Skocz do zawartości

Artificial Intelligence Big Bang! NVIDIA's GPU Conference 2017 Highlights in 12 Minut


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Każdy inteligenty człowiek z łatwością dostrzeże, że teraz, kiedy oczy większości skierowane są na nvidię, jest najlepszy możliwy moment żeby kupić jak najwięcej kart AMD po taniości do pracy komercyjnej. Za chwilę wszyscy się na amd przesiądą a cena tak samych kart jak i akcji poszybuje w górę. Ja już kupiłem całą paletę i już odkładam na następną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inteligenty człowiek z łatwością dostrzeże, że teraz, kiedy oczy większości skierowane są na nvidię, jest najlepszy możliwy moment żeby kupić jak najwięcej kart AMD po taniości do pracy komercyjnej. Za chwilę wszyscy się na amd przesiądą a cena tak samych kart jak i akcji poszybuje w górę. Ja już kupiłem całą paletę i już odkładam na następną :)

 

Czy ja wiem Panie Imperator ? ;)

Może jak ktoś się*bawi w notowania giełdowe to w ten sposób do tego podejdzie. Póki co nie widzę za dużo osób co tak chętnie na AMD się*przeniosą mimo fajnych cen itd. Z czym Ci te AMDki mają działać prawidłowo w kontekście choćby GPU renderingu ? Poleciśz mi jakieś programy rederujące , które będą śmigąły na tych kartach tak samo fajnie jak na Nvidiach ? Mówię tu o samym renderingu nie wspominająć pracy w GUI w wielu aplikacjach. Nie chcę oczywiście być*tu wielbicielem Nvidii ale jakoś nie widzę kart AMD jako przejmujące po cichu "pałeczki" wydajnościowe i przede wszystkim kompatybilnościowe. Procki AMD wydała może i fajne i tanie te "Ryzony" , pewnie zagrają tez fajnie z kartami AMD bo jak mają zagrać z innymi kartami w prawidłowy sposób? Widzisż to inaczej ? ;)

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot chociażby najlepszy silnik graficzny GPU obecnie na rynku :) Cycles. działa na openCL działa na Cudzie i działa na CPU.

 

Co do jego działa na GPU.. to śmieszna sprawa ale.. problem z cudą jest to że kijowo się scaluje jeśli chodzi o kompleksowość sceny.. im bardziej scena jest skomplikowana tym wolniej silnik renderuje... tylko że działa to jakby progresywnie.. tymczasem w CPU i AMD opencl. sprawy mają się liniowo... w sensie takim że...

 

Jeżeli mamy bardzo prostą scenkę... to na GPU wyrenderuje się ona w kilka sekund... i zniszczy CPU... jak wrzucimy scenkę która ma kilka miliardów poly... włosy volumentryke no wszystko... to naglę CPU staje się szybsze od GPU... kwestia złego kodu? maybe... tylko że... Open CL.. tego problemu nie ma... dalej jest szybszy od CPU.

 

Więc niby Nvidia super ekstra chiper. ale... Nvidia ma trochę inne podejście.. oni specializują się w robieniu architektóry która będzie robiła tylko jedną konkretną sprawę. natomiast AMD.. stara się zrobić GPU które jest CPU.

 

Co do samej mocy... Poprzedniej generacji AMD PRO DUO. było mocniejsze jeśli chodzi o obliczenia których używa się do renderingu. A obecne AMD PRO DUO.. ma 32 giga ramu.. 2 razy po 16 czyli w sumie 16 giga a to jest więcej niż jaki kolwiek GTX.

 

czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek Jutrzenka

 

Kibicuje i Amd i Nvidii.

Fajnie jakby producenci softówtraktowali na równi wsparcie dla kart X oraz Y. Kiedyś pamętam na kartach serii FireGL z AMD wydajności na OpenGL były zabójcze np. w 3dsmaxie przy cięzkich siatkach. Wtedy nie było też problemów ze wsparciem driverowym itd. Teraz pewnie sytuacja będzie się zmieniała od cen po supporty. I czy dany producent idzie w rozwój OpenCL czy tez CUDA a tu już każda aplikacja wspiera jedno bardziej niż drugie.

 

Jak piszesz czas pokaże ale na ten moment wybierając droższe karty z Nvidii lub tanśze ale np. szybsze z AMD wybrałbym pierwszą z opcji dla świętego spokoju na teraz.

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że nVidia prócz CUDA wspiera również openCL, więc co za problem przełączyć na openCL. Mając do wyboru CUDA czy openCL w nV a samo openCL w AMD, bardziej skłaniam się ku nV. Jestem ciekaw Vegi ale jak teraz wypuścili cały pakiet "odnowionych" Polarisów (seria RX 5XX), to raczej podejrzewam że wypuszczą Hi-End Vegę za XX.000 złotych a na średni segment poczekamy do końcówki/przyszłego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności