Skocz do zawartości

3dsmax 2009 trial dostępny


3grosze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co za komercja, byle by tylko mieć więcej wersji wydanych... zamiast poczekać trochę i rzeczywiście dobrze ulepszyć to oni takie coś odstawiają... większość z tych nowości mogliby wydać w postaci service pack'a i byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pobawiłem się chwile "nowym" Maxem :P co do nowości to rzeczywiście pojawiło się proxy...niestety nie mogę wybrać żadnego elementu żeby przekształcić w proxy :P Pojawił się też wynalazek w postaci Steering Wheel, no to w sumie jest całkiem fajne. Rozbudowali też Render Frame Window, teraz można tu ustawiać podstawowe ustawienia rendera typu AA, jakość FG. Noooo i jak narazie to znalazłem tyle nowości...Są jeszcze ProMaterials, na pierwszy rzut oka to takie Arch&Design tylko inaczej nazwane :P Czyli nie ma nic co nie mogłoby być uznane jako service pack...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już sie bawił tym spline mappingiem? WTF is this? Ja dopiero jutro to ściągnę po pracy, bo nie zdążę wcześniej.

 

to akurat całkiem fajna sprawa jest. Ja przykładowo robiąc wizualizacji średnio potrzebuje dodatkowych narzędzi do mapowania. A czasami trzeba zmapować bardziej skomplikowane obiekty.

 

Przykładowo chcesz zmapować jakiś obiekt w kształcie litery S. Normalny UVW Map nie zmapujesz go prawidłowo. Korzystając z Spline Mapping nakładasz na obiekt Unwrap UVW i wyrysowujesz linie wzdłuż której obiekt ma być zmapowany. Działa całkiem fajnie musze przyznać.

 

Aha co do absurdalnych nowych narzędzi teraz w Menu Rendering z Environment wyciągnęli Exposure Control :P I nie musimy już wchodzić przez Render>>Environment>>Exposure COntrol tylko Render>>Exposure Control !!!! Co za nowość...co za udogodnienie!! Tymbardziej, że większość tam wchodzi poprzez skrót :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności