Skocz do zawartości

Pojazd_3d: CITROEN C2


Rekomendowane odpowiedzi

Choc chyba juz dawno tu powinien sie znalezc no ale troche to przelozylem.

tu stare renderki:

 

C2_full.jpg

 

C2_full1.jpg

 

I ostatni chyba ma to byc próba podrobienia lakieru jak w garbusku T. Suurlanda. Ale w wyjasnieniu brak kierunków bo textury musze zrobic od nowa.Material felg byl zrobiony dla innego oswietlenia a tu niezbyt pasują i pare jeszcze szczgułów jak cienki sampling GI i glossy/blur reflection.

 

c2zielony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

model boski... lakier boski... tylko felgi musisz spróbować wyrenderować z materiałem mojej produkcji (jedyne co mi wyszło ;)), bo jak sam zauważyłeś ten się nie za bardzo nadaje... i dawaj lepiej rendery bez podpisów, bo niektórzy oceniają nie to co trzeba ;P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ten podpis zrobilem bo mi sie nudzilo i nie mialem co robic, a pozatym orginalna rozdzialka to 800x530 i chcialem gdzies dodac te 70 ;P.

Suche odbicia no wsumie jest tu racja dziwnie to wygladam malo realistycznie bo jak w jakims zielino-szarym tle jakis most budynki heeeee no ale tak juz jest.

chcialem przerobic tego hdra na odcienie szarosci ale z moja znajomoscą hdrshopow itp. skonczylu sie tym ze mam hdra w odcieniach szarosci bez wartosci \"\"\"e\"\"\" i juz nie ma efektu no cuz moze kiedy indziej jak sie naucze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj bzyku!!

model jest wedlug mnie (i chyba nie tylko:P) idealny ale lakier materialy mi sie nie podobaja sa sztuczne jak na niego sie patrzy to nie wyglada jak prawdziwy ale tez nie wyglada jak sztuczny jest tak pomiedzy

ale ogolnie to modle wymiata na prawde mistrzostwo swiata!!

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ale jak zawsze mam jakies ALE :)

z calego modelu niepodobaja mi sie tylko tylne reflektory, za to najbardziej podoba mi sie jasniejszy bieznik :) (tez tak planowalem :) )

osobiscie mysle ze te dwa pierwsze rendery sa w zbyt ciemnym otoczeniu, ale to juz takie tam moje fanaberie

greets

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komenty.

 

kozioo ->> moze kiedys wezme sie bardziej za compositing narazie tylko tyle.

tam juz sie bedzie liczyc dobranie oswietlenia do otoczenia i tak samo odbicia.

 

nielot007 ->> a jak ma byc realistycznie wjakis nadzwyczajny sposób hdri w jednolitym otoczeniu to chyba normalne a zresztą znawcą realizmu to ja nie jestem.

 

hihi czepiacie sie koloru zielony jast tak samo ladny jak niebieski czerwony itp. to nawet nie problem zmienic tylko wystarczy jeszcze kolor otoczenia dobrac i najlepiej jeszcze dobrego hdra do tego.

 

beeper --> moze kiedys :).

 

akdsn HIHIHIHIHI :D.

 

I lekkie poprawki i dodanie choc ten kierunek to nie tak mial wygladac :D daalem mape opacity taką kratkowaną tylko chyba za szara byla i nie widac przezroczystosci cool

 

C2-g.jpg

 

i takie screeny z maxa jeszcze :::

 

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/C2_pic/siatka1.jpg

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/C2_pic/siatka2.jpg

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/C2_pic/siatka3.jpg

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/C2_pic/siatka4.jpg

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/C2_pic/siatka5.jpg

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/C2_pic/siatka6.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier spox bedą inne ujecia musze wlasnie pocwiczyc ustawiena kamerki. no tylko jeszcze wszystkie materialy dopracuje jak tylne lampki i ten kierunek :). a teraz nie przesadzam bo 800x600 rendering trwa ok 6h na mojej super szybkiej maszynie snów, to tak sobie policzylem prosto ze lepsza rozdzialka znaczy 1600x1200 bym musial poczekac 24h o ile celerek by dal rade lub tez system ?? . choc dodając lepszy sampling dla GI i glossy to moze w dwóch dniach bym sie zamknąl.

Teoretycznie oczywiscie :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzyku ja tez nie wiem jak sie robi realistycznie wygladajacy samochod ale twoj jest piekny ale nie realistyzny (wina lakieru......)

a zeczywiscie zielony render jest zajebisty:D:D

narka

i bzyku teraz licze (liczymy) na jeszcze lepszy samochod (da sie zrobic lepszy??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wedlug ciebie ma wygladac realistycznie wygladający lakier ??. powiedz co jest zle to moze wymysle cos i da sie zmienic cos zamaskowac wszystko mozna zrobic z refleksami itd tylko trzeba wiedziec co ??

wiec co jest zle ???? mysle ze proste pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bojowy nie oto chodzi . poprostu bzdurą jest mowic cos bez wyrazenia tego co jest zle. a lakier jest winny to chce wiedziec czemu jest winny gdzie w ktorym miejscu, a taka sucha wypowiedz nic mi nie mowi. A brak typowego otoczenia to bylo planowane :P i tak zostanie a przynajmniej powinno :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo ładne (ciekawe ile ma polygponów) a co do lakieru - spędziłem 2 miesiące na przygldaniu się lakierom samochodowym i Twój znajduje sie w normie, niektóre samochody maja tak brzydki i \"nierealny\" ;-) lakier, że jakby nie stały na ulicy to bym nie uwierzył, że to prawdziwy. Jeśli chodzi o zdjęcie w tle, to myśle, że niekoniecznie, nie zdjęcie sie ocenia tylko model. To kwestia gustu, ja wole bez zdjęcia w tle ale z refleksami na aucie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nie bylo tutaj na forum, to moze i bym sie nie zorientowal ze to render. Wykonanie swietne, tylko mam jedno pytanie: jaki sens ma robienie aut? 0 inwencji, stawianie lini jak na blueprintach. Po co modelowac cos, co jezdzi juz po drogach. No chyba ze za $, lub w ramach nauki to zwracam honor.

Jezeli ten temat zostal juz poruszony w powyzszych postach to go przeoczylem & sorry ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim jeszcze raz

eRB -->>a to dla przyjemnosci nie mozna? dlamnie to przyjemnosc a jak by byly jeszcze z tego pieniądze to juz chyba bym zwariowal hihihi.np. przyjemnosci nie sprawilo by mi modelowanie postaci wizualizacji poprostu uwielbiam rzeczy martwe a najbardziej te ktore mają 4 koła choc 2 tez da sie przelknąc. to chyba takie zboczenie zawodowe...

 

batou-->> hym jak uda mi sie zdobyc jakies takie zdjecie ze bede mial do tego pasujacego hdra to sprobuje narazie mam tylko jedno takie... musze poprobowac poprostu.najgorzej bedzie zgrac oswietlewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRB : Dyskusje na ten temat są bardzo przyjemne, zabawne i cieszą się dużą popularnością na forum, ale są od tego inne działy. Jeśli nie lubisz oglądać samochodów to nie wchodź i nie zadawaj retorycznych pytań.

 

Poszukaj... na forum jest jeden obszerny wątek z dyskusją na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos jest tak zeby wykonac co mozna nazwac wlasnym projektem to trzeba go najpierw miec naszkicowac okreslic pare rzeczy i wtedy dopiero do roboty :).

A teraz bedzie francuski projekt maganeCC no wsumie juz jest i nie jest moj. Moze kiedys ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku czymożesz mi wysłąć na mail-a samą mapę zapisaną z material editora(albo gotową scenę taką jaką masz na renderach tylko bez twojego wypasionego modelu).

Wychodzi ci on zajeb.... i nie potrafię uzyskać takiego efektu, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieźle !!!!!!!

jestem pod wrażeniem i tylko moge sobie pomażyć o tym że sam kiedyś zrobie takie cudo!!!!

pracuj dalej i może zrobiłbyś model nowej Hondy Civic bo to fajne autko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cine wiesz nie jestes jedynym ktory by chcial ale wiesz czasami trzeba tez samemu pomyslec .... zmarnowac z 200-300 czajników i wkoncu zaczyna wychodzic, a ogolnie renderujesz na matte/shadow a ten przypadek jest czarny np. lakier hym poprostu warstwowy inaczej shellac blend 100 i majac dwa materialy jeden z nich ma glossy/blur reflection a reszta to robi dobre diffuse no i trzeba troszke poznac jak dziala taki shellac no jakos tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj. nich sie sami ucza :]

 

nie ma idealnych ustawien materialow i renderera. gdyby to bylo mozliwe to plug mialby kilka predefiniowanych opcji zamiast kilkudziesieciu. wszystko zalezy od sceny.

ta a jak dawalem ustawienia lakieru w dziale rendering>vray to nikt nie chcial sie bawic w eksperymentowanie tylko zaczeli wybrzydzac ze widzieli lepsze :\\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności