Skocz do zawartości

Teczka 2D: Aryk


Aryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. W końcu zmusiłem się i postanowiłem założyć własną teczkę. DP zajmuję się od niedawna, prace przedstawiam poniżej. Nie ma ich jeszcze co prawda dużo, ale nadrabiam :). Właściwie do digitalu "namówił" mnie max3d.pl, kiedy to przez przypadek wpadłem na to forum, i zobaczyłem jakie świetne rzeczy tu tworzycie. W miarę możliwości staram się uczyć na cyfrowych błędach, a teczka, mam nadzieję, będzie uaktualniana o nowe prace. Pozdrawiam serdecznie. dp1w.jpgdp2t.jpgdp30.jpgdp50.jpgdp70.jpgdp80.jpgdp60.jpgdp4wm.jpg[ATTACH=CONFIG]83908[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]83909[/ATTACH]

Edytowane przez Aryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ludziom z reguły parę lat zajmuje dojście do takiego poziomu, więc myślę sobie że albo wcześniej sporo lat pracowałeś z tradycyjnymi farbami albo robisz sobie z nas jaja :) Tak czy owak według mnie jest zupełnie do rzeczy, chociaż brakuje troszkę takiego typowego dla dp efekciarstwa. Sam w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w żadnym wypadku nie robię z nikogo jaj :) Napisałem że dp zajmuję się od bardzo niedawna, i to jak najprawdziwsza prawda :) Fakt faktem że od lat pasjonuję się rysunkiem, najlepiej się w nim czuję. Dużo bardziej męczę się natomiast z kolorem, który jest dla mnie niezłym wyzwaniem. Masz rację co do efekciarstwa. Nigdy nie robiłem takich rzeczy jak te w dp, plus jeszcze obycie z programem (dawniej nigdy w życiu nie miałem tyle pędzli pod ręką, heh). Jednak DP najpierw stało się dla mnie niesamowitą odskocznią od innych technik, a teraz, przynajmniej na chwilę obecną jest na równi. Pozostaje ćwiczyć, ćwiczyć i wrzucać nowe pracki :) Mam nadzieję że jakoś dam radę, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co sie rzuca od razu w oczy to problem z fakturami.

Wszytko mazasz jednakowo szorstko czy to skora czy metal czy kawal gleby.

Sprobuj wziac na warsztat jakies prawdziwe rzeczy z referencji foto, albo z natury i uwaznie je przeanalizowac pod wzgledem odbijania swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :)

Trzeba przyznać że wejście masz całkiem ładne :)

Pierwsze trzy prace mają jakiś taki niesamowity klimat; miejscami Ci sie perspektywa rozchodzi, ale czytam to jako celowy zabieg, bo wygląda to naprawdę dobrze. Widać, że ważny dla Ciebie jest kolor, a eksperymenty z kompozycją wychodzą na korzyść.

 

No nic, czekamy na więcej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze, porady, krytykę i ciepłe słowa.

Teraz muszę się trochę zająć dyplomem na uczelni, heh, więc zostawiam na razie zaczęte dp, ale niebawem postaram się dodać nowe prace (jak tylko w pracowni zaakceptują mi nowe projekty, heh).

Coyote: Mojego malarstwa czy rysunku raczej, przynajmniej na początek, jakoś tak nie chcę tutaj wrzucać, heh, to troszkę inna bajka, ale może kiedyś się skuszę.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i krytykę, macie pewnie rację co do tego gościa w środku :) do końca nie byłem pewien co z nim jest nie tak. Wszystko było malowane z głowy, bez refek, jedynie twarz na pierwszym planie to trochę autoportrecik z lusterka położonego obok kompa, heh, swoją drogą miałem z tym niezły ubaw (ogólnie to nie mam dziary na czole itp :). Pozdrawiam, każda porada i opinia jest pomocna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia była o niebo lepsza, kolor i klimat bardzo dobrze oddany. Ta ostatnia spuściła z tonu, nie wiem co to za półokrągłe kształty, gdzie one są, blisko czy daleko? Zupełnie ich nie czytam. Za to ten las w tle przedni. W każdej Twojej pracy mankamentem jest jej czytelność i co za tym idzie kompozycja. Panuje duży chaos, oczy nie są kierowane tam gdzie powinny i historia się rozpada. - W obu pracach nie mam pojęcia co się na nich dzieje, nie ma żadnej logicznej narracji dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje przestrzeni. Jest płasko. Spłaszczają je w wielu miejscach tekstury. W niektórych miejscach też konturowe światło, które nie jest konsekwentne. Jednocześnie tak intensywny rim light nie pasuje do tak lekko oświetlonej sceny Daj trochę oddechu... miejsca gdzie może oko odpocząć. O tarczy już wspomniano. Postacie nie siedzą w perspektywie. Owale na wieżach są źle skonstruowane. ...Praca ma ogólne odczucie naprawde ok. Jest potencjał i szkoda, żeby ją psuły takie detale.

 

Brushwork masz fajny, ale... niebo nie powinno mieć takiej samej faktury jak zamek, bo to strasznie spłaszcza przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to już wiem kto te pracki robił! :D Widziałam część na stronce wydawnictwa Pentakl a część na wordpressie Racial Warsów :D Ta z mnichami szczególnie mi się podobała :) Fajne te rzeczy, jednak na tych enviro jest wszytsko takie trochę wyblakłe. Nie mniej jednak good stuff bro z teamu XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki Telthona :) Nie ma co się tłumaczyć z błędów, zresztą sam ich widzę całą masę że prawie z caps lockiem bym to napisał :) Szkoda że póki co tak mało można publikować :) Naprawdę z chęcią wrzuciłbym nowsze pracki, a w szczególności te z których człowiek jest bardziej zadowolony :) no ale cóż :) pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, mnie wręcz rozwala. wiesz ile ja mam smoków ukończonych?! nie moge ich pokazać. a jak bede mogła to pewnie też już bede widziała mase błędów... więc to już nie to samo... wiesz. kończysz świeżo prace, praca ma pare dni i ją pokazujesz i dostaje sie konstruktywną krytyke i człowiek sie cieszy. a przy takiej pracy komercyjnej z laggiem czasowym w updatowaniu galerii i teczki to człowiek pokazuje i musi świecić oczami za błędy sprzed pół roku, które już SAM widzi, ale ich nie poprawi bo już "po ptokach" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motel fajny, w drugim za dużo ostrości na całości, traci na autentyczności, wręcz nasuwa stwierdzenia że to klejone z fotek albo tekstur, w dalszych planach przydałoby się odpuścić aż taki detal i ostrość, ziemia zlewa się ze skałami... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, aż Ci się zrymowało Rotcore :) ale fakt, w drugim bawiłem się z tego co pamiętam dużo teksturkami, przesadziłem pewnie z nimi, co by nie było, każde ćwiczenie jest dobre jak się z niego jakieś wnioski wyciąga :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności