Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)Wojtek się nazywam. Siedemnaście wiosen na karku, więc pora zacząć działać poważniej. Świadomość własnego lenistwa zmusiła mnie do założenia tego wątku. Kiedyś próbowałem - inicjatywa zaginęła. Postaram się żeby tym razem sytuacja wyglądała inaczej. Dotychczas bawiłem się w rysunek (głównie ołówek, węgiel, pastele) oraz digital painting, jednak natrafiłem na bariery nie do przeskoczenia (teoria koloru, anatomia) i postanowiłem wrócić do korzeni sprawy - media tradycyjne. Ołówek w łapie, akryle na stole, sztaluga stoi - zapierdzielać trzeba. Wyniki będę wrzucał na bieżąco.Aktualnie główny cel, to uzyskanie łatwości w bawieniu się kolorem oraz opanowanie proporcji twarzy. Wszystko mediami tradycyjnymi. (Cholera, katuję się, bo na biurku spoczywa Intuos4 A4). I tutaj prośba do kolegów/koleżanek, jakiekolwiek linki/tutoriale/ćwiczenia, które pomogły Wam w opanowaniu tych umiejętności są jak najbardziej mile widziane.Cieszę się, że mogę być częścią tak zacnego forum :D Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez WojtekFus
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ave! Jestem Daniel i...

bardzo fajnie! Wiem że nie powinienem (na razie przebijam się przez dno) na ale:

-pupa 2-giej pani do poprawy

-czwarta jest super i bardzo mi się podoba lecz chyba coś ma z brzuchem (mogę się mylić)

-pani na ostatnim ma krzywy biust.

Poza tym takeś się napisał o mediach tradycyjnych, a coś ich mało.

 

PS. Ja też tak chcę rysować! ;)

 

//edit: Joker rules!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za opinie :) Odnośnie pracek, które tu widzisz: wszystkie są dość stare, (pół roku i wstecz) - ostatecznie je porzuciłem i wrzuciłem je tylko dla jakiegoś tam względnego rozeznania na jakim etapie jestem.

 

Odnoście mediów tradycyjnych, mam sporo martwych natur, szkiców, jakichś impresji - nic ciekawego, dlatego nie wrzuciłem. Postawiłem sobie czystą kartę i teraz zamierzam większość czasu spędzić nad ołówem i farbkami, którymi nigdy tak naprawdę się nie bawiłem. Jak powiedziałem wyniki będę wrzucał na bieżąco

 

PS: Pozdrawiam fana SW. BTW: To jeden z moich ulubionych cytatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny akryl (jak chcesz się dowartościować to spójrz na mój). Tylko czy w oryginale też jest taka blada czy ja mam coś z ekranem tego choler**go laptopa?

btw. na jakim formacje robisz te szkice (ja taż tak chcę:])

 

Z Mocą- Jedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Richard Hade

Dzięki :) Czekam na Twoje szkice

 

No.

 

Wrzucam szkice ust. Bez waloru, starałem się wyłapać główne linie, kierunki etc.

 

3-1.jpg?t=1282842014

 

 

 

 

Tutaj zabrałem się za nos. Fuj, bo męski.

 

1-1.jpg?t=1282842015

 

 

 

I szklana martwa na koniec (ma prawie rok) - pastele.

 

2-1.jpg?t=1282842126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, masznąłem sobie dziś twarzyczkę ze zdjęcia. Wiem, że fuj, i że niczego się nie nauczę, bo zdjęcie etc. Ale mnie to relaksuje więc pozowliłem sobie na chwilę przyjemności.

 

Ostro spieprzyłem ogólnie, więc temu kto zgadnie kto jest na portrecie daję repa :)

 

1,5h

 

cool-face-1.jpg?t=1282981240

Edytowane przez WojtekFus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy portretach robię w ten sposób, że kiedy mam już zarys całej twarzy z zaznaczonymi miejscami oczu, nosa, uszu itd. przykładam rysunek z boku monitora. Coś takiego jak Ty zrobiłeś z tym portretem (tylko nie będę przecież pykał fot bez przerwy w trakcie pracy, żeby moc to cyfrowo zestawić), a później bardzo szybko przenoszę wzrok ze zdjęcia na rysunek z rysunku na zdjęcie. Po kilku minutach oprócz tego, że oczy mnie bolą, dostrzegam błędy jak na dłoni. O wiele łatwiej wtedy nie spieprzyć.

 

Pewnie wiedziałeś o tym, ale może się komuś przydać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stHEAD & @Coyote - dzięki za informacje Panowie, nigdy w trakcie robienia portretu tej metody nie stosowałem. A i owszem mnóśtwo problemów z proporcjami mam zazwyczaj. Wskazówka na pewno pomocna :)

 

@ultrakaka Dzięki :)

 

@KhazadThard Racja :D Się zamykam. Dzięki za opinie.

 

 

Mam pytanie do wszystkich weteranów akryli/akwareli. Która technika jest odpowiedniejsza dla początkującego? Jak zacząć? Co malować? Jakie ćwiczenia są pomocne?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne światło na tym zdjęciu miałeś Fusman, to się często zdarza przy fotach aktorów / aktorek bo doświetlają z kilku stron i bryła się sypie... Biorąc to pod uwagę to całkiem fajnie wyszło, chociaż faktycznie pewne deformacje są widoczne. Dzięki stHEAD za fajny patent, nie znałem tego... +rep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akryle

 

jak nimi malować kiedyś pisałem :)

 

http://max3d.pl/forum/showpost.php?p=922714&postcount=129

 

akwarela trudniejsza

 

jak nimi malować kiedyś pisałem :)

http://max3d.pl/forum/showpost.php?p=897819&postcount=428

 

WIELKIE dzięki za te porady, wiele mi wyjaśniły. Za chwilę siądę i je przetestuję :) +rep

 

 

Marne światło na tym zdjęciu miałeś Fusman, to się często zdarza przy fotach aktorów / aktorek bo doświetlają z kilku stron i bryła się sypie... Biorąc to pod uwagę to całkiem fajnie wyszło, chociaż faktycznie pewne deformacje są widoczne. Dzięki stHEAD za fajny patent, nie znałem tego... +rep

 

Racja, niefortunnie te zdjęcie dobrałem. Dzięki za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ogarnąłeś tą szklaną martwą,nawet kształty z grubsza zachowane chociaż na elipsach widzę jak ja masz problemy,przy podstawach najgrubszego dzbanka i tego po prawej są nie równe.

Nosy i usta całkiem fajnie, przyjemną kreskę masz.

A akwareli niestety nie widziałem bo nie wyświetla się ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portret klawy, z milutką kreską. A że uważasz go za nieudany.. trzymaj się tego dalej :-)

 

Dzięki :-)

 

 

 

Uf. Miałem małą przerwę - łosiemnastki, wesela i początki w maturalnej klasie :

 

To po kolei:

 

Spróbowałem z tymi akrylami, ale tylko raz i taki bohomaz wyszedł

 

3-2.jpg?t=1284975636

 

 

 

Elementów twarzy ciąg dalszy, tym razem nos.

 

1-2.jpg?t=1284975635

 

2-2.jpg?t=1284975636

 

 

Następnie oczy:

 

4-1.jpg?t=1284975637

 

 

Później stwierdziłem, że kończę zabawę w szczegóły i pomaziałem trochę kontrukcji głowy, bezreferkowo.

 

5.jpg?t=1284975638

 

 

No i zorientowałem się, że perspektywa u mnie leży, więc zacząłem się uczyć z całkiem miłego tutoriala. Jak na razie one-point.

 

6.jpg?t=1284976053

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkiców. zeby nie było, że się obijałem.

 

Zainspirowane gnomonem, posemaniacs i trochę głową. Niektóre są tragiczne.

 

1-4.jpg?t=1288646021

 

2-4.jpg?t=1288646022

 

3-4.jpg?t=1288646022

 

4-3.jpg?t=1288646023

 

5-2.jpg?t=1288646024

 

6-2.jpg?t=1288646024

 

7-2.jpg?t=1288646024

 

8-1.jpg?t=1288646025

 

9-1.jpg?t=1288646027

 

10-1.jpg?t=1288646028

 

11-1.jpg?t=1288646028

 

12-1.jpg?t=1288646029

 

13-1.jpg?t=1288646039

 

14-1.jpg?t=1288646039

 

15-1.jpg?t=1288646040

 

16.jpg?t=1288646041

 

17-1.jpg?t=1288646044

 

18.jpg?t=1288646044

 

19.jpg?t=1288646044

 

20.jpg?t=1288646045

 

21.jpg?t=1288646049

 

22.jpg?t=1288646049

 

Wybaczcie jakość.

 

 

I wracam troszkę do tabletu. Tak sobie dziś pomaziałem z bańki, dla przypomnienia.

 

trlolol.jpg?t=1288646443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel mi kiedyś odradzał posemaniacs. (że jakieś gumowe są)

Ech, Zazdroszczę postępu. Ja cały czas jestem na poziomie martwych ;/

To z bańki świetne :) tylko twardsza lina by się przydała na froncie ;P

 

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym.

 

Joel mi kiedyś odradzał posemaniacs. (że jakieś gumowe są)

 

? x)

 

zawsze staram sie rysowac np. po trzy rzuty do jednej pozy, pozniej bardzo latwo z pamieci wchodzą postacie, no nie wiem, ja sie do tego przekonalem. Nie wydaje mi sie rowniez zeby byly jakies gumowate, bo to juz jest chyba kwestia kreski i ręki.

Nie wiem czemu wszyscy zwykli przepraszac za jakiekolwiek pogaduszki w wątkach, dociekanie ku kompromisom, w koncu po to są.. - wiec nie przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Areien - dziękuję serdecznie za komentarz :)

 

@Jedidan12 - dzięki! Nie zniechęcaj się!

 

@telthona - zastosuję się do Twoich porad :) Dzięki za komentarz.

 

@mrozik26 - dzięki!

 

@Joel - dziękuję :)

 

Odnośnie posemaniacs - też czuję tę nienaturalnosć jeżeli chodzi o kształt mięśni w różnych napięciach. Jednak na początek chodzi mi bardziej o naukę budowy postaci, samego szkieletu, uproszczonych kształtów, ustalanie środka cięzkości.

 

Odnośnie "bardziej realistycznych" modeli do ćwiczeń anatomii, macie coś do polecenia?

Cztery książki Bridgemana zamówione przez empik, więc postaram się wpleść w treningi wnioski które z nich wyciągnę.

 

Hym, mam jeszcze pytanie o to czy ktoś z Was ma może cynk do photoshopowych brushy imitujących tradycyjne media? Szukałem, ale chyba szedłem złym tropem.

 

Z góry dzięki za info i wsparcie.

 

Pozdrawiam,

Fus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności