Skocz do zawartości

Teczka 3D - Jacob


JackTheRippy

Rekomendowane odpowiedzi

JackTheRippy popracowałbym nad bardziej finezyjną formą uszu, te wydają się być za proste - nie wiem jak to określić. Wyglądają jak szkic. Może spróbuj je podzielić na więcej form. Dla mnie pierwsza poza jest ok.

Edytowane przez Mockinbird
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pelnym wlosiem ;d Ogolnie to zaczne teraz poprawki tego co mi nie pasuje, skora bedzie jasniejsza, usta musze naprawic, dac jakis usmiech, wlosy moze zamiast zakrecone w kierunku szyi to na ramiona, moze ciemny blond i ten nieszczesny shader oczu.

 

hcrYP2B.jpg

Edytowane przez JackTheRippy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie coraz lepiej. Tez jestem za wersja z lekko otwartymi ustami - mimo ze teraz tez wyglada naturalnie to jednak poprzednia nieco bardziej - dokladnie tak jak kobiety lubia pozowac pod aparat.

 

Taka rada - dalej masz braki w shadingu (zarazem skora, oczy i wlosy maja slaby shader, choc skora jest nieco lepsza od tej co pokazywales w galerii ostanio) - wiec cisnij temat az sam bedziesz zachwycony oraz ludzie Ci tu sypna pochwalami. Nie wiem w czym renderujesz (Arnold?), ale poprostu poswiec duzo czasu na experymenty z shaderami, az w koncu trafisz na cos co pociagnie progress.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzieki :)

 

Ogolnie chcialem przetestowac jak wyjdzie z zamknietymi, ale mi tez bardziej pasuja otwarte, takze wroce do tego pewnie.

 

Renderuje w Arnoldzie, alsurface shader + alhair.

 

Na pewno jeszcze poprawie brwi i shader wlosow troche, z oczami ciagle przegrywam walke, bo nie wazne co zrobie i ile dam SSS to i tak nienaturalnie to wychodzi :))

 

Co do skory to jestem w sumie zadowolony z SSS, ale chyba za ciasno mam spec i za bardzo pory widac.

 

Jak na podejscie numer 2 do takiego renderu to zadowolony jestem, z postacia cala pewnie by bylo prosciej zablysnac, bo ludzie tak bardzo by uwagi nie przykuwali do skory ;p

Edytowane przez JackTheRippy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego te paski są podpięte na dole, do majtek? Może lepiej podpiąć do pasa i pasa lekko do góry naciągnąć w tych miejscach, bo do majtek wydaje mi się mało logiczne.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, na ten moment azjatka ma tylko Diffuse, SSS + Displacement z Mari. Do tego dojdzie oczywiscie Spec poprawny + disp z Zbrusha.

 

@geni

 

Tak, tekstury sa w Mari, kolor z jakis zdjec z 3d.sk, ktore wyczyscilem z highlightow, a displacement z texturing XYZ.

 

Ogolnie testuje workflow, gdzie nie wracam juz z tymi mapami z Mari do Zbrusha, aby nie tracic detalu. W dodatku twarz jest podzielona na 12 tekstur(8K kazda).

 

Troszke ciemno, bo chcialem zobaczyc czy SSS dziala jak chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Jack, wyszlo lepiej niz sadzilem. Usta sa jak zywe, calosc tez bardzo realistycznie. Pora zajac sie draperia i wlosami. Scalic wszystko w jeden amalgamat i kolejna pracka na miare top row. Albo jakies elementy zbroi i pojsce w nieco odmienna stylistyke sciene fiction badz futuryzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem podobnie o tym futurystycznym podejsciu, ale musze sie dowiedziec jak ogarnac makeup taki intensywny na shaderze.

 

Tescik, chcialem zobaczyc ile mozna wyciagnac z tych map XYZ, podkrecilem ustawienia redneru, 14h trwalo ;o

 

MX0QW9I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile materiały twarzy miazga i chciałbym tak umieć, to odnośnie ostatniego screena z anatomii mogę wrzucić kilka słów krytyki :)

 

Absy spoko, fajnie, że bez symetrii, ale łączenie górnych absów z górnymi fragmentami external oblique trochę dziwnie wygląda.

Połączenie latissimus dorsi pod pachą też dziwnie, bo pojawia się tam jakaś dodatkowa mała forma. A z przodu miejsce gdzie dolna część external obligue łączy się z absami jest zbyt gładka.

Pod pachą trochę za mały coracobrachialis.

Dolny fragment external obligue jeszcze trochę nie trybi, z tyłu za wcześnie się kończy, powinien być podpięty do ostatnich żeber z tyłu, natomiast latissimus dorsi jest tam trochę za nisko.

Na plecach trochę błędów. Górna część trapeziusa odcięta z jakiegoś powodu od ogona na dole. Zamiast tego powinno tam być ścięgno na rogu łopatki dające wklęsły okrągły kształt.

Deltoid też jeszcze trochę pracy potrzebuje.

No i sutki dodaj! :D

 

To tak na szybko, ogólnie baza spoko, teraz popoprawiać po kolei to co nie trybi i kolejna iteracja :D

Swoją drogą, gdzieś na youtubach było kiedyś nagranie jak Scott rzeźbi na szybko postać w podobnej pozie też z bodies in motion, taki typ wiszący na obręczy, chyba całkiem podobnie mięśnie pleców miał napięte. Ale coś nie mogę znaleźć tego filmu.

 

Rzeźbisz tylko clay buildupem? Bo całkiem fajnie faktura wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karakan, na pewno rzuce okiem na to co wspomniales :)

 

W wiekszosci masz oczywiscie racje, co zobaczylem gdy rzucilem na to rano okiem. Ogolnie jesli chodzi o rzezbienie tpose to czuje sie pewnie, ale takie dziwne pozy to juz trzeba miec jakiegos hopla na punkcie anatomii aby to ogarnac. No i czas, a tego malo ostatnio :))

 

Wybieram sie na Trojan Horse(THU) i mam nadzieje wrzucic przynajmniej 4 postacie gotowe do portfolio do tego czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, gdzieś na youtubach było kiedyś nagranie jak Scott rzeźbi na szybko postać w podobnej pozie też z bodies in motion, taki typ wiszący na obręczy, chyba całkiem podobnie mięśnie pleców miał napięte. Ale coś nie mogę znaleźć tego filmu.

Chyba chodziło Ci o ten film ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jesli chodzi o rzezbienie tpose to czuje sie pewnie, ale takie dziwne pozy to juz trzeba miec jakiegos hopla na punkcie anatomii aby to ogarnac. No i czas, a tego malo ostatnio :))

 

Wybieram sie na Trojan Horse(THU) i mam nadzieje wrzucic przynajmniej 4 postacie gotowe do portfolio do tego czasu .

 

No taka dziwaczna poza jak akurat ta, którą wybrałeś rzeczywiście jest ciężka do ogarnięcia. Ale skoro już czujesz się pewnie przy dokładnych tposach to i tak jesteś krok dalej niż ja :D

Zrecenzuj THU jak będziesz już po wydarzeniu.

 

 

Chyba chodziło Ci o ten film ?

 

 

Dokładnie o ten film mi chodziło, dzięki! Jakoś nie mogłem go znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności