Skocz do zawartości

Pojazd 3d: DeeP chop


pitekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój konkursowy projekt choppera. Projekt zakładał klasyczny model z ostrymi krawędziami, dla zaostrzenia charakteru oraz nadaniu mu nowoczesnej linii. Nie wiem czy się będzie podobał. Czekam na werdykt, jeśli się spodoba to dzorzucę hi-res.

 

deep_01.jpg

deep_02.jpg

deep_03.jpg

deep_04.jpg

 

Z góry dziękuję za komentarze, a korzystając z okazji chciałem wszystkim forumowiczom życzyć szczęśliwego Nowego Roku :)

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Dodaję dwa dodatkowe ujęcia, w ramach lepszego opanowania DOFa, powiedzcie czy są czegoś warte.

deep_05.jpg

deep_06.jpg

Edytowane przez pitekkkk
dodane ujęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fantastyczna sprawa pitekkkk!;) Jedyne co odstaje nieco koncepcyjnie od reszty to 'owiewka', a raczej oprawa świateł, zdecydowanie starałbym się nieco zmienić jej linię. Reszta zaj...efajna;)

I cóż to znowu za konkurs jest?;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaga...niesamowite...i koncept i wykonanie. prześliczne! ;p

 

ale ta oprawa/owiewka lampy..hmm mi to przypomina maske na bal przebierańców.. ale wykonanie jej wymiata myśle ze cos troszke innego by tu lepiej wygladało ;> ale z linia motocykla ładnie współgra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu bardo duży błąd konstrukcyjny bo na chopperze powinno się siedzieć wyprostowanym a żeby to osiągnąć kierownica powinna być wysoko a do tego strasznie wydłużyłeś przód ramy i bak ten motor nie jest wygodny w jeździe napewno :) co do reszty wydech mi się nie podoba i tynie zawieszenie, tyle na nie :) świetny render i prezentacja, podoba mi się tylni błotnik i to coś za siodłem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jak napisał mrkrzysiek, są błędy konstrukcyjne, ale wykonanie perfekcyjne, piękna i inspirująca praca.

 

Dlatego też dostajesz fronta :)

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pikus jedynie co mnie niepokoi to opony a szczegolnie z tylu przy tak plaskiej oponie skret na chopperze bylby niemozliwy, no mozliwy ale kierowca ktory chcialby zyc wolalby jechac prosto xD powinna byc bardziej wypukla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z mojej strony trochę :)

1. Malowanie tła i motoru jest takie samo żeby właśnie się maskował w określony sposób, nawiązuje do tego przednia owiewka która wygląda jak maska, ale nadaje mu trochę charakteru jakiegoś wojownika który sie maskuje w otoczeniu. Wszystko jest ciemne i starałem się właśnie w tym ciemnym otoczeniu jak najlepiej wyeksponować model i kształty oraz oddać materiał chromu który o wiele lepiej zachowuje się przy jasnym otoczeniu, więc raczej sobie utrudniałem :) więc już wcześniej mówię, że te lekko przerywane odbicia na cylindrach to nie jest słabe AA tylko tak się te paski odbijają :)

2. Tutaj głównie @mrkrzysiek rama jest robiona wg jakiejś gotowej :D tzn do zachowania punktów montowania widelca, silnika i tylnego koła, reszta może i w niektórych miejscach może mieć dziwne kształty ale raczej nie powiedziałbym, że zrobiłem złą konstrukcję ramy :P co do tylnego zawieszenia to jest to "hard tail" więc tam nie ma specjalnie czegoś jak tylne zawieszenie :P A co do wygody jazdy na chopperach to są właśnie takie na których masz siedzieć wygodnie i to są bardziej cruisery a takie oldschoolowe właśnie polegają na tym że leżysz na motorze w dużym stopniu. Nie jestem wielkim znawcą jak się mylę to mnie poprawcie, ale tyle zdążyłem zdobyć informacji przed stworzeniem tego. Co do opony to jest dość wypukła ale możliwe że odrobinkę za mało.

3. Silnika w środku nie robiłem, konkurs trwał do wczoraj i ostatni render skończył się jakoś w południe, a konkurs to "zaprojektuj dwa kółka" :P

 

Dziękuję za fronta i komentarze :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się obudowa przedniego reflektora (wygląda jak maska). Wszystko ma jednakowy odcień metalu, proponowałbym dodać tam jakąś linie zaznaczającą kształty motoru (proponuję kolor brudnej żółci). Jeśli już zdecydowałeś się pokazywać kadry dokładnie obrazujące koła, to popracuj nad bieżnikiem na oponach. To moje zdanie na temat jego pracy więc, nie oceniajcie tego, bo i tak nie będę się z wami kłócić.

 

pozdro snajper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snajper

- miało być jak maska

- żadnych kolorów tam nie ma tylko b&w z niebieskawym tłem które daje trochę koloru na całym motorze, więc żadnej żółci, bleee... a kształty są w miarę możliwości wyróżnione tym że się błyszczą i na krawędziach jest jaśniej

- co jest nie tak z bieżnikiem opony ? bo nie wiem co Ty tam chciałeś jeszcze dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uu bardo duży błąd konstrukcyjny bo na chopperze powinno się siedzieć wyprostowanym a żeby to osiągnąć kierownica powinna być wysoko a do tego strasznie wydłużyłeś przód ramy i bak ten motor nie jest wygodny w jeździe napewno :) co do reszty wydech mi się nie podoba i tynie zawieszenie, tyle na nie :) świetny render i prezentacja, podoba mi się tylni błotnik i to coś za siodłem,

 

Mialem nic nie pisac ale trudno nie wytrzymalem. Wkurza mnie jak czytam te wasze opinie ze, taki czy owaki, konstrukcyjnie zle, kolor nie taki, render malorealistyczny. Zachowujecie sie jak byscie pozjadali wszystkie rozumy. Na stronach zlokalizowanych poza granicami naszego kraju jesli czytam opinie uzytkownikow to 80-90% sa pochwaly i gratulacje oraz wsparcie do dalszej pracy a 10% uwagi i to nie typu ze kolor nie ten czy konstrukcyjnie niepoprawny.

Pitekkkk DUZE BRAVO dla ciebie i super wykonana robota, nie zniechecaj sie i pracuj dalej jeszcze mocniej bo widac ze robisz ladne przyciagajace uwage projekty a w tym wlasnie o to chodzi. BRAVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nic nie pisac ale trudno nie wytrzymalem. Wkurza mnie jak czytam te wasze opinie ze, taki czy owaki, konstrukcyjnie zle, kolor nie taki, render malorealistyczny. Zachowujecie sie jak byscie pozjadali wszystkie rozumy. Na stronach zlokalizowanych poza granicami naszego kraju jesli czytam opinie uzytkownikow to 80-90% sa pochwaly i gratulacje oraz wsparcie do dalszej pracy a 10% uwagi i to nie typu ze kolor nie ten czy konstrukcyjnie niepoprawny.

Pitekkkk DUZE BRAVO dla ciebie i super wykonana robota, nie zniechecaj sie i pracuj dalej jeszcze mocniej bo widac ze robisz ladne przyciagajace uwage projekty a w tym wlasnie o to chodzi. BRAVO

Z tymi zagranicznymi forami to masz rację:), sam nie raz sie dziwię jak widzę średnią prackę gdzie jest dużo błędów i gdzie można by jeszcze sporo poprawić, a wszyscy piszą że jest super itd. i żadnej krytyki, to w tym wypadku wolę 10 razy nasze forum, gdzie zawsze można spotkać sie z konstruktywną krytyką :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie. Od starego porsche zrobiłeś gigantycznie duży postęp ;)

Design bardzo fajny, trochę jednak za bardzo się esyfloresy zlewają z tłem...i trochę ich za dużo w tym chopperze. Anyway podoba mi się :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wypasione rendery, choc wywalilbym te "dizajnerskie" fraktalki z tla - zbedny detal i przeszkadza w odbiorze - nie bojmy sie tego slowa - ZAJEBISTEGO choppera.

Ktos juz wspomnial - American Chopper. Polecam serie bo mozna przyjrzec sie procesowi powstawania choppera od momentu wybrania ramy do odpalenia i przejazdzki. Nie widzialem wielu chopperow na ktorych lezysz na baku czy pochylasz sie ale panowie z OCC stworzyli nawet bardziej radykalny w ksztalcie model - dla Gilette. Mozna looknac na ich stronce ( http://www.orangecountychoppers.com/occ/onairtheme.html ).

Pelen wypas. Co do silnika - masz jakies blueprinty moze?

 

Gratuluje - swietna robota! Renderek z DoFem miazdzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności