Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Modelowanie twarzy 3D

Member

Podziękowania

Domyślnie Modelowanie twarzy 3D

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Siema, posiadam zdjęcia twarzy mojej kumpeli, jednak niesą one zbyt dobrej jakości. Chciałem wymodelować jej twarz w programie 3D i dodać do jakiejś animki. Początkowo chciałem wymodelować jej twarz w Poserze 5 jednak czy niejest to zbyt ambitny pomysł i czy zmarnuje dużo czasu na darmo. Przypominam, że zdjęcia są bardzo słabej jakości więc odpada pomysł z NURMs itp.
    PS. Jeżeli znacie jakieś programy które w łatwiejszy sposób pomogą wymodelować twarz to piszcie.

Member
    Złota Galeria
    Awatar SansSerif
    Podziękowania

Domyślnie

oi chyba powinienes zaczac od podstaw 3d, albo zastanow sie czy w ogole jest ci potrzebna taka jednorazowa impreza jesli `modelowanie` w poserze jest zbyt ambitne.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o to, że modelowane w Poserze jest zbyt ambitne tylko czy pomysł nieprzerasta możliwości. Czy niebęde tracił czasu na darmo, patrząc na zdjęcie i próbując tak edytować siatkę żeby przypominała twarz mojej kumpeli.
    Salute !

[Post został wyedytowany: 2-4-2004 > DOKTORB]

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dawno mnie tu nie bylo...ale ten post to musze skomentowac:) Co prawda wiele brakuje mi do opanowania 3ds maxa...i chyba nie powinienem uczyc innych bo za malo wiem o tym programie...ale
    Za bardzo nie wiem o co Ci chodzi...piszesz o tym czy to nie jest zbyt ambitne ? przeciez z tego co wiem to poser praktycznie sam modeluje postaci. Jesli chodzi o strate czasu i przerost mozliwosci to wydaje mi sie ze nikt nie jest w stanie odpowiedziec Ci na to pytanie...bo tylko Ty wiesz jak dobrze znasz maxa i jak dlugo bedziesz bawil sie w odpowiednie tworzenie poligonow...

Prodigal Son
    Awatar Vorek
    Podziękowania

Domyślnie

Witam

Jedyne wyjscie jakie przychodzi mi w tej chwili do glowy w przypadku zdjecia o slabej jakosci to zaladowanie go do jakiegos programu 2d (chocby wektorowego) i zaznaczenia na nim najwazniejszych linii twarzy, potem zapisanie w wyzeszej rozdzielczosci, zaimportowanie do programu 3d jakiego uzywasz i wymodelowanie glowki ( jest masa tutoriali na ten temat na sieci ). Zaden program nie zrobi tego za Ciebie, trzeba sie troche pomeczyc :)

Pozdrawiam

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hmm no więc tak to ja źle zadałem pytanie powinienem zastanowić się bardziej zanim napisałem. Chodziło o to czy ktoś tak już modelował twarz ze zdjęcia patrząc na nie i z myśli przenosić na siatkę 3D. Czy ktoś tak już robił i niestracił tylko czasu na darmo.

Member
    Złota Galeria
    Awatar SansSerif
    Podziękowania

Domyślnie

hmm od twojego pierwszego pytania minely juz 2 dni. w tym czasie mogles zrobic kilka `glowek`. jesli dysponujesz poserem to w nim mozesz deafultowa postac z biblioteki latwo i szybko dostosowac do swoich referencji. trudno nazwac to modelowaniem regulacje wartosci parametrow anatomicznych modelu za pomoca kilku suwakow.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hehe masz racje, dlatego właśnie go mam :) Dołącze swoje pracki, są dość marne ponieważ poświęciłem im bardzo mało czasu, zreszto dopiero sie ucze :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

I kolejna towarzyszka Gostka :D

Prodigal Son
    Awatar Vorek
    Podziękowania

Domyślnie

Jakos nie umiem oceniac prac z Posera, a tak wogole to raczej nie dzial na wystawianie swojej tworczosci.

Pozdro

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów