Skocz do zawartości

betty


BetiiX

Rekomendowane odpowiedzi

Rain - dzieki, a za Hampton'a sie w koncu wezme, ile moze sie kurzyc ;) Nie wspominajac o tym jak bardzo frustruja mnie te sztywne postaci.

Telka - wielkie dzieki, ty jak zawsze swietne porady dajesz :)

A zeby pusto nie bylo, kilka szkicow z dziennego czlendza

sketch%20a%20day97_zps1qkh1mkl.jpg

sketch%20a%20day94_zpsmwkevkjw.jpg

sketch%20a%20day95_zpso7jz6ngg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortheza i mlecz - dzieki :) Do tematu syren na pewno wroce, a poki co cos w kolorze i rozne szkice (szkicowe podsumowanie kwietnia jest na blogu).

mlody Cernunnos:

cern_colorsketch_fullbody_zpsducr44ko.jpg

cern_colorsketch_zps8odyddo3.jpg

cern_sketches02_zpshyl7ndvn.jpg

moleskinowe szkice:

sketchbook007_zpsydn072xb.jpg

sketchbook005_zpsdfgdbyrs.jpg

sketchbook004_zpsnnacfv3t.jpg

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne tentakle, mace zawsze są cool. Co do reszty to mam trochę uczucie że stylizacja i swoboda poszły odrobinę za mocno kosztem anatomii, może, kiedy nie stylizujesz bardzo skrajnie, próbuj bardziej humanoidalnych proporcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać potencjał, Telthona cenne uwagi, osobiście mam wrażenie że nie potrzebnie stosujesz cieniowanie kreskowaniem krzyżowym, cieniowanie tylko plamami lepiej ci by wychodziło i tylko dodać małe kreksi kropki dla sugestii faktury. Ziemniaki i syrenki bardzo fajny koncept i lekkość w wykonaniu : ). Pzdr.

Edytowane przez SlawomirWolicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@biglebowsky, slawomirwolicki i kalber - dziekoweczka!

@telka - przyspieszenie kreatywne bo studentow juz nie ma by nakladac im pizze na talerze, a na poczcie troche praca tez mi sie nie widzi :P

 

czas na wrzutke tego co moge, czyli (prawie ze) codziennych szkicow plus jeden wymeczony koszmarek.

sketch%20a%20day113_zps1gnbz6vk.jpg

sketch%20a%20day118_zpswzcjixji.jpg

sketch%20a%20day121_zpsvpr7ttpw.jpg

sketch%20a%20day120_zpsgqpss7vo.jpg

sketch%20a%20day122_zpsjiglnrhb.jpg

sketch%20a%20day123_zpsr5migt34.jpg

5_zpsdkvf980l.jpg

 

i szczerze, ciagle tkwie po uszy w lesie, a rysowanie mocno frustruje. coz, kiedys stukne kolejny poziom wtajemniczenia i te bazgrolki beda wygladac bardziej sensownie ;)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejna wrzutka szkicowych roznosci

sketch%20a%20day125_zpsgmrpv0kk.jpg

sketch%20a%20day127_zpsr0h7xhjv.jpg

sketch%20a%20day129_zpskacntirp.jpg

sketch%20a%20day128_zpswi0sxxth.jpg

sketch%20a%20day126_zpszrungvhf.jpg

i pierwsza illustracja z wlasnego projektu

6_zpspinfxote.jpg

Troche ja zepsulam, bo na przestrzeni paru miesiecy powstawala i nic a nic niebylo zaplanowane. Takie pole testowe dla roznych bruszy i efektow. Przy kolejnych obiecuje uwazac i planowac co gdzie i jak ma byc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@telthona dzieki, plan jest by pokolorowac je kiedys (a te te trzecia wymienic bo chyba za bardzo odstaje)

@kamesanin i o to chodzi ^^

 

cos w kolorze i szkice, potworkowych glow sie juz troche uzbieralo, mam nadzieje dojsc do 25 przynajmniej (i moze przy okazji opanowac troche imitowanie olowka w photoshopie ;))

7_zpsomxsjpzx.jpg

sketch%20a%20day148_zpso5bpdv5l.jpg

sketch%20a%20day146_zps9hnl7oem.jpg

sketch%20a%20day143_zpsvccezrmu.jpg

sketch%20a%20day145_zpsojhx7txl.jpg

sketch%20a%20day142_zpsk2hri9et.jpg

sketch%20a%20day147_zpszqi554iv.jpg

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla zmiana peceta na lepszy wiec i produktywnosc spadla (a w polaczeniu z nowa praca w ktorej spedzam 6 dni w tygodniu mamy recepte na katastrofe), ale by teczka niezaginela, troche szkicow roznych. Glownie twarzyczki + kosmiczne wieloryby. A jak!

sketch%20a%20day159_zpsui2xio8v.jpg

sketch%20a%20day164_zpsecspql7v.jpg

sketch%20a%20day161_zpsjd9wtljs.jpg

sketch%20a%20day160_zpsfpa5zuke.jpg

sketch%20a%20day165_zpsqynm4qpe.jpg

sketch%20a%20day166_zpsbgq0y3pa.jpg

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie do końca wiem jak dawać rady komuś, kto zajmuje się zgoła czymś innym niż ja , bo bardziej komiksem z tego co widzę (koncept też zauważyłem). Jednak radziłbym może bardziej poszaleć, by głowy rózniły się od siebie zasadniczo, zauważyłem, że np. większość z nich ma podobne oczy. Szczerze to bardziej podoba mi się poprzednia wrzuta, była trochę bardziej zróżnicowana, gdzieniegdzie nawet zagościł światłocień. Z chęcią bym zobaczył teraz chociaż z jedną kartkę głów z nałożonym kolorem, bo dopiero wtedy może zacząć się największa zabawa, w końcu dzięki walorowi i kolorowi można sprawić, że taki sam szkic będzie mógł wyglądać inaczej, w zależności od ich użycia, czekam na więcej po prostu, na więcej poszukiwań i eksperymentów, bo niekiedy wygląda to jak byś siedziała w jako takiej strefie komfortu. Jestem też ciekawy jak byś malowała przy pomocy innych pędzli, bo te wyglądają głównie na podstawowe a te z fakturą też potrafią bardzo ciekawie wyglądać i niekiedy poszerzają horyzonty

Mam nadzieję, że w jakiś tam sposób pomogłem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@revrite - pomogles, pomogles :) i w 100% trafiles, ze siedze w 'comfort zone'. coz, trzeba bedzie czesciej wychodzi poza te strefe (cii, czasem jakies enviro machne, jest postep!)

mordki, mordeczki, hillary trump.

sketch%20a%20day182_zpsjpubb3x4.jpg

sketch%20a%20day181_zpsb5syrnak.jpg

sketch%20a%20day180_zpsp6qmxzqj.jpg

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci kibicuję. Jeszcze to trochę warsztatowo ogarniesz (głównie kolory), odpalisz sobie ładne profesjonalne portfolio i nie opędzisz się od klientów. Masz indywidualny styl.

 

Ale w ostatniej pracy coś mi nie gra. Nie ma typowych dla Ciebie ekspresji, lineartu etc. Chyba za dużo inspiracji pop-concept-artstation-artem. Ale to tylko moje zdanie! :)

 

Envirki spoko, choć skromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wajktor - dzieki :) a ostatnia praca byla rysowana miesiacami, kawaleczek po kawaleczku, i gdzies po drodze sie pogubilam. no ale tez cos zrozumialam i strach przed jakimikolwiek kolorowymi ilustracjami przelamalam.

 

a skoro o kolorach, to jeden widoczek na postawie thumbow ktore wrzucalam wczesniej, plus, tradycyjnie, szkice.

funky%20game%20maps%20color1_zpsz7fjwzpl.jpg

sketch%20a%20day194_zpszezhofhz.jpg

sketch%20a%20day191_zpsthtzvlkx.jpg

sketch%20a%20day192_zpsr7afd6cw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne postacie - podoba mi się stylizacja. Celowo stosujesz takie nienasycone i 'ponure' barwy ? Bo przy niektórych postaciach moim zdaniem potęguje to ich charakter - jak mamy dwóch pierwszych ziomków z #333 a niektóre aż się proszą o bardziej nasycone barwy jak np te wesołe drzewa z świerkusem erektusem na czele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazikowy dzieki, @graft haha, dobre xD @rain powiedzialabym ze specjalnie te kolory sa takie przymulone. a swierkus erektus chyba nie bylby zadowolony z bardziej nasyconych barw :P

 

Wesolych Swiat :D mam nadzieje ze mijaja wam przyjemnie :) Kilka szkicow ode mnie, chcialam jakas ilustracje skonczyc, no ale coz.. corka nie pozwolila.

sketch%20a%20day207_zpslqswnbwo.jpg

sketch%20a%20day205_zpsq14lhzgh.jpg

sketch%20a%20day206_zpssblgogcs.jpg

sketch%20a%20day208_zpspdpnz1ut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, dziekuje slicznie kalber. nawet nie wiesz jak takie komentarze pomagaja gdy dolek artystyczny lapie.

jako, ze pewnie niewyrobie sie ze skleceniem zadnej wrzutki jutro, chcialam juz dzis zyczyc wam udanego 2017, pelnego polamanych olowkow i przegrzanych cintiqow ;) znaczy sie.. duzo weny i cierpliwosci!

tradycyjnie, szkicowe roznosci ode mnie plus cos wykonczonego.

sketch%20a%20day211_zps1qvmps4m.jpg

sketch%20a%20day210_zpsnyx7cimf.jpg

sketch%20a%20day212_zpsuca3b3is.jpg

sketch%20a%20day214_zpsmn6wtno7.jpg

sketch%20a%20day213_zpsgok8lkh1.jpg

11_zpslobtuhxg.jpg

10%20for%20web_zpsyav69g4n.jpg

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczne rysunki, zwłaszcza te czarnobiałe.

 

Kolory nie zawsze dobrze robią tym pracom, chociaż w ostatnim poście jest częściowo jakby lepiej. Myślę że kolory powinny takim pracom dodawać uroku, wnosić coś nowego, a tu jest raczej odwrotnie.

Kombinacje kolorów nie zawsze ze sobą grają. W #216 strasznie zgrzycą, na poprzedniej stronie też niektóre są okropne. Niekiedy używasz jakiegoś mocnego kontrastu który nie jest uzasadniony i nic do pracy nie wnosi, np. róż na koszuli w #205 na poprzedniej stronie. Często jest agresywny kolor tła, a postać szarawa. Można oczywiście malować krzykliwe tło, ale wydaje mi się że to powinno być jakoś uzasadnione charakterem obrazku lub historią którą chcesz opowiedzieć, u ciebie takiego uzasadnienia nie widzę, np. w #212 postacie ledwo wybijają się z tła a myślę że powinny. Wiele postaci ma zbyt szarą twarz, chociaż w najnowszym jest ok.

W wielu pracach mam wrażenie że zmieniasz odcień (hue) koloru między różnymi obiektami, ale nie zmieniasz saturacji ani jasności, i to trochę spłaszcza prace. Natomiast cieniując jeden obiekt, zmieniasz jedynie jasność, a niekiedy warto zmienić odcień (jeśli odbija się inny obiekt, albo po prostu żeby zróżnicować kolory skóry).

W ukończonych pracach całkiem na dole poprzedniej strony (dziewczyna-rycerz, dziewczyna w stroju kąpielowym itd.) masz glance (białe punkciki) na każdym ubraniu i każdych włosach, a pasuje to właściwie tylko na stroju kąpielowym. Ubrania wyglądają przez to jak z gumy.

Tu jest dosyć dobry artykuł na temat kolorów, http://www.blenderguru.com/tutorials/understanding-colors/ skoro jesteś na uczelni artystycznej to pewnie masz to w małym palcu, więc raczej tak dla inspiracji/przypomnienia.

I jeszcze te dwa warte przeczytania

http://max3d.pl/tutoriale/297/art-tutorial-wersja-polska

http://max3d.pl/tutoriale/298/walka-z-walorem-tutorial-2d

 

Może powinnaś, zanim zaczniesz kolorować rysunek, zrobić obok kilka szybkich testów samym kolorem - szerokim pędzlem ogólny zarys postaci bez detali, kolorowe plamy bez lineartu, po prostu kilka kolorystycznych wersji tematu, żeby sprawdzić jak które kolory działają, które ze sobą wyglądają dobrze a które nie, i czy da się kolorem wnieść coś nowego do tematu.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Znowu sie zebralo roznosci, jedna skonczona illustracja i kupka szkicow (Maori wojownika mam zamiar skonczyc, jako ze leci na CDC z fejsbuka).

4_zpswppdiss0.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20246_zpsorzof3cm.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20249_zpsgywd1usc.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20252_zpsge4d8hv3.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20251_zps1d3qotku.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20254_zpstke3pmgz.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20248_zpsk8l0mwy0.jpg

Edytowane przez BetiiX
musialam dorzucic Usagi bo na ksiezycu zostala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ta pani elfka z pierwszego obrazka, ma bardzo ładnie namalowane włosy. :D Wojownik Maori się dobrze zapowiada i jest fajnie wystylizowany (ta kwadratowa głowa mnie urzekła)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picasso dzieki!

Skromna wrzutka na weekend, tradycyjnie juz spedzany przeze mnie w pracy.

5_zpsqfyo6wks.jpg

Pierwsza z postaci, ktore staralam sie wyprodukowac na czas na Artstationowy 'challenge'. Coz.. wyszlo inaczej, ale chociaz mam teraz kilka prac do wykonczania.

sketch%20a%20day%201%20%20273_zps3z5hqk6d.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20275_zpsmwb4iqji.jpg

sketch%20a%20day%201%20%20271_zpsfrwbcprl.jpg

Szkicowe roznosci, jak zawsze, po wiecej taki luznich rzeczy odsylam na instagram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności