Skocz do zawartości

Teczka 2D Kalberos


Kalberos

Rekomendowane odpowiedzi

EthicallyChallenged tamtej teczki nie mam dlatego też założyłem nową .Pozdrawiam

 

Swieży Chciałem dodać ale limit jest 25 prac :P jak będę miał nową jakąś martwa to dodam aktualnie walczę z faktura skał i drzew, korzystam bo pogoda wróciła

 

żeby nie było ze pusty wątek to dodaje speeda

 

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No speed całkiem w porządku i taki wydaje się z thumbnaila a więc bardziej zaplanowany. ;)

Trochę tylko relacje waloru po lewej i prawej ciemniejszych plam nie do końca pasuje. Ale jeśli sądzisz że jest ok zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No staram się, dużo ćwiczę praktycznie wszędzie zabieram ołówek i szkicownik. Cieszę się podarowałem tego anioła koledze bo mu się spodobał.Dalej jednak walczę z tym żeby nie używać czarnego 100 % i białego 100 % bo przy druku później są prace za ciemne tak jak i na niektórych monitorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie fajne, tylko drobne uwagi. Światło na kopułach - płaskie. Gdzieś krążą tutki jak wygląda oświetlona kula, zwykle maksymalny cień tzw "terminator" nie biegnie aż do samej krawędzi, tylko jeszcze gdzieś tam kula łapie światło. Ta druga kopuła też powinna być jakoś odseparowana - odbijałaby światło od ściany i kopuły za nią, teraz w cieniu się zlewa.

Spokojnie można też dać mocniejsze subglowy pomiędzy poszczególnymi planami. No i ważna rzecz - luźny styl jest ok ale krawędzie powinny być lepiej zdefiniowane. Jak opanujesz światłocień to też swobodniej Ci będzie szkolić się w kompozycji, bo na razie trochę sztywno.

 

Te dwa długopisowe szkice bardzo fajne, swobodne.

Przy tej okazji jeszcze jedną rzecz zauważyłem, wszystko rysujesz jakbyś rzutował na płasko, każdą elewację, każdy budynek. Spróbuj czasem coś pokazać w ciekawszej perspektywie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za rady, posiedzę przy walorze i jeszcze poszukam jakiś refek .Pozdrawiam

 

 

P.S "Przy tej okazji jeszcze jedną rzecz zauważyłem, wszystko rysujesz jakbyś rzutował na płasko, każdą elewację, każdy budynek. Spróbuj czasem coś pokazać w ciekawszej perspektywie. ;)"

 

Staram się to zmienić... no ale tak jakoś się ustawiam zawsze na wprost, czas to zmienić bo śmierdzi monotonia :D

 

tu mam trochę staroci z inna perspektywa ale dalej to nie jest to :P

skanowanie0021.jpg

 

skanowanie0023.jpg

 

 

skanowanie0011.jpg

 

 

 

skanowanie0012.jpg

no i jeszcze trochę ołówka dokończone stare szkice i nowe ćwiczenia postać i faktura skał + strumień wody (masakra)

skanowanie0005.jpg

 

 

 

 

 

skanowanie0007.jpg

 

 

skanowanie0008.jpg

niestety nie bylem w stanie nic wygumkować bo szkice byle pokrywane lakierem do włosów dla utrwalenia.stad te błędy ale tutaj chciałem za pomocą paru kresek odświeżyć te pomysły

skanowanie0001.jpg

 

 

skanowanie0002.jpg

 

skanowanie0004.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat lwa już Ci pisałem na fb jak rozmawialiśmy, co do oczu polecałbym jeszcze wiele ćwiczeń, rysuj ich masakrycznie dużo ale znudzi Ci się rysowanie tylko tego co widzisz i zaczniesz analizować bardziej, osobiście jeszcze nie czuje tego oka.

Co do postaci, kreska jest okropna, fajne wrażenie "prawie" ruchu bo jednak drogą sztuczki, przeciwstawnie lewa ręka mogłaby się wysunąć do przodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem stary ze te linie SA okropne muszę piórko naprawić bo coś się kurwi i gania kursor nieraz po całym monitorze jak byś myszka napi..dalal, ale jakoś daje rady może uda się nowy tablet zakupić .CO do tej postaci wiem zjebałem w tym miejscu ale to jest do poprawy .

 

dzisiejszy wypad nad rzeczkę

1ccccccc.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie kolumny z przodu jakoś mi tak nie pasują w kompozycji, robią jakąś taką sztuczną ramkę, (tzn mogły by być, ale są jakoś tak zbyt symetrycznie rozmieszczone).

Jest płasko, walory na bliższych planach są takie same jak na dalszych. Jest światło słońca, ale brakuje jakiegoś światła dopełniającego z drugiej strony (np. błekit nieba), wydobyłoby to bryłę. Nie wiem czy ten chłop na skraju po prawej jest tam najszczęśliwiej umieszczony. Mógłby być bliżej i stanowić plan zero. Ale kolory mi sie podobają, na niebie całkiem fajna faktura malarska.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem całkiem fajna pracka. ;)

lewo z pewnością zbyt się zlewa, i za mała różnica pomiędzy walorem w pierwszym planie i następnym.

Efekt słońca super, ale ogólnie kompozycja trochę mnie nie przekonuje, kolumny dużo zasłaniają w stosunku do całości pracy.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chlopcy znajdę czas to postaram się to jakoś uratować, każda uwaga na wagę złota i przede-wszystkim mile widziana cenna na tym etapie .Z walorem na planach moze to wina tych filtrów które próbowałem ale mogę się mylić jeszcze raz dzieki biorę sie za robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku tak miało być ale nie aż tak duży :P no ale postanowiłem ze będzie dodatkiem tylko do krajobrazu

 

jesli tak to niestety zabieg ten nie wypalil, gdyz chcac nie chcac jest on jakims punktem uwagi, ktory podswiadomie jest wazniejszy niz 2 duze kolumny. Tutaj masz przyklad, jak mozna zrobic dokladnie taki sam zabieg bez wiekszego zwracania uwagi widza na postaci, a skupiajac ja na krajobrazie/architekturze, jako definitywnie pierwszej/wazniejszej.

 

ThomTenery_KeysToDecember.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz wiazac petle na szubienicy swojego kreatywnego rozwoju serwujac kolejny obrazek z zakapturzona postacia. Wiem, iz assasins creeed jest dla Ciebie ogromna inspiracja, ale na dluzsza mete nie tedy droga.

 

Wytlumacze to w prosty sposob, jesli przez rok czasu bedziesz rysowal koty, a po tym okresie ktos poprosi cie o narysowanie robota, to zgadnij co ten robot bedzie przypominal? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem ICE masz racje Staram się juz tych kapturów nie rysować :P, no ale nie tylko te kaptury rysuje... zawsze mogę ten kaptur jej "sciagnac " jeśli ma to być lepsze dla mnie jak i dla pracy .Porownanie ciekawe i powiem ci co by wyszło kot w wygladajacy jak konserwa :D

 

 

 

Edit : proszę Ice kaptur sciągniety :D

Zimaaa++%E2%80%94+Odzyska1111no.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu ciągle widzę kaptur :)

 

Coś w tym jest - masywna fryzurka ;) poza tym ręka z płomieniem do poprawy, nie wszystkie palce w dłoni są jednakowe :) Ogólnie trochę do roboty jeszcze tutaj jest, ale kolor się trzyma w klimacie. Może nieco przyciemnić tło w gamie ultramaryny po krawędziach kadru?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki chłopcy, ale pogrzebie jeszcze przy tej pracy:) bo chce sprawdzić jeszcze ten programik . Wiem że te błędy sie tam znajdują ale jak to sie nazywaaa ...eee ...no czyste lenistwo tak, szukanie refek staram się to zmienić.Dzieki za cenne rady i uwagi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no w sumie nie da się powiedzieć że same kaptury są tu u Ciebie, być może przeważają w pracach bardziej autorskich i zapewne osoby dostrzegające taką prawidłowość mają tu rację.

Ważne żebyś skupił się na możliwościach, a nie na np. "nie rysowaniu kapturów i omijaniu ich szerokim łukiem" bo utracisz coś co lubisz i to nie będzie fajne.

Po prostu musiałbyś złapać dystans do swojej zajawki i poszukać także innych elementów które będą równie dla Ciebie interesujące, poszerzając swoje horyzonty bo przecież w perspektywie, kompozycji, kolorze, symbolach, we wszystkim można znaleźć coś maksymalnie ekscytującego nas, no i zawsze kaptury dzięki temu wszystkiemu będą lepsze, heh taki joke. ;D

Jedziesz ziomek dalej z tematem. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje Panowie , widzę swoje błędy jestem ich świadom . Staram się wszystkiego po trochu rysować no ale jak widać laski i kolesie w kapturach to moja mania ale nie przy każdej pracy tak jest no ale to się rzuca widocznie najbardziej w oczy.Ostatnio siedzę głownie przy martwej ,ze szkicownikiem nawet przy piwie siedzę i coś kreślę sobie .Wiem tez ze większość moich prac jest jak by były " niewykończone" ale to przez pospiech(nie posiadam własnego komputera) co tez wpływa na to by jak najszybciej skończyć i zacząć coś nowego przy czym bawię się i eksperymentuje .Maksymalny czas jaki poświeciłem pracy galeon_done_by_kalberoos-d58xz85.jpg to 9 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek ma prześwietną kolorystykę- robi klimat. Przyjemnie się ogląda. Co do zakapturzonej postaci, to pokusiłabym się o dodanie koloru do stroju, więcej attachmentów, bo jest zbyt jednolity. Większe oddziaływanie światła niebieskiego i pomarańczowo- żółtego. Tło: uspokoiłabym pewne rzeczy lassem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piret: przy galeonie wyciskałem ostatnie poty 9 godzin przeszło . Staralem się to jak najlepiej odwzorować także ciesze sie ze sie podoba :D no i dzieki za drobne wskazówki

 

 

 

No to chyba tyle... nie wiem czy jest sens jeszcze ta prace męczyć, wole się zabrać za ćwiczenia kompozycja i perspektywa. kazda sugestia mile widziana .Pozdrawiam

get_out_of_my_way_by_kalberoos-d5gebtp.jpg

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi z balansem kadru nie gra. Masz 2 ważne elementy obrazka po lewej i kluczowy na środku. Ja bym wywalił ramię niewidocznego człowieka przed planem,a w ogóle to do takiego tematu najlepszy by był poziomy kadr.

 

Ładnie wytłumaczone: http://www.ctrlpaint.com/principles-of-design-balance/

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności