Skocz do zawartości

Wiz: Szeregówka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Bombel - Pytaj to odpowiem tak to dużo tego jest ;) Generalnie HDRI w tło i jakiś proste światło. Niebo w PS, z założenia wypluwam dużo pasów i potem miksuje.

 

@GramiYoe - No bliźniaki nie da się ukryć :)

 

@żółty Modowy fur. Pierwotnie replikatory ale ze względu na bilbordową wielkość renderów nie dały rady w brew pozorom. Potem był fur i diplace na trawie żeby trochę zniekształcić podłoże ale i z tego musiałem zrezygnować bo generowało bardzo dużo poli. Finalnie zredukowałem do 70 mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Świetne posługiwanie się światłami halogenowymi, no i ta super trawka i chyba z plusami na tyle. Bryła odpuszczona na maxa, zero detali w barierce i w każdym innym elemencie, czarne plamy bez żadnego światła w podcieniu.Śmieszna próba ratowania bryły domu jakimś super fajnym fotelem. Fotel 100 razy ładniejszy od domu, ale czy o to chodzi? Rozumiem, że okna są bez ramowe, a ta czarna bryła to beton malowany na czarno. Kurcze stary lubię Ciebie bo dłubiesz się tak jak ja w wizkach, ale praca na 3. Brakuje ci wykształcenia architektonicznego do takiej roboty, ale w sumie jakiś tam efekt w 5 godzin pracy, więc za spryt w bajerowaniu jak najmnijeszym kosztem pracy 5+. Rozumiem, że szybki zysk małym kosztem pracy. hehehehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może powiem coś o sobie. Jestem architektem 4 lata po studiach, od 7 lat siedzę codziennie przed 3ds maxem. Obecnie od 3 lat staram się rozkręcić firmę projektowo budowlaną z domami. Projektuję i robię wizualizację swoich domów. Brałem udział w kilku konkursach a jeden nawet wygrałem. Dobrze wiem jak trzeba się nakombinować żeby sprzedać projekt. Jednego nie lubię jak ktoś chce sprzedać projekt o marnej architekturze, zamiast dopracować bryłę to wstawia super zieloną trawkę i jakieś futurystyczne meble które ściągnął z internetu. Klijęci nie są głupi i potrafią dostrzec, że wciskasz im kolorowe obrazki z gównem i wtedy jest dopiero przykro bo wychodzisz na naciągacza. Przede wszystkim musisz być szczery, sprzedajesz dom i ten dom musi być naprawdę ładny, to on musi być brylantem na wizualizacji, dopiero wtedy można dostawiać otoczenie. Ja otoczenie mam szablonowe, skupiam się na bryle bo to jest sedno. Te wizki pokazują piękną pocztówkę z wakacji, ale sednem jest ładny budynek o ładnych proporcjach i ładnym detalu a nie krzesło, nie róbcie z klijentów idiotów bo prędzej czy później to wyjdzie. Ktoś kto się troszkę zna na sprawie widzi że sprzedajesz gówno zapakowane w kolorowy papierek. Poza tym kolo wstawia wizki żeby usłyszeć konstruktywną krytykę a nie pochwały. Może dzięki mojej krytyce podciągnie swój warsztat i może kiedyś mi podziękuje, a myślę że powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest forum graficzne. I grafik, osoba zajmująca się wizualizacjami wcale nie musi być architektem i często robi pod pewne dyktando - ma gotowy projekt. A moim zdaniem takie przedstawianie bryły wcale jej nie szkodzi. Często do takich projektów robi się wizualizacje w postaci o jakich piszesz, ale chyba wielu klientów chce również wizualizacji w takiej postaci (i raczej tylko tego typu prace znajdziesz tutaj).

 

Dodatkowo - przeczytaj, że to przedstawia wizualizacje w hipotetycznym użyciu.

 

Myślę, że są różne podejścia do wizualizacji. I jeśli wizualizacja ma być użyta np. właśnie w takich "hipotetycznych" katalogach - jeśli wygląda tak jak ta - uważam, że to jest duży plus.

 

A piszesz o warsztacie architektonicznym, a jeszcze raz zwrócę uwagę, że tutaj więcej uwagi zwracamy na aspekty graficzne i często prace tutaj przedstawiane są pewnymi nawet wariacjami wizualizacji.

 

Ot to takie klimaty:

(oficjalny demo reel vray'a). Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

klientów Panie, klientów... i jak pisze Adek od grafika oczekuje się fajerwerków, a nie doskonalej bryły, od tego jest architekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam takiego doświadczenia jak kolega jarkooo bo skończyłem architekture rok temu i m.in komercyjne wizki dla klientów tworzę od niedawna ale jedno mogę powiedzieć o tych wizualizacjach szeregówki - widziałem znacznie gorszą architekturę oprawianą w takie świecidełka, że napewno Twoja krytyka jarkooo jest zupełnie nie adekwatna do tego co prezentuje tutaj pod tym względem autor.

 

Dla mnie to raczej wygląda jakbyś wyładowywał swe frustracje na tej pracy. tylko z jakiego konkretnego powodu - krzesła przed domem lub zielonej trawki? moim zdaniem te wizki są naprawde miło i całkiem subtelnie "wybajerowane" a to że inwestorzy chcą mieć podkoloryzowaną rzeczywistość nikogo nie powinno dziwić - chcą jak najlepiej sprzedać swój produkt. Wszędzie tak się to odbywa począwszy od reklam jogurtu w tv po wczasy w bułgarii i takim idealistycznym podejściem niczego nigdzie nie wskórasz i wątpie żebyś kogoś z branży reklamowej przekonał do swych racji.

 

A co do samej architektury wypowiem się teraz jako któś tam znający się na rzeczy - jest w porządku i chciałbym, żeby chociaż 20% budowanych domów w Polsce trzymało ten poziom mieszkaniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dzienne trochę smutnie wyglądają. Nocny tu znacznie poprawia sytuację. Ten fotel nie pasuje tu. Wielki, nie pasujący do bryły i wielkości tego ekonomicznego bliźniaka. Odrywa wręcz uwagę od domu. Pewnie problemem będzie go schować na zimę bo zabierze cenny metraż. Działki puste, nic się tu nie dzieje ciekawego, wnętrza salonu bez mebli albo ja ich nie widzę. Wiele tu brakuje jeszcze. Trochę popieram słowa jarkooo odnośnie architektury. Dla mnie budynek, który nie ma lepszego podziału na sąsiadów i nie zapewnia intymności nie nadaje się na bliźniaka.

adamczykarts - co tu jest tak bajeranckiego w architekturze z tyłu domu przyjmując, że mamy sasiadów, którzy lubią przyjmować często gości na tarasie i mają dwójkę kochanych rozkapryszonych dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze - napisałem że architektura jest w porządku a nie że jest bajerancka więc prosze nie przekręcać.

 

po drugie - na czym Twoim zdaniem polegać ma intymność szeregówek? na tym żeby ogrodzić się 2 metrowym murem od każdego sąsiada, żeby mu przypadkiem ta dwójka rozkapryszonych dzieci nie wrzucił piłki do ogródka? ale możemy też przyjąć, że sąsiedzi będa mieć żyrafe na podwórku i będzie nam zjadać jabłuszką rosnące na naszej działce ogrodzonej murem.

 

Mieszkając w szeregówkach trzeba sie albo liczyć z tym, że będzie się w pewnym stopniu dzielić przestrzeń z sąsiadami albo można się zamknąc murem/drzewami/żywopłotem nie wpuszczając oczu sąsiadów do środka. To jest indywidualny wybór i jeżeli widzisz w tym problem to nie widział bym problemu w przypadku tych szeregówek aby zastosować to drugie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem to trzeba najpierw poznać sąsiada i jeszcze ich psa lub kota zanim kupi się własną część aby nie zrobić sobie problemu na przyszłość. Połączony taras to zero intymności. O ile Tobie to pasuje to druga połówka może zawsze robić coś co ci się nie podoba i nie będziesz miał na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba faktycznie musze przeprosić autora pracy za to, że wymagałem od niego pracy nad architekturą a przeciez jest grafikiem. Przepraszam. Faktycznie musimy oceniac fach graficzny a więc pracę nad światłami w 3ds maxie, trawę :), oraz pracę nad tłem i ogólnie kontrastami w photoshopie. Biorąc pod uwage te kryteria to 5-, minus za czarne plamy w podcieniu tarasu. Jeszcze raz przepraszam, autor po prostu dostał od biura architektonicznego rzuty i musiał zrobić folder reklamowy, wyszedł super. Znam też bul z dopracowywaniem detali barierek oraz okien itp. Ale są biura którym bardzo zależy i które grają o dużą kaskę i modelują dosłownie wszystko. Sumując praca grafika na 5-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności