Skocz do zawartości

WYCHODZĘ Z CIENIA Krótki film animowany


MaRCuSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, po wczorajszym opublikowaniu na tym forum mojego filmu ALONE, zdecydowałem się zamieścić osobny temat dotyczący mojego innego filmu - WYCHODZĘ Z CIENIA. Tym razem króciutka, przyjemna, pozytywna historyjka o malutkim, biednym baloniku, który ma pewne MARZENIEEEE. :) Myśle że tym razem każdy wytrzyma do końca bez problemu, mooże nawet obejrzy go ponownie, może nawet się uśmiechnie, moze komuś poprawi humor. Po to go zrobiłem. Ostrzegam - pixar do kwadratu :) Ale czy to źle? Jak zżynać, to od najlepszych.

Co do muzyki, jak zapewne zauwazyliście - narazie jest z Wall-E i pasuje idealnie. Ale w ciagu tygodnia, myślę że będzie już wersja z muzyką skomponowaną specjalnie pod film. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :).

 

Film do obejrzenia w dziale "Inne", lub do zassania w dziale "Download" na stronie:

 

www.aloneanimation.com

 

albo na Vimeo:

 

 

Jeśli ktoś nie chce zasysać to polecam Vimeo z uwagi na wyższą rozdzielczość. Ale jeśli ktoś woli ściągnąć to oczywiście "Download" to najlepsze wyjście. Rozdzielczość720x406. do wyboru DivX bądź h264

 

BALONIK-01.jpg

BALONIK-02.jpg

BALONIK-03.jpg

BALONIK-04.jpg

BALONIK-05.jpg

BALONIK-06.jpg

BALONIK-07.jpg

Edytowane przez MaRCuSZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super, aczkolwiek ogolne przeslanie ja odbieram jako sen megalomana, ktory chce sie oddzielic od szarej masy, robi bezrefleksyjny podzial na lepszych i gorszych. A to juz zaczyna mi pachniec pewnymi nieslawnymi doktrynami politycznymi. Ale moze troche przesadzam.

 

Z twoich animacji i tak najbardziej do mnie przemawia "pojedynek" :)

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze się dzięki muzyce dobrze zrealizowanej (to z jakiegos pixara cxzy Twoje??)

 

Napisałem na poczatku, że z Wall-E :) Ale już na dniach będzie specjalnie pod film, komponowana. Pewnie nie wyjdzie tak ładnie ale myśle że będzie trzymała poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne.

 

Tylko zmieniłabym wyrazy twarz niektórych szarych balonów w momencie kiedy patrzą się za odlatującym balonem, bo wyglądają jak jakieś klony. Może gdyby nie wszystkie naraz między ujęciami zmieniły nagle z :( na :O ale najpierw te które są blisko w momencie kiedy między nimi ulatuje balonik, a dopiero potem te które są dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietne. tylko mam taka uwahe, nie wiem czy juz sie staje dzieckiem neo, ale nudnawe te filmiki, trzeba sie zmuszac zeby obejzec bez przewijania, moze to wina montazu, duzo dlugich podobnych kadrow-czasami mało wnoszacych. ale oczywiscie zalezy jak rozumiec te animacje, czy komercyjne ciastka gdzie im wiecej osob lubi to lepiej czy poprostu ujscie dla Twoich pomyslow. generalnie moze sie czepiam, ale mam nadzieje ze cos pomoge :)

zapodal bys jakiegos making offa-nie tylko na dvd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo klimatyczne... ogólnie Wielki pozytyw.. ale może wymienię rzeczy które najmniej mi się spodobały:

 

1. Muzyka zapożyczona (zdaje egzamin).

2. przeciągnięte kadry.

3. sznureczek aż prosił się żeby zsunąć go w dół z haczyka.

4. światło cholernie razi w oczy (na dobrym monitorze :D) - ostrzegaj może, przed oglądaniem animacji, ludzi na kacu. - ogólnie, plastycznie dobrze wychodzą te Flary, ale chyba za dużo takich ujęć jest.

5. materiał baloników mi się nie podoba...(masakrycznie byłoby gdyby w środku każdego "tańczyło" rozgrzane powietrze - załamujące światło :D) - no i dezorientują "buźki" dwóch sąsiadujących balonów, bo zarówno ujęcie "od przodu" jak i "od tyłu" pokazuje jakby te balony cały czas obserwowały bohatera (a tak chyba nie jest?) - te buźki mogłyby być matowe od wewnątrz...

 

mam nadzieję że pomogłem.

Gratulacje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki, wyszło naprawdę sprawnie. Dobrze, że w momencie wydostawania się na powierzchnie balonika, sznurek mu się nie majtał bo wyszło by trochę pro kreacyjnie.

Fakt, że moment uwalniania się balonika mogłeś dopracować, ale ogólnie jest bardzo fajnie :)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, z przyjemnością obejrzałem, choć chwilami się dłuży.

Najbardziej na plus ukazanie smutnego ciemnego świata i tego lepszego, jasnego, ćwierkającego. Zarzut mam tylko do ciągnących się lub powtarzających niektórych kadrów.

Dla mnie o wiele lepszy od ALONE.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo uważam, że jest to dużo lepsze od alone. Najbardziej spodobało mi się jak zrobiłeś to niebo pełne innych kolorowych balonów, świetny kontrast z szarym i smutnym "dołem".

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne i bardzo przyjemne. I ciągle się zastanawiam, czy scenariusz został rozwiązany dobrze, czy mozna było inaczej.

 

Widzialbym to tak, że te baloniki widząc co się stało postanawiają pójść za przykładem i wszystko kończy sie kolorowym i epickim uwolnieniem balonowego narodu wzlatującego ku światłu ;) Ok, mocno poleciałem w sztampę, ale cały czas oglądając to, wlaśnie takie zakończenie chciałem zobaczyć i byłoby ono zdecydowanie pozytywniejsze. Ale hmm, w sumie to plus za brak pełnego happy endu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film!!! Niesamowicie przyjemnie się go oglądało, o wiele bardziej niż poprzedni. Bardzo pozytywny, taki "benjamin button" wśród animek. Bardzo ładne ujęcia, animacja i postpro. I ten pomysł! Ja to odczytywałem na bardzo polskim gruncie, ale nie będę się rozwodził. Udało Ci się zawrzeć bardzo uniwersalny przekaz. Gratulacje! Powinieneś go wysłać na jakieś konkursy i festiwale.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wysyłał jak już będe miał do niego swoją muzykę (żeby nikt się nie przyczepił).

Co do softu: 3d w 3ds Maxie, post w Afterze. I tyle :)

Na samym początku zrobiłem symulację kilkudziesięciu baloników dyndających na sznurkach, powiewających na wietrze, potem to kilkunastokrotnie sklonowałem (w zależności ile było potrzebne do ujęcia). Jedynie główny balonik był w całości animowany ręcznie (a po uwolnieniu symulowany był jedynie sznurek - czy ktoś zauwazył że sznurek porusza się jakby był w stanie nieważkości? :). Renderki z 3dmaxa lądowały w afterze gdzie dodawałem flary, głębię ostrości, winietkę, dymy, drobinki kurzu, drgania itditd byleby tylko trochę zniszczyć sterylność renderków.

 

Powiem wam, że początkowo filmik kończył się zniknięciem balonika w tej białej dziurze. Bo temat miałem w szkole "Wychodzę z Cienia" więc został w tym momencie wyczerpany. Ale pod naciskiem rodzinki i narzeczonej dorobiłem niebiański finisz :) I była to chyba najlepsza rzecz jaką mogłem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no, bardzo to fajne było. Ładna grafika, muzyka budująca klimat (choć ciekaw jestem też wersji z niepożyczoną muzą), prosta ale ujmująca fabuła. Zgadzam się z kilkoma uwagami, głównie tymi od Ani. Drobne poprawki pewnie by pomogły trochę uczynić film jeszcze lepszym, ale i tak jest super. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do ponownego obejrzenia animacji Wychodzę z Cienia, tym razem z muzyką skomponowaną specjalnie dla filmu. Myślę, że może nie jest to muzyka na miarę tej z Wall-E, która byla wcześniej, ale mimo to świetnie buduje klimat i podkreśla to co się dzieje na ekranie. Ze zmian powiększyłem też nieco font, którym napisana jest czołówka, żeby było bardziej czytelnie.

 

Film do ściągnięcia/oglądnięcia na stronie http://www.aloneanimation.com w dziale Download/Inne

 

lub na Vimeo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności