Skocz do zawartości

Scena 3D: Newport Beach Film Festival 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

Kolejny projekcik do pokazania,

 

Wspólnie z Rubing Postaer & Associates (LA) wykonaliśmy key visual dla Newport Beach Film Festival 2011. W tym roku pod tytułem “Art That Hangs in Your Head”. Naszym celem było stworzenie ciekawej interpretacji napisu 'Newport Beach Film Festival' jednocześnie unikając oczywistych skojarzeń związanych z festiwalem filmowym (popcorn, bilety, itd.)

 

RPA team:

Creative Director: Scott McDonald

Art Director: Laura Hauseman

Art Buyer: Deb Grisham, Selena Pizarro

 

Ars Thanea team:

Creative/Art Director/Retouch: Piotr Jaworowski

3D Lead: Piotr Kolus

3D Artists: Paweł Wilkos, Marcin Klicki

3D Simulation: Tomasz Włodarczyk

 

Newport_110211_FINAL.jpg

 

close-up:

06.jpg

 

pozdro,

pionier.

Edytowane przez Pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rzeczywiscie nieczytleny troche ten napis, ale chyba tylko do tego mozna sie przyczepic, ogolnie schludnie, b. ladnie. pociete zapewne jakims automatem voronoi fracture, ale ciekaw jestem kulek, symulowane, czy ustawiane recznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe to forum, ludzie pracują w dziale wip niekiedy miesiącami, robią klimatyczne obrazki, świetne modele (nabijają statystyki forum), a na froncie ląduje nieczytelny napis wyglądajacy na pół dnia roboty, no bravo.

Ja w tym nic ciekawego nie widzę poza kulkami które być może nie przenikają się ze ściankami ale nie sprawdzałem wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam jesli kogos uraze. Doceniam wklad pracy w tej projekt, ale na tym sie konczy.

 

Zgadzam sie z przedmowca. Zwlaszcza ze to ponoc zajelo 4 tygodnie ( mozliwe ze bylo wiecej wersji - tego nie wiem )- troche przegiecie

 

Efekt koncowy mi sie nie podoba i to bardzo, Nic nie widac - zwlaszcza z daleka i jakis chaos maxymalny z tymi kulkami. wyglada jak 4 dni pracy a nie 4 tygodnie. Nic nowego a co gorsze nic ladnego..

 

Pewnie bym sie nawet nie odezwal, gdyby to nie byl projekt Ars Thanea. Pomijajac " IDEAS BOOKS" to ostatnio Arsi leca w dol :(

 

A front...... nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim miłośnikiem kina i niestety napis w żaden sposób nie kojarzy mi się z dziesiątą muzą. Technicznie jest ok, ale jeśli chodzi o przeznaczenie - jest nieczytelnie i niezrozumiale formalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre. Nie zgadzam się z krytykującymi przedmówcami. To nie było zlecenie na "najbardziej czytelne odwzorowanie napisu" jak mniemam bo wygrałaby centralnie ustawiona treść w czarnym Arialu Bold na białym tle. To ma chyba spełniać funkcję czasowego logo, wariacji na temat... O zgadywankę patrzących też nie chodzi bo na plakatach i tak normalnym drukiem jest opisane w czym rzecz.

"4 dni pracy a nie 4 tygodnie" - normalnie jak fizole.

Tu nie liczy się praca "ręcami" ale GŁOWĄ. Ręcami może i być 15 minut ale pomysł, poprawki, akceptacja itd to często miesiące.

Najlepsze logo na naszym globie - Nike maluje się 0,5 sec. ale dochodzenie do tego projektantki trwało dużo, dużo dłużej.

Gdyby tu na forum dać plakat filmowy z lat 70 ( z tzw. mitycznej Polskiej Szkoły Plakatu - jeżeli w ogóle coś takiego istniało) to chyba nie było by szans na połapanie tematu przez oglądających bo nieczytelna treść, bo to, bo tamto.

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale to nie ulotka do pigułek że potem ktoś sie bedzie sądził bo nie doczytał i babcia zmarła

lekka nieczytelność równie dobrze może przyciągać uwage co jest w tym przypadku celem. I nie sądze żeby można było robić z tego zarzut

 

Chociaz też zadne odkrycie. Coś jak fajnie zrobione graffiti na murze. No ale też zrobione porządnie i może sie podobać. Mi sie podoba. Ale tez nie widze tu 4 tygodni. Chyba że było animowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

"4dni pracy a nie 4 miesiace" - noramlnie jak fizole

Tu nie liczy się praca "ręcami" ale GŁOWĄ.

 

Mowilem ze nikogo nie chce urazic, ale widze ze trafilo na Ciebie. To szybko wytlumacze.

 

Pracy Glowa tu nie widac, zwlaszcza jak na Arsow. I proponuje czytac calymi zdaniami a nie pojedynczymi zwrotami. ( napisalem ze nie wiem czy bylo kilka wersji ).

 

edit:

Jacek napisales ze praca jest dobra.... OK!, ale wsrod prac Arsow, ta jest TYLKO dobra. Take me zdanie

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo - front zdecydowanie w mojej opinii nie zasłużony. No chyba, że ma to promować biuro które to zrobiło...

 

Porównywanie tego do polskich plakatów lat 70tych jest co najwyżej śmieszne.

 

Technicznie - ja tu widzę kilkadziesiąt (set) kulek, napis (czcionka z facebook'a logo?) rozbity skryptem (Shatter od biedy pewnie by dał radę), kilka świateł i kamerę. Nie trafia do mnie kompletnie jako "praca wybitna".

 

Do tej pory wydawało mi się, że front ma promować prace na wysokim poziomie, cec***ące się jakimś nowatorstwem, warsztatem na najwyższym poziomie i "tym czymś" co wyróżnia je wśród pozostałych. Najwidoczniej się myliłem.

 

Dziwne że lepsza praca tego samego studia nie dostała fronta, a ten napis dostał. Jakie były kryteria przyznania tego wyróżnienia - mógł by ktoś wyjaśnić? Bo powoli przestaję ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLoDY47 - trzeba sobie zdać sprawę, że jest to praca komercyjna za którą ktoś płaci, wybiera kierunek z pośród przedstawionych konceptów, podejmuje ostateczną decyzję. Być może ta praca jest absolutnym wstrzeleniem się w zawartość merytoryczną festiwalu

(chociaż szczerze mówiąc nie wiem co to miała by być za zawartość). Takie plakaty są skierowane do wyrobionych odbiorców, którzy poradzą sobie z tą niedogodnością. A brak czytelności tego napisu jest tu często podnoszony. I jeszcze raz powtarzam - nie ilość tych czy innych elementów w zawartości jest kryterium oceny czegokolwiek w tym biznesie ale pomysł, kreacja czy jak to tam nazwiemy. Czy to tu jest? Nie mamy danych briefowych żeby to ocenić.

A czy to miał być front - tu nie zabieram głosu. Nie wiem. Może i nie.

Wśród innych prac tego studia rzeczywiście praca niknie, ale nie dlatego, że napis jest mało widoczny albo że nie widać tu dość pracy wykonawcy.

Loki - nie porównuję tego plakatu do tych z lat 70, ale na sposób odbioru tamtych prac i tej nie może wpływać wpływa brak wyrazistości motywu naczelnego, w naszym przypadku napisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - praca jest super i jako 3D jest po prostu piękna. Tylko że to powinno być czytelne (tak mi się przynajmniej wydaje). Podobnie jak z logotypem i plakatem - nieczytelność to najgorszy grzech. Za dużo czasu spędziłem z maniakami logotypowymi żeby móc pogratulować wam w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - praca jest super i jako 3D jest po prostu piękna.

 

No pewnie że super 5* i do złotej galerii, jak widać titanic tonie - orkiestra gra:)

 

Jakie były kryteria przyznania tego wyróżnienia - mógł by ktoś wyjaśnić? Bo powoli przestaję ogarniać.

 

Ja również czekam na wyjaśnienia...znajdzie się jakiś dyrektor żeby to wyjaśnić? gwiazdek nikt nie klika bo słabe, może chociaz sztucznie nabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napis jest moze nieczytelny na pierwszy rzut oka, moze nie zasluguje na fronta. Moze. Ale:

 

- byc moze klient zyczyl sobie takiego efektu

 

- kazdego, kto twierdzi, ze zeby to zrobic wystarczylo extrudowac font i rzucic scatter zapraszam do zrobienia czegos podobnego.

 

Zaloze sie, ze wybranym fontem bedzie Arial, albo Impact. Zaloze sie tez, ze wylozycie sie na etapie postprodukcji, gdy trzeba bedzie z tego extruda zlozyc estetyczny plakat.

 

Powodzenia. Czas, start!

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy sie czepia , ze nieczytelne.

Nawet jak byloby czytelne to jest to srednia praca.

 

"kazdego, kto twierdzi, ze zeby to zrobic wystarczylo extrudowac font i rzucic scatter zapraszam do zrobienia czegos podobnego."

 

bede tak twierdzil za kazdym razem jak to bede widzial... :) Kwestie poprawek klienta / uwag / wydziwian ( nie biore pod uwage )

 

"Zaloze sie, ze wybranym fontem bedzie Arial, albo Impact. Zaloze sie tez, ze wylozycie sie na etapie postprodukcji, gdy trzeba bedzie z tego extruda zlozyc estetyczny plakat."

 

Helvetica bylaby wybranym fontem .... przyjmuje zaklad.

mowisz o AO na multiply lub overlay + reflection pass + chromatic abberation ??

Napewno kazdy by sie z tym wylozyl.... ...a compozycja to jakas wogole total standard... ...co drugi plakat tak wyglada...

 

Blagam co to za fanboy' izm.... sie tu odbywa??

 

Chlopaki z ArsThanea , nie raz udowodnili ze SA na swiatowym poziomie... ...nie trzeba im slodzic .... oni to wiedza. Zaloze sie ze sami tez wiedza , ze nie jest to ich mocna praca.

 

Nigdy nie zrobilem niczego porownywalnego jakosciowo do Arsow. Zapewne sa inspiracja wielu z nas, ale nie robmy z Siebie idiotow...

 

Kontrowersyjna praca to moge przyznac i juz nic nie mowie :p

Edytowane przez MLoDY47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ce**uje prace komercyjne - ZAWSZE mozna napisać że tak chciał klient i tym podobne bzdury, ok skoro klient chiał byle co opłacił 20 osób, niech i tak będzie tylko po co szczycić się tym na forum i promować na froncie?.

Zapomniałem napisać że background wygląda fajnie, super przemyslane linie - analityk pewnie z tydzień nad tym siedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt nieczytelnosci mi sie nawet podoba :) - zmusza do większego skupienia się i wczytania w to, przez co bardziej sie utrwala w pamięci - ale takie chyba są założenia przy tego typu projektach, gdyby to był zwykły (czytelny) napis to pewnie by tak nie było :) a do tego jaką wywołał dyskusję! - czyli spełnia swoją rolę ;)

p.s. good work !

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale to jest fajne i nie widzę powodu dlaczego nie miało by być na front page'u ;). Czytelna kompozycja, przyjemne kolorki, dla mnie jest czytelne- jedynie b bym mniej pociął aby upewnić się że będzie odczytywane jako beach a nie peach ;). No i lista płac jak na twór komercyjny jest dosyć krótka... No chyba że patrzy się na to z punktu widzenia pchacza wizek dla znajomego architeksta... no to wtedy długa... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to ce**uje prace komercyjne - ZAWSZE mozna napisać że tak chciał klient i tym podobne bzdury

 

No i w tym momencie pokazałeś jaki jesteś wiarygodny. Gdybyś miał choć trochę doświadczenia to wiedziałbyś jakie rzeczy czasem trzeba popełnić żeby klient był zadowolony.

 

I po co ta agresja w postach? Osobiście uważam że hateboyizm jest gorszy od funboy'izmu.

Edytowane przez Hynol
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby fronty żyły, to ten by był odrzucony, niechciany i wyśmiany przez inne.

 

A fakt, że klient najprawdopodobniej popsuł pomysł, nie zmienia nic z naszego punktu widzenia. My tylko na to patrzymy i widzimy że jest słabe. Zalatuje deviantartem.

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby już takich rzeczy się czepiać i wywoływać z tego powodu burzę, to już trzeba mieć naprawdę problemy pod sklepieniem.

Napis jest na pewno nieczytelny, kiedy się siedzi z nosem 30cm od monitora. Popatrzcie na to z nieco większej odległości, bo z takiej właśnie najczęściej ogląda się tego typu 'przekazy'. I nawet jeśli w pierwszej chwili trudno odczytać, to jest to moim zdaniem duży plus, bo trzeba się temu przyjrzeć i spędzić nad tym dłuższą chwilę. Sama forma, która jest efektowna i już na wstępie przyciąga uwagę bardzo to ułatwia. Jako klient byłbym z tego względu zadowolony.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

dzięki wielkie za posty :)

 

@gientekwl, podjeliśmy próbę (raczej na zasadzie 'jak wyjdzie to fajnie, jak nie wyjdzie to też fajne bo czegoś się nauczymy) rozwalenia napisu w Houdini-m, ale koniec końców pociachałem napis w maxie, tak było wygodniej i szybciej.

 

@Farafx, dobrze wiedzieć, następnym razem zrobię to w C4d ;), a tak na poważnie to mógłbyś napisać dlaczego w C4d robi się takie rzeczy łatwiej?.

 

@leander, nie mam pojęcia jak wyglądała gra Boulder Dash ale fajnie że coś tam Ci przypomniało :).

 

@Johny, pół na pół - kulki były symulowane reactorem a później poprawiane ręczne.

 

@trosiek, nikt tu się raczej nikomu nie wazelinuje ekhm...

 

@sektor, haha kolejny LOL, z reguły nie wrzuca się wipa na forum z pracy komercyjnej bo to nie wynika z mojej niechęci do nabijania statystyk forum, po prostu nie mogę takich rzeczy pokazywać. Nie wiesz o tym bo chyba jeszcze nie pracowałeś w profesjonalnej firmie, ale post przedni to muszę przyznać :)))), poza tym ładnie podsumował Cię kolega Reanimator oraz Hynol :).

 

@MLoDY47, mnie na pewno nie uraziłeś więc spokojnie. Nie wiem gdzie przeczytałeś że projekt zajął 4 tygodnie (może na FB?) bo ja nic takiego nie napisałem (co ciekawę następni postujący po Tobie odnoszą się do Twoich informacji na temat terminu wykonania pracy lol), fakt faktem, projekt trwał ok. 4 tygodni ale nie znaczy to że siedzieliśmy nad nim 4 tygodnie dzień w dzień. Gwarantuję Ci również, jak i większości tutaj (o czym napisał Reanimator) że tylko wydaję się Wam że temat jest do ogarnięcia w 4 dni. Nie piszę tego żeby się tłumaczyć z poziomu tej pracy - to czy komuś się obrazek podoba czy nie to kwestia gustu, nie każda praca od Ars będzie dziełem sztuki.

 

@Pawulski Piotr Onyx, zgadłeś :),

 

 

nie wiem czy ta praca jest na tyle dobra żeby być na fp, jeśli moderator uznał że tak to ok, jeśli komuś się to nie podoba to niech pisze prywatnie do admina a nie tutaj w galerii, mnie już dawno takie 'problemy' przestały martwić, ja sam często nie zgadzam się z tym co ląduje na FP ale nie marudzę komuś w wątku, oglądam pracę i nie komentuję kwestii FP, zostawiam komentarz i gratulacje wyróżnienia, mam lepsze rzeczy do robienia niż spinanie się na forum czy ktoś słusznie dostał FP :)). także Panowanie - kwestie FP, gustów czy innych waszych zmartwień przenieście do innego wątku lub na tory prywatne z administracją forum. Jeśli o mnie chodzi kończę w tym temacie.

 

btw, widać po postach kto ma pojęcie o branży a kto nie co ładnie ujął kolega Gotham ;)

 

serdeczności,

Pionier

  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubi, dziękuje ze poświeciłeś swój cenny czas ale wywal proszę obrazy z posta (lub jesli można niech zrobi to moderator który przeczyta to zanim Hubi to zrobi), nie jestem zwolennikiem mazania po tym co pokazuje w galerii a już tym bardziej jestem na nie kiedy jest to praca komercyjna i autorów jest więcej niż jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności