Skocz do zawartości

Roadshow 2014 - Sztuka animacji komputerowej


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Być może, we Wrocławiu nie ma zbyt wielu firm zajmujących się 3D/animacją, tak więc ludzie zainteresowani tymi tematami uciekają do innych miast (Większa konkurencja wśród pracowników równa się niższym zarobkom niż np w stolicy/Katowicach/Poznaniu/Gdańsku na takim samym stanowisku - przynajmniej z tego co wiem od "znajomego" zatrudniającego kilkadziesiąt osób w Wro. ). Taka smutna trochę rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku powiem czego nie zobaczyłem w ciągu tych 5h. Nic o systemach cząsteczek, nie pojawił się ani motionbuilder ani mudbox, a Recap 360 został tylko wspomniany że istnieje. Co natomiast było. Była dramatyczna walka instruktora z oprogramowaniem (3dmax, maya) które się albo wieszało (dobrze że nie było żadnych fanów wojen softwarowych bo mieliby niezły ubaw), albo nie chciało słuchać instruktora który często mówił że jest jakaś funkcja po czym próbując ją pokazać przeczesywał zaciekle gąszcz menusów niczym Cortez amazońską dżungle w poszukiwaniu Eldorado, niestety często z podobnym skutkiem. Jedyny plus to krótka prezentacja programu iClone bo przynajmniej było widać że wykładowca zaczął poruszać się po wodach sobie znajomych, oraz darmowa kawa ;) . Mam nadzieje że człowiek który prowadził to spotkanie zdaje sobie sprawę że jak na 20 letnie doświadczenie w branży którym się chwalił wypadł naprawdę słabo i postara się to szybko skorygować. Reasumując inicjatywa bardzo fajna, ale sama prezentacja przynajmniej w Poznaniu daleka od ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności