Skocz do zawartości

Szkicownik_Graft


Graft

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 467
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie. Myślę, że mógłbyś spróbować użyć trochę więcej miękkich krawędzi na twarzy, ostrych na rogach i poprawić ręce na bazie lustra czy fotek. No i zamień ten dżem truskawkowy na krew :D (na ustach jest dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Myślę, że mógłbyś spróbować użyć trochę więcej miękkich krawędzi na twarzy, ostrych na rogach i poprawić ręce na bazie lustra czy fotek. No i zamień ten dżem truskawkowy na krew :D (na ustach jest dobrze).

 

Co do krawędzi to właśnie nie chciałem robić ich "realistycznie" stąd tak dużo twardych przejść na twarzy. W moim odczuciu wygląda to bardziej groteskowo i nienaturalnie co pasowało mi do charakteru postaci :) Z tego samego powodu dałem mu tak powykrzywianą twarz(anatomia jest rozjechana i każdy element jakby nie pasował do sąsiadującego) Główne moje założenie było takie aby osoba patrząca na ten portret czuła się niekomfortowo i nie chciała zbyt długo wpatrywać się w tą twarz(a może to tylko moje rojenia :P ) Co Do samej ręki to trochę poprawiłem bo faktycznie odstawała za bardzo. Krew również celnie wypunktowałeś :P Ostatecznie był to tylko eksperyment i pora przejść do kolejnych, bo mam jeszcze kilka "nietypowych pomysłów" W każdy razie dzięki za krytykę, która jest dla mnie niezwykle cenna.

Na koniec wklejam wersję ostateczną(chyba, że kiedyś jeszcze z nudów wszystko przemaluję)

2Nb6XkQ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nauki i zabawy.

 

iIppa7D.jpg

 

S9okJIZ.jpg

 

NlZMYVW.jpg

 

fRvu9os.jpg

 

W niektórych miejscach kształty trochę naciągane ;) ale ogólnie chodzi o pokazanie pewnej idei

 

 

Na koniec jeszcze moja mała próba zaprojektowania xenomorfa w wersji bardziej kobiecej. Inspirowałem się symbolem Yin Yan bo

pasował mi symbolicznie do tej postaci. Poza bardziej "uwodzicielska"(nie znalazłem lepszego słowa ;D) Dodałem więcej ekonomi niż

w oryginale i bardziej kobiece usta. Do Gigera się oczywiście nawet nie zbliżyłem, ale i tak fajnie było spróbować.

 

4moYCe2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi "szpilkami" trochę poleciałeś ;) Fajnei się to ogląda. Rozkminiasz takie rzeczy, o których nawet bym nie pomyślał.

Jak patrzysz na jakiś obrazek to widzisz automatycznie te owale, trójkąty itp? Czy musisz to analizować w taki sposób?

 

Ostatnie szkice super. Ruda bardzo sexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę to za skomplikowane i naciągane momentami. Tak szczerze to nie wiem co dają takie analizy- jeśli jest w tym jakaś ukryta wiedza to z chęcią się dowiem ale wydaje mi się Graft, że trochę przekombinowujesz:D Co do prac to idzie to w fajnym kierunku więc oby tak dalej. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę to za skomplikowane i naciągane momentami. Tak szczerze to nie wiem co dają takie analizy- jeśli jest w tym jakaś ukryta wiedza to z chęcią się dowiem ale wydaje mi się Graft, że trochę przekombinowujesz:D Co do prac to idzie to w fajnym kierunku więc oby tak dalej. Pozdro!

 

Możliwe, że to nadinterpretacja z mojej strony. Nie jestem wstanie zweryfikować czy artysta tworząc pracę umieszcza tam kształty i linie świadomie, czy robi to intuicyjnie. Wiadomo, że percepcja jest rzeczą subiektywną. Ja tworząc własne staram się myśleć o wszystkich tych aspektach które sam analizuję. Gdybym znał lepsze metody nauki tak abstrakcyjnego pojęcia jak kompozycja to pewnie bym je stosował :D

 

Co by nie było pusto, ciąg dalszy moich przekombinowań :P

Tym razem na tapetę nasza "gwiazda" concept artu

 

ibsNb8E.jpg

 

bncynSE.jpg

 

E3MFz8k.jpg

 

Lz9cn6l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah. Też myślę, że to wybitna przesada :) wziąłeś prace o bardzo prostej kompozycji i rozebrałeś to na części jakby kryły się tam jakieś tajemnice. Generalnie fajne są takie analizy ale nie sądzę, żeby to miało szczególnie pomagać we własnej twórczości.

 

Poza tym Twoja teka jest doobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah. Też myślę, że to wybitna przesada :) wziąłeś prace o bardzo prostej kompozycji i rozebrałeś to na części jakby kryły się tam jakieś tajemnice. Generalnie fajne są takie analizy ale nie sądzę, żeby to miało szczególnie pomagać we własnej twórczości.

 

Poza tym Twoja teka jest doobra ;)

 

Dzięki. Nie twierdzę, że moje zdanie jest jedyne i słuszne ;) Na szczęście sztuka jest tak rozległą dziedziną życia, że każdy może podążać własną ścieżką. Możliwe, że to co robię jest stekiem bzdur i nadinterpretacji :D ale niezłą zabawę z tego mam, więc pewnie dalej będę rozkminiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafciku podrzuc swojego fejsika :D Karty sztos mam nadzieje ze polecisz z tym projektem dalej :D

 

Dzięki ;) Z fejsa nie korzystam, a co do kart, to nie mam zielonego pojęcia jak się takie gry tworzy. Jedyna gra karciana jaką ogarniam to pasjans. Nie spodziewałem się, że moje wykolejone poczucie humoru spotka się z tak pozytywnym odzewem xD

Dzięki wam odzyskałem wiarę w ludzi (przynajmniej na chwilę).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to lipa, link do twojego profilu na arstartion też nie działa!.Na max3d bywam raz na ruski rok, bo forum obumarło. Karcianki a dokładniej to humor w nich to sprawia ze są takie dobre. Lekkie podejście do rysunku, świetna ekspresja postaci i dobór koloru. Jedynie co bym tutaj poprawił, to była by tym czymś typografia.

 

Przy okazji dodałem obiecany upadate w teczce.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kółka narysowałeś? czy czego ma krytyka dotyczyć? :) postać wygląda jak robot, który zjadł zbyt duży obiad, a w tyłku ma takiego kija, że jego ego nadal jest w stanie napompować całą sylwetkę mimo złego samopoczucia po posiłku (tak się czuję właśnie teraz, jedząc zupkę chińską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propsy za kościotruupaa tylee roboty i *matematyki, choć w dobie ludzi DAZa to chyba wiedza już "zbędna" ;]

Prawda, prawda ;) Ciągle mam wrażenie, że jestem jakiś "niedzisiejszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zbędna?! W imię Ojca i Syna.. Zatykam uszy.

 

Poważnie, to ta wiedza jest tak samo zbędna jak wiedza o zasadach animacji w dobie motcapu albo umiejętności parkowania kiedy nasze auto robi to za nas (akurat nie za mnie ale sami wiecie, są tacy, widziałęm na reklamie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster prace ekstra czemu nie pracujesz jako concept artysta? może warto powysyłać CV bo szkoda trochę

 

Dzięki ;) a CV trochę powysyłałem ostatnio, ale brak odzewu, więc prace chyba nie takie ekstra. Sam już nie wiem na jakim poziomie jestem :/ A najgorsze jest to, że robota mi teraz na gwałt potrzebna ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności