Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy, mam pytanko odnośnie zarobków... "grafika".

Wiem, sprawa niełatwa i zależna od wielu czynników (mój skill, lokalizacja w PL, koszty [tego akurat nie mam po za paliwem i rachunkami za tel / stock, itp.], dojazdy ...) - ale może coś wymyślimy wspólnie ;)

Przyszło mi zmierzyć się z pewnym ... wyzwaniem (z własnej chęci rozwoju chcę spróbować ogarnąć trochę typowego IT)

 

Ile wg. was powinien zarobić grafik komputerowy (około 5 - 6 lat udokumentowanego dośw.) pracujący w jednym z większych hoteli 4* w PL ?

Z papierami "na grafika" z uczelni PL + USA [wiem że to akurat jest ch..a warte w naszym kraju].

Powiedzmy że coś w stylu... Czarny potok, albo może i większe.

Praca 8 godz. 8 - 16 (za odpowiednia kwotę można zawsze coś tam skończyć z 30 - 60 min dłużej).

 

Zakres obowiązków:

- grafika komp (głównie druk[DTP] + grafiki na TV, internet, wysyłka newsletterów, ulotki, karty menu, pakiety hotelowe, plakaty, stopki, zawieszki na drzwi, zaproszenia, czasem jakiś prosty filmik / animacja na TV hotelowe). Ogólnie ... wszystko dla hotelu na bieżąco (po te 8h na dobę).

 

+ pomoc w dziale 'IT' hotelu (od wymiany pilota TV w pokoju, po ustawienie sal pod konferencje (obsługa nagłośnienia, oświetlenia, itp. itd.), wyrabianie kart dostępu ... .

Priorytet ma oczywiście grafika.

 

Na upartego 3D też ogarnę jak by trzeba było

+ proste apki na androida

+ podstawy C# (na tyle, żeby napisać prosty aranżator sal dla hotelu [salka+dodawanie stoliczków, barów, itp. i zapis planu do PDF] ;D)

aranżator / spacer po salach konf. w Unity tez im kiedyś zrobiłem - tylko że taki trochę badziewiaty, bo na szybko :/

 

"wartość dodana" dla klienta jest taka, że jak mi zadzwoni np. o 19stej godzinie (lub w weekend) że coś tam trzeba, bo zapomnieli to jak jestem w domu to zrobię - nie jestem zbyt asertywny ;( Ale próbuję z tym walczyć !

 

Własna działalność więc 1300 zł ZUSu trzeba od tej kwoty odjąć + VAT :/

(żeby mieć choćby te 2000 na rękę muszę zawołać 4100)

 

Póki co "pomagam" w oparciu o poprzednia umowę (tylko za grafikę), ale pasuje coś pomyśleć bo za niedługo umowa się kończy i ktoś temat zarobków poruszy, jak nie ja - to klient ...

 

 

Pozdrawiam

 

Ps. proszę o jakieś konkretne komentarze a nie "wyceń sobie godzinę i policz ...." (to nic do tematu nie wnosi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300 ZUS'u? Ja płacę chyba coś około 1100. Poza tym sporą jego odliczam od podatku. Z moich wyliczeń wynika, że aby zostało Ci 2000 zł na rękę musisz dostać 3600 zł plus VAT. Tylko po co Ci być Vatowcem (z resztą dla Twojego klienta to raczej bez znaczenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz kalkulatory na stronach liczace ile zostanie z zusem i bez, bo on idzie w koszta. Jak Tonie te dwa tysie zadowola to spoko, zawsze mozna cos dorobic z takim skillsetem. Ogolnie kwota abs. Minimum to Twoje wydatki plus 10% na czarna godzine. Jak dasz rade to ogarnac za 2tysie to spoko. Jezeli robota zapewni Ci luz psychiczny i masz pomysl na co wykorzystac wolny czas by sie rozwijac to bym bral. Ale na pewno nienjest to miejsce w ktorym powinienes byc za rok a juz na pewno za dwa. O tym bym pomyslal. Jak robota da Ci bufor na rozwoj i zmiescisz sie w kosztach to luz, ja bym bral. Jak kilku stowek brakuje w ukladance to warto pomyslec jak to wyrownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf, te 2000 zł to bylo dla przykladu. Wszyscy wiemy ze za 2000 na reke to 'wegetacja', nie zycie (starcza na mieszkanie, jedzenie I moze nawet na jakies rchunki ;). O kredycie już nie wspomne. Czy to jest 1300 czy 1100 nie wiem, zapytalem ksiegowa Jaka to kwota, a czy to się odlicza,czy nie to juz ona ma wiedziec :-) wiem tylko ze oddaniekrwi mozna odliczyc xD.

 

Chodzilo mi bardziej o wasze opinie (propozycje stawek). Oczywiscie realne w naszym kraju.

 

Co do tego gdzie bede to inna sprawa, zycie czasem uklada sie tak, ze zmiana miejsca pracy / zamieszkania jest trudna, a I ustatkowac sie kiedys pasuje (6 przeprowadzek w 30 lat to chyba dość) I zmajstrowac jakiegos nowego grafika, postawić domek z białym płotkiem I posadzić obok drzewo ¦-)

A do tego wygadany nie jestem, chwalic sie nie lubie wiec mam mniejsze szanse na znalezienie roboty.

 

PS. Mozna tu gdzies wstawic jakas ankiete / sonde ?

Edytowane przez bambosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sa opcje telepracy i. Kontraktowania. Wiec nie musisz sie nigdzie ruszac by zarabiac 10 czy 20tysi na reke - szczegolnie gdy dolar za 4pln. Nie chodzilo mi o miejsce geograficzne, tylko miejsce w karierze, gdy musisz sie zastanawiac ile brac. Te dwa tysie -przykladowe - bym bral w ciemno gdybym mial dzieki temu czas by rozwinac skilla na przyszle lata. Bez tego nawet dyszka to skromna kwota, jezeli nie bedzie choc kilkunastu godzin w mies na edukacje. Jezeli planujesz sie ustatkowac, to powinienes myslec raczej gdzie z kariera bedziesz za rok czy dwa i pod to dobrac sobie prace i zarobki. 10tys to absolutne minimum u szczytu kariery, wiec mozesz ew. Zaplanowac swoj szczyt kariery, a ta robote potraktowac jako droge. Wtedy 2-3tys bedzie spoko, ale szkoda naprawde myslec w kategoriach kraju, jezeli ludzie z hinduskich wiosek zarabiaja lepiej niz w polsce, bo uzywaja internetu, by zwiekszyc swoj potencjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacę ZUSu. Mam legalny soft. Co tu do spadania z krzesła za 2 godz. roboty?

 

Projekt 3 elementów:

- folderu ok 4xA4,

- ulotka

- ścianki wystawiennicza,

Praca od A do Z: koncepcja, napisanie tekstów do folderu, projekt, skład do druku.

 

To nie zajmie 2 godziny! :) No jak?

Ostatecznie zostało wycenione na ponad 2000zł i uważam to za adekwatną do pracochłonności.

Co prawda folder rozrósł się do 8xA4.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne z wycenami jest pewna trudność. Może powinno powstać jakieś narzędzie (coś jak przewodnik, który swego czasu publikowało 2+3d dla wzornicta) z wycenami prac graficznych? Np

- DTP folderu 1x A4

- design publikacji strony A4 / ulotki itp.

- sesja zdjęciowa produktu skłądająca się z 5 zdjęć

- Logotyp

- Logotyp + księga znaku

- wizualizacja 3d produktu o różnym stopniu skomplikowania

- wizualizacja architektoniczna.

itp.

 

Wiem, że jest wiele zmiennych jak region, miasto, rozdzielczości i inne specyfikacje itp, ale pewne rzeczy można założyć.

 

Warto by było też zestawić ze sobą przykłady złego i dobrego projektowania. Chodzi o to aby promować profesjonalne rezultaty i adekwatne wyceny. Pokazać dobre i złe standardy poprzez przykłady (edukować klienta) i adekwatną wycenę stosowną do pracochłonności i kosztu narzędzi.

 

Mam pewien problem gdy wyceniam prace i potem klient wyskakuje z kontr-ofertą świetną cenowo, ale o tak dramatycznie złym poziomie jakości, że czuję jakbym miał piasek pod powiekami oglądając te wypociny. To tak jakby zapytać: weź mi podaj cenę samochodu. No i jeden podaje Lexus NX, a drugi Talbot Samba. Głupi klient porówna samochód = samochód...

 

PS. Ceńcie swoją pracę. Aby wykonywać ją dobrze uczyliście się nie krócej niż lekarz, a on potrafi skasować 150zł za 20m wizyty.

 

Co sądzicie?

Zamieszczę post w innym popularnym wątku aby dotrzeć do szerszej rzeszy odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą silverfox, popieram w 100%.

Oprócz rzeczy o których piszesz, trzeba mieć jeszcze OBIEKTYWNE poczucie jakości swoich projektów. Za sam folder A4x8str. może bym wziął 800zł z lekkim stresem czy mi klient nie ucieknie, ale też patrząc na własne prace wiem że nie mogę za nie wziąć więcej. Po prostu. Tak samo, jak nie mógłbym zaśpiewać za wizualizację domku jednorodzinnego więcej niż 1000, bo jestem w lesie z renderami, etc.

W miarę nabierania tego doświadczenia i jakości podnoszę ceny, ale nie mogę dziś wołać tyle co Ty. I wcale rynku tym nie psuję, ktoś kto ma mało kasy przyjdzie do mnie, a jak dużo - to do Ciebie, bo będzie potrzebował wyższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flamaster69

Podana przez Ciebie wycena za folder (przy zachowaniu balansu cena/jakość) nie jest zły. 100zł za stronę A4 + ekstrasy za ilustracje, sesje foto itp to uczciwa cena jak dla mnie.

Bierzesz 1000zł za wiz domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silverfox za wizkę domku - tak, 1000zł, dostarczam 5 ujęć tego typu:

74.jpg

 

I jak? Psuję rynek czy dostarczam produkt adekwatny do kwoty?

 

@Sebazx6r masa forsy, to oznacza że wziąłem stanowczo za mało, choć jedną taką grafikę zrobiłem w 8 godzin + 2-3 poprawki po godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dostałem propozycję zrobienia (na początek, by inwestor mógł podjąć decyzję w sprawie nawiązania współpracy) wizualizacji frontowej elewacji domku jednorodzinnego ok. 400 mkw. Jestem studentem na 3 roku Architektury i Urbanistyki, ponadto kompletnie nie mam pojęcia jaką cenę mógłbym zaproponować za takie zlecenie. Badałem trochę rynek ale ceny są bardzo zróżnicowane. Jakieś sugestie? moje przykładowe wizualizacje[ATTACH=CONFIG]101282[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]101283[/ATTACH]

szczegółowość można zawsze zwiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem pierwsze zlecenie, zrobienie kilkunastu lamp(na podstawie zdjęć), coś takiego http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/hektar-lampa-wiszaca-zo-ty__0301868_PE426879_S4.JPG

Zastanawiam się nad cennikiem

każdy model lampy 100 zł

zmienienie koloru(dodatkowy render) zrobionej lampy 50 zł

dodatkowe kadry 20 zł

Co myślicie o takim? Podkreślam, że wcześniej nie robiłem prac za pieniądze, więc nie mam pojęcia.

Powinienem brać pieniądze za poprawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dylemat. Dostałem do wyceny animację przedstawiającą instrukcję montażu kabiny prysznicowej. Będzie trzeba pokazać gdzie wkręcić śrubki, jak powinny nachodzić na siebie elementy i oczywiście całość wyrenderować. Animacja planowo ma trwać około 8 minut. Podobno dostanę wszystkie modele, ale pewnie trzeba wliczyć czas na jakieś oczyszczenie i zapoznanie się z materiałami.

 

Chciałem za to krzyknąć 1000 zł za minutę animacji (w koncu rendering też zajmuje trochę czasu), ale nie wiem czy to nie będzie za drogo i odstraszy klienta. Jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, ale moze zbuduj to modulowo, policz ew. Koszt czyszczenia z ramach od-do zaleznie od modeli - ew. Niech podesla modele do wgladu. Animacje tez mozesz rozbuc na moduly po 10sek i ew. Dodac rabat przy minucie lub wiecej. W sumie cena bardzo sie nie zmieni, moze bedzie lepiej dostosowana do faktycznej ilosci pracy ale klient bedzie wiedzial za co placi i ew. Latwiej bedzie mu dolozyc lub odjac zaleznie od potrzeb. Na pewno bedzie lepiej jezeli poczuje, ze bedziesz potrafil dopasowac sie do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, może faktycznie podejdę do tego bardziej indywidualnie żeby uzasadnić cenę. W międzyczasie okazało się że chyba nie dostanę modeli poszczególnych elementów, więc nagle ta cena wydała mi się absolutnie nie wygórowana, a i mogła by skoczyć do góry. Ale skoro mówisz, że to odpowiednia stawka, to mniej więcej będę chyba wiedział jak szacować ewentualne zmiany. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bywa, jakbys np. Wyslal oferte klientowi w kawalkach, bo by wiedzial ze np. Koszt dostosowania materialow bedzie zastapiony przez koszt wykonania ich. To wygodne, bo nie musisz spowrotem negocjowac pelnej stawki dzieki temu mniej tracisz, bo lawtiej dac Tobie rabat na wykonanie modeli nawet 50% a klientowi przyjac z radoscia ten fakt, bo w wycenie to bedzie np. 5% kosztow. A jak z przykladowej kompletnej kwoty 1200 zejdziesz do 1000 to juz jest ogolem 18% rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dorzuce, to uwaga do wszystkich. Rozbijanie kwoty ma jedna wielka zalete - jezeli klient zaczyna pytac o szczegoly lub negocjowac jakis punkt to najczescie znaczy ze chce sie dogadac i reszta najpewniej przejdzie bez wiekszych tarc. To istotne, bo mozecie sie kupic na pokazaniu responsywnosci - a firmy szukaja kogos z kim zawsze moga sie gogadac, z drugiej nie ma spiny ze kilkutygodniowe negocjacje pelnej kwoty trzymaja caly deal w zawieszeniu do ostatniej chwili. W praktyce nie da sie tak pracowac z powazniejszymi klientami, bo staje sie waskim gardlem zarzadzania projektami/zleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Waszym miejscu bym odlozyl pare stowek i zlecil cos co jest Wam potrzebne innemu grafikowi, przejrzycie sie jak w lustrze, naprawde cenna lekcja - cenniejsza niz szkoly biznesowe i szybko sie zwroci - jak kazda porzadna edukacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zlecenie na wykonanie logo dla studia piercingu itp w Niemczech, w stylu jak prace pewnego Pana z linku http://martinschmetzer.com/

 

Studiu zakładają Polacy, więc w złotówkach mam im podać cenę. Ale to trochę grubszy kaliber logo, więcej czasu mi zajmie, i nie wiem na ile ich skasować by nie uciekli gdy usłyszą kwotę.. Jakieś sugestie ? Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Logotyp i kolorystyka - do 5 kwietnia

2. Ulotka a5 - do 7 kwietnia

3. Baner reklamowy - 7 kwietnia

4. Oklejenie z zewnątrz (4x szyby i 2x drzwi) - do 15 kwietnia

5. Kaseton na zewnątrz lokalu ewentualnie semafor (semafor to prawdopodobnie tylko logo) do 15 kwietnia

6. Magnes na samochód + projekt do kasetonu na dachu (tylko praktycznie to będzie samo logo + strona i numer telefonu)

7. grafika na profilowe i w tle na FB - do 10 kwietnia

8. menu - do 13 kwietnia

9. grafika pudełka na pizze (2-3 kolorowa max) - do 10 kwietnia

10. potykacz - do 15 kwietnia

 

 

To jest najważniejsze, na później pozostanie zaprojektować:

 

- projekty ubrań firmowych

- magnesy firmowe

- wizytówki

- papier firmowy

 

 

Trochę tego jest, nie wiem czy dobrze sobie poradzę z wyceną, więc chciałbym zaczerpnąć opinii innych. Dodałem też terminy, więc no czasu za wiele nie mam na przygotowanie tych grafik, więc stawka też powinna być większa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kazdy normalny - doswiadczony projektant by powiedzial klientowi, by szedl w pizdu. Jak ktos nie planuje tego z co najmniej polrocznym wyprzedzeniem, to sobie wyobraz jaki ma bajzel w biznesie.

Za cos podobnego od znajomych po promocji bralem 10-30tysi ale rozkladalem na kilka miesiecy. W kilka dni powstanie pasztet. Ceny pasztetu masz na stronach tesco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś orientuje się jaka byłaby wartość np. setu broni na poniższym zdjęciu (przykładowy set broni z google)?

Oczywiście set robiony byłby od 0 (model i tekstura).

Jaka cena na zlecenie, a jaka na masową sprzedaż (set zawierałby 6-8 modeli)?

 

Natomiast jak ceny wahałyby się, gdyby reszta modeli byłą pochodną jednego zrobionego modelu (zrobiony jeden model i edytowany dla pozostałych = wspólna tekstura)?

 

 

pqiqrnsykrtyhsibnljvwocuoyiktkallfjaudbbwrppnxuqdpdfherarafxdsnymkynohzqutfjqhdlieflgikufdcrlndkhrcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś orientuje się jaka byłaby wartość np. setu broni na poniższym zdjęciu (przykładowy set broni z google)?

Oczywiście set robiony byłby od 0 (model i tekstura).

Jaka cena na zlecenie, a jaka na masową sprzedaż (set zawierałby 6-8 modeli)?

 

Natomiast jak ceny wahałyby się, gdyby reszta modeli byłą pochodną jednego zrobionego modelu (zrobiony jeden model i edytowany dla pozostałych = wspólna tekstura)?

 

 

pqiqrnsykrtyhsibnljvwocuoyiktkallfjaudbbwrppnxuqdpdfherarafxdsnymkynohzqutfjqhdlieflgikufdcrlndkhrcy

 

Przynajmniej zakres cen (min-max)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wejdz na turbosquida i policz cene tego, ktory by odpowiadał specyfikacji x5 - z uwagi na ekskluzywność licencji.

 

Niestety ale rozbieżność cenowa jest tam zbyt duża, aby jasno to określić. A tym bardziej, że nie ma pokazanej ilości sprzedanych egzemplarzy.

 

Dlatego też, zapytałem tutaj na forum - skierowałem te pytanie do osób które w tym siedzą/siedziały w nadziei na jakąś przybliżoną cenę.

 

 

Chciałbym jeszcze zapytać, jak ceny miałby się do np modelu 3d stworka, który posiadałby 3-4 animacje (walk, run, wait1, wait2)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No, to muszę zwrócić się do Was z "tym" pytaniem :) Postanowiłem, że nadszedł czas uderzyć z portfolio gdzie trzeba, mam małego stracha jeśli chodzi o kwestie finansowe związane z pracą w concept designie w Polsce. Profesjonalistów na pewno wiąże kwestia NDA, ale może ktoś uchyli rąbka tajemnicy o jakich kwotach jest mowa w przypadku rodzimych firm? Dotychczas jedyne wiarygodne informacje jakie posiadam pochodzą z USA i dotyczą generalnie studiów AAA, nie mam pojęcia jak ugryźć nasz rynek. Bardzo mi zależy na wybadaniu ile zarabia koncepciarz powiedzmy w statystycznym studiu indie, a ile w Techlandzie, czy u Redów. Nie mam zielonego pojęcia jak odpowiedzieć na pytanie o oczekiwania finansowe... Z pewnym wahaniem daję linka do mojego portfolio, bo nie chcę być posądzony o spam, ale muszę jakoś określić swój poziom, bo zarobki na pewno będą od niego również uzależnione. Na prawdę będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje w temacie. Myślę, że sprawa będzie też interesować wiele innych osób które są/ będą w mojej sytuacji. Portfolio: http://actualrobot.cgsociety.org/

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektow indie w sumie najkorzystniej wychodzi brac freelancera. W takim przypadku stawki sa rozne, ale oceniajac wg. twojego poziomu - bardzo przyzwoity, to koncepciarze sa dostepni za 5-12usd za godzine brutto part time/fulltime short term contract. Koncepty wychodza zwykle w okolicy 100-120usd za kolor zamawiane osobno. Ale to sa stawki za ludzi z internetu, gdzie produkcjom indie czesto tyle wystarcza i przyznaje, ze trzeba miec skilla i oko w szukaniu i preselekcji ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy klient z Polski. Czy to będą jedynie 1-2 rendery czy więcej. No i ciekawe w jakich proporcjach, bo jak klient będzie chciał szerokie ujęcie 1:2, i wyjdzie Ci rendzić 6000x3000px to... no chyba, że masz mocny sprzęt :-) Jeżeli to będzie 3+ ujęć to cena 1k wydaje się całkiem spoko, przy mniejszej ilości renderów ja to bym się zastanawiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam pytanie - od 3 lat pracuje zawodowo w wiadomym zawodzie. Głównie zajmowałem się modelowaniem, jednak doszedłem do punktu gdzie modelowanie przestaje być zabawne, a i zarobki powoli przestają satysfakcjonować. I tutaj pytanie, która z zaproponowanych specjalizacji jest najbardziej dochodowa (wiem że "zależy" ale uśrednijmy zarobki i przyjmijmy że mówimy o gościu z 3 letnim stażem pracującym w jednej z większych Polskich firm zajmujących się filmówka, ewentualnie w firmie produkującej gry jednak w dziale odpowiadającym za cinematiki) :

 

- Pierwszą z opcji jest wyspecjalizowanie się w zbrushu i tworzeniem organiki (jakiś poziom produkcyjny już jest, do Michelangelo jeszcze mi trochę brakuje ale jest dobrze), wydaje mi się jednak że w tej specjalizacji nie można dość do większych pieniędzy (większe pieniądze = >7k )

 

- Drugą opcją która uważam za pociągającą jest szeroko pojęte riggowanie, tworzenie systemów mięśni, rigging TD (tutaj wiedza sporo mniejsza, dużo do nauki jednak wiedza anatomiczna w większym stopniu jest jest ułożona)

 

- Kolejną drogą którą rozważam jest compositing (posiadam 2 letnie doświadczenie w pracy z Fusion więc nauka Nuke'a powinna ograniczyć się do ogarnięcia jak jakiś nod się nazywa - myślenie nodalne i świadomość co da się zrobić w compo a co nie już jest.) I to jest opcja do której przychylam się najbardziej.

 

- Ostatnią i wymagającą największych nakładów pracy jest VFX, (houdini i maya w aspekcie VFX zostały przez mnie liźnięte więc zdaje sobie sprawę jak potężnym obszarem 3d ten dział jest i jak potężne nakłady pracy są potrzebne aby być w tym dobrym) Pytanie czy po poświęceniu tych wszystkich godzin wynagrodzenie będzie adekwatne? Czy być może facet od compositingu zarabia x, a facet od VFX pracujący na houdinim który poświecił na naukę swojego fachu dwa razy więcej czasu zarabia x + 1k i przyrost zarobków jest niewspółmierny do ogromu pracy?

 

Czy byli byście w stanie napisać uśrednione zarobki? Branża to filmówka, ewentualnie cinematiki. Ewentualnie możecie zaproponować stanowiska które są dość niszowe, dobrze płatne i poszukiwane, a o których nie pomyślałem. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie szykuje mi się pierwsze poważniejsze zlecenie. Klient bardzo lubi moje prace z portfolio i chce mnie zaangażować do zrobienia grafik do przygodowej gry planszowej. Zanim ta współpraca nastąpi musze oczywiście wycenić poszczególne assety. A są to:

 

Postacie.

Kilka postaci, po jednej na kartę. Jedna postać (np. tej jakości) to jakieś 1,5- 2 dni pracy. Oszacowałem na 240pln za sztukę.

 

Environy.

Kilka environów. Też po jednym na kartę. Jakościowo zbliżone do czegoś takiego. wycena podobna co w przypadku postaci. może ciut więcej.

 

Okładka na pudełko.

Kilka postaci + environ. Wszystko wysokiej jakości. 6-7 dni. Koło 700- 800pln.

 

plansza do gry (environ widziany z góry), duża z mnóstwem lokacji- 5- 6 dni: 500- 650pln

 

obrazek na żeton (np. kotek, kurczak, małpka)- średnio po dwie godziny- 20- 25 zł na sztukę. 1 dzień- 120pln.

Czyli godzinowo wyceniłem 15pln/h.

 

Cały projekt zajmie około 30 dni (w zasadzie to pewnie minimum. bo doliczyć trzeba mnóstwo poprawek i konceptów). Ale za te 30 dni wychodzi ok 3600 pln.

 

Nie chciałbym oczywiście popełnić gafy a odpowiedzieć powinienem dzisiaj do północy.

Dlatego proszę was bardzo o ocenę sytuacji. Wszak jest to pierwsze poważniejsze zlecenie. Te najważniejsze.

 

Wydawnictwo należy do takich bardziej poważnych. Sam nawet grałem w jedną z wydanych przez nich gier. Choć do zapalonych planszówkowiczów nie należę. Gra była bardzo fajna, z bardzo przyzwoitą szatą graficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkich pytających o wycenę pracy. Kupiłam ostatnio książkę "handbook pricing and ethical guidelines. Jest to książka dla artystów która tłumaczy ile co i dlaczego kosztuje, są cenniki, oraz szczegółowo wytłumaczona etyka "biznesu", co prawda po angielsku i w amerykańskich dolarach, ale i tak warto mieć, przeczytać i rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności