Skocz do zawartości

Soulinka


Soulinka12

Rekomendowane odpowiedzi

Głównym problemem jest brak decyzji w wyborze światła. Portret jest malowany z fotki pewnie, więc masz określone warunki oświetleniowe, do których powinnaś dopasować enviro/oświetlenie.

Teraz masz enviro którego nie wiedziałaś jak oświetlić.

Nie wiadomo czy postać jest w świetle, w cieniu itp.

Swoją drogą wybrałbym inną fotkę na twoim miejscu - jakoś takie wyszczerzenie nie do końca mnie przekonuje - może popatrz na screeny z Tangled i wybierz jakąś minkę bardziej w typie bohaterki - jakąś zadziorną, zdziwioną itp - cokolwiek ciekawszego niż "wyszczerzenie legitymacyjne":)

Przy okazji zdjęcie może w świetle które da się wykorzystać? Oczywiście o ile chcesz to robić jeszcze raz - ale tego powyżej raczej nie uratujesz...

 

Szybki over: tło dałem neutralne w miarę, warunki oświetleniowe to jakiś półcień. Tak żeby uprościć.

 

soulinka_tangled.jpg

Dłoń zrobiłem tak żeby miała jakiś gest, stań przed lustrem i popatrz jak ułożyć dłoń żeby była ciekawa - wyprostowane palce się nie sprawdzają. Zrobiłem tak żeby palce bawiły się pasmem włosów.

Poza u ciebie jest troszkę przyciężka - znowuż stań przed lustrem w "atrakcyjnej pozie" i zobacz że raczej przygarbiona pochylona do przodu poza nie będzie "atrakcyjna". W tym przypadku biodra wysunąłem troszkę do przodu, ale chyba drugiej ręki gdzieś brakuje. Włosy spadają do dołu, nie muszą być "dopasowane" do sylwetki jak u ciebie. Grawitacja robi swoje:)

Ogólnie staraj się używać łuków - zaznaczyłem na obrazku czerwonymi strzałkami - robią sylwetkę bardziej atrakcyjną, elegantszą.

Sukienka jest z jakiegoś atłasu, więc odbija światło jak atłas - czyli masz jakieś kolorki enviro odbijające się w materiale. Nie jest matowa.

I w skórze masz stosunkowo mniej kontrastu niż się wydaje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pinokio ,tak przy okazji właśnie dawno Cię nie było na forum ^^ Coś może wrzucisz?

 

DZIĘKI WIELKIE Gutekfiutek ! :) co do poprawek to już niestety obrazek został wydrukowany ,ale ten over i wszystkie rady są bezcenne dla mnie i nie wiem czy mimo tego nie pokuszę się o poprawkę choćby w imię edukacji.

Dzięki temu na przyszły rok może zrobię jej lepszy portret :D XD

Bardzo podoba mi się dłoń i kolory w Twoim overze . Hm...co do zdjęcia koleżanki to kolorowe mam tylko wyszczerzone :) taka wesoła z niej dziewczyna ^^

Co do kolorów pełne oświecenie natchęło mnie po tym artykule i po Twoim poprzednim poście

http://muddycolors.blogspot.com/2012/10/not-so-bright.html

A tak wogóle to winnam Ci piwo za te wszystkie rady ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam mniej więcej chronologicznie, 3 pierwsze pracki są już na forum ,ale w innych działach ,a więc żeby wszystko było w jednej paczce wrzucam też i do teczki

 

warcraftspeed23copy.jpg

 

szkice na chalenge ,wszystko zrobiłam na ostatnią chwile ,bo niestety okoliczności nie sprzyjały mi (3 dni w szpitalu ;p) i w rezultacie szkic ilustracji ma moim zdaniem większy potencjał niż sama ilustracja ;)

 

szkicepodgld.jpg

 

finishmniejszy.jpg

 

a tu taki prywatny projekcik

 

concepcikcopy.jpg

 

i taki vipek w wolnym czasie dłubie ...

 

piratkamniejszyi.jpg

concept2copy.jpg

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piret dziękuję :) zastosuję się do Twojej rady ;) autoportrety są dobre ,bo model się nie wierci i zawsze pod ręką ^^ zrobię może jeszcze kilka portretów ,nie tylko z siebie.

 

@Kalberos dzięki za komentarz ,wiem ,że wygląda to może dość abstrakcyjnie ,ale w niektórym oświetleniu mają taki własnie odcień ;) nie ma to jak laser w oczach ^^ ;p

 

@Kamesanin dzięki ,że pytasz .Vipek czeka na lepszy moment, bo chciałabym go fajnie jakoś wykończyć. Muszę pozbierać jakieś refki i będe mieć też chłodniejsze spojrzenie przez te kilka dni na ten obrazek ;)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare pracki nieco odświeżone

 

soulinkaavatarcopy.jpg

 

kobietazduszaremake3.jpg

 

Znowu wipek ;D ciężko jest znaleść kobiete siedząco normalnie na motorze ,ale chyba ,albo pykne fote ,albo znajde siedzącą na krześle ,żeby zobaczyć jak te nogi mają być ^^ zmieniłam nieco kolorystyke ,bo coś mi za niebiesko było. Jeszcze na pewno wiele się zmieni. Krytyka mile widziana .pozdrofka

 

vipeky.jpg

 

vipek2y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź dobre referencje tego, co rysujesz. Budynki zrobiłabym lassem, żeby były konkretnymi bryłami. Nie wchodź na tym etapie zbyt mocno w detal. Refki i jeszcze raz refki- też dostałam taką radę i postaram się jej trzymać. Pozdrawiam, będę śledziła dalsze etapy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadr dość nie korzystnie wpływa na dynamikę. Proponuję również przechylić postać wraz z motorem w prawo(za tym chyba pójdzie zmniejszenie kół), a ptaka namalować przechylonego w lewo, stworzy to nieco lepszą kompozycję.

 

Pokombinowałbym jeszcze z kontrastami poszczególnych materiałów. Głównie chodzi mi o asfalt.

 

Może się zainspirujesz: http://muddycolors.blogspot.com/2013/01/moving-objects.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ hej Igi ja chyba lubie sobie utrudniać życie po prostu. Pomyśle nad ptakiem . O dobry kształt maszyny będe walczyć wraz z elpsami w teraźniejszych etapach ;) dzięki

 

@Bombadil dzięki za link :) dobra inspiracja. Co do położenia motoru nie będe już go raczej zmieniać ,ale może to być inspiracją do kolejnego malowidła o tej tematyce . Celowo wybrałam sobie dość statyczną poze kobietki na motorze.

 

Pracuje ,ale wrzucę jak będzie już coś widać ^^ niestety nie mogę jeszcze o tej porze spokojnie usiąść do rysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlosy nadal do poprawy, przejedz sie motorkiem i zobacz co sie stanie jak sie stanie przy duzej predkosci ,na poczatek to pewnie urwie Ci glowe ;-) ale jak juz sie utrzymasz to wlosy oszaleja i nie beda jak na stelazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast oceniać ostatnią ilustrację, mimo wszystko skieruję w kierunku martwej natury i rysunku. Szczerze, najszybciej nauczysz się w ten sposób koloru i postrzegania bryły. Dodatkowo warto zainwestować w tutorial na temat tego jak działa światło - polecam James'a Vickery - Pratical Color and Light i legendarną już książkę Gurney'a o podobnej nazwie. Poszczególe pojęcia z książek/videotutków przećwicz na martwych naturach - zyskasz wiedzę o tym jak zachowuje się światło w rzeczywistości, a potem już niedaleka droga do zastosowania tych zasad we własnych ilustracjach.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Igi włosy troszkę jednak skróce bo mnie faktycznie poniosło ^^ choć można puścić wodze fantazji i może być niczym Roszpunka :D

dłonie i kierownicę poprawię .

 

@Grass włosy chciałam ,żeby były troszkę takie stylizowane . Apropos motorów jeździłam ^^ nawet chciałam prawko robić ,ale już mi przeszło bom matka polka i jakby odezwały macierzyńskie intynkty ;p wole teraz już auta ze względu na pocieche :D choć nie mówię miłośc do motorów ciągle trwa...zwłaszcza do chooperów ^^

 

@Wojtku dziękuje za materiały do nauki , no faktycznie załapałam chęc na jakąś ilustracyjkę ,ale w trakcie miałam sporo problemów z oświetleniem itd. więc jak najbardziej sięgne po te pozycje i przećwiczę na martwych jak radzisz. Dzięx!!!

 

dziękuję wszystkim ,podziałam troszkę dalej ,ale pewnie szału nie będzie ,bo trzeba prace domową odrobić ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilustracja ma pomysł! Kolorki trochę zbyt chłodne ale wkońcu zimaa jest ;) Motor faktycznie jakoś nie leży w perspektywie, może powinnaś poszukać ciekawszego ujęcia na pokazanie dynamiki, motoru i black birda :) co do postaci to poradziłaś sobie dobrze z skrótem dłoni, nogi niestety do poprawki :), ale widzę że cały czas działasz z tą ilustracją i to najważniejsze, na pewno dożo sie przy niej nauczysz. Pozdrawiam i trzymam kciuki za progress :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie j4q ! ;) zachęciłeś mnie do dalszych działań przy tej ilustraji ,choć miałam ją już zostawić w spokoju .Pisząc ciekawsze ujęcie masz na mysli inne skadrowanie obrazka ,czy wogóle inne namalowanie sceny ? Dzięki za doping :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBone to coś ,to dynia ozdobna ,ma śmieszne wypustki wygląda trochę tak jakby miała zacząć nimi ruszać i uciec :D dziękuje :)

 

@piokio te kubki ma chyba pół polski :D taka wielka halba :) bardzo je lubie bo ogranicza to czas na robienie herbaty :D

 

@Gutek następną martwą nasmaruje bez miękkich pędzli ;) dzięki za odwiedziny :) słuszna uwaga z tym nasprejowaniem ;) hehe

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanio walczę z takim łobrazkiem... I na razie nie wiem co mam zrobić ze skrzydłami ...mi się osobiście wydaje ,że lepiej ze złożonymi skrzydłami ...mój men się śmieje że wygląda jak kura ze złożonymi ^^ ;p

Może ktoś doradzi coś ? prosżę o wyrozumiałość ,bo ta ilustracja jest bardzo bliska mojemu sercu :D mam sentyment do smoków

 

zotysmok6.jpg

 

zotysmok6z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złozone sa bardziej na miejscu zwazywszy na to, iz smok wypoczwarza sie z jaskini.

 

Osobiscie obnizyl bym jednak horyzont. Jelsi pokazyujesz obiekt z gory, to ejst to z reguly zabieg odejmujacy majestatu, kladacy nacisk na slabosc/ wrazliwosc. Oczywiscie nie zawsze ma to miejsce, jak od wszytskiego sa odstepstwa. Aczkowliek mysle, ze smok byl by grozniejszy gdybysmy patrzyli na niego z nieco nizej polozonego punktu widzenia.

 

P.S Stanowczo radze ci odzielic go sobie teraz na osobnej warstwie od tla, zaoszczedzi ci to wielu problemow w pozniejszych etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie ten kadr to IMO ten drugi układ jest lepszy ale wykorzystaj to co daje ci jaskinia. Czyli oddziel wyraźnie miejsca w świetle i cieniu. Do tego jak dasz kamienie i skały na pierwszym planie i nad smokiem nie będzie to wszystko takie płaskie. Poniżej szybki OP żeby zilustrować o co mi chodzi.

 

1pjvqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KaliditusZaliditey dzięki! dobra inspiracja co do budowy skrzydeł :)

@ICE , jak zawsze rady na wagę złota , przy następnym smoku zwróce na to uwagę i wykorzystam ten sposób na ukazanie jego grozy :) trafna uwaga co do odzielania tła od smoka ,bo własnie mam na razie taki misz nasz :)

@ JakkaS Wow !! :) dziękuje Ci za poświęcony czas na super overka . Postaram się podążyć za Twoimi sugestiami ;) widzę ,że smoka trza dopompować w bicepsach :D miałam właśnie problem z tymi łapami bo wychodzą moje braki w anatomi.

 

Dziękuję chłopaki !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności