Skocz do zawartości

teczka 2d: regnar :. nowe roznosci


regnar

Rekomendowane odpowiedzi

Speedo-koncept 3-4h.

 

3032667os5.jpg

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------

Envi zainspirowany technika pana: Levente Peterffy

 

 

3003761xi5.jpg

 

I wersja bzzzz deszczu:

3003761xs2ak5.th.jpg

 

 

 

 

Praca na digartową bitwę CAB. Tajna placówka badawcza...

2964473gn6.jpg

 

I zachód:

mateplacowkasunlx5lj5.th.jpg

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystkie pracki swietne :) Ta "zielen miejska" w ostatniej przywodzi mi na mysl raboty Maronskiego, w bardzo podobnym stylu to zrobiles. Mam tylko wrazenie ze rzeka ma zbyt nieregularne brzegi, przez co wydaje sie ze nie plynie w jednej plaszczyznie, tylko miejscami wspina sie pod gorke, a miejscami opada. Chyba wygladalaby o wiele naturalniej gdyby wila sie taka plynna wstega i, jako ze plynie miedzy drzewami i w jakims korycie na pewno, to przy tym kacie widzenia moglbys troche bardzej zroznicowac jej szerokosc miedzy tymi odcinkami ktore biegna rownolegle do obserwatora, a tymi ktore biegna bardziej prostopadle (mozliwe ze glownie w tym tkwi problem) - mam na mysli szczegolnie zakret i to ze jest chyba troche za szeroka na dalszym planie, jakby plynela po wierzcholkach drzew, a nie w swoim korycie. Nie wiem czy nie namotalem za mocno :> chodzi mi mniej wiecej o cos takiego:

 

http://www.zsz2.ostroleka.edu.pl/narew06/dolina%20rzeki%20narew.jpg

 

to oczywiscie tylko sugestia, wez poprawke na to ze moge pisac glupoty ;P

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mnie przekonujesz do matte. Cieszą oko te pejzażyki, pokazują umiejętności autora. Ale nadal czekam aż zaczną mi opowiadać jakąś historię, że gdzieś w promieniach słońca ujrzę zabłąkanych wędrowców, albo w gęstwinie lasu rozbity pojazd kosmiczny. Coś co będzie uciechą także dla duszy, dla wyobraźni. Chyba, że chcesz tylko ładnie malować pejzaże, oczywiście możesz ale np mnie same takie obrazeczki nie przyciągną dłużej do monitora, tak jakbym oglądał widokówki. Jeszcze raz napiszę, niesamowicie opanowany warsztat, sam bym chciał umieć tak malować. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny progress, widac że z łatwoscią ci przychodzi siekanie takich widoczków i dobrze ze zachowujesz czystosc, z tą rzeka Urbanboogie ma troche racji, z moich uwag to pierwszy plan fajniej sie zapowiadał na pierwszym sketchu, był taki niergularny i wygladał jak klif schodzacy w dół, fajnie łaczył sie z drugim planem, ten na finishu jest taki troche nie okreslony. Lekko rzuca sie w oczy tekstura tych koron drzew, jest lekko płaska, przy nastepnej pracy mozna by pomyslec jak ten problem rozwiazac ;P

 

Jak bys dal rade zrobic jakis kolejny step by step, to bym byl wdzieczny ;] szczegolnie na tych poczatkowych etapach pracy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klif wyszedl plaski, gora i wnetrze az prosza sie o zlapanie troche swiatla

drzewa troszke dziwnie splaszczone sa i zdeformowane

ale ogolnie ladny concepcik, bardzo fajna kolorystyka. az sie prosi zeby temat rozwinac, pojechac z vue i planszami, i dac ladny kilkusekundowy przelot nad lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olać juz to ze te klify i drzewa na dole płaskie bla bla bla wszystko to co ci tutaj ludzie pisali bo to na szybko praca robiona była. Najgorszy bład popełniony juz w szkicu.... to juz ci urbanbogie napisał ze rzeka zdaje sie płynąć w róznych płaszczyznach..... nie chodzi o to ze płynie w róznych płaszczyznach bo tak nie jest tylko o to ze zdaje sie zmieniac swoja szerokość mocno zwęzać sie po czym za chwile znowu rozszerzać... to jest strasznie nienaturalne dla zwykłych śmiertelników nie grafików i jestem pewien ze istnieją tego typu rzeki ; ) ale pokazanie czegos takiego na obrazku i do tego szarpanie jej tak na zakrętach sprawia ze wprowadza ona widza w niepewność czy naprawde coś takiego mogłoby istnieć ;] fajnie też by było dla dodania realizmu czy pokazania czystej szkolnej wiedzy z geografii narysować jakies efekty rzeki meandrującej ...starorzecza itd.... teraz masz tylko jasną kreskę przez środek,płaski las i skały ; p żadna większa wiedza nie wynika z tej pracy a tego poza techniczną doskonałością oczekuje sie od matte paintingu gdy masz mozliwość stworzenia entire enviro... po co nam kolejny widoczek tylko z rzeką ; ] ? Ja sam staram sie uczyć myśleć w swoich pracach i umieszczać takie ciekawostki ale i niestety często nie wychodzi ; ) a ty kolego masz niesamowity potencjał do tworzenia enviro... niewielu jest takich u nas chociazby w kraju którzy ta dziedziną sie chcą zajmowac... na digartach i innych takich tylko kolorowe ludziki, roboty z czerwonymi oczami i inne dziwne stwory a na max wizualizacje i samochody i tez ludziki do tego sztuczne zazwyczaj albo kreskówkowe

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzieki za fronta :]

 

 

Urbanboogie im dłuzej patrze na ta prace tym mocniej gryzie mnei ta rzeka teraz xD

Florian P a wiesz ze myslalem o jakims statku rozbitym :) Tyle ze dobrze by to w 3D pyknac a poki co z 3D jestem miętki siurek xD

maszr)rum postaram sie jakis step by step wrzucic

Cpt.Obvious postaram sie w next worku popracowac nad swiatlem. Co do animacji to bardzo chetnie, z tym ze poki co jestem zielony w tym temacie.

Chyba ze poleciłbyś mi jakis prosty program do animacji na warstwach, taki dla kompletnej świerzynki jaką jestem :D

Ps. Duzo teraz na Twoich pedzlach działam - miodne są :D

norden silnie motywujące słowa, biore sobie do serca to co powiedziales. Musze poprostu wiecej tez poobserwowac rzeczywistosc. I tak jak juz wspominał Florian P jakies smaczki dodac :D

peter_f pozdro pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbity statek? Ja tu z kolei od poczatku widzialem cos co ma sie dopiero rozbic! :) Dzieki temu przechyleniu kadru, blurowi na pierwszym planie i delikatnemu znieksztalceniu drzew obrazek przypomina mi konkretnie ujecie z takiej dynamicznej kamery - nie wiem jak to sie nazywa, ale czesto na filmach sa takie kamery, ktore sledza z tylu latajace obiekty. I np. moja osobista wizja przedstawiala tu kolesia w jakiejs prymitywnej machinie latajacej na pedaly (w stylu Leonarda DaVinci), ktory rozpedzony wybil sie ze skaly i kazdy doskonale wie, ze biedak zaraz zleci na pysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazek przypomina mi konkretnie ujecie z takiej dynamicznej kamery - nie wiem jak to sie nazywa, ale czesto na filmach sa takie kamery, ktore sledza z tylu latajace obiekty.

 

Pewnie chodzi Ci o shake-cam czyli dynamiczne ujęcia kręcone "z ręki". ;)

Rzeczywiście koncepcja Urbanboogie bardzo trafna, ładnie by to wyglądało, widzę te skrzydła z rozpiętego jak błona materiału przez który przebija światło i mechaniczna konstrukcja latadła. Ale wolę liczyć na inwencję autora, czy pociągnie ten obrazek dalej, czy zrobi coś nowego. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu raczej takie szybsze prace... Chyba zaczne znowu cwiczyc speedy z referek bo widze i czuje ze jest mi to potrzebne.

 

Ze woda za spokojna (tornado) juz wiem i ze miejscami za ciemno tez wiem :/ Nie bede sie tlumaczyl bo to ewidentne bledy...

 

3330371.jpg

 

3369346s.jpg

 

3292062.jpg

 

Nie moglem sie powstrzymac i nie pobawic sie: Lens Correction

3258132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne te twoje envirosy :> aż dech zapiera!

 

miejscami troszeczkę przesadzasz z kontrastami; czyli faktycznie torche za dużo 100% bieli i 100% czerni, ale jest to niewielki błąd, który bez problemu naprawisz :) masz super wyczucie w budowaniu klimatu :)

pierwsza wgrana w tym wątku i pierwsza z ostatniej aktualizacji podobają mi się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem :) ale napiszę raz jeszcze:) jak dla mnie "od pasa w górę" zajefajność, szczególnie wodospady i mostek ( chociaż może bym powalczył bardzo z perspektywą powietrzną ), "od pasa w dół" jakoś ta droga i pola klimacik psują - imo, generalnie świtne ;P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiatasz, pracki mają niesamowity klimat. Gdybyś był łaskaw przybliżyć w jaki sposób je tworzysz, czy to overpainting czy może tylko digital, albo jeszcze inaczej. W każdym razie widać niesamowite wyczucie koloru. Tą ostatnią malowałeś z jakiejś fotki? Woda jest namalowana czy jak to wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3 prezentuja sie super

w kolejnych jakby przed finiszem zabraklo checi, chociaz ujecia bardzo fajne, moze poza 4 ktora "nie wciga w obraz" w odruznieniu od reszty

ostatni strasznie kojazy mi sie z Ptakami Hitchcocka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności