoby zobaczyc cos nowego.

 

2.scena otwierająca/ rozwalenie wieży. Fajne i widowiskowe, zadałbym pytanie czy nie był to tylko efekt dla efektu ale Baggins juz mi to wytłumaczył co i kupuję. Jedne co bym zmienił aby było to bardziej analogiczne do smoka to tą wieżę potraktowałbym potężnym miotaczem ognia, wszak smoki zieją ogniem a nie strzelają rakietami. Jednak eksplodującą rakietę jestem w stanie przełknąć - nie ma to jak dobra ekspozja wieży mariackiej...;). Technicznie natomiast co to grzybka...mysle ze stac Was na więcej, czuć CG.

 

3.POV psa-robota...po 15 sek juz mialem dosyc ogladania tego samego. Poznalem juz interfejs, wiem ze sie wszystko skanuje i fajnie...ale nie potrzebuje tego przez prawie pol minuty...nie wiem co wnosi ta dłużyzna.

 

4. Przybycie statku i schwytanie Oli...nie zczaiłem na poczatku dlaczego ona upadła..potem zorientowałem sie ze to jakas broń - stunt smoka. Skoro nie zanotowałęm tego to odrazu pojawił sie umnie dyskomfort widza "o co kaman...?" Ujecie wysuwajacej sie gdzies z kadluba broni mogloby zalatwic sprawa...jako cos co wyraznie poprzedza jakies działanie wplywające na posać.

Fajna jest akcja z "Bu" badassa..ale potem bohater sobi lezy mając swoja kobitę gdzies...straszna pi****z niego..nie lepiej jakby nokaut od niego dostał?

 

5.prezentacja głównego badassa, ktory wychodzi ze smoka...widzimy go po raz pierwszy na szerokim planie, nie ma skupienia na nim ze wychodzi z pojazdu. Szkoda, dodałoby to dramatyzmu i epickosci.

 

6.wstawki TV...fajny pomysł ale wykonanie najsłabsze ze wszystkich scen aktorskich. Nasuneły mi sie na myśl programy typu "Trudne sprawy"...niestety, psuje to dramatyzm i powagę. Fajna opcja z youtubem i całym takim dymem internetowym, super krotkie ujecie z F16, wiemy ze jest walka, policjanta bym wywalil bo nie smieszny..albo slabo zagrany, debata w studiu w sumie tez niestety. Szkoda ze wiecej energii w to nie poszło. Moze to spore porownanie ale w Pacific Rim byly swietne telewizyjne wstawki, ktore przedstawialy tło wydarzen. Było tam to przedstawione zgrabnie, nie za duzo i nie za mało ale sporo wnosiło. W Smoku za długo i generalnie nudno i śmiesznie na siłę...

 

7.scena w pokoju - swietna dekoracja, swiatło, swietna prezentacja robotow, wiemy juz wszystko co potrzebne o bohaterze. Pozniej budowa robota, kamera obracająca się, swietny pomysł. Fajna muzyka, jest ekszyn i dramatyzm i hollywood, kupuje takie rzeczy.

 

8.scena smoka "zaparkowanego" na szczycie o wschodzie słonca, Michael Bay w Krakowie! Kupuję to!

 

9. Bohater przy sukiennicach. Fajny początek, swietna muzyka, napięcie. Tutaj jak sie pojawiła laska to pierwsza mysl jaka mi sie nazunęła na mysl to jak w jeden wieczor skonstruował takiego robota...no ale dobra, bajka. Podczas sterowania nie wiem czemu bohater odebrał telefon, wiedząc prawdopodobnie ze zablokuje sobie sterowanie robotem..tego nie kupuje, ja bym nie odebrał nawet od mamy ;), a akcję z chwilowym odączeniem laski i zorientowaniem sie badassa ze cos jest nie tak rozwiazalbym jakos inaczej. Pozatym to ze badass tak ucieka, musialby wiedziec ze laska-robot ma w sobie bombę..skąd to wie?

 

10. bieg laski do Smoka... jedna z najslabszych akcji...transformacja laski w robota jest malo czytelna, szkoda ze nie widzimy tej akcji blizej i spektaklarniej, mam tutaj niedosyt spory. Potem robot biegnie jak pies..slabo zaniamowane niestety, potem nijakie cięcie na ręke, ktora łapie klapę Smoka...gdzies rozmywa się akcja i dramatyzm, niby wiadomo o co chodzi ale forma przedstawienia tego daje sporo do zyczenia. Nie kupuję tego.

 

11.ekspolozja Smoka...ktos juz wczensiej pisał że ze skalą dymu jest cos nie tak z czym się zgadzam. Pozniej to ujecie lecącego w głąb kadru smoka, sztuczne bardzo niestety, nie siedzi kamera. Wpadniecie do wody za to bardzo eleganckie.

 

12.ogolnie grading mi sie nie podoba, za moce pomarancze, wali to po oczach, w scenie przy sukiennicach juz duzo lepiej.

 

13.koncowka i znow telewizyjne wstawki...i znow ten zalosny policjant..psuje to efekt i pozostawia spory niesmak.

 

Duzo krytyki wypocilem, ale jak na 4 miechy to zrobiony został kawał niezłej roboty - ale tej technicznej. Najbardziej kuleje tutaj częściowo rezyseria, scenariusz w szczegółach oraz aktorstwo. Generalnie Tomku daleko temu to Katedry albo Sztuki Spadania. Widz bowiem nastawia sie do tego ze kolejne dzieła jednego rezysera będą lepsze od poprzednich..a tu dupa.. :/

 

Czyżbym zaczął się bać o Wiedzmina...? Trzymam jednak kciuki i wierzę, że bedzie więcej czasu na przemyślenie wszystkich aspektów bo w naszej branży zwykle czas wplywa na jakość..pomijając budżet ;)

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za tym oco jest wielkie halo?

 

Naprawdę wszyscy są zaskoczeni że jest krytyka? Sorry ale czego się wszyscy spodziewali. Wrzucane jest na forum 3D można powiedzieć nr.1 w polsce gdzie jest najwięcej profesionalistów nie licząc prywatne/ukryte fora. Materiał zrobiony przez jedno z najlepszych studiów w PL. To wszyscy starali się napisać szczerze co o tym myśla co można poprawić, i tak dalej. Gdyby materiał był mega zajebisty to dalej była by krytyka bo zawsze jest coś co można poprawić, i po to powstało to forum. Bo jeśli chce się usłyszeć łooo stary super czad mega hiper kozak. To wystarczy wrzucić byle co na facebooka czy na YT. i będzie setki komentarzy że fajo. Ttymczasem tutaj. jest prosta sprawa. Krytyka co jest złę i tak dalej. jako iż no nie jest to jakoś mega genialne patrząc na to co było robione przez tych ludzi to, krytyka i najazd jest troche mocniejszy. ot tyle. Dla mnie norma.

 

Jest wiele mocnych elementów w tym shocie ale no to sa oczywiste sprawy o ktorych pisac nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest dziecinne to jest obrona przed krytyka, bo psychika ma swoj prog wytrzymalosci. Nie wiem, czy osobiscie zniosl bym krytyke plynaca z calej polski, tylko dlatego, ze zrobilem jakis tam film. On nikogo nie zamordowal, zrobil tylko film.

 

Jak ktoś się boi krytyki to niech nie publikuje. Tym bardziej, że większość tutaj komentujących podaje konkretne argumenty, a nie "nie podoba mi się, bo nie". Jeśli Tomek jest mądry (a jest) to wyciągnie z tego lekcję i jego następne produkcje będą lepsze. Jak to kiedyś ktoś powiedział - "najgorsza rzecz jaką możesz komuś powiedzieć to "good job"" i ja się z tym absolutnie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jestem na to odporny, ale doopa - ja też non stop czułem się zażenowany oglądając to :/

I tutaj nie chodzi o efekty, chociaż ten wybuch potem z osmoloną wieżą faktycznie mnie rozbroił... Niemal cała reszta w swoim połączeniu miejscami mnie tak dobijała, że aż nie wierzyłem że to oglądam. Szok przeszedł mi dopiero jak zacząłem sobie układać w głowie, że to tylko reklamówka - taka przydługa reklamówka a nie normalny film krótkometrażowy... To normalne że ludziom będzie się to podobać (zapewne zwłaszcza młodzieży), ale czy to komukolwiek zapadnie w pamięć? Czy nie dało się zrobić lepszego wrażenia? Nie wiem kto tam konkretnie odpowiada za ten szoczek który przeżyłem, ale moim zdaniem spisali się co najwyżej na ocenę dostateczną z plusem... Czasami byłem zmuszany do wymyślania rzeczy których totalnie nie czułem, albo do spinania jakichś dziwnych widzimisię klienta w spójną całość i ten projekt z pracą właśnie w takich warunkach mi się kojarzy...

Edytowane przez Grave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale probujecie go zawlaszczac jak... no nie wiem relikwie, dobro narodowe, klejnot 3D :-) Wyglada na to, jakby tym filmem zrobil Wam osobista krzywde, a to juz chyba podchodzi pod jakis rodzaj fanatyzmu, fundamentalizmu. Przeciez to ogromna presja dla niego, jak wypuszcza co kolwiek to sie pewnie zastanawia, czy go na ulicy nie zaczniecie przesladowac z flagami Maxa3D :-)

 

Mi się wydaje, że za dużo jakichś własnych lęków projektujesz na niego. Rozumiem, że chcesz dla Tomka dobrze, ale jestem pewien, że Tomek z prawie 20 letnim doświadczeniem zawodowym na prawdę nie potrzebuje obrońcy uciśnionych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się to podoba. :D wiem że jak coś tu wrzucę to mi zostanie napisane dokładnie bez ściemy co jest zwalone i mogę dalej się rozwijać.

 

Za kilka lat. będa chodziły legendy. typu. że ostatnia osoba która wrzuciła pracę na max 3d. to było w 2018 od tamtej pory nikt sie nie odważył haha

 

Tak teraz doszedłem do wniosku że może CG był taki bo taką kolorystykę ma allegro :D maketing! panie z nimi niema opcji się dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dużo świetnych ludzi się zebrało, żeby zrobić kawałek, prawdziwego, porządnego polskiego SF. "

Niestety ten film jest właśnie świetną ilustracją poziomu polskiego SF.

Szkoda.

Nie będę się rozpisywał - przede mną już ludzie rozebrali film na sekundy.

Odczuwałem zażenowanie oglądając.

Nie rozumiem desperackiej obrony tego projektu przez Pana Tomasza.

Sam wiele razy robiłem coś tylko dla kasy - rachunki trzeba płacić.

Ale nie sądziłem nigdy, że taki film jest czymś co Pan Tomasz chciał zawsze robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności