Skocz do zawartości

Postać/Figurka 3D: Bies:Dzikie Łowy


Rekomendowane odpowiedzi

 

https://www.artstation.com/artwork/AeKrX

 

 

Witam,chciałbym podzielić się z wami moją nową pracką do folio,(właściwie wszystko co do tej pory zrobiłem,trafia do folio gdyż jeszcze nie pracuje w zawodzie,i nigdy nie pracowałem:) )odskocznia od anatomi ludzkiej,scena,figurka przedstawiajaca polowanie biesa na konia,nie wiem czemu,ale jest to mój ulubiony potworek z Dzikiego Gonu,powbijane strzały to pozostałości po interwencji ludzi,którzy w ten sposób wyrażają swoja niecheć dla porywania ich zwierząt przez dzikie bestie z lasu :) nie będę również ukrywał,że praca,jak i sama stylistyka renderu dość mocno inspirowana Klickowymi modelami potworków z Wieśka 3....oczywiście sam bies oparty na zacnym koncepcie Marka Madeja,aczkolwiek potraktowałem go dość luźno,nie chciałem żeby potworek wyszedł identycznie jak wyglądał w grze,licze na jakieś konstruktywne komentarze,opinie,dopiero teraz dostrzegam w tej pracy naprawde mase błędów,które z checią bym poprawił ale cóż... pozdrawiam :)

 

 

 

9GhFy8L.jpg

 

 

 

 

qpNiHhi.jpg

 

 

 

 

 

lZFxHyr.jpg

 

 

 

 

 

r2JrunS.jpg

 

 

 

 

 

9yv8lIP.jpg

 

 

 

 

 

2uQdGM2.jpg

 

 

 

 

 

b5T4HAx.jpg

 

 

 

 

 

w1X3y4A.jpg

 

 

 

 

 

8XyKWlY.jpg

 

 

 

 

 

cc1QJGX.jpg

 

 

 

 

 

KeKZiXd.jpg

 

 

 

 

 

43KU8vw.jpg

 

 

 

 

 

nDKIFYT.jpg

 

 

 

 

 

JqzLO4x.jpg

 

 

 

 

 

 

lOdyMQI.jpg

 

 

 

 

 

 

njZYVse.jpg

 

 

 

 

 

 

 

https://player.vimeo.com/video/249508324

Edytowane przez wojtyl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!! mam 27 lat,także wiek jest ok :) z tym ,że poprostu nie czuje sie jeszcze zbyt pewnie ze studyjnym pipelinem itp.,lubie rzezbic,z tym ze nie potrafie jeszcze optymalizowac modelu,retopo,uv,texturing,baking itp etc,ta cała reszta,ucze sie tego powoli,zacząłem od mayki,zwolniłem się z dotychczasowej pracy,odłożyłem troche pieniażków i cóż nadrabiam zaległości,stawiam wszystko na jedną karte...wiem,że bez optymalizacji żadnej pracy nigdzie nie dostane jako character artist czy coś w tym stylu,bo poprostu nie mam kompletnej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie,także póki co bezradność w tej kwestii :( folio jakieś tam się powoli buduje,sporo pracek jeszcze nie pokończonych ale jakbyś chciał rzucić okiem to zapraszam sredecznie,i dzieki za napawjace optymizmem słowa,a o froncie to nawet nie marze haha :) https://www.artstation.com/wojtachnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża druku 3d też jest prężna a tam optymalizacja, malowanie to tylko de rendera dla własnej frajdy lub portfolio można zrobić ;)

 

 

Szlifuj trochę ludzkie twarze bo tam są największe braki. Renderki i wykończenie bardzo mi się podobają.

 

Daję ci follow na artstation bo nie skojarzyłem cię z tą babką w hełmie ;) Kreatury dużo lepiej mi się u ciebie podobają.

Chciałbym umieć tak wykańczać prace ;)

 

A każdą pracę możesz wykańczać retopologią, wypalaniem map i renderem w jakimś toolbagu (dziś ost. dzień zniżki 30%) jeśli celujesz w gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o pomoc a nie o "przerysowywanie" ze zdjęcia.

Ja to jak robię losowy portret to sobie wrzucam czasem jedno zdjęcia główne z którego biorę proporcje, inne z ustami, inne z oczami, żuchwą. Coś co pokazuje ładnie plany na twarzach, różne przykłady. Rzeźby klasyczne, 3d, rysunki.

Tam gdzie podobają mi się elementy lub gdy efekt ma być podobny - inspiracja i ściąga.

 

Tutaj dla przykładu zbiór refek pod portret jaki robiłem nie dawno. Nic specjalnego ale zobrazuje to co chce ci powiedzieć ;)

https://michalo.sirv.com/Images/aaaaaaaa.jpg

 

po prawo w podglądzie portret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze robisz. Dobrym ćwiczeniem też jest porzucenie symetrii jak już masz proporcje. Nie spowalnia strasznie pracy a daje jednak trochę życia.

 

 

Rzeźb czaszkę, aż będziesz robił sobie taką bazę w parę minut - czyli oczodoły, nos, kości policzkowe i żuchwa, szczena, czoło, jajo-czaszka, bez detalu - tylko proporcje i plejny. A będzie ci dużo szybciej i proście nawet bez symetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności