Skocz do zawartości

kutwa666


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat głowy stworów z#93 są bardzo fajne i nie rozumiem zarzutów co do waloru - bryła jest badzo czytelna mimo, że wszystko jest bardzo szkicowe i wrażeniowe.

 

Mi się wydaje, że akurat z tymi stworami bardziej chodziło o tło. Nie używa się raczej idealnie czarnego, bądź białego tła do tego typu prezentacji. Na czarnym wszystko wydaje się zbyt jasne, a na białym zbyt ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że akurat z tymi stworami bardziej chodziło o tło. Nie używa się raczej idealnie czarnego, bądź białego tła do tego typu prezentacji. Na czarnym wszystko wydaje się zbyt jasne, a na białym zbyt ciemne.

 

Dzięki imprecis za wujasnienie że mi nie chcesz dokuczyć tylko zmotywować:) ale sam rozumiesz że pisanie, że cos jest do bani bez jakichś merytorycznych uzasadnień może wywołać dezorientacje.. szkoda ze dopiero teraz napisałeś ze możnaby rozjaśnić tło.. też tak uważam.. masz może jakiegoś linka pod ręka do filmiku feng zu gdzie mówi on o sposobach prezentacji konceptów? bo nie chce mi się oglądac jego całego dorobku intyernetowego w poszukiwaniu tego fragmentu..

 

- - - Połączono posty - - -

 

Akurat głowy stworów z#93 są bardzo fajne i nie rozumiem zarzutów co do waloru - bryła jest badzo czytelna mimo, że wszystko jest bardzo szkicowe i wrażeniowe.

Dzięki za wsparcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę, by miał konkretny filmik mówiący o tym jak robić prezentacje. Jedynie wspomina o tym jakie to jest istotne. Tutaj masz before, after studentów przed jego szkołą. Ich prace przed są dużo słabsze od twoich. W "after" mają dobrą prezentację, możesz sobie część prezentacji podpatrzeć. Na taką prezentację wiele rzeczy się składa - perspektywa, walor, kolory, grubość linii etc. Ty robisz wiele rzeczy dobrze i wydaje mi się, że już samo dopracowanie grubości i swobody linii zrobiłoby olbrzymią różnicę. Oczywiście coś za coś - prace z dobrą prezentacją robi się znacznie dłużej, ale efekt jest pro i wydaje mi się, że lepiej mieć w teczce parę dopracowanych prezentacji niż kilkanaście prac z niedopracowaną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik.. daje do myślenia.. ale ciężko mi będzie zmienić moje podejście, że koncept powinien bronić się sam bez zbędnych ozdobników.. zwłaszcza, że jest tylko etapem w procesie, a nie finalnym produktem czyli modelem 3d np.. bo zwykle temu to służy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny filmik.. daje do myślenia.. ale ciężko mi będzie zmienić moje podejście, że koncept powinien bronić się sam bez zbędnych ozdobników.. zwłaszcza, że jest tylko etapem w procesie, a nie finalnym produktem czyli modelem 3d np.. bo zwykle temu to służy..

 

Moim zdaniem prezentacja to nie jest zbędny ozdobnik :) Klienci sobie cenią ładną prezentację i jestem pewien, że wielu klientów mając do wyboru b.dobry koncept z kiepską prezentacją vs średni, ale z dobrą prezentacją wybierze ten średni. Jak dla mnie tą prezentacją zabijasz trochę swoje własne umiejętności, które konceptowo masz wysokie. To trochę tak jakbyś jeździł maluchem, gdy stać cię na Porsche :) Masz skilla to się nim chwal :) Nikt nie mówi tutaj, że twoje koncepty nie mają się bronić same - niech dalej tak będzie, ale wzbogać to dobrą prezentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design to nie tylko to, ze potwor ma 4 nogi ale tez jego kolor, to czy jest matowy czy blyszczacy, namalowany bardziej ekspresyjnie badz gladko. Swiatlo, kolor, kreska - to wszystko wplywa na odbior pracy. Dodatkowo odbiorca kupuje oczami. Jesli cos jest namalowane niechlujnie, slabo to sie nie sprzedaje. Zreszta zwroc uwage na to, ze wiekszosc tych znanych, mainstreamowych koncepciarzy-ilustratorow nie proponuje zadnych rewolucyjnych designow. To sa po prostu bardzo dobrze namalowane baby w skapych zbrojach. Popracuj nad klasycznym warsztatem malarsko-rysunkowym, by te prace byly lepsze plastycznie i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się dzieje na tym potworze. Gryzie mnie, że marynara jest oteksturowana w cieniu, a w świetle już nie. Myślę, że byłoby dużym plusem z punktu widzenia storytellingu, skupić uwagę widza w jakimś punkcie ilustracji.

 

Szkicowe głowy są mega, dawaj więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ten ostatni. Podoba mi się zwłaszcza ekonomia w rozmieszczeniu detalu. Całość jest bardzo czytelna i miła dla oka. Można przyczepić się tylko do tego, że te wielkie spluwy wydają się nie mieć żadnej wagi( słaba poza postaci) Kilka powtórzonych kształtów również dodało by spójności. Generalnie bardzo mi się podoba. Dużo bardziej estetyczne i niż to co aktualnie można oglądać w grach/filmach.

 

0y82gdD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca ma rację. Brakuje nieco mocniejszego focal pointa, odpuszczenia nieco szczegółów i efekciarstwa.

 

A mi osobiście, jak prawie wszędzie, większego domknięcia narracji.

 

Hej dzieki za uwage.. mozesz cos więcej napisac, konkretniej.. co bys zmienił dodał? Bo narazie twój komentarz nie za wiele mi mówi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf dobrze to określi. Za dużo w tej pracy jest "kształtów" średniej wielkości a za mało malutkich detali. Proponuję przemyśleć samo ich rozmieszczenie oraz nieco je uprościć. Złamanie symetrii samego kostiumu dodając elementy które są tylko z jednej strony np. napisy itp. może sprawić że będzie bardziej interesujący. Również samą sylwetkę można uprościć aby była bardziej "wyrazista". Bron przez te wielkie otwory wydaje się mało groźna i "masywna". Warto by również pokombinować z samym tłem. Może zamiast tego efekciarskiego rim lighta dodać po prostu jasne tlo ? Myśl przy projektowaniu również o anatomii

Tak na szybko mały overpaint

mKVLAt1.jpg

 

A co do samych ksztaltow i ich rozmieszczenia to ta prezentacja odpowie na wszystkie twoje pytania

 

Mam nadzieję, że pomogłem

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności